MEGATREND - POMODARSTVO ILI PRAVI KVALITET ??

  • Začetnik teme anabella.
  • Datum pokretanja
S_K_V_O:
Apsolutno__:
Ekononomski,pravni fakultet....sve je isto kao sto je bilo pre 10-15 godina, ali bukvalno je sve isto, nista se nije promenilo, program je osta isti i uopste se nije modrnizovao u odnosu na period od pre 10 god...Zar mislis da je to normalno :?: :?:

Sto pricas o stvarima o kojima pojma nemas? :twisted:

To isto i ja kazem!!!

i jos nesto:

Nemoj da mislis da ja imam nesto protiv privatnih fakulteta generalno. Privatni fakultet moze da bude jako dobar, ali megatrend to definitivno nije. Vidi se jasno kakav svet upisuje megatrend i kako se diploma tamo stice. Poznajem jako mnogo ljudi koji su to upisali, a neki i zavrsili i mogu ti reci da im je najpre opsta kultura na nuli, matematika ocajna, a o ekonomiji i da ne govorimo. Kako da sutra taj radi sa strankama kad ne ume ni da se ponasa, ni da prica kako treba, o ekonomskim izrazima nema pojma, a na megatrendu ima prosek 9.5 ???
 
Apsolutno__:
rivero 45.:
ZASTO MEGATREND UPISUJU NAJGORI DJACI???

Kao prvo, ja ne studiram na Megatrndu nego na drugom privatnom fakultetu, a ovde branim privatne fakultete a ne samo MEGATREND kao fakultet !!!

A tvoje pitanje zasto Megatrend upisuju najgori djaci?? Kao prvo morao bi da mi izneses neku cinjenicu da Megatrend upisuju najgori djaci. Znaci da odes do fakulteta i da vidis prosek ocena iz srednje skole ucenika koji su upisali fax i onda da kazes srednji prosek je npr. 2,00 rekao mi je taj i taj sa fakulteta, a ne da pricas sta bi bilo kad bi isao od skole do skole i pravio neku statistiku!!!

Cinjenica je da oni bolji ucenici vise upisuju drzavni fakultet, to ne sporim i kazem da je tacno.
U mom predhodnom postu sam naveo razloge zasto se upisuju privatni fakulteti. Kad smo vec kod toga "moj drug je bio nedovoljan i upisao nesto privatno, ili bio jedva dobar i upiso privatno i sad je tamo super"; od mnogih studenata sa drzavnih fakulteta sam cuo pricu kada bih imao pare isao bih na privatni. Nas standard u zemlji je takav da mnogi ucenici nemaju novac za privatni fakultet a hteli bi tamo da idu (sad ti meni kazi najiskrnije, jel bi voleo da radis u grupi sa 20 studenata, da imas svog licnog asistenta kome mozes kada pozelis da se obratis, da u kabinetu imas svoj racunar i samo ti na njemu da radis, da dolaze strani biznismeni da ti drze predavanja kako biznis fukcionise kod njih na zapadu, da ides u evropske kompanije na praksu??? Da li postoji neko ko to ne bi voleo??!?
Ti odlicni djaci idu na drzavni fakultet prvenstveno sa ciljem da upadnu na budzet, da ih drzava finansira a na pomisao da treba da plati (neku cifru)...evra godinu, da ne pricam...Eto zasto npr najbolji djaci upisuju drzavni fakultet. Da na svim privatnim fakultetima bude odredjen broj studenata koji ce na osnovu prijemnog ispita dobiti besplatno skolovanje, jel mislis da se ne bi ti odlicni djaci upisivali na privatni faks?!? Ne bi svi ali veliki broj bi se upisao.

privatnom a da uslovi studStavi istu cenu na drzavnom fakultetu kao na iranja ostanu isti kao sto su sada, pa za 2 god ne verujem da bi iko upisivao drzavni fakultet.
Eto neki razlozi zasto dobri studenti ne upisuju privatni fakultet...

