MATERIJALNA DOBRA srpske vlastele...

Meni je zanimljivo koliko se nasi politicari razlikuju od onih u USA i UK po tome ko ulazi u politiku.

Dok po onome sto vidim vecina politicara u UK i USA ulazi vec materijalno obezbedjena, vecina su ili biznismeni ili su poreklom iz bogatih porodica kod nas ulaze uglavnom goli ko pistolji al zato izlaze bogatiji od SSultana od Bruneja.

A mnogi se bave politikom jer znaju da ih niko ne bi zaposlio kao npr Dinkic.

a o cemu ja brate vise tupim ovde po forumu..??? da covek prvo mora da se dokaze sebi i drugima u svakom pogledu pa tek onda da se kandiduje za nesto vece...samo se kod nas iz opanaka uskace direktno u italijanske cipele...
 
a o cemu ja brate vise tupim ovde po forumu..??? da covek prvo mora da se dokaze sebi i drugima u svakom pogledu pa tek onda da se kandiduje za nesto vece...samo se kod nas iz opanaka uskace direktno u italijanske cipele...

Znam tupimo isto, al kako to uraditi u drzavi gde se predsednik ponosi cinjenicom da je go ko pistolj i da nije bio sposoban da stekne sebi nesto
 
a o cemu ja brate vise tupim ovde po forumu..??? da covek prvo mora da se dokaze sebi i drugima u svakom pogledu pa tek onda da se kandiduje za nesto vece...samo se kod nas iz opanaka uskace direktno u italijanske cipele...

Na ovim prostorima balkanskim,oni koji su bar dve tri generacije u italijanskim cipelama kako kažeš,drže opanke kljunaše ili vrcane okačene na zidovima svojih kancelarija na ponos,i pokazuju ih svojim poslovnim partnerima kao deo tradicije koju su pretci ostavili.
Njima ne pada na pamet da se bave politikom u zemlji u kojoj je politika poligon za sticanje privilegija i bogatstava,a i otvaranja novih mogućnosti za proširenje i uvećanje istih,na ličnom planu,a ne društvena aktivnost koja ima za cilj poboljšanje uslova života svih gradjana.
Oni koji znaju kako se nosi italijanska cipela,imaju pametnija posla od političkog zamajavanja,jer su im i mogućnosti i privilegije,a i bogatstvo sasvim pristojni.Potrebno je samo da ga održavaju u funkciji.
 
a koliko je zemlje prodato strancima i po kojoj ceni..??

Eh picolo, znas li ti koliko je tih njiva vec prodato raznim tajkunima?

Znam, znam da je dosta zemlje prodato u Vojvodini.

Ali imamo Sumadiju, i ne znam ako je vec los zakon, zasto ljudi pristaju da zemlju prodaju strancima???

Ко зна можда им и не треба много снаге пошто овим неспособним полако али сигурно измиче тло под ногама.

Mozda, tj. verovatno, ali racunaj da svako ima svoj kapacitet (umni, nervni, zivotni) i zivotni vek!

Na ovim prostorima balkanskim,oni koji su bar dve tri generacije u italijanskim cipelama kako kažeš,drže opanke kljunaše ili vrcane okačene na zidovima svojih kancelarija na ponos,i pokazuju ih svojim poslovnim partnerima kao deo tradicije koju su pretci ostavili.
Njima ne pada na pamet da se bave politikom u zemlji u kojoj je politika poligon za sticanje privilegija i bogatstava,a i otvaranja novih mogućnosti za proširenje i uvećanje istih,na ličnom planu,a ne društvena aktivnost koja ima za cilj poboljšanje uslova života svih gradjana.
Oni koji znaju kako se nosi italijanska cipela,imaju pametnija posla od političkog zamajavanja,jer su im i mogućnosti i privilegije,a i bogatstvo sasvim pristojni.Potrebno je samo da ga održavaju u funkciji.

Pa nije bas. I oni koji znaju "kako se nosi italijanska cipela", spali su na niske grane poodavno, od svega, samo im je ostalo to znanje i secanje.Kakvo bogatstvo!
 
