MEDITACIJA

HELLGIRL:
Da,samo to za sada.Napisala sam koja boja koje dejstvo pruza.Meni se znatno povecala intuicija,do granice s vidovitoscu.Poceo je i zivot da mi se detoksikuje,ali bukvalno.Ne znam,desavaju se mnoge cudne stvari,...Brzina delovanja verovatno zavisi od mentalne moci...
Почиње ти демоноимање, то су "ЧУДНЕ" ствари. Одреци се тога секташења и врати се вери ПРАВОСЛАВНОЈ
 
Михајло:
Кабала ха ха хаах па то је јеврејско секташење, зар те мадона васпитала х ах хахахаха
Volim sto ovde uvek saznam nesto novo :!:
Evo npr. da je kabalu izmislila madona, a Mihajlo Pravoslavlje.
A na TF zamislite to nije niko pomenuo :(
 
Aj nek mi se niko ne mesa u veru.Ja odgovaram na temu:Meditacija,koja nema ama bas nikakve veze sa tim 'koje si vere'.I zato psssss,ne razbacujte se ne znanjem.Bar ne stavljajte mene u te gluposti:''E,sestro-ti meditiras,ti si sektasica,vestica,bla,bla,....E brate,nisam krsta mi,ja sam pravoslavka.....i tako u krug''.
 
stidim se :(
ali sta da radim kad sam glupava
:(

jao kako mi je tesko sad da citam ono. bas mi je glupo

ajd nastavi da meditirash... ko te vodi kroz to sve?
 
sensual:

hhmmm... Ne znam kako tacno da objasnim.. Prvo zatvoris oci i skoncentrises se na zvuke oko sebe i sve ih pazljivo slusas. Onda polako pokusas da ih ignorises tako sto pocnes da se skoncentrises na zvuk svog disanja.. Onda nekako na kraju prestanes da slusas sve i prestanes da mislis. Bukvalno ne smes da mislis ninasta. Ne smes ni da mislis na cinjenicu da nemislis 8-) ako shvatas... :) Na kraju ako uspes bices u nekom stanju gde nista okko tebe ne postoji vec se sve skroz odmara. To je jedini nacin da i um odmara valjda. Iz tog stanja je dobro da se zaspi :!:

pa to kad ne mislis, onda spavas. svesna si a ne mislis i ne cujes? ti si i jogine zaebala.....oni valjda imaju neku pripremu da stignu dotle...??

ok izvinite sto sirim propagandu

odakle vam te meditacije bre ljudi..?????

pa vi misilte na istoku svaki seljak meditira.....nije nego... ni oni tamo to ne znaju al to se zapadnjaci qrche neshto

pa moguce da napravish neki kolaps ako to radis malcice pogresno ?

ok moguce da sam ostrascena ajd sad cu se zaustaviti :x
 
Marina Kaurin:
Joga je odlicna stvar. Usko povezana sa Budizmom. OK, ja verujem u Kabalu, to je nesto sto mi je pomoglo da se izborim kroz zivot..

a shto su sad siroti pravoslavci tako loshi ebemliga

cek joga, budizam i kabala.

a sto vi bacite tako dve recenice i odete, a nista ne objasnite? sta je kabala, osim shto se madona ya nju zainteresovala (i tako joj bitno povecala cenu)

to je jevrejska knjiga neka? cula sam da je "deo biblije za ucene"

sta sad ima tamo
 
Михајло:
Не би требало пропустити православну службу, ако ни због чега, оно да би се искусила дубина раскола између обичаја Истока и Запада. Цела организација и атмосфера потпуно су другачије него на Западу. Људи не седе сами, у приватној интроспекцији, већ стоје поред својих пријатеља и у друштву анђела. Овде су клупе и столице непотребне. Нема химне, нити инструменталне музике, постоји само интимно заједништво, у којем чак ни певачи који офецијелно певају нису издвојени, као што је то код западних хорова, већ су чланови конгрегације у којој стоје. Гласови одјекују у цркви због посебних акустичних особина куполе, као да долазе од Христа одозго и разлежу се преко небеског дома који Њега окружује. По ноћи, када је мрак, у рукама трепере свеће, а около, повијајући се нежно, настаје корона, лебдећи круг светлости који својим покретима као да покреће анђеле и свеце на зидовима и сводовима. Божанске мистерије тако се, посвећенима, откривају.

