Mesec je supalj i vestacka je tvorevina!

Ima vec dosta teorija i dosta nekih logickih stvari koje ukazuju na to da je Mesec vestacka tvorevina , prvi put sa tom tezom su izasli u javnost neka 2 ruska naucnika negde pocetkom 70ih godina i upravo ta teorija je inspirisala Dzordza Lukasa da u Star Warsu osmisli cuvenu "zvezdu smrti" , mnogi to ne znaju (cak ni okoreli fanovi Star Wars fransize) ali je ovako zanimliv podatak ;)

Ма то се релативно лако може проверити према маси Месеца, центру ротације система Земља-Месец (што је разлика у масама већа, центар ротације је ближе центру Земље), густини Месеца итд.
 
Takve "teorije" su namenjene za ravnozemljaše i sličan polusvet kojima logika nije baš jača strana.

Ne lupaj molim te i molim te ne trosi tu tastaturu ako vec nemas sta pametno da kazes.

Ta teorija o Mesecu je vrlo interesantna i ima argumenata koje joj idu u prilog i nikako se ne moze porediti sa teorijom ravne Zemlje i slicnim "nju ejdz" glupostim koji su zapravo i izmisljene bas da bacaju ljagu na ovakve teme i pametne ljude koji se bavi zanimljivim i ozbiljnim temama.
 
Neko da mi kaže da mi manjka logika,a sve što radim provukujem kroz logiku (bukvalno),osetio bi uvredu.
Ovde ili manjka logika,ili manjka dovoljno informacija. Neko ko upotrebi logiku za mesec,taj mora da zna sa sigurnošću,da je provereno i tu dalje nema mesta za dalje ispitivanje. Ali nije.
Do skoro se mislilo da naše sunce miruje,a sada se zna da leti kroz svemir,dok je planete prate,što objašnjava,zašto se nismo sjedinili sa suncem,snagom njene gravitacije.
 
Poslednja izmena:
Lepo nas učili u školi šta je gravitacija,da pivukuje i samo privukuje. Što me bunilo,jer ne objašnjavaju šta sprečava mesec da se sudari sa Zemljom (da napomenem,mene su učili da sunce miruje,a planete se okreću okolo nje zbog njene gravitacije). Ako uzmemo u obzir da sunce se pomera kroz svemir,i planete sa njom zbog njene gravitacije,to ne objašnjava mesec upšte. Zemlja ima prestupne godine,ima rotiranje,čas malo više sa leve,čas više sa desne strane..mesec non stop se isto rotira oko Zemlje,i jedna strana nikada ne vidi Zemlju..striktno je koncentrisana na odredjenu,neprirodnu rotaciju oko zemlje. Kada bi se Zemlja tako rotirala,ili bilo koja druga planeta oko Sunca,jedna strana planete nikada ne bi videla dan,a druga noć.

- - - - - - - - - -

ISS je na primer u večitom padu,na Zemlju,zbog gravitacije,ali ima pogone koji je uvek vraćaju,na tu zlatnu sredinu,ako suviše se spusti.
 
Koliko god se trudio,nikako mi ne ulazi u glavu jedna strana meseca non-stop,u jednom trenutku mora da ogreši...u veku barem.

Брзина ротације и ревоулције Месеца су исте, зато видим увек једну страну Месеца, ако си то питао.

- - - - - - - - - -

Lepo nas učili u školi šta je gravitacija,da pivukuje i samo privukuje. Što me bunilo,jer ne objašnjavaju šta sprečava mesec da se sudari sa Zemljom (da napomenem,mene su učili da sunce miruje,a planete se okreću okolo nje zbog njene gravitacije). Ako uzmemo u obzir da sunce se pomera kroz svemir,i planete sa njom zbog njene gravitacije,to ne objašnjava mesec upšte. Zemlja ima prestupne godine,ima rotiranje,čas malo više sa leve,čas više sa desne strane..mesec non stop se isto rotira oko Zemlje,i jedna strana nikada ne vidi Zemlju..striktno je koncentrisana na odredjenu,neprirodnu rotaciju oko zemlje. Kada bi se Zemlja tako rotirala,ili bilo koja druga planeta oko Sunca,jedna strana planete nikada ne bi videla dan,a druga noć.

- - - - - - - - - -

ISS je na primer u večitom padu,na Zemlju,zbog gravitacije,ali ima pogone koji je uvek vraćaju,na tu zlatnu sredinu,ako suviše se spusti.

