Menja se rečnik Srpskog Jezika!

Da li treba menjati recnik Srpskog jezika?


  • Ukupno glasova
    33
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ivan Klajn je autoritet.

Да, био је ако не највећи онда један од највећих ауторитета... један од највећих
ЋИРИЛИЧАРА међу Србима иако је Чивутин. Међутим, онда је одједном "окренуо ћурак наопако" и почео да тандрче о тоталном увођењу ЛАТИНИЦЕ КАО НАЈСАВРШЕНИЈЕГ ПИСМА (те његове изјаве сам лично слушао)... и због тога је један обичан смрад - а не стручњак лингвистичар. Када буде био способан да разложно и аргументовано из позиције струке објасни овај свој салто-мортале онда можемо даље да разговарамо, овако нека "нови" Речник српског језика НОСИ СВОЈОЈ МАМИ !!!:cool:
 
Pa jeste, ali jednacenje po zvucnosti nije nastalo zbog nekog instituta, nego bas u narodu :)

Твој проблем је што ти никада, али никада нећеш разумети ПРОТЕСТ НАМЕРНОМ ПРАВОПИСНОМ "ГРЕШКОМ" - а поготово што на ту тему срБски или срПски постоји озбиљна полемика стручњака.
 
Твој проблем је што ти никада, али никада нећеш разумети ПРОТЕСТ НАМЕРНОМ ПРАВОПИСНОМ "ГРЕШКОМ" - а поготово што на ту тему срБски или срПски постоји озбиљна полемика стручњака.

Ne, necu ga nikad razumeti jer je to kvarenje srpskog jezika.
 
Да, био је ако не највећи онда један од највећих ауторитета... један од највећих
ЋИРИЛИЧАРА међу Србима иако је Чивутин. Међутим, онда је одједном "окренуо ћурак наопако" и почео да тандрче о тоталном увођењу ЛАТИНИЦЕ КАО НАЈСАВРШЕНИЈЕГ ПИСМА (те његове изјаве сам лично слушао)... и због тога је један обичан смрад - а не стручњак лингвистичар. Када буде био способан да разложно и аргументовано из позиције струке објасни овај свој салто-мортале онда можемо даље да разговарамо, овако нека "нови" Речник српског језика НОСИ СВОЈОЈ МАМИ !!!:cool:

lingvističar?! :eek: (lingvista)

i ti nekome određuješ stručnost? :dash:
 
Ma ako su promenu srpskog jezika predlozili Mato (Pizurica) & Ivan (Klajn) onda to treba da bude prioritet. Nista lakse, kopirate novohrvatski i uvedete ga kao oficijalni jezik srba i Srbije :P LOL ... kakva grupica majmuna :hahaha:
Kako ste samo ograničeni i kratkovidi vi nadripatrioti, i kako ste u stvari antisrbi. Sve je to - srpski, stariji, i noviji, jezik, a vi biste se ga odrekli. Vajni ste mi vi Srbi, stvarno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top