MASTER ILI STA DRUGO?

Pretpostavljam nekim dobrim, skupim fotoaparatom... Pa, nista, mi koji cemo izlaziti na ulicu i boriti se protiv ovog ludila cemo da izborimo mastere za sve one lenjivce i apaticne koji nece da mrdnu prstom za sebe. Dolazim sada sa protesta, prikljucite nam se, organizujte se i u NS, i u celoj Srbiji, kriticki se angazujte, pa se onda javite sa pitanjem A STA CE BITI? Do tada OTPOR, KRITICKI RAZMISLJAJTE
 
To je tek zapetljana prica.

A poenta je u sledecem:
do 2004. vazio je stari Zakon o visokom skolstvu po kome su fakulteti mogli da traju 4,5,6 godina,
pa je 2004. donet novi Zakon o visokom skolstvu po kome fakulteti mogu da traju 3,4,5,6 godina
pa je prosle donet najnoviji Zakon o visokom skolstvu po kome fakulteti organizovani po bachelor/master/Ph.D. sistemu.


Izjednacavanje ako ga bude, najverovatnije bice za one koji su upisali fakultet pre 2004. godine.
 
usladic:
Dolazim sada sa protesta, prikljucite nam se, organizujte se i u NS, i u celoj Srbiji, kriticki se angazujte, pa se onda javite sa pitanjem A STA CE BITI? Do tada OTPOR, KRITICKI RAZMISLJAJTE


E bas mi se yebe....


Ja sa DIPLOMIRANI INZENJER i ja sam moje bitke izborio. 8-)

Neka sam se i ja tako lozio, ali u medjuvremenu sam odrastao... 8-)
 
Aleksej_BASO:
E bas mi se yebe....


Ja sa DIPLOMIRANI INZENJER i ja sam moje bitke izborio. 8-)

Neka sam se i ja tako lozio, ali u medjuvremenu sam odrastao... 8-)
E, pa zato sto se nekima yebe, zemlja nam je syebana. I zato sto su svi uspavani kao i odlazeci prime, i zato sto nikoga nije briga ni za koga, i zato sto je vecina otupavila u kritickom smislu, zato sto svako cita kako je napisano, a ne sta je napisano, zato sto su se svi zatvorili u svoje podrume kao pacovi i zadovoljni su crkavicama koje primaju i boje se da zucnu, zato sto mnogi nisu promolili glavu iz ove Srbije, jer "nema nigde lepse nego u Srbiji, nigde", a ima toliko lepih mesta na ovom svetu, i zato sto dopustamo da nas mediokriteti kao sto je rektor i slicni ubedjuju poluargumentima na koje mi klimamo glavom i kazemo: kako pametan covek, a u stvari covek greje toplu vodu. Jel treba jos da nabrajam?
A oni kojima se yebe, i koji su totalno apaticni, kojima se spava, ponovicu ono sto je pokojni premijer dr Zoran Djindjic jednom rekao za skupstinskom govornicom: Idite pa spavajte!
E, pa gospodo, laku vam noc, ostavite nas budne i samosvesne da uradimo koliko se moze. Nemojte nas samo uspavljivati
 
Па због тог Ђинђића ти данас и имаш овакав систем који не омогућава свима да се школују.Сад грцајте у дуговима за годину дана студирања...А могу да замислим ђта ћете кад се деси болест за чије лечење треба издвојити преко 100 хиљада евра...Држава то више не плаћа!И то је Ђинћић са "демократијом" донео...
 
Jeste, prijatelju, drug Tito je bio car. Sve sa Golim otokom, UDBA-om, konfiskacijom imovine i sl. Djindjic je za sve njih bio doktor, imao je znanje i cilj. A ostalima sam vec pozeleo laku noc. A osim toga, ovo nije politicki forum, pa cu se vratiti na temu mastera: cela Evropa je prisla Bolonji i ovakve probleme resila odavno, a sada se mi pravimo pametni i resavamo probleme na svoj nacin. Izmisljamo toplu vodu. Bachelor je prvi nivo diplomskih studija, kao sto je po starom bila visa skola. Master je drugi nivo DIPLOMSKIH (ne naucno-istrazivackih studija), sto je do sada bilo zvanje diplomiranog i to je jasno kao dan. MASTER nije jednako magistru (i doktoru, sto je stepen naucnog nivoa) i to je to. Pravimo se pametni. Isto kao sto se uspavani prave budnim. Ljudi probudite se, o vama se radi!
P.S. Pri tom ne grcam u dugovima, jer sve ispite dajem u roku i bicu jedan od 16% studenata koji zavrsavaju fakultet u roku. Pri tom mi ni prosek nije mali. Samo da se zna.
 
malo je neposteno prema ljudima koji su magistrirali da se poistoveti titula mastera sa magistarskim stujima....
pogledajte i sa druge strane....
zasto sam se ja dve godine smarao da bih na kraju bio izjednacen sa svakojakom boranijom
 
ahil2006:
malo je neposteno prema ljudima koji su magistrirali da se poistoveti titula mastera sa magistarskim stujima....
pogledajte i sa druge strane....
zasto sam se ja dve godine smarao da bih na kraju bio izjednacen sa svakojakom boranijom
pa neces biti izjednacen pogresno si razumeo MASTER i MAGISTER su dve vrste zvanja koja nisu u rangu.
 
Master i magistar nisu isto. Magistri po starom zapravo treba da dobiju master 2 ili specijalizaciju, a pri tom je ostavljen rok, cini mi se do 2011. da daju doktorate, sto mislim da je fer, za razliku od nas diplomaca.
 
usladic:
Pre jedno 15 dana je bilo u Politici oko tih procenata, pa je bilo 16%, ali, moguce je da je i drugacije.
A sto se tice faksa, u pitanju je pravni, ako neko smatra da je to bitno.


