Metal VS. Punk

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali sta je tu olicenje metala?? Kompleksan tekst? evo ti dorsi, i oni imaju kompleksne tekstove...

Rekao si da metal ima ideologiju, ja ne znam koja je, hoces da mi objasnis?


p.s. Nodi- Kada kazem pank ja mislim na pank-rokere a ne na kalifornijsku decurliju...poslusaj bend johnny thunders and the heartbreakers! Odlican primer za pank-rokere...znaci, nisu neki klinci koji rokaju dajte mi piva i tri akorda![/QUOTE]

Ja nisam ni rekla ovo!!!
Ja sam slusala Doorse u sedmom razredu...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
U metalu ima svega naravno,postujem ja punk i ne delim ljude po tome sta slusaju ali mogu da ih delim na osnovu toga koliko su zagrizeni i zakleti za jednu stranu i ne zele da vide dalje od svog nosa.

Pa koliko sam citata ima iz Biblije,da ne spominjem ostalo sto znam i sto ne znam.Na cemu se zasniva pagan metal?Na narodnim obicajima i kulturi jednog naroda,da ne nacinjem tu temu jer je preopsirna.

Evo jedan tekst Roberta Byrona,pevaca Bal Sagotha.On je inace pisac.Ako je lakse napisati ovo nego tekst za h8 na policiju onda ne znam...

This red charnel pit of primal horror, howling black ecstasies to the void.
Ancient and divine, older than the hidden Icosahedron, now rebirthed beyond the chaosphere.
Rise... rise and destroy!
Hatred, carnage, slaughter, havoc, chaos, murder!
I am become the devourer of all life!
Phobos, Deimos! The moons' rays liquefied in these blood red pyramids.
In the shrines of abomination, black tongues rapt with blasphemy.
Chaosphere, watchtowers, genesis, Cydonia...
The Abyss yawns wide!
Spirit of the carrion-thronged battlefield, open wide thy gate!
Colossal shapes etched against the moons, supine obeisance 'fore the mound,
Accursed fiends, hail the Slitherer, abhorrent jaws drooling lunacy.
The Abyss yawns wide... Claws sharpened on the dead.
The Abyss yawns wide... Ensanguined fangs agleam.
Great shadow, awaken and eclipse the suns of a thousand worlds...
Slumbering 'neath these crimson vaults, behold the majest of the Outer Darkness!
Praise the Z'xulth!
Fell Worm of the Black Galaxy, awaken and descend without pity upon the Tellurian sphere!
Destroy the flaccid priests of the newborn usurper faiths.
Sweep away the thralls of the cruciform stave!
Crush the lackeys of the corrupted hexagram!
Devour the slaves of the eastern crescent!
Crush them, grind them, slay them all!
Plague-blessed, flay them alive!
Now, behold in terror what waits beneath the crimson vaults of Cydonia...
 
Ali sta je tu olicenje metala?? Kompleksan tekst? evo ti dorsi, i oni imaju kompleksne tekstove...

Rekao si da metal ima ideologiju, ja ne znam koja je, hoces da mi objasnis?

Dorsi nisu metal.
Ne vredi ti objasnjavati,kao sto rekoh zagrizen si za jednu stranu.
Metal je mnogo kompleksnija muzika,kako tehnicki tako i tekstualno.To sto ti volis punk je druga stvar,cinjenice govore drugacije.
Drugacije stanje svesti vlada u svetu metal muzike i panka.
 
Dorsi nisu metal.
Ne vredi ti objasnjavati,kao sto rekoh zagrizen si za jednu stranu.
Metal je mnogo kompleksnija muzika,kako tehnicki tako i tekstualno.To sto ti volis punk je druga stvar,cinjenice govore drugacije.
Drugacije stanje svesti vlada u svetu metal muzike i panka.

Doorsi su rock i to onaj staaari rock...
Blagi, fini, mrtvacki...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Osecam se kao glas razuma ovde...:mrgreen:
 
U metalu ima svega naravno,postujem ja punk i ne delim ljude po tome sta slusaju ali mogu da ih delim na osnovu toga koliko su zagrizeni i zakleti za jednu stranu i ne zele da vide dalje od svog nosa.

Pa koliko sam citata ima iz Biblije,da ne spominjem ostalo sto znam i sto ne znam.Na cemu se zasniva pagan metal?Na narodnim obicajima i kulturi jednog naroda,da ne nacinjem tu temu jer je preopsirna.

Evo jedan tekst Roberta Byrona,pevaca Bal Sagotha.On je inace pisac.Ako je lakse napisati ovo nego tekst za h8 na policiju onda ne znam...



Ja sebe bez ikakve sujete smatram * dobrim gitaristom, zavrsio sam nizu muzicku , srednju i upisao jazz akademiju u amsterdamu (nisam ni poceo da je studiram :mrgreen: ) ali sam prosao na prijemnom... Godinu dana kasnije, upisao sam knjizevnost koju i sada studiram, pa zamisli ovo... Ja sa predavanja o fonetici na kojima sam mrtav ozbiljan idem pravo na pank svirku na kojoj me polivaju pivom i cepaju odecu, u svom zivotu sam procitao pozamasan broj knjiga ali i dalje cenim pankerski bunt i stav!
E onda me recimo Nodi i ti vidite ispred SKC-a sa mojom frizurom i tako pocepanog i kazete "koji praznoglavac i klosar" ... Znaci, nije bitno sta je taj pevac zavrsio...
A ja i pored mog muzickog obrazovanja sviram u pank bendu jer pank nije muzika nego zivot! ;)
 