Ekononomski,pravni fakultet....sve je isto kao sto je bilo pre 10-15 godina, ali bukvalno je sve isto, nista se nije promenilo, program je osta isti i uopste se nije modrnizovao u odnosu na period od pre 10 god...Zar mislis da je to normalno :?: :?:

Da, tacno da bi se mnogi da imaju para prebacili na privatni fax jer nas jos drma onaj komunisticki duh: LEBA BEZ MOTIKE. Ma da imaju para ne bi ni isli na fax, nego bi dali par hiljada evrica, tu je diploma i nema da brines, a onda par hiljada za posao i nema da brines, (ne)radis do penzije i polse mirno cekas smrt. Ali, vremena vise nisu takva i sad nastupa period kad je znanje najvaznije. Diploma ti je samo mala rupica kroz koju ces da udjes u neku firmu, a ako nemas znanje mozes njome du*pe da obrises.

Dzaba savremena tehnika kad su na tom faxu studenti koji kada dodju na njega ne znaju ni da se potpisu, a kamo li da upotrebe neku tehnicku stvar. A kada izadju jos malo pa ce da ispadne da ne znaju ni ono sto su nekada znali. Dovoljna je cinjenica da megatrend upisju najgori djaci jedne skole vec nekoliko generacija.


Zivim u malom mestu i znam sve ljude koji su upisali megatrend, svi oni idu logokom da ce za tri ili cetiri godine dobiti diplomu bez po muke i smeju se iza ledja ljudima koji stvarno uce dok se oni provode, a ne shvataju da ih sutra gazda nece trpeti doki blenu u papire i nista ne razumeju. Kad se sve sabere, iz mog mesta su taj fax upisali oni koji u stvari i nisu za fakultet.

Nemoj sad da mislis da je meni mozda krivo sto se ja razbijam od ucenja dok oni lenstvuju i dobiju diplomu bez muke. Prvo ja uopste nisam iz te branse, ne studiram ekonomiju vec nesto sto sa tim uopste nema, ama bas nikakve veze. Drugo,samo kazem ono sto vidim oko sebe i sto niko iz moje okoline to ne moze da porekne. Nekoliko puta sam sa drugovoma razgovarao o megatrendu ikad krenemo da nabrajamo ko je sve to upisao, padamo u nesvest od smeha. Sa takvim ljudima kao strucnjacima za menadzment Srbiji nema buducnosti.

To govorim prvenstveno zbog toga sto i ja zivim u ovoj drzavi i vise od svega zelim da nam bude bolje, da imam neku buducnost. Ekonomija je nauka koja moze da nas izvadi iz ovih go*vana, ali za to su potrebni ljudi koji poseduju znanje, a to znanje iz megatrenda nikako ne proizilazi. Cist promasaj!!!

P.S.

i ko ti je rekao da se na ekonomskom faxu godinama nista nije promenilo.Imam ljude oko sebe koji su studirali ekonomiju pre deset godina i imam ljude koji je studiraju sada. Iz njihovih prica vidi se da su se studije mnogo promenile na bolje.
 
rivero45:
Ali, vremena vise nisu takva i sad nastupa period kad je znanje najvaznije. Diploma ti je samo mala rupica kroz koju ces da udjes u neku firmu, a ako nemas znanje mozes njome du*pe da obrises.

Ovo je potpuno tacno!!! Pogledaj koliko ima direktora banaka u Srbiji sa diplomama privatnog fakulteta?!?! Naravno da bi prednost trebali da imaju diplomci sa drzavnih ali eto vidis da ima mnogih sa diplomama privatnog fakulteta. Znaci trebas da imas i dobru vezu da bi se zaposlio. Vidis diploma je diploma, ti se pravdas da si dipl. ekonomista i eto direktor si i mogu oni sa diplomom drzavnog fakulteta da ti pljunu pod prozor.

rivero45:
Dzaba savremena tehnika kad su na tom faxu studenti koji kada dodju na njega ne znaju ni da se potpisu, a kamo li da upotrebe neku tehnicku stvar. A kada izadju jos malo pa ce da ispadne da ne znaju ni ono sto su nekada znali. Dovoljna je cinjenica da megatrend upisju najgori djaci jedne skole vec nekoliko generacija.

