MAROKO

Supruga mi moja i moja malenkost je provela 31 dan u prupotavanju Evropom. Krenuli smo iz nase, sad vec rodne, CANADE is grada Vancovuera. Prkeo Spanije smo krenuli za Portugal i odlucili da provedemo 2 dana u Marocu. Naravno imali smo u glavi slike iz James Bonda i njegove avanture iz Tangera pa se i mi ustrelmili na jednu. Elem u Gibralbaru nas je "baja" iz turisticke agencije jednostavo oduvao rekavsi da je za nas bolje da idemo samo 1 dan a ne 2 kako smo mi planirali...don't ask just belive me on this one...eh. Posto smo mi veoma pozitivini i "lakoverni" ljudi poverovasmo Spancu i nepokajali se. Jedan dan je stvarno bio dosta...i rekoh dosta.

Jedina sansa je da se nadje beduin koji bi napravio turu po Sahari na 5-6 dana jer je samo jahanje na camilama veoma orginalan osecan i to sto su dine u tom delu pustinje kao sa druge planete...ali za to treba dosta organizacije i rada pa ko voli nek izvoli.

Pozdrav i najlepseg grada na svetu VANCOUVERa (posle mog ZEMUNA...ali to je licne prirode)
 
taja:
mozda je neko u medjuvremenu bio?


PREPORUCUJEM TI MAROKO ALI OBAVEZNO SMESTAJ 4-5 ZVEZDICA!!!
LEPA JE PRIRODA ALI TI NE PREPORUCUJEM DA ODES SA DRUGARICAMA , SAMO SA MUSKIM SVETOM !!!!
JER MAROKANCI SU UZASNO NAPALJENI!!!!
dakle , ako sa vama ima barem jednog muskarca i ako ste smesteni u 4/5 zvezdice hotel, ONDA JE SUPER!!!
 
taja:
dbk:
bolje idi u Tunis,vise ima da se vidi i bolje ces se provesti

u tunisu bas i nema bog zna sta da se