Medvedev šalje naoružanje na Kurile

Vec sam ti OVDE postavljao tekstove o atomskoj centrali koju Rusija gradi u Turskoj ... Gradice verovatno i drugu ... Ostale cetrale gradi od Kine , do Venecuele , Argentine , Brazila pa od Bugarske do Ceske i arapskih drzava ... U ovom momentu 30 % svetskog trzista pokrivaju ruske firme ... ,,Vestinghaus ,, je kupila ,,Tosiba ,, i tu moze biti nekih transfera tehnologija - ali Kina je upravo otkazala ,,Vestinghausu ,, radove na centralama ( zbog prevazidjene tehnologije ) i angazovla ruske firme ..

Sto se tice brzih pruga - u pravu si .. izabrana je nemacka tehnologija ....

Pa dobro , pravili su oni i termoelektrane , u nas su u Gacku radili njihovi stručnjaci , razvijali su sektor energetike ..

Al evo Japan ima više NE od Rusije :
"Najviše je sagrađenih nuklearnih elektrana u SAD-u (109), zatim u Francuskoj (59), Japanu (54), Vel. Britaniji (31), Rusiji (30), Njemačkoj (19), J. Koreji (18), Kanadi (14). Krajem 2002. godine u svijetu su bile u izgradnji 32 nuklearne elektrane, najviše u Indiji (7) i Kini (4)."
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvatski-vojnik/2152008/nuk.asp

Al kako - sad Zeleni šute oko nuklearki ..
 
Pa dobro , pravili su oni i termoelektrane , u nas su u Gacku radili njihovi stručnjaci , razvijali su sektor energetike ..

Al evo Japan ima više NE od Rusije :
"Najviše je sagrađenih nuklearnih elektrana u SAD-u (109), zatim u Francuskoj (59), Japanu (54), Vel. Britaniji (31), Rusiji (30), Njemačkoj (19), J. Koreji (18), Kanadi (14). Krajem 2002. godine u svijetu su bile u izgradnji 32 nuklearne elektrane, najviše u Indiji (7) i Kini (4)."
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvatski-vojnik/2152008/nuk.asp

Al kako - sad Zeleni šute oko nuklearki ..

Zeleni vise ne postoje u izvornom smislu - svi osnivaci evropske partije Zelenih su ubijeni i na njihovo mesto su postavljeni likovi poput Joske Fisera i njemu slicni .. Tesko je naci te podatke - ali su objavljivani ... Nesto je kod nas o tome pisao DraganJovanovic - prvi predsednik Stranke Zelenih u Srbiji ( nije zazivela - ali je recimo njegovim zalaganjem Srbija uvela moratorijum na izgradnju atomskih centala - preciznije on je srusio vec priopremani projekat da ,,Vestinghaus ,, gradi nuklearku u Srbiji .. bilo je to negde krajem 80ih ... Od tada su tehnologije i bezbednost na atomskim centalama znatno usavrsene ....
 
Zeleni vise ne postoje u izvornom smislu - svi osnivaci evropske partije Zelenih su ubijeni i na njihovo mesto su postavljeni likovi poput Joske Fisera i njemu slicni .. Tesko je naci te podatke - ali su objavljivani ... Nesto je kod nas o tome pisao DraganJovanovic - prvi predsednik Stranke Zelenih u Srbiji ( nije zazivela - ali je recimo njegovim zalaganjem Srbija uvela moratorijum na izgradnju atomskih centala - preciznije on je srusio vec priopremani projekat da ,,Vestinghaus ,, gradi nuklearku u Srbiji .. bilo je to negde krajem 80ih ... Od tada su tehnologije i bezbednost na atomskim centalama znatno usavrsene ....

Evo izjava .. al kaže da je zakon još na snazi ..
"- Ja sam posle Černobilja uspeo da izdejstvujem da se donese Zakon o zabrani izgradnje atomskih centrala i to u ondašnjem komunističkom jednopartijskom parlamentu. Takav zakon nema nigde u Evropi i on je još na snazi! U njemu nema nikakve vremenske odrednice dokle važi zabrana. Uspeli smo, na opšte iznenađenje svih evropskih "zelenih". Sećam se da me je Petra Keli zvala, nije mogla da veruje da smo uspeli.

Znači, on i dalje važi?
- Zakon je preživeo četiri države i u svakoj su pokušali da ga ukinu.
Sada to pokušavaju Đelić i Škundrić, ali sam im preko novina poručio da će imati posla sa mnom, kao što sam i Koštunici i Đinđiću rekao da ću im srušiti Vladu Srbije ako pokušaju da grade nuklearke.

Srušiću i Tadića ako pokuša jer je krivično delo čak i lobiranje za nuklerani program. Ako treba, teraću ga do Strazbura! "

"Zeleni više ne postoje


Ako su nuklearke tako opasne, zašto ih grade u Nemačkoj. Njihovi zeleni tu ništa ne mogu?
- Kada je ubijena Petra Keli, nemački zeleni više praktično ne postoje. U Evropi ne postoje više zeleni pokret i nemačka vlast o svojim građanim vodi računa koliko i srpska. U igri je isključivo interes krupnog kapitala.


