Šta će da odluči pobednika rata u Ukrajini?

Pogledajte prilog 1504071

24. februara 2022. godine počeo je rat Rusije i Ukrajine.

Dve godine kasnije, rat je u neizvesnoj fazi.
Treća godina rata počinje sa Ukrajinom u defanzivi i boreći se da održi liniju jer je nadjačana, baš kao što je bila u prvim danima rata.
Na frontu se i dalje vode teške borbe, a poslednja "prekretnica" je zauzimanje (oslobođenje) Avdejevke od strane Rusije koja je izvojevala veliku pobedu.
Vojni analitičar Vlade Radulović na godišnjicu rata u koji su uprte oči sveta i istakao da se ukrajinska vojska trenutno nalazi u neizvesnoj poziciji.
Analiticar dalje kaže da ne veruje da ce sukob proširiti na Belorusiju i Poljsku, kao i da li će Rusija napasti zemlje Baltika koje su članice NATO alijanse,"
Radulović je dodao da ne veruje da će se NATO dodatno umešati u sukob na Istočnom frontu.

Ipak,on ne može da tvrdi ko će iz ovog sukoba izaći kao pobednik.
"Rusi su imali značajnu godinu koju su započeli padom Bahmuta, a završili padom Avdejevke."

Iako je kraj sukoba i dalje neizvestan, Radulović je rekao da postoji jedna stvar koja će biti odlučujuća.
"Resursi. Oni će biti odlučujući faktor u ovom ratu. Oni koji budu imali više ljudstva, artiljerije, oni će biti ti koji su u prednosti"
link

Vreme je da se ovaj rat završi

Šta vi mislite, šta može da dovede do kraja rata ?
Rusi će uzeti ono što su planirali. Drogirani ukrajinski ped.er će da kuka i da cvili jedno vreme. Posle toga će ga verovatno ubiti. Ili će slučajno da se udavi u wc šolji ili će da se oklizne na koru od banane.
 
Русија није дуго била у врху. Од 1918. године. СССР није Русија. То су две различитеземље, бар онолико колико би Србија и Југославија морале да буду. Мултиполарног сета и онако без Русије нема. После овог рата, она ће свакако бити једна од силница која утиче на свет. Америка, Кина и Русија.
Da, tim redom Amerika, Kina, Rusija, uskoro Kina, Amerika, ????
 
Naravno, tako kazu dezurni oficiri za FSB vezu sa Telegam grupa.
ne..tako kažu eu nacisti i nato fašisti.. uglavnom u poslednje vreme čitam njihove medije u kojima oplakuju Ukrajinu kao pokojnu bakicu koju su svi voleli.. svi vojni analitičari pa čak i oni sa druge strane nemaju više dilemu ko će da dobije rat..postavlja se samo pitanje sa kolikom razlikom.. nastavi da sanjaš o porazu Rusije jbg i ja sam sanjao da ćemo da pobedimo USA i vas fašiste 99 te al sam bio klinac.. sad gledam na stvari mnogo realnije a realno je da je Rusija prejak igrač na ovoj planeti
 
I opet, cilj FSB diktature u ovom ratu je da okupra celu Ukrajinu. To se nece desiti. To o cemu ti pricas je u kontkestu 'Ne, necemo moci da oslobodimo celu Ukrajinu FSB diktature'. Kreiranje narativa u stilu slabo placenog FSB oficira za vezu, moj omiljeni sport.

Inace, Rusija je luzac bulje brata Sija. 'Prejak igrac' mozda u kontekstu 'Prejak lizac'
 
ne..tako kažu eu nacisti i nato fašisti.. uglavnom u poslednje vreme čitam njihove medije u kojima oplakuju Ukrajinu kao pokojnu bakicu koju su svi voleli.. svi vojni analitičari pa čak i oni sa druge strane nemaju više dilemu ko će da dobije rat..postavlja se samo pitanje sa kolikom razlikom.. nastavi da sanjaš o porazu Rusije jbg i ja sam sanjao da ćemo da pobedimo USA i vas fašiste 99 te al sam bio klinac.. sad gledam na stvari mnogo realnije a realno je da je Rusija prejak igrač na ovoj planeti
10% EU i 10% SAD veruje u pobedu Ukrajine. Opasan procenat.
 
pa neće celu... postojaće Ukrajina okrnjena jbg
Rusija je ogromna , neće plakati mnogo za Kijevskim Vuko jebinama.. važan joj je ovaj deo gde ima dosta Rusa , ove 4 oblasti i Crno More.. polako ide ka tom cilju..
FSB diktaturi je potrebno sto vise ljudskih resursa koje moze da reketira, ili da otima od njih. Na njihovu zalost, brzo ce propasti, samo sto ce da povuku sa sobom sve gradjane Rusije, ali to njih, kao i svu FSB bandu bas briga. Bitno da ce da uzmu deo Ukrajine, juhu, 10 bambija za njih.
 
I opet, cilj FSB diktature u ovom ratu je da okupra celu Ukrajinu. To se nece desiti. To o cemu ti pricas je u kontkestu 'Ne, necemo moci da oslobodimo celu Ukrajinu FSB diktature'. Kreiranje narativa u stilu slabo placenog FSB oficira za vezu, moj omiljeni sport.

Inace, Rusija je luzac bulje brata Sija. 'Prejak igrac' mozda u kontekstu 'Prejak lizac'
Jel ovo samo lupetanje tvoje ili pokušavaš sebe da utešiš?
 
FSB diktaturi je potrebno sto vise ljudskih resursa koje moze da reketira, ili da otima od njih. Na njihovu zalost, brzo ce propasti, samo sto ce da povuku sa sobom sve gradjane Rusije, ali to njih, kao i svu FSB bandu bas briga. Bitno da ce da uzmu deo Ukrajine, juhu, 10 bambija za njih.
Samo se ti teši. Možda ti i pomogne.
 
Rusi su planirali da osvoje Kijev i okupiraju celu Ukrajinu za 10 dana.

Now, look how that plan is going.

Тачно.

Проблем је што су једанаестог дана схватили да им план није успео, па су тад променили план и кренули да подижу производњу лопата.
 
I opet, cilj FSB diktature u ovom ratu je da okupra celu Ukrajinu. To se nece desiti. To o cemu ti pricas je u kontkestu 'Ne, necemo moci da oslobodimo celu Ukrajinu FSB diktature'. Kreiranje narativa u stilu slabo placenog FSB oficira za vezu, moj omiljeni sport.

Inace, Rusija je luzac bulje brata Sija. 'Prejak igrac' mozda u kontekstu 'Prejak lizac'
Daće bog da amerika, engleska i pola eu završe u paklu.
 

Back
Top