Сила гравитације између Месеца и Земље је у равнотежи са центрифугалном силом.
 
Брзина ротације и ревоулције Месеца су исте, зато видим увек једну страну Месеца, ако си то питао.

- - - - - - - - - -



Сила гравитације између Месеца и Земље је у равнотежи са центрифугалном силом.

I kod pomracenja Sunca obim Meseca PERFEKTNO TACNO zakloni Sunce.

Znaci, udaljenost od Zemlje je neverovatno precizna!

Slicajnost? :think:
 
Брзина ротације и ревоулције Месеца су исте, зато видим увек једну страну Месеца, ако си то питао.

- - - - - - - - - -



Сила гравитације између Месеца и Земље је у равнотежи са центрифугалном силом.

Sve sam to znao. Ne razumem zašto si mi to rekao.

- - - - - - - - - -



Čekaj,ti misliš da je to odgovor ili? Ne može to da bude odgovor,ako sam to uzeo u obzir dok sam pisao text.
 
I kod pomracenja Sunca obim Meseca PERFEKTNO TACNO zakloni Sunce.

Znaci, udaljenost od Zemlje je neverovatno precizna!

Slicajnost? :think:

The sun and moon aren’t always the same size as seen from Earth. In fact, the moon and sun are rarely exactly the same size. The moon’s distance from Earth varies slightly over the course of a single month. So the moon’s apparent size in our sky is always changing. For part of every month, the moon is in a far part of its orbit from Earth. At such times it isn’t big enough to cover the sun completely. If an eclipse happens then, the outer part of the sun’s surface will appear as a ring around the moon. This type of event is called an annular or ring eclipse. It’s essentially a partial eclipse. The sky doesn’t darken. You can’t look at the eclipse without special filters. Still, it’s very beautiful and fascinating to witness any eclipse – and stand in line with the sun and moon!

What’s more, the moon is getting minutely farther from the Earth – by about 4 centimeters – every year. That means that, in past aeons, there were no annular eclipses. All eclipses were total eclipses because the moon in Earth’s sky always appeared bigger than the sun. Now some eclipses of the sun by the moon are total, and some are annular, as seen from Earth.

http://earthsky.org/space/coincidence-that-sun-and-moon-seem-same-size
 
The sun and moon aren’t always the same size as seen from Earth. In fact, the moon and sun are rarely exactly the same size. The moon’s distance from Earth varies slightly over the course of a single month. So the moon’s apparent size in our sky is always changing. For part of every month, the moon is in a far part of its orbit from Earth. At such times it isn’t big enough to cover the sun completely. If an eclipse happens then, the outer part of the sun’s surface will appear as a ring around the moon. This type of event is called an annular or ring eclipse. It’s essentially a partial eclipse. The sky doesn’t darken. You can’t look at the eclipse without special filters. Still, it’s very beautiful and fascinating to witness any eclipse – and stand in line with the sun and moon!

What’s more, the moon is getting minutely farther from the Earth – by about 4 centimeters – every year. That means that, in past aeons, there were no annular eclipses. All eclipses were total eclipses because the moon in Earth’s sky always appeared bigger than the sun. Now some eclipses of the sun by the moon are total, and some are annular, as seen from Earth.

http://earthsky.org/space/coincidence-that-sun-and-moon-seem-same-size

Nikada jos nisam cuo za "prstenesto" pomracenje.
 
Do skoro se mislilo da naše sunce miruje,a sada se zna da leti kroz svemir,dok je planete prate,što objašnjava,zašto se nismo sjedinili sa suncem,snagom njene gravitacije.


Netačno.
To objašnjava zašto su orbite elipsoidne, tj. zašto postoje afel i perihel.

A gravitacija ne postoji.

- - - - - - - - - -

Сила гравитације између Месеца и Земље је у равнотежи са центрифугалном силом.


Al' kad bi se zayebavali...
Da li je ista, u tom slučaju sila privlačenja kada je Mesec izmedju Zemlje i Sunca i kada je sa suprotne strane Zemlje (u odnosu na Sunce)?

Jel' isto kada oba ova objekta vuku u istom smeru i kada vuku u suprotnim smerovima?
A centrifugalna sila ista...

- - - - - - - - - -

I kod pomracenja Sunca obim Meseca PERFEKTNO TACNO zakloni Sunce.

Znaci, udaljenost od Zemlje je neverovatno precizna!