Savremena tehnika i savremeni program je koristan onim studentima koji su dosli da nauce nesto a ne da prodju kroz fakultet. Sta mislis da na Megatrendu nema studenata koji nesto znaju, koji se trude da nesto nauce?!?
Evo ti razlog npr zasto ja idem na privatni fakultet. Idem stalno na predavanja, slusam stalno predavanja gostiju iz inostranstva, gledam biznis planove nekih evropskih firmi. I jel mislis da ja ne znam koliko su 2+2 ?, jel mislis da sam bio nedovoljan ili dovoljan u srednjoj?!?

Ja ti kazem, privatni upisuju oni koji zaista zele nesto da nauce i vide a sa druge strane upisuju ga i oni koji ce uz malo ucenja dobiti 6. Jer je kriterijum ocenjivanja drugaciji.


rivero45:
Zivim u malom mestu i znam sve ljude koji su upisali megatrend, svi oni idu logokom da ce za tri ili cetiri godine dobiti diplomu bez po muke i smeju se iza ledja ljudima koji stvarno uce dok se oni provode, a ne shvataju da ih sutra gazda nece trpeti doki blenu u papire i nista ne razumeju. Kad se sve sabere, iz mog mesta su taj fax upisali oni koji u stvari i nisu za fakultet.

I ja sam iz jednog manjeg mesta. U tom mestu ima 6 banke, a u 2 su direktori sa diplomama drugog privatnog fakulteta a u jednoj (Societe Generale Bank) je direktor koji je diplomirao na Megatrendu.
A ta banka lepo fukcionise i radi. I vidis da on ne blene u papire i da nista ne razume kao sto ti kazes.

I opet ti kazem ako dodjes sa ciljem da nesto naucis na privatni fakultet (a ne ono drugo) naucices to pre i vrlo bolje nego sto ces nauciti na drzavnom.

rivero45:
Nekoliko puta sam sa drugovoma razgovarao o megatrendu ikad krenemo da nabrajamo ko je sve to upisao, padamo u nesvest od smeha. Sa takvim ljudima kao strucnjacima za menadzment Srbiji nema buducnosti

To su ti sto dolaze na taj fakultet da bi dobili diplomu zbog lakseg kriterijuma ocenjivanja.
Ali i oni ce da zavrse to i dobice diplomu i zaposlice se malo preko veze negde i bice im super. Pazi sta sam ti rekao.

rivero45:
Ekonomija je nauka koja moze da nas izvadi iz ovih go*vana, ali za to su potrebni ljudi koji poseduju znanje, a to znanje iz megatrenda nikako ne proizilazi. Cist promasaj!!!

Ne znam bas kako stvari fukcionisu na Megatrendu ali ja sam ti rekao neke stvari.... A zasto mislis da znanje ne proizilazi na Megatrendu :?: :?: Samo zato sto upisuju losi djaci :?: :?: Ja sam ti rekao da ako resis da ucis i da koristis pogodnosti privatnog fakulteta bolje ces nauciti nesto nego na drzavnom...



rivero45:
i ko ti je rekao da se na ekonomskom faxu godinama nista nije promenilo.Imam ljude oko sebe koji su studirali ekonomiju pre deset godina i imam ljude koji je studiraju sada. Iz njihovih prica vidi se da su se studije mnogo promenile na bolje.

Rekli su mi neki profesori sto predaju na Ekonomiji i na privatnom fakultetu zajedno. Promenili se neke sitnice, a to je tebi mnogo na bolje?!? Znam mnoge sto studiraju ekonomiju i video sam knjige sta se tamo uci. To se ne poklapa sa vremenom i ekonomijom koja sada vlada. Uci se nesto sto se u praksi nikada ne koristi i nikada ne znaci. - To je ta modernizacija. I zbog toga se neko hvali kako na ekonomiji uci svasta a nije uopste svestan da to nikada nece trebati u zivotu. A ja ako sam zainteresovan lako cu naci neku literaturu gde cu procitati to sto ne ucimo a jednostavno me interesuje.