Znam tupimo isto, al kako to uraditi u drzavi gde se predsednik ponosi cinjenicom da je go ko pistolj i da nije bio sposoban da stekne sebi nesto

Nije bio sposoban kao i mnogi častan i pošten gradjanin ove zemlje koji se trudio da ostane
častan onoliko koliko je to moguće u ludilu u kojem smo živeli,pa se protezao koliko mu je guber dug.
Da li to znači da bi bilo bolje da je došao go kao pištolj i postao *rokfeler*,možda bi tada bio
podesniji ?!Da li ne hteti da se bogatiš na tudji račun znači da nisi za to i sposoban !?
Mislim da to nema veze sa temom o onima koji jesu došli goli kao pištolji pa sad ne znaju kako da zatvore *ormare* !!
 
Na ovim prostorima balkanskim,oni koji su bar dve tri generacije u italijanskim cipelama kako kažeš,drže opanke kljunaše ili vrcane okačene na zidovima svojih kancelarija na ponos,i pokazuju ih svojim poslovnim partnerima kao deo tradicije koju su pretci ostavili.
Njima ne pada na pamet da se bave politikom u zemlji u kojoj je politika poligon za sticanje privilegija i bogatstava,a i otvaranja novih mogućnosti za proširenje i uvećanje istih,na ličnom planu,a ne društvena aktivnost koja ima za cilj poboljšanje uslova života svih gradjana.
Oni koji znaju kako se nosi italijanska cipela,imaju pametnija posla od političkog zamajavanja,jer su im i mogućnosti i privilegije,a i bogatstvo sasvim pristojni.Potrebno je samo da ga održavaju u funkciji.

mozda je juce proslo vreme da se nesto promeni po tom pitanju...???
ti koji su se dokazali kroz 2-3 generacije su upravo prava elita...ona istinska..zasnovana na pravim vrednostima...ne moraju oni sami da se prihvate politike dobrovoljno...treba da ih narod natera na to...to je njihova drustvena obaveza...ako nece oni licno---neka delegiraju svog kandidata sa kojim ce deliti odgovornost...barem je tako u razvijnim zemljama kojim i sami tezimo...
ako sam sve dobro shvatio i naucio na tom principu se amerika razvija...10-15 najstarijih porodica u americi vode glavnu rec oko spoljnje i unutrasnje politike amerike...te porodice su stvorile ameriku i ujedno su najbogatije i najuticajnije sa najduzom tradicijom...
 
Nije bio sposoban kao i mnogi častan i pošten gradjanin ove zemlje koji se trudio da ostane
častan onoliko koliko je to moguće u ludilu u kojem smo živeli,pa se protezao koliko mu je guber dug.
Da li to znači da bi bilo bolje da je došao go kao pištolj i postao *rokfeler*,možda bi tada bio
podesniji ?!Da li ne hteti da se bogatiš na tudji račun znači da nisi za to i sposoban !?
Mislim da to nema veze sa temom o onima koji jesu došli goli kao pištolji pa sad ne znaju kako da zatvore *ormare* !!

Ne treba da se obogati kad ode, ali ne treba nam ni neko ko nije bio u stanju da uradi nesto za sebe.


Kakva je preporuka da neko vodi drzavu ako nije bio u stanju da vodi sopstveno domacinstvo?
 
Nije bio sposoban kao i mnogi častan i pošten gradjanin ove zemlje koji se trudio da ostane
častan onoliko koliko je to moguće u ludilu u kojem smo živeli,pa se protezao koliko mu je guber dug.
Da li to znači da bi bilo bolje da je došao go kao pištolj i postao *rokfeler*,možda bi tada bio
podesniji ?!Da li ne hteti da se bogatiš na tudji račun znači da nisi za to i sposoban !?
Mislim da to nema veze sa temom o onima koji jesu došli goli kao pištolji pa sad ne znaju kako da zatvore *ormare* !!

