Masovna krađa podataka uključuje 26 milijardi zapisa i 12 TB podataka

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.612
Ako postoji jedno mesto za koje je verovatno da će podaci korisnika postojati, to je u ogromnoj grupi pokradenih podataka koju su nedavno otkrili CiberNews i SecurityDiscoveri.com. Ovaj skup podataka izgleda kao kompilacija mnogih velikih krađa i uključuje preko 26 milijardi zapisa. To iznosi preko 12TB podataka i uključuje više od samo lozinki.

Tačna priroda zapisa nije poznata, ali postoji nekoliko mogućnosti. Najverovatniji zapisi koji će se naći u ovoj povredi podataka su korisnička imena i lozinke. Međutim, moguće je da su uključene i druge vrste informacija, kao što su podaci o kreditnoj kartici ili adrese. Dobra vest je da istraživači ne sumnjaju da su novi podaci uključeni u skup. Umesto toga, to je glavni izvor već postojećih kradenih podataka.

1705995861208.png
 
Kako da proverite da li su vaši podaci ugroženi

Ne postoji jasan način da sa apsolutnom sigurnošću saznate da li su vaši podaci povređeni. Međutim, postoji nekoliko stvari koje možete učiniti. Na dnu članka CiberNews-a nalazi se traka za pretragu koja vam omogućava da pretražujete svaki sajt koji je kompromitovan. Ako koristite sajt koji je provaljen, trebalo bi da promenite lozinku samo da biste bili sigurni. Takođe možete da posetite haveibeenpwned.com i unesete svoju e-poštu da vidite da li je došlo do povrede podataka. Inače, dobro pravilo je da koristite jake lozinke, različite lozinke i promenite ih ako mislite da su ugrožene.
 
Ovako , gledam seriju i u seriji se pominje docek nove godine i deda mraza, a uopste epizoda nije o tome....i izlazi mi reklama o deda mrazu.....

Pre toga sam guglao o knowledge base softwareu , tacno o jednom proizvodu, i izadje mi reklama za QA software, to je opet povezano ali bar sam guglao , mada je onda spijunaza od konkurencije.....

par puta sam pricao o nekim temama, pored kompa , totalno nevezano za ista sto sam guglao , a inace me google zaebava jer se vezuje za google sadrzaj i onda mi izlazi malo pogodaka, a meni treba stalno sa nula historija.....
I izadje mi reklama o tome o cemu pricam...

Da sam paranoican, tacno bih postao paranoican...ali posto koristim mobilni , onda nisam paranoican, ne ide paranoja uz mobilni , tamo si sve dozvolio da ti gledaju...
 

Back
Top