Znanje zavisi od tebe a ne od toga da li si na privatnom ili drzavnom. I pitam te opet, ako zelis da naucis nesto i trudis se da naucis, jel ce ti biti lakse da to naucis sa radom u manjoj grupi, sa predavanjem stranih profesora, sa prakticnim vezbama ili na predavanju sa 1000 studenta na mikrofonu?!?!
 
[quote="Apsolutno

Ne znam bas kako stvari fukcionisu na Megatrendu ali ja sam ti rekao neke stvari.... A zasto mislis da znanje ne proizilazi na Megatrendu :?: :?: Samo zato sto upisuju losi djaci :?: :?: Ja sam ti rekao da ako resis da ucis i da koristis pogodnosti privatnog fakulteta bolje ces nauciti nesto nego na drzavnom...

[/quote]

Ne znas, ne znas. Ni ja ne znam za druge privatne fakultete, ali za megatrend znam, jer jasno vidim koliko ti studenti cesto posecuju predavanja, koliko uce i kakav prosek imaju. A sve to pokazuje da nemaju pojma ni gde su vrata fakulteta, po ceo dan se provode od kafica do kafica i imaju prosek 10.00. I sad mi kazi da su oni prepametni pa im predavanja nisu ni potrebna, ucenje jos manje. Ma oni su se nauceni rodili. Kakvo se znanje stice na megatrendu vidi se iz ovoga, a i iz cinjenice da iz mog mesta ni jedan ucenik koji nesto vredi nije upisao taj fax (konkretno taj, jer zaista ne znam kakva je situacija na drugim privatnim fakultetima), a ima i x slucaja da su pokusali da konkurisu na neki drugi fax u junskom i septembarskom roku, pa nisu uspeli, pa onda sta cu - MEGATREND cu i naravno posle toga ocene super, a kad god izadjes u grad u bilo koje doba dana, a ti vidis njega - naseg perfektnog studenta.
 
uvek ce biti onih koji su za i protiv privatnih fakulteta
Ja sam jedna od onih koja ih NE PODNOSI.Da sad ne ponavljam sve sto ide u prilog drzavnim faxovima (Pogotovo ekonomskom) ocigledno je da su (pa cak i na ovom forumu i ovoj temi) ljudi koji podrzavaju drzavne fakultete naveli DALEKO DALEKO DALEKO vaznije stvari,ozbiljnije,ociglednije...koje idu u prilog "ZASTO UPISATI DRZAVNI FAX,A ZASTO JE megatrend SRA*E" dok megatrendovci pricaju STVARNO smesne price....
 
uvek ce biti onih koji su za i protiv privatnih fakulteta
Ja sam jedna od onih koja ih NE PODNOSI.Da sad ne ponavljam sve sto ide u prilog drzavnim faxovima (Pogotovo ekonomskom) ocigledno je da su (pa cak i na ovom forumu i ovoj temi) ljudi koji podrzavaju drzavne fakultete naveli DALEKO DALEKO DALEKO vaznije stvari,ozbiljnije,ociglednije...koje idu u prilog "ZASTO UPISATI DRZAVNI FAX,A ZASTO JE megatrend SRA*E" dok megatrendovci pricaju STVARNO smesne price....
 
tankimann:
Mislim, da će uvek svako hvaliti svoj fakultet bio to Megatrend, ekonomski, ili pak singidunum, fon ili bk... Pa zar to nije logično?!

Ja na primer, uopste nisam ni sa MEGATRENDA ni SA EKONOMSKOG niti bilo sta slicno studiram, stavise ekonomiju ne bih mogao ni da zavrsim jer mi je suvoparna. Dakle mene to uopste ne dotice. Ja sam stident FILOZOFSKOG FAKULTETA i studije mi super idu, ne zalim se uopste.