Slicajnost? :think:



Nije.
Tvorac je tako udesio.

- - - - - - - - - -

I da se izjasnim o pitanju teme:
Mesec je šupalj (kao i sva ostala veća kamena nebeska tela (sateliti i planete)) i nije veštačka tvorevina.
Nastao je od materijala nekadašnje planete Tiamat.
Od njenog površinskog dela i zato ima neproporcionalno manju masu (manja gustina) od Zemlje.
 
ThinkstockPhotos-470801450.jpg

Krateri na Mesecu priblizno jednakog precnika imaju gotovo jednake oblike i dubine. Nauka kaze da su krateri nastali udarom meteorita.

Ali meteoriti su kao sto znamo gotovo pa uvek razlicite velicine, oblika i mase.

Pogledajte prilog 479817

Pogledajte prilog 479819
 
I kod pomracenja Sunca obim Meseca PERFEKTNO TACNO zakloni Sunce.

Znaci, udaljenost od Zemlje je neverovatno precizna!

Slicajnost? :think:

Ova ti je do sada najbolja...

Ti si valjda svestan da totalno pomračenje sunca zavisi i od položaja posmatrača? Pa ja mogu da totalno pomračim sunce šakom...

Jel ti to govori da sam ja neka vanzemaljska kreacija s obzirom da u odnosu na moj položaj površina moja šake perfektno zaklanja sunce? Ahahaha

Ti brate toliko ne razmisljaš o stvarima o kojima pricaš da to nije normalno...
 
Nauka poseduje cvrste dokaze da je nas Mesec iznutra SUPALJ i da nije prirodna tvorevina, vec je DOVUCEN od negde i postavljen u orbitu oko Zemlje!

U najstarijim zapisima Mesec se nigde ne spominje, znaci da ga tada JOS NIJE BILO.

Teorija da je to neko telo privuceno Zemljinom gravitacionom silom otpada jer tako nesto nije moguce.

Kada neko telo udari o povrsinu Meseca, on odzvnja kao zvono, a to je jedino moguce ako je supslj iznutra.

Na povrsini ima hiljade kratera koji su SVI ISTE DUBINE, i mali i veliki....Ovo je velika mosterija zasto je to tako.

Mesec nije sastavljen od istih hemijskih elemenata kao Zemlja.

I td....

Ne znam ni za jednu granu nauke koja se bavi DOVLAČENJEM bilo čega, osim možda Vučićevo dovlačenje investicija za besplatnu radnu snagu. Mada, to je više navlačenje nego dovlačenje.
 
ima jos par problema,
1) mesec ne rotira oko svoje ose, on je uvek usmeren jednom stranom ka zemlji. da su ga nasumicno pogadjali meteori morao bi se vrteti.
2) neobicno je velik, oko 1/6 zemlje... poznato je mnostvo prirodnih satelita ali nisu ni priblizno 1/6. zapravo satelit takve velicine jos nije pronadjen!
 
ima jos par problema,
1) mesec ne rotira oko svoje ose, on je uvek usmeren jednom stranom ka zemlji. da su ga nasumicno pogadjali meteori morao bi se vrteti.
2) neobicno je velik, oko 1/6 zemlje... poznato je mnostvo prirodnih satelita ali nisu ni priblizno 1/6. zapravo satelit takve velicine jos nije pronadjen!

Al se ti nalupa... Za ovo prvo izguglaj "sinhrona rotacija". Nije se mesec uvek okretao sinhronizovano, usporile su ga plimske sile - kako on deluje na okeane na Zemlji, tako i oni deluju na njega.

Za ovo drugo očigledno nisi dovoljno tražio, jer bi brzo našao npr Haron koji je toliko veliki u odnosu na Pluton da je centar mase njihovog sistema iznad Plutonove površine.

Svi argumenti su vam bazirani na neznanju.
 
vode ima najupiterovim satelitima pa se i dalje vrte. voda nema veze gravitacione sole deluju na centar mase odnosno teziste.. rotira uvek oko tezista- nebitno sta ima okolo, vode gvozda...
ps. ne vredjaj znam vise teorije od tebe
nego jel teoriski mozes da pojasnis sinhronu rotaciju, mislim sile gravitacija i to.. posto ista teorija ne pije vodu.. gde su plime na charonu ili plutonu? gde je tamo voda uopste?
 
Poslednja izmena:

Back
Top