Bitno je. To je onda druga stvar.

Jer ne volim da mi neki sa VPSh ili FABUSA FAMUSA i kojekavih -busa i meadzmenta traze neka svaj prava i diplome....

Jer ako hoce normalnu diplomu neka upise normalan fax.
 
Aleksej_BASO:
Bitno je. To je onda druga stvar.

Jer ne volim da mi neki sa VPSh ili FABUSA FAMUSA i kojekavih -busa i meadzmenta traze neka svaj prava i diplome....

Jer ako hoce normalnu diplomu neka upise normalan fax.
Ako su upisali fax za koji je postojala dozvola ministarstva prosvete imaju puno pravo da traze svoja prava kao i ti.
 
U ovoj zemlji svi se puni prava i pravde kada je traze za sebe. A u sustini svi bi svakog da omalovazavaju.
ETF-ovci mrze FON-ovce, stomatolozi medicinare, ovi sa drzavnih ove sa privatnih i obratno. Ali kad su pitanju njihova sopstvena prava onda traze stoprocentno ispunjenje.
 
Aleksej_BASO:
Bitno je. To je onda druga stvar.

Jer ne volim da mi neki sa VPSh ili FABUSA FAMUSA i kojekavih -busa i meadzmenta traze neka svaj prava i diplome....

Jer ako hoce normalnu diplomu neka upise normalan fax.


ne mozes tako govoriti koji je fax normalan a koji ne....svako ko se skolovao na zapadu ili ko je imao prilike da vidi kakvo je skolovanje na zapadu ce ti reci za tvoj fax da nije normalan i da je zastareo....tako da mani tu pricu koji je normalan ili nenormalan fax....
 
PA jednostavno.

Ima "normalnih" fakulteta, koji su postojali i ranije i kada kazes sta studiras odmah se zna sta si ko si i sta ti je zanimanje cime ces se baviti.

A ima i "instant" fakulteta-visih skola koji sui osnovali ljudi da dignu pare.

Ili na primeru...

Jedna od prvih je Visa poslovna skola u NS. Znaci to je za ljude koji su zavrsili 3. stepen bilo super. Jer oni su primali i sa 3. stepena ljude. Znaci covek zavrsi srednju skolu, 3. st i vidi da nema 'leba od toga i kaze daj da studiram sta bilo da moram da sljakam ovako ceo zivot... Nije dzabe VPS zvana Vasa Poslednja Sansa. Tako su VPS zavrsavali ljudi koji nisu imale gde da se udenu, pa ono daj bilo kakvu diplomu kojom mogu da se zamazu oci, kao "imama ja diplomu"... I sta si kada zavrsis?? Sta?? Visi poslovniu covek??? Koje je zvanje???

Upoznao sam nekoliko njih koji su zavrsili VPS i... Da uvijem malo sve su to bili pogubljeni likovi... Ono drugim recima nikog nisam upoznao da je normalan a da kaze "ja sam zavrsio VPS". TProfil takvih ljud je bukvalno slican, znaci ne znam sta da radim u zivotu nista me ne interesuje pa ono daj bar nesto sto izgleda da nije tesko i da se ne prljaju ruke.

Drugi primer je BK univerzitet.

Iskesiras se i ne sekiras se da li ces proci godinu ili neces. ;) Ajde bre znamo o cemu se prica nemojomo se praviti ludi. Da ne duzim o tome...


E onda je pre neku godinu krenulo da nice gomila takvih fakulteta-visih skola.

Bitno je bilo da recimo ima "menadzment" u svom nazivu jer to "prodaje" skolu, ma koliko glupoavo zvucalo.... Ili tako nesto, znaci bitno je da "zvuci" zanimljivo. Kao na primer "Fakultet za uslusni biznis" hahahaha BIZNIS!!! :):)

Kada covek zavrsi gradjevinu, zna se sta je inzenjer! Ili arhitekturu-arhitekta, ili pravo, medicinu, istoriju, poljoprivredni, tehnoloski, ekonomiju....

A sta ocekivati od vise skole (retko koji moze da se i zove fax) koji ti vec u nazivu prodaje maglu...

Mislim lose je sto je na FTN u NS osnovan fax "Industrijski menadzment" ali videli ljudi da gde god pise "menadzment" masa navali ko mutava... Upise se 3x vise ljudi nego na masinski ili elektro... Ali dobro to jenipao fax od 5 godina pa ipak ne spada u pricu od gore.

E sad zasto sam poceo pricu o tim "faxovima", jer kako sam shvatio ljudi sa "instant" faxova su mislilli da mogu da dobiju MASTER???

Sve u svemu mozda i nema veze sa temom toliko, ali ono sto sam napisao je stanje stvari. Mene iskrono to pomlao i raduje. Jer sam zavrsio nesto "opipljivo" i vredno. Kada sam zavrsio fax nije proslo ni mesec daana dobio sam posao u najuzoj mogucoj struci (iz prostog razloga sto sam na biroi od samo 24 mas. inzenjera samo ja imao taj smer zavrsen) jer je i covek koji drzi taj servis za kamione zvrsio moj smer i zna kakv mu radnik treba. E da posle mesec dana sam dobio jos jednu ponudu za posao.

Nisam ni mrdnuo iz kuce prstom za sve to niti sam povuko neku vezu da bih dobio posao. (Jer sam znao da me ceka vojska od septembra :()

A sta ce ti silni biznismeni i menadzeri za posao kada zavrse???? Onda ce se zaliti kako "nema posla".

Eto da li sada imas predstavu na sta sam mislio??
 

Back
Top