Ali imam oci i vidim kako se koji od ova 2 fakulteta zavrsava, koliko ko ima znanja, koliko ko ume da se ponasa i kakva mu je opsta kultura, sto je takodje vrlo bitno za nekog ko ce sutra raditi sa strankama.

I UVEK, UVEK cu vise ceniti nekog ko je zavrsio ekonomski fax, nego bilo kog sa MEAGATRENDA.
 
AKHENATON:
Ali imam oci i vidim kako se koji od ova 2 fakulteta zavrsava, koliko ko ima znanja, koliko ko ume da se ponasa i kakva mu je opsta kultura, sto je takodje vrlo bitno za nekog ko ce sutra raditi sa strankama.

I UVEK, UVEK cu vise ceniti nekog ko je zavrsio ekonomski fax, nego bilo kog sa MEAGATRENDA.


E studiraj ti filozofiju i uzivaj u uzivotu i pusti one koji zavrsavaju Megatrend....A ti si ocigledno toliko strucan za ekonomiju da prosto ne mogu da verujem da je neko toliko strucan, bitno je da ti znas koliko ko ume da se ponasa sa strankama...
I nije mi jasno zasto se sad javljaju filozofi da raspravljaju sa necim sto nemaju veze...

A ja znam mnoge koji su upisali Megatrend samo zbog toga da ih ti ne bi cenio :!: :roll: :roll:
 
Apsolutno__:
AKHENATON:
Ali imam oci i vidim kako se koji od ova 2 fakulteta zavrsava, koliko ko ima znanja, koliko ko ume da se ponasa i kakva mu je opsta kultura, sto je takodje vrlo bitno za nekog ko ce sutra raditi sa strankama.

I UVEK, UVEK cu vise ceniti nekog ko je zavrsio ekonomski fax, nego bilo kog sa MEAGATRENDA.


E studiraj ti filozofiju i uzivaj u uzivotu i pusti one koji zavrsavaju Megatrend....A ti si ocigledno toliko strucan za ekonomiju da prosto ne mogu da verujem da je neko toliko strucan, bitno je da ti znas koliko ko ume da se ponasa sa strankama...
I nije mi jasno zasto se sad javljaju filozofi da raspravljaju sa necim sto nemaju veze...

A ja znam mnoge koji su upisali Megatrend samo zbog toga da ih ti ne bi cenio :!: :roll: :roll:


ETO, VIDELI SMO KOLIKA TI JE OPSTA KULTURA, SAM SI TO POKAZAO.

SVAKI OBRAZOVAN COVEK ZNA DA SE NA FILOZOFSKOM FAKULTETU, NE STUDIRA SAMO FILOZOFIJA VEC JE TO SAMO JEDNA OD STUDIJSKIH GRUPA. ALI NEMA VEZE, NAUCICES TI TO:

www.f.bg.ac.yu
ili
www.fil.fak.ni.ac.yu

PA LEPO PROUCI KOJE STUDIJSKE GRUPE POSTOJE, A NEMOJ OVDE DA LUPAS SVASTA, SAMO JOS VISE KVARIS REPUTACIJU STUDENATA MEGATRENDA...LEPO JA KAZEM DA NEMAJU NI OPSTU KULTURU, MATEMATIKA IM JE OCAJNA, O EKONOMSKIM IZRAZIMA DA I NE GOVORIMO....
 
Moj asistent iz sociologije izmedju ostolag predaje na Megatrendu.
Kaze da ako ne "pustis" maminog i tatinog sina da polozi ispit dobijas otkaz.
Samo ti je dovoljno da pogledas ljude koji idu na megatrend pa ti je sve jasno.A sto se tice ocenjivanja,pa i u srednjoj kozarskoj neki ljudi vuku jedinice...
Upisi ti nesto sto se stvarno ceni a to su: Ekonomski,Fon ili privatno BK
Tacno je da su profesori na drzavnom nekorektni ali zar mislis da ce posle na poslu svi da se ponasaju korektno prema tebi.Polje je da se naucis da izlazis s tim na kraj,nego da zavrsis megatrend i da ostanes nezaposlena ili da te posle maltretiraju.
Surovo je ali nauci te da se boris i da znas da prodajes svoje znanje po pravoj ceni!
 
