Mesec je supalj i vestacka je tvorevina!

а) сви у фарадејев кавез преко ноћи
б) да се неки приватник сети да прави ракете које могу да дохвате авионе на 10км па да кренемо да их скидамо ?
Било би то занимљиво, али изгледа да би било ефикасније да прво решимо ове приземне проблеме.
 
Planiras da ubijas civile na stotine a medju njima i decom.
ко је спомињао децу и цивиле, ти авиони што прскају су војни а не цивилни.
види, сами неће стати са тровањем одозгоре, а ја им не дам свој живот.
Vidim koliko to sto si vegan mirno deluje na tebe,
нисам веган нити се трудим да сазнам шта је иза дефиниције те етикете - јер знам суштину етикетирања.
што се тиче "смирености": ако ме неко нападне враћам 100%, ако неко лепо самном ја сам још бољи према њему.
(дрзнуо сам се да променим ону црквену која је варала народ вековима "ко теби шамар ти му окрени и други образ")
мада мислим да си промашио тему.. ово је о месецу а не о месоједима.
 
ко је спомињао децу и цивиле, ти авиони што прскају су војни а не цивилни.
види, сами неће стати са тровањем одозгоре, а ја им не дам свој живот.

нисам веган нити се трудим да сазнам шта је иза дефиниције те етикете - јер знам суштину етикетирања.
што се тиче "смирености": ако ме неко нападне враћам 100%, ако неко лепо самном ја сам још бољи према њему.
(дрзнуо сам се да променим ону црквену која је варала народ вековима "ко теби шамар ти му окрени и други образ")
мада мислим да си промашио тему.. ово је о месецу а не о месоједима.
Jeste kako da ne sve vojni avioni, na hiljade ih leti... Daj sta sada pricas.
Pa ti pominjes raketiranje aviona...
 
:whistling: Стручњак тврди да би се интелигентни ванземаљци могли сакрити на Дајсоновим сферама које круже око белих патуљастих звезда широм Млечног пута.
https://nypost.com/2022/06/04/exper...could-be-circling-stars-throughout-milky-way/
Али професор не верује да би могуће ванземаљске цивилизације пролазиле кроз невоље путовања до нове звезде само да би изградиле Дајсонову сферу.
Уместо тога, верује да би сфере биле изграђене око матичне звезде цивилизације – које ће на крају постати бели патуљци.
Закерман верује да би тако претраживањем, тражењем Дајсонових сфера, астрономи такође могли да процене број напредних цивилизација које постоје у галаксији.
 
Poslednja izmena:
Pa ti pominjes raketiranje aviona...
da, pišaju po raji jer je tretiraju kao stoku, pa malo da se raja lupi čveger?
Стручњак тврди да би се интелигентни ванземаљци могли сакрити на Дајсоновим сферама које круже око белих патуљастих звезда широм Млечног пута.
ne znam što toliko se koncentrišu oko dajsonovih sfera (što je samo u teoriji postoji). zar nema energije na pretek od aktuelnih zvezda?
 
Baš je to svrha Dajsonove sfere, da pokupi maksimum fuzione energije zvezde.
Svrha je da je osvetli i zagreje beli patuljak kao sto stoji gore u tekstu, u njemu nema fuzije.

Nego je pisem sta joj je namena u stvarnosti a ne sluzbeno-naucnoj masti
Naucnici vrdaju sa interpretacijama jer im sistem ne dozvoljava da saopste istinu
...
 
Poslednja izmena:
Чудно је помислити да на Месецу има воденог леда. Али ту је.
Научници су почели да сумњају да постоји пре почетка века, иако је било тешко доказати. Током 1990-их неколико мисија је пронашло кључне, али посредне доказе за то, 2009. су пронађени јаки докази, и онда и потврђени 2018. године.
Где је овај лед? На лунарним половима, у кратерима толико дубоким да сунчева светлост ниског угла никада не додирује њихово дно. Ове области се називају региони са трајном сенком или ПСР. Да сте стајали у таквом ПСР-у, никада не бисте видели Сунце; не подиже се довољно високо изнад хоризонта и, што је још важније, изнад ивице кратера.
 
Чудно је помислити да на Месецу има воденог леда. Али ту је.
Научници су почели да сумњају да постоји пре почетка века, иако је било тешко доказати. Током 1990-их неколико мисија је пронашло кључне, али посредне доказе за то, 2009. су пронађени јаки докази, и онда и потврђени 2018. године.
Где је овај лед? На лунарним половима, у кратерима толико дубоким да сунчева светлост ниског угла никада не додирује њихово дно. Ове области се називају региони са трајном сенком или ПСР. Да сте стајали у таквом ПСР-у, никада не бисте видели Сунце; не подиже се довољно високо изнад хоризонта и, што је још важније, изнад ивице кратера.
Bilo bi fascinantno zagaziti u te supljine.. :cool:
 
e siroma Blajbi, tema mu i dalje u zivotu.
trebalo bi da je zivlja nego ikad... ko ovde koga zahebava i ko placa troskove? supljomesecari njih ili oni nas sto salju beznadezne misije?

Ruska svemirska letjelica Luna-25 se srušila na površinu Mjeseca, nakon što se izvrtjela u orbitu koju nije bilo moguće kontrolisati, saopšteno je iz svemirske agencije Roskosmos u nedjelju, 20. avgusta.
Roskosmos navodi da je u potpunosti izgubio kontakt sa sondom, prenosi Radio Slobodna Evropa na engleskom jeziku
"Sonda je ušla u nepredvidljivu orbitu i prestala da postoji kao rezultat kolizije sa površinom Mjeseca", navodi se u saopštenju Roskosmosa.
 

Индија не успева да поново успостави комуникацију са својом сондом на Месецу

Њу Делхи, 22. септембра (ЕФЕ).- Индијска свемирска агенција известила је у петак да је покушала, до сада безуспешно, да поново успостави комуникацију са сондом коју је пре месец дана послала на јужни пол Месеца, чиме је прекинута нада да би возило могло да издржи ниске температуре лунарне ноћи.
https://efe.com/en/science-and-tech...-establish-communication-with-its-moon-probe/
 

Back
Top