Medvedev: Poraz Moskve u Ukrajini mogao bi da dovede do nuklearnog rata

Значи, знаш да је заменик председника Савета безбедности РФ. Човек који је био председни и премијер државе, догурао је до заменика...? А знаш ли зашто је догурао до тог места?
ja ne znam sta ti u stvari... pa sve je bio ne moz uvek prvi?
zasto, jel razalovan? meni ne deluje tako ovo sto je drugi, zamenik
ode prvi, i meda je prvi, ima da nam se nay....
 
ja ne znam sta ti u stvari... pa sve je bio ne moz uvek prvi?
zasto, jel razalovan? meni ne deluje tako ovo sto je drugi, zamenik
ode prvi, i meda je prvi, ima da nam se nay....
Ништа ја, сем што видим да ниси баш упућен, сем информација које можеш наћи на нету.
Шира прича није ти позната. На последњим изборима, Путин му је поверио нови мандат за премијера а онда га је сменио, после пола године, и на његово место поставио Мишустина. Теби то не значи пуно, јер нити си могао видети ни осетити ту промену а још мање да знаш поводе.
Углавном, Медведев је све више маргиналан политичар.
 
Ovo samo znači da se NATOVCI ne zaigraju previše i da Rusi neće mirno sedeti i gledati kako naoružavaju Ukrajince najnaprednijim ofanzivnim oružijem i šalju im sve više "plaćenika" nego će raditi nuklearke.
Zašto će raditi? Nisu uspeli da otmu sve što su hteli i sad su kao poraženi? Vidi - najveća garancija da će doći do nuklearnog rata jeste popuštanje pred takvim pretnjama - daj mi to i to, inače bum. Tražili bi sve više i više, sve dok ne dođu do stvarne crvene linije. To se onda ne bi ograničilo samo na Ukrajinu.
 
Zašto će raditi? Nisu uspeli da otmu sve što su hteli i sad su kao poraženi? Vidi - najveća garancija da će doći do nuklearnog rata jeste popuštanje pred takvim pretnjama - daj mi to i to, inače bum. Tražili bi sve više i više, sve dok ne dođu do stvarne crvene linije. To se onda ne bi ograničilo samo na Ukrajinu.
Pa ne baš.....
Te priče NATO će kao par dana obučavati ukrajince i dati im svoje napredno ofanzivno oružije koje vredi milijarde da možda i preprodaju su za ove koji su i do sada nasedaju na njihovu smešnu propagandu. :ok:

To znači direktno uključenje NATO vojnog saveza u rat protiv Rusije i vojno, pošto ekonomski i svaki ostali već uveliko vode.
I znači da će Rusija odgovoriti vojno na jedini način koji može protiv tako moćnog vojnog saveza od 30 zemalja , jer su videli kako su prošle
druge suverene zemlje koje su napadnute od strane tog "odbrambenog" saveza ili njihovih članica, a koje ih nisu napale...
Znamo koje su to zemlj da ih ne nabrajam ...... i mi spadamo u njihove žrtve....
 
Pa ne baš.....
Te priče NATO će kao par dana obučavati ukrajince i dati im svoje napredno ofanzivno oružije koje vredi milijarde da možda i preprodaju su za ove koji su i do sada nasedaju na njihovu smešnu propagandu. :ok:

To znači direktno uključenje NATO vojnog saveza u rat protiv Rusije i vojno, pošto ekonomski i svaki ostali već uveliko vode.
I znači da će Rusija odgovoriti vojno na jedini način koji može protiv tako moćnog vojnog saveza od 30 zemalja , jer su videli kako su prošle
druge suverene zemlje koje su napadnute od strane tog "odbrambenog" saveza ili njihovih članica, a koje ih nisu napale...
Znamo koje su to zemlj da ih ne nabrajam ...... i mi spadamo u njihove žrtve....
Koliko stotina miliona Rusa predviđaš da će izgubiti glavu i život, u toj nuklearnoj razmeni koju najavljuješ
 
Диктатура је пред крах режима... Остало си све лепо написао, једино што не схваташ да ће Руси да надживе тиране, јер Путтлер гази и по својима, а не само по опозицији... Крај му се смешка, кад се најмање буде надао....