Šta je sa vašom Zelenom strankom?
- To je bio više pokret, ali ugasio sam ga još 1993, kad sam se uverio da je sve partije osnovala Državna bezbednost, osim moje. "

http://www.zelenenovine.webs.com/
 
Uuuu .. sa ovim završava :
"Kako onda zadovoljiti potrebu za energijom ako se nuklearna tehnologija u potpunosti isključi?
- To je zakasnelo pitanje. Planeti nema opstanka, resursi su pri kraju i sad se kreće u rat za vodu."

Pa cesto zna malo da pretera - ali sustina njegovih stavova je tacna .... Dobro je da si to nasla - ja sam vise citao neke radove i knjige na tu temu ...

Nemoj sumnjati da su prvi ratovi za vodu vec poceli , a drugi se pripremaju ... Tu je i oruzje koje izaziva klimatske promene - ma koliko se svi trudili da demantuju njegovo postojanje ... hbg . u takvom svetu zivimo - a krivac je amerika pre svih ostalih .. mada ni drugi nisu bez krivice , sto jest jest ...
 
Pa cesto zna malo da pretera - ali sustina njegovih stavova je tacna .... Dobro je da si to nasla - ja sam vise citao neke radove i knjige na tu temu ...

Nemoj sumnjati da su prvi ratovi za vodu vec poceli , a drugi se pripremaju ... Tu je i oruzje koje izaziva klimatske promene - ma koliko se svi trudili da demantuju njegovo postojanje ... hbg . u takvom svetu zivimo - a krivac je amerika pre svih ostalih .. mada ni drugi nisu bez krivice , sto jest jest ...

Il Kinezi ..
Evo šta Joška Fišer kaže :
'15.01.2011.
"Fišer je o potrebi stvaranja "Sjedinjenih Evropskih Država" govorio na poziv grupe "Spineli", koju čine evropski parlamentarci posebno aktivni na planu ujedinjenja država Evropske unije u jedinstvenu konfederaciju.

Bivši šef nemačke diplomatije je rekao da mu je "gotovo zabavno da gleda koliko su Evropljani zabrinuti zbog predaje suvereniteta, a pri tom zaboravljaju da evropske države svakodnevno gube i predaju taj suverenitet, samo ne Briselu, nego drugima".

"A kome - to se vidi na osnovu gostiju koje su oko Božića ugostile različite evropske prestonice. Glavni gost više nije ujka iz Amerike, nego jedan drugi ujka, onaj iz istočne Azije", rekao je Fišer, aludirajući na kineske i japanske ponude za pomoć prezaduženim evropskim državama.

Francuski filozof Žan-Mark Feri poručio je da stari motivi za tu integraciju više ne postoje.

"Posle rata, legitimaciju za takav korak je pružala potreba da se uspostavi mir - da u Evropi više nikada ne bude rata. Ali, ta legitimacija je nestala zajedno sa Berlinskim zidom", rekao je on.

Prema njegovim rečima, jedan od novih velikih projekata zove se globalizacija, a na ovo mnogi gledaju kao na podrivanje država, pa Feri smatra da bi pravi projekat moglo da bude "političko osvajanje svetske privrede".'
http://www.vesti.rs/Vesti/Joska-Fiser-za-Sjedinjene-Evropske-Drzave.html

Oni se sve nešto kao boje Istoka .. kao da zapadnjački krupni kapitalisti nisu ulagali u zemljama Azije radi većeg profita ..
 
Више од 70% Јапанаца не одобрава политику своје земље о Јужним Курилима. То су резултати испитивања јавног мњења листа „Санкеј“. Премијер Јапана Наото Кан је рекао да је посета председника РФ Јужним Курилима „неопростива грубост“. Активисти ултрадесних организација су изашли на демонстрације испред амбасаде РФ у Токију и оскрнавили руску заставу. Шеф МИП-а Јапана Сејдзи Маехара је допутовао у Москву на преговоре, где се показало да две стране имају дијаметрално супротстављене ставове о Јужним Курилима.

http://serbian.ruvr.ru/2011/02/15/44400716.html
 
Istiniti dogadjaj koji ilustruje odnose Rusije i Japana .. Ukratko ...

Ruski ,, Tupoljev ,, je leteo na rutinskom letu iznad Tihog okeana , i tokom povratka u bazu doslo je do kvara . Pilot je morao da se vraca najkracim putem leteci preko Japanske teritorije . Ispravni su bili samo instrumenti koji pokazuju visinu - krar je bio ozbiljan . Presreli su ih japanski lovci i poceo je dijalog - snimljen na traci ...

Japanski pilot : ,, Vi ste narusili vazdusno prostranstvo Japana , odmah izmenite trasu i sledite za nama ,, .

Ruski komandir posade : ,, Ne mozemo , imamo kvar i otkazali su uredjaji za upravljanje ,, .

Japanski pilot : ,, Nista ne znam - prizemljite se gde vam naredimo inace cemo pucati ,, ..

I tako nekoliko minuta .. Na kraju Rusu dodija i kaze : ,, U redu , ali mi ne mozemo da se spustimo sa teretom - dozvolite da ga bacimo ,, .

,, A sta nosite ,, ?

,, Cetiri hidrogenske bombe ,, ... ,, Po 5 megatona ,, ... :

Japanski lovci su se udaljili najvecom mogucom brzinom i vise niko nije uznemiravao rusku posadu :think:.... Tupoljev se srecno spustio negde na rezervnom aerodromu kada je potrosio gorivo ...
 

Back
Top