Ne mogu da verujem koliko iskompleksirane dece dolazi ovde u nadi da ce naci podrsku svojih kolega kako oni zapravo studiraju najjaci ekonomski fakultet na svetu. Ej bre deco, pa ko vama predaje sta mislite? Sad sam procitao, upravo u ovom topicu, da imate 115 doktora nauka. I posle toga konstatacija da si ti profesori sa nasih faxeva? Pa normalno da su sa Ekofa, sigurno nece doktora nauka sa megatrenda da vam predaje. A ti isti profesori vam se posle smeju iza ledja na nasim predavanjima. Bre ljudi gde vi zivite, jel studirao neko od vas drzavni ekof uopste? O kojim zastarelim udzbenicima vi pricate kad nijedan udzbenik niste videli. Vi nesto nekom pricate, vi koji otvarate pocetni bilans za kolokvijum? Najveca knjiga vam je 100 strana? I to je posle "primenjeno znanje". Ej bre smesni ste. Bukvalno, bas dobro znam jedno 20tak vasih kolega, i bez izuzetka kad te neko od njih pita sta studiras, a ti kazes ekof sledi pogled divljenja i konstatacija kako je za njih to mnogo tesko. Od svih njih ne znam da li ima 2 koji u gimnaziji nikad nisu pali makar jedan predmet na popravni, a da ne govorim da je dosta onih koji su i godine padali.
 
Ma ja vas stvarno ne razumem...
U čemu je problem?
Megatrend je extra dobar fakultet.
Jeste, prijemni ispit je lak, što ne bi bio? Ali prolaznost na ispitima uopšte nije velika, baš naprotiv stvar je u tome što se nad tobom niko ne iživljava i što te niko ne maltretira... ako vi uvaženi ekonomisti smatrate sebe oličenjem znanja i godišnjih bilansa to je samo stvar vašeg uzvišenog ega i večitih studija za kojima posežete. Funkcionisanje po principu - što kad može komplikovano - me ubija u pojam.
Imate u zemlji jedan dobar fakultet i svetski priznat fakultet a vi pljujete po njemu? Klasično srbovanje, nemam reči...

P.S. Prilikom zapošljavanja će te formalno pitati o stručnoj spremi ali ćeš posao dobiti zbog onoga što su ti ćale i keva i kum, kuma, rođaci i prijatelji a ne zbog onoga što si sam - pomirite se s tim.
Uz pomoć završenog fakulteta, ma kojeg u tom slučaju možeš da dobiješ veći procenat na platu i status koji želiš.
Ajd u zdravlje studenti
 
U zemlji imamo jedan dobar,pravi fakultet? Upravu si skroz, a znamo i koji je. Koji fakultet je zavrsio vas rektor? I sa kojih fakulteta su vam predavaci? Pitajte ljude sa fona ko im predaje ekonomiju? Da li je makar jedan ekonomista kod nas zavrsio Megishu a da ga javno radi ekonomske analize itd. Da li je bio neki ministar finansija ili guverner sa Megishe? Dajte ljudi, ne razumem sto lazete sebe. Kao kad bi ja pricao da je LSE dno za Ekof.Gluposti. Uzivajte u mastarenju.

p.s. ali najjaci je lik sa pocetka topica o nekim Mercedesima, Jaguarima i Gefovcima..... :roll:
 