Sa njima bas ima veze jer ti koji su dosli goli imaju vise sansi da odu prilicno obuceni i podgojeni, onaj ko je imao i pre funkcije manje ce biti sklon da zloupotrebi funkciju od onog kog pas nema zasta da ujede.
 
Ne treba da se obogati kad ode, ali ne treba nam ni neko ko nije bio u stanju da uradi nesto za sebe.


Kakva je preporuka da neko vodi drzavu ako nije bio u stanju da vodi sopstveno domacinstvo?

i to je sva filozofija....
vladar moze biti samo covek koji je po svemu posebniji i uspesniji od vecine ljudi kojima je vodja...on mora i njegova porodica biti primer i uzor svima u zemlji... a od kad to nije tako u srbiji..??? od tada srbija i ide nizbrdo...
 
Ne treba da se obogati kad ode, ali ne treba nam ni neko ko nije bio u stanju da uradi nesto za sebe.


Kakva je preporuka da neko vodi drzavu ako nije bio u stanju da vodi sopstveno domacinstvo?

Ne biti bogat ne znači ne biti sposoban da vodiš domaćinstvo,kolega.
Ja ne spadam u bogate gradjane ali sam dovoljno sposobna da živim onako kako ja vidim
život jednog čoveka - donstojanstvano i časno.Mogu svakog da pogledam i kažem šta mislim
bez problema.Znate,sloboda ima svoju cenu,pogotovo sloboda misli i govora.Ovo se naravno ne odnosi na BT.
Voditi državu podrazumeva bogatstvo koje počiva na nekim drugim osnovama,koje za sigurno nisu materijalne prirode,
mada i te materijalne prirode mogu imati značaja ukoliko se ne zloupotrebljavaju,što je kod nas redak slučaj na žalost,pa tako i poneki izuzetak može da potvrdi pravilo.
 
Poslednja izmena:
Е још кад би нам БоТа просуо бисер у стилу,нама овако сиромашним иде добро, а погледајте
богату Америку која буквално ПЛИВА у нафти,па је незадовољна!?!?
 
Ma dobro to, nego da ne pricam o stvarnim ljudima koji su prosli kao u filmu "Dnevnik uvreda" ili u onoj jednoj drami sad ne mogu da se setim kako se zove gde su prodali porodicno zlato i dragocenosti i stan u centru BG da bi preziveli u inflaciji i pomogli deci na skolovanju.

Гледао сам "Дневник увреда"више пута,тешка социјална драма која нажалост траје и данас.
 
Sa njima bas ima veze jer ti koji su dosli goli imaju vise sansi da odu prilicno obuceni i podgojeni, onaj ko je imao i pre funkcije manje ce biti sklon da zloupotrebi funkciju od onog kog pas nema zasta da ujede.

Upravo to kod nas nije slučaj ,znate :).
Bila sam u prilici da prisustvujem jednom skupu,pre desetak godina, na kojem je jedna starija žena zamolila jednog od
sadašnjih bogatuna da joj vrati mešalicu za beton,jer je u to vreme radio kao preduzimač,a sad može da pita pošto Srbija.
To je stvar karaktera a ne prilike!!
 
ne znam...licno zivim za dan kad ce se pojaviti covek ili zena koju ce narod ubediti da ga predvodi...i taj ce stati pred narod i sa ponosom predstaviti svoju porodicu kroz generacije unazad...pokazace svoje predke koji su ziveci u srbiji generacijama u srbiji stvarali i uspeli da stvore...da su svo vreme unapredjivali svoju porodicu i svoju drzavu...da su bili spremni da svojom zrtvom brane i odbrane srbiju....da su svoje sposobnosti prenosili sa generacije u generaciju i dopunjavali je obrazovanjem...takav neko ko je natalozio mudrost i znanje sticano u vise generacija sigurno ima sanse da povede narod....zato i jeste za zaljenje sto su aristokratske porodice u srbiji 45 rasturene...ali su mnoge prezivele i ponovo se uzdigle...
 