Ja sebe bez ikakve sujete smatram jebeno dobrim gitaristom, zavrsio sam nizu muzicku , srednju i upisao jazz akademiju u amsterdamu (nisam ni poceo da je studiram :mrgreen: ) ali sam prosao na prijemnom... Godinu dana kasnije, upisao sam knjizevnost koju i sada studiram, pa zamisli ovo... Ja sa predavanja o fonetici na kojima sam mrtav ozbiljan idem pravo na pank svirku na kojoj me polivaju pivom i cepaju odecu, u svom zivotu sam procitao pozamasan broj knjiga ali i dalje cenim pankerski bunt i stav!
E onda me recimo Nodi i ti vidite ispred SKC-a sa mojom frizurom i tako pocepanog i kazete "koji praznoglavac i klosar" ... Znaci, nije bitno sta je taj pevac zavrsio...
A ja i pored mog muzickog obrazovanja sviram u pank bendu jer pank nije muzika nego zivot! ;)

Nodi nece nista reci,
ti ces reci Nodi "Vidi ovu sektasicu svu u crnom sa lancima, u mantilu, martinkama itd..."
NODI ne misli nista ni o kome i ne dobacuje na ulici,
makar setao go,
NODI postuje sve...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Pa kad nije muzika nego je zivot a sto ti onda toliko pametujes ovde o ideologiji koja zapravo ne postoji.I kojoj mesto nije tu gde je ti postavljas

KAKO BRE NE POSTOJI PANK IDEOLOGIJA, JESI TI RODJEN PRE 5 GODINA???

Ajde od pocetka, pitanje je METAL VS. PANK iliti, metal protiv panka, ja sam izeneo ZASTO je pank bolji od metala (nismo odredili posebnu vrstu panka ni metala, dakle, GENERALNO!)
I eto, rekao si da metal ima ideologiju, ja za to nisam znao pa sam samo lepo pitao koja je, cime se bavi?
A za odgovor sam dobio "ne vredi tebi objasnjavati, ti si zagrizen"... :)
 
KAKO BRE NE POSTOJI PANK IDEOLOGIJA, JESI TI RODJEN PRE 5 GODINA???

Ajde od pocetka, pitanje je METAL VS. PANK iliti, metal protiv panka, ja sam izeneo ZASTO je pank bolji od metala (nismo odredili posebnu vrstu panka ni metala, dakle, GENERALNO!)
I eto, rekao si da metal ima ideologiju, ja za to nisam znao pa sam samo lepo pitao koja je, cime se bavi?
A za odgovor sam dobio "ne vredi tebi objasnjavati, ti si zagrizen"... :)

Mene prvu mrzi da ti pisem ideologije,
kad ne znam ni kog metala hoces ideologiju tkd ako zelis black metala...
idi na temu o black metalu tamo ces sve naci... :mrgreen:
 
Pa o tome ti govorim, svaka vrsta panka ima istu ideologiju sa vrlo malim izmenama dok svaka vrsta metala ima posebnu ideologiju a to znaci da nas prijatelj Boki ne moze da kaze da METAL generalno ima ideologiju...
 
Pa o tome ti govorim, svaka vrsta panka ima istu ideologiju sa vrlo malim izmenama dok svaka vrsta metala ima posebnu ideologiju a to znaci da nas prijatelj Boki ne moze da kaze da METAL generalno ima ideologiju...

Generalno ima IDEOLOGIJE...
Neke su slicne ili se poklapaju se...
Ali za razliku od punkera metal muzika ima i FILOZOFIJU...
 
Svakako ne isto sto i filozofija!!!
Ideologija je neka Ideja koju zastupa neka grupa ljudi...
A filozofija cela nauka,
mudrost (ljubav prema mudrosti..."),
Filozofija moze i da proucava neku ideologiju,
ideologija ne moze da proucava filozofiju!!!
Filozofija nastala u anticko doba,
ideologija negde oko 19 veka...

Razocarana sam, jer mi se cini da ti mislis da je to jedno te isto..!
 
Meni je punk nekad simpaticniji jer je punk punk a metal se deli na toliko a od njih slusham samo iron maiden
mada od panka slusham samo ono shto mi se dopadne.
Sid* je upravu pank je neshto bez filozofije a metal se ima razlicitih ideologija
 
Doorsi su sve sem rock-a
Pre bih rekao Psyho-Acid-Blues :D

Lol, j.bg... moram i ja malo kontru... hahaha :lol: :D
P.S. Obozavam Doorse :D

Dorsi su bluz samo na zadnjem albumu L.A.Women albumu,:roll:
(sa Morisonom, ne racunam onaj kada je morison snimao svoje recitovanje,
a doorsi na kraju nabacili muziku i izdali, i ne racunam hitove...
A moram sve ovo da napomenem jer ce se neko od vas setiti i odmah pokusati da mi natrlja nos
KAKO TO NISI ZNALA...:shock:)
ostatak jeste psyho rock
(mrtvacki rack, kako ja to zovem...)...
 
@Nodi-wolf
Mozda im je na zadnjem albumu to isplivalo, ali krenimo od Break on Trough do Riders on the Storm...
Wooo Yeah... Good ol' Blues... :D

No, da ne spamujem... ako vec moram da biram, a inace to ne volim da biram... biram metal... :D
Inace, sve zavisi najvise od toga koliko mi je to slusljivo...
Long Live Pantera... Bwhahaha :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top