Ne mogu da verujem koliko su ljudi u ovoj zemlji zatucani!pricaju nesto o cemu nemaju pojma.pljuju po privatnim fakultetima a nemaju pojma.tipicno balkanski.daj ljudi odrastite.razumeo bih da neko ko je studirao na tom fakultetu prica tako.bas je simptomaticno da ga pljuju samo oni sa drzavnih faxova.valjda su isfrustirani sto tamo studiraju po 10 godina,pa omalovazavaju druge.prvo,svuda u svetu su cenjeni privatni fakulteti.drugo,uslovi su 5 puta bolji nego na drzavnim sranjima.trece u knjizi od 250 strana napisano je ono sto mi treba a ne kao na drzavnim skolama - broj ovaca u bugarskoj i slicne gluposti.cetvrto,profesori su ljubazni i cilj je da se nesto nauci,a ne da se igramo strogoce.dalje,studenti se ne pustaju tako lako jer je i njima lepse da te obore pa da im opet platis za polaganje.zatim,ovaj debil sto prica da ne mozes da se ispises.taj maloumnik bi prvo valjalo da objasni ko moze da ti zabrani i kako da napustis fakultet.cak ako se na polovini predomislis mozes da polazes razliku od par ispita i da dobijes diplomu vise skole...e moji balkanci
 
dragi ekof u kojoj ti zabludi zivis.tipican fax tipican balkanac.kojih ti 20 ljudi znas koji su debili i na megatrendu?oces da kazes da na ekofu nema debila?da ste svi ozbiljni i normalni studenti.ja sam dragi zavrsio i megatrend i ekonomiju malo sam stariji od tebe i veruj mi niko mi se ne divi sto sam na ekonomiji.dosta njih me i sazaljivo gleda.na megatrendu sam zavrsio kompjutere i mogu ti reci da ono sto oni imaju i slusaju na ekonomskom nece biti slucaj jos 20 godina.uci se konkretne stvari a ne gluposti.ako ti nesto nije jasno javi se magistru.cekam te
 
bre ljudi glupa rasprava-sve u zivotu je kako se snadjes,zavrsio privatni ili drzavni fax isto ti je-moj otac je zavrsio srednju skolu pa je bolje prosao u zivotu nego covek koji radi kao direktor u njegovoj firmi koji je zavrsio masinac-jednostavno snasao se i sposobniji je da udje u neki biznis iako nije zavrsio fax.........a ta vasa rasprava o megatrendu je krajnje glupa,prvo u toku skolovanja je najbitnija praksa,a to se stice na ovom fakultetu,ne uce se bespotrebne stvari tipa glupih diferencijalnih jednacina koje vam u zivotu nece trebati kao sto je na mnogim drzavnim faxovima.......sve ima svoje prednosti i mane.Prednosti Megatrenda i drugih privatnih faxova je u tome sato mogu da se zavrse u roku bez buno ucenja,jer nema smaranja oko bezpotrebnih stvari-ZNACI UCI SE SAMO KONKRETNO I PRAKTICNO STO JE I NAJBITNIJE U ZIVOTU,A NE TEORIJA SA KOJOM SE SMARAJU LJUDI SA DRZAVNIH I KOJA IM U ZIVOTU NECE ZATREBATI-zaci dok se kidas i gubis zivce oko 80 posto bespotrebnih stvari na drzavnom koje vam nece trebati u zivotu idite na privatni i ucite 90 posto korisnih i primenljivih stvari (na saobracajnom studenti jos uvek polazu FORTRAN-pa to je ucila moja baba na faxu),a mana privatnih je to sto skoro 80 posto ljudi prihvata to sa omalovazavanjem u startu ,ako nekome kazes da si zavrsio privatni odma te gledaju kao da si glup i mentol,a u stvari svi su mentoli koji tako smatraju-FAKULTET ZAVRSAVA STOLICA A NE PAMET,LJUDI KOJI PLJUJU PO PRIVATNIM SU ISKOMPLEKSIRANI ZATO STO NEMAJU NOVCA DA PRIUSTE SEBI BRZE I BOLJE I PERSPEKTIVNIJE STUDIRANJE
 

Back
Top