Dobro ja tebe da pitam nešto. Izgleda da znaš dosta i da nisi *******ija koja uglavnom ne zna ništa. Ta kvazi *******ija su obični antisrbi, sve što rade i podržavaju je protiv interesa srbije i srpskog naroda, a oni toga nisu ni svesni.

Šta radi ovaj Putin? Sve mu hebem.

Nema političara u koga sam više razočaran osim Putina. Išao sam da ga čekam kad je dolazio u Beograd. Mahao zastavicama. Bila kiša. Sav morkar tamo. Pokuiso ko Krrac. Idem ja da čekam Putina. Došlo 100.000 ljudi nisi ni mogao da ga vidiš, kao mrava tamo u daljini. Sad bih išao da ga čekam samo da ga pljunem.

Ništa meni sa ovom invazijom na Ukrajnu nije jasno. Jel to dogovreni rat? Jel to "zavadi pa vladaj" sa neke više instance? Jel Putin CIA agent ili agent neke internacionalne elite?

Sa jedne strane stvarno mi je teško da poverujem da ruska vojska ne može da savlada Ukrajnu. Do nekle me podseća na dogovoreni rat u Jugoslaviji, sa politikom "napred nazad". Ali ovaj rat u Ukrajni ima globalne posledice, a i globalne interese, a rat nije globalan. On je globalan koliko je i rat u Vjetnamu bio globalan ili proksi rat kako ovi sad koriste nove termine, engleske fensi termine. Veće globalne posledice, posebno an ekonomiju, ima rat u Ukrajni nego Korona virus. Pa kako?

Izgleda mi kao da su svi upotrebili i zloupotrebili rat u Ukrajni. A Putin kao da im je obećao da će gledati da rat traje što duže dok svi veliki "globalistički igrači" ne postignu svoje interese.
 
Мање читај пропаганду с посебно кроасанске изворе.
То што ти пишеш само су пусти снови. Руси нису глупи па да им се сервира шупља прича као теби или кроасанима и другосрбијанцима.

To što ti pišeš su samo pusta mašta nedojebanog momčića. Srbi nisu glupi da im se serviraju umobolne laži i šizofrenija kai tebi i ostalim trećesrbijancima.
 
ko odakle da se povuce?
rusija je vec trebala da gadja te zemlje koje su za vreme rata doturale oruizje ukrajini
zato zveckaju na svako zapadno da ce poraziti rusiju - te ruske izjave su replike, i u samom naslovu/paroli medvedava koga mladjana voditeljka uzima u usta to jasno pise

Медведев: Не заборављајте да велика нуклеарна сила не може изгубити обични рат​


osim ako nije planirala kao amerika u avganistanu na primer ili vijetnamu ili koreji, jer se ni sa jednom ne granici, i ni sa jedne od njih joj ne preti osveta

amerika je cak bacila nukl bombe na japan, a kraj ww2 je bio izvestan, amerika je vec bila pobednik
Jel možda objasnio kako to da je nukelarna sila Rusija izgubila rat u Afganistanu?
 
Мање читај пропаганду с посебно кроасанске изворе.
То што ти пишеш само су пусти снови. Руси нису глупи па да им се сервира шупља прича као теби или кроасанима и другосрбијанцима.
Nisu glupi? Kakva je to kategorija? A koji narod jest glup, Ameri, Englezi, Sjevernokoreanci?
Rusi su sirota nacija, nekad bili velika sila u svakom pogledu, a danas s sprdnja do te mjere da Putin svaku prijetnju mora završiti nužnim dodatkom koji glasi "I to nije blef"
 
Pa ne baš.....
Te priče NATO će kao par dana obučavati ukrajince i dati im svoje napredno ofanzivno oružije koje vredi milijarde da možda i preprodaju su za ove koji su i do sada nasedaju na njihovu smešnu propagandu. :ok:

To znači direktno uključenje NATO vojnog saveza u rat protiv Rusije i vojno, pošto ekonomski i svaki ostali već uveliko vode.
I znači da će Rusija odgovoriti vojno na jedini način koji može protiv tako moćnog vojnog saveza od 30 zemalja , jer su videli kako su prošle
druge suverene zemlje koje su napadnute od strane tog "odbrambenog" saveza ili njihovih članica, a koje ih nisu napale...
Znamo koje su to zemlj da ih ne nabrajam ...... i mi spadamo u njihove žrtve....
Mi spadamo u žrtve imperijalističkih sila kao i Ukrajinci, samo što ovde dosta njih zatvara oči pred činjenicom da je i Rusija imperijalistička sila, i to najveća na svetu.
Činjenica je i da nije NATO poveo rat protiv Rusije nego je Rusija napala Ukrajinu. Tako stvari stoje, a ostalo su izgovori, vađenja i muljanja. To me ne zanima. I NATO je imao odlične izgovore kad je nas napao. Hitler je takođe imao izgovore i tako dalje.
Ali da se vratimo izjavi Medvedeva - ima li supersila pravo da koristi nuklearno oružje ako joj ne uspe agresija na drugu zemlju? Kratko i jasno - nema! Zato to nisu koristili ni Amerikanci nakon Vijetnama ni Rusi nakon Avganistana. Ispadoše sovjetski komunistički rukovodioci pojam uzdržanosti i odgovornosti spram Putina. Medvedev se još trudio da deluje koliko - toliko normalno dok mu nisu šutnuli sina iz SAD. Deca od lavrova, Peskova, Šojgua i ostale bratije se još uvek normalno baškare po Amerikama, Engleskama i Francuskama ... tako da mi nije jasno zašto su sirotog Ilju Medvedeva otperjali.
No, i to nam može biti pokazatelj kako će se stvari odvijati. Dok su njihova deca na Zapadu nikakvih letova nuklearki sasvim sigurno neće biti.
 
Poslednja izmena:
Mi spadamo u žrtve imperijalističkih sila kao i Ukrajinci, samo što ovde dosta njih zatvara oči pred činjenicom da je i Rusija imperijalistička sila, i to najveća na svetu.
Činjenica je i da nije NATO poveo rat protiv Rusije nego je Rusija napala Ukrajinu. Tako stvari stoje, a ostalo su izgovori, vađenja i muljanja. To me ne zanima. I NATO je imao odlične izgovore kad je nas napao. Hitler je takođe imao izgovore i tako dalje.
Ali da se vratimo izjavi Medvedeva - ima li supersila pravo da koristi nuklearno oružje ako joj ne uspe agresija na drugu zemlju? Kratko i jasno - nema! Zato to nisu koristili ni Amerikanci nakon Vijetnama ni Rusi nakon Avganistana. Ispadoše sovjetski komunistički rukovodioci pojam uzdržanosti i odgovornosti spram Putina. Medvedev se još trudio da deluje koliko - toliko normalno dok mu nisu šutnuli sina iz SAD. Deca od lavrova, Peskova, Šojgua i ostale bratije se još uvek normalno baškare po Amerikama, Engleskama i Francuskama ... tako da mi nije jasno zašto su sirotog Ilju Medvedeva otperjali.
No, i to nam može biti pokazatelj kako će se stvari odvijati. Dok su njihova deca na Zapadu nikakvih letova nuklearki sasvim sigurno neće biti.
Made in dlugomir
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Medvedev: Poraz Moskve u Ukrajini mogao bi da dovede do nuklearnog rata​


Potpredsednik Saveta bezbednosti Rusije i bivši šef države Dmitri Medvedev danas je, povodom podrške koju NATO pruža Kijevu, poručio da bi poraz Moskve u Ukrajini mogao dovesti do nuklearnog rata.
Poraz atomske sile u konvencionalnom sukobu bi mogao izazvati nuklearni rat, ocenio je Medvedev.
Prema njegovim rečima, "nuklearne sile nikada nisu izgubile veliki sukob od kojeg im je zavisila sudbina", javlja Rojters.

Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je u decembru prošle godine da ruska vojna doktrina dozvoljava samo odbrambenu upotrebu nuklearnog oružja, kao odgovor na spoljni napad.

Ranije je Medvedev, poznat po glasnim i ratobornim javnim istupima, izjavio da bi Moskva mogla da upotrebi nuklearno oružje radi odbrane.
https://www.021.rs/story/Info/Regio...ni-mogao-bi-da-dovede-do-nuklearnog-rata.html


Šta je sad ovo, kakav poraz? Zar nije bilo reči od strane vrha Kremlja i svih koji ga podržavaju da je to nemoguće i da je pobeda Rusije samo pitanje vremena?
Sve mi se nešto čini da Medvedev i društvo znaju kako stvari na frontu zaista stoje, ali šta ga je povuklo da baš sad to izjavi? Trenutno ne vidim neko napredovanje Ukrajinaca. Šta to Medvedev zna što se krije od javnosti? :think:
Poraz znachi da nemaju vishe love da finansiraju rat, a pretnja nuklearkama je pucanj u prazno, da bi uplashili zapad da ne finansira Ukrajinu.
Mislim da je ovo kraj rata... Rusija tje se povutji i to je to. Nishta od nuklearnog rata, jer bi to znachilo i kraj Rusije...
 
Не трба да се плашите, Русија не губи ратове.
А ако у то не верујете онда молите Бога да овај не изгуби.

Симпл аз дат

alan-donnelly.gif
 
Mi spadamo u žrtve imperijalističkih sila kao i Ukrajinci, samo što ovde dosta njih zatvara oči pred činjenicom da je i Rusija imperijalistička sila, i to najveća na svetu.
Činjenica je i da nije NATO poveo rat protiv Rusije nego je Rusija napala Ukrajinu. Tako stvari stoje, a ostalo su izgovori, vađenja i muljanja. To me ne zanima. I NATO je imao odlične izgovore kad je nas napao. Hitler je takođe imao izgovore i tako dalje.
Ali da se vratimo izjavi Medvedeva - ima li supersila pravo da koristi nuklearno oružje ako joj ne uspe agresija na drugu zemlju? Kratko i jasno - nema! Zato to nisu koristili ni Amerikanci nakon Vijetnama ni Rusi nakon Avganistana. Ispadoše sovjetski komunistički rukovodioci pojam uzdržanosti i odgovornosti spram Putina. Medvedev se još trudio da deluje koliko - toliko normalno dok mu nisu šutnuli sina iz SAD. Deca od lavrova, Peskova, Šojgua i ostale bratije se još uvek normalno baškare po Amerikama, Engleskama i Francuskama ... tako da mi nije jasno zašto su sirotog Ilju Medvedeva otperjali.
No, i to nam može biti pokazatelj kako će se stvari odvijati. Dok su njihova deca na Zapadu nikakvih letova nuklearki sasvim sigurno neće biti.
z:mrgreen:

Pa neće da im propadne intervencija u Ukrajni, ovo što Medvedev priča je samo upozorenje NATO vojnom savezu ako odluči da se umeša
sa "boots on the ground" što bi ameri rekli, da znaju šta ih čeka ako se previše zanesu.

Nema šanse da Rusija dozvoli ponovo milione mrtvih Rusa kao u ww2 sad kada imaju atomke.
Moraju biti svesni da sa Rusijom nema zezanja u slučaju da su novije generacija zaboravile WW2 i šta se događalo za vreme hladnog rata
kada je neprijateljstvo bilo na manjem nivou nego sada, izgleda da je holivud mnogima isprao mozak.

Ne bi valjalo za Evropu ovo da eskalira a oni se ponašaju vrlo neodgovorno kao da je ovo prvi rat na svetu, ne sećam se da su tako reagovali kada
je NATO raznosio suverene države.
 

Back
Top