Ja bih recimo bila zadovoljna i da se pojavi čovek koji se može porediti sa Gandijem,pa taman bio rodjen i na Tibetu,samo ako će ovom narodu otvoriti oči na način da shvati da
se mora imati cilj ka kojem se ide jasno definisan,jasno vremenski ograničen ,sa jasno
naznačenim prednostima i slabostima,mogućnostima i pretnjama koje do ostvarenja cilja vode i ostvarenje cilja usporavaju ili ometaju.Da mu kaže kako i na koji način slabosti da pretvori u prednosti a pretnje u nove mogućnosti.
Ne mora da bude aristokratskog porekla,jer je ovo zemlja seljaka na brdovitom Balkanu.
Mora da bude neko ko zna kako,može i hoće.
To što narod nekoga treba da prisili da bi nešto radio,od tog posla nema ništa !!
Uspeh u radu ima samo onaj ko HOĆE ,i zna koliko ne zna pa je istovremeno spreman i
da ono što ne zna - uči !
 
Ja bih recimo bila zadovoljna i da se pojavi čovek koji se može porediti sa Gandijem,pa taman bio rodjen i na Tibetu,samo ako će ovom narodu otvoriti oči na način da shvati da
se mora imati cilj ka kojem se ide jasno definisan,jasno vremenski ograničen ,sa jasno
naznačenim prednostima i slabostima,mogućnostima i pretnjama koje do ostvarenja cilja vode i ostvarenje cilja usporavaju ili ometaju.Da mu kaže kako i na koji način slabosti da pretvori u prednosti a pretnje u nove mogućnosti.
Ne mora da bude aristokratskog porekla,jer je ovo zemlja seljaka na brdovitom Balkanu.
Mora da bude neko ko zna kako,može i hoće.
To što narod nekoga treba da prisili da bi nešto radio,od tog posla nema ništa !!
Uspeh u radu ima samo onaj ko HOĆE ,i zna koliko ne zna pa je istovremeno spreman i
da ono što ne zna - uči !

mozda bih se slozio kad bih mogao da vise verujem ljudima na casnu rec ili na blanko ...posto se to pokazalo kao potpuno suludo...od sad verujem samo u onog ko moze da dokaze svoja znanja,sposobnosti i sklonosti....
 
Ja bih recimo bila zadovoljna i da se pojavi čovek koji se može porediti sa Gandijem,pa taman bio rodjen i na Tibetu,samo ako će ovom narodu otvoriti oči na način da shvati da
se mora imati cilj ka kojem se ide jasno definisan,jasno vremenski ograničen ,sa jasno
naznačenim prednostima i slabostima,mogućnostima i pretnjama koje do ostvarenja cilja vode i ostvarenje cilja usporavaju ili ometaju.Da mu kaže kako i na koji način slabosti da pretvori u prednosti a pretnje u nove mogućnosti.
Ne mora da bude aristokratskog porekla,jer je ovo zemlja seljaka na brdovitom Balkanu.
Mora da bude neko ko zna kako,može i hoće.
To što narod nekoga treba da prisili da bi nešto radio,od tog posla nema ništa !!
Uspeh u radu ima samo onaj ko HOĆE ,i zna koliko ne zna pa je istovremeno spreman i
da ono što ne zna - uči !
:( I da se pojavi, nece ga videti. Cudan smo mi narod, i upravo sto smo takvi, dozivljavamo to sto...dozivljavamo. Dovoljno je pratiti politicke diskusije na forumu da bi se stvorila slika naroda i njihovog razmisljanja :sad2:
 
mozda bih se slozio kad bih mogao da vise verujem ljudima na casnu rec ili na blanko ...posto se to pokazalo kao potpuno suludo...od sad verujem samo u onog ko moze da dokaze svoja znanja,sposobnosti i sklonosti....

Obzirom da imaš jasnu predstavu o tome šta nećeš,nadam se da vidiš tog koga bi hteo u ovom trenutku ,pod ovim nebom ?!
Pretpostavljam da imaš to ime i prezime koje bi moglo da dodje u obzir?!
 

Back
Top