Сесил Стјуарт (Енглеска), 1959.

hahah u drusthtvu andjela, ko u drustvu duhova, el oni to zive u crkvi

da, samo shto je horska muzika dobrim delom pod uticajem zapada?
heheh pa izdvojeni su ..... mozda negde nisu

ma i katolichka sluhzba nije nesto drugacija mislim bitno. osim shto ima orgulje
 
HELLGIRL:
Da,samo to za sada.Napisala sam koja boja koje dejstvo pruza.Meni se znatno povecala intuicija,do granice s vidovitoscu.Poceo je i zivot da mi se detoksikuje,ali bukvalno.Ne znam,desavaju se mnoge cudne stvari,...Brzina delovanja verovatno zavisi od mentalne moci...


ali odakle ti to?

moguce da je to jako ali mozda ti treba neka priprema, neki uvod, tj da ne mozes samo to da radis... ? neki vodja il shta vec !!!!!

kako ti se detoksikuje a depresivna si

aha pa ti si mocna, ok
ovo sam smarala sa lorom, tu se desava donekle nesto slicno, nazalost nisam ti to dobro predstavila...sta je u njoj loshe
 
Gwydion:
Hajde sada da se salimo. U Americi se desi da traze da se zabrani ne samo abortus, nego i teorija evolucije ili pak broj Pi (pa se NASI-ni naucnici uspanice). Licno ne volim preterano TM, ali to je verovatno najispitivanija meditativna tehnika na svetu. Koliko ja znam vise stotina ispitivanja je vrseno i nije dokazana stetnost. Sta vise, dokazana je korist od meditacije po um i po telo. . A ova interpretacija onog sto je Sivannada rekao je besramna. Vise ili nize
nigde ne implicira zlo. Zasto bi "nize natprirodno bice" bilo automatski zlo? Zasto to ne bi bilo
bice na nivou, npr, hriscanskog stanovnika podnebesja, a vise odgovaralo panteistickim bozanstvima? Ja ne kaze mda to znaci to, samo kazem da se ne mogu davati proizvoljne tvrdnje i olako zalepljene etikete.

u knjizi o sektama, domaci pisac, pishe negatvino o TM.
mozda zavisi ko te vodi, ali...

ako je meditacija neka vrsta leka...

to je kao da ti neko da neku pilulu .. i ti je pojedesh... i nemas pojma shta je to
pa moze da ti napravi nesto dobro i nesto lose
aaaaa je l dobr ametafora

ej ne ljutite se nishta prestacu
 
e payite s lorom, ne kunem se u nju
lepo moze covek da se oseca, bude neke sto ti kazes detoskikacije...ali shta znam
nije to bash tako kao..sad sam nvoa

mada ljudi se kunu, neki pricaju da im je bukvalno spaslo zivot. ne kazem d anije uticalo ali nije sad ni sve starva
malo propagande, shto da ne

uzas. sad cu cutati.

mozda si depresivna ako si postala suvise osetljiva
 
HELLGIRL:
Znaci,legnes,opustis se.Zamislis da si okruzena bljestavom zutom svetloscu,sve dok ne osetis da ona ispunjava celo tvoje telo.ostanes tako dva minuta.Onda zamislis da se ta zuta svetlost pretvara u bljestavu crvenu svetlost,....Dalje ti je jasno. Onda zavrsis ritual.To ponavljas svakog dana.

je l zmurish dok to radis
kako znas da je 2 minuta..imash budlinki pored ili nesto brojjis

hehe pa zuta i zlatna...to mozda pomesas i zeznes celu stvar
 
sensual:
Ja sam citala dosta o meditaciji. Smatram da je to jako jako dobra stvar, zao mi je sto to ne rade svi ljudi, meditacija i molitva su strasno delotvorne kada umes da se skoncentrises. Meni je drug, koga je ucitelj borilackoh vestina naucio meditaciji, rekao da je najteze postici stanje u kome je um takoreci pasivan, znaci ne cujes nista oko sebe i ne razmisljas ni ocemu, samo si duboko opusten. Njemu je trebalo nekoliko godina da se tome nauci.
:!:
.


Sjajno... Slazem se sa tobom... Meditacija ne moze naskoditi moze samo pomoci... Dugo sam bio odsutan tako da sada citam sta je sve napisano, na samom pocetku napisao sam sta je meditacija usresredjivanje (koncentracija) na "nesto" tj dovesti do takvog stanja da um ne luta nego da miruje da je usresredjen na nesto, koliko mi9 se cini niko nije napisao da se i zongliranjem moze postici slican efekat...
 
?:
je l zmurish dok to radis
kako znas da je 2 minuta..imash budlinki pored ili nesto brojjis

hehe pa zuta i zlatna...to mozda pomesas i zeznes celu stvar


He,he,he????????????????????...........Extra,malo me nema,a ovde se napravi prava zurka,puna crnog humora.......

Da,zmuris,odprilike dva minuta(ni malo ni mnogo-dovoljno).Za to znam iz knjige.Niko me ne vodi......
I da,he,he...mozes da pomesas,ako si daltonista.


Ne mozes ni da zamislis kol'ko sam pre bila depresivna,ako svoje trenutno stanje opisujem kao detoxikovano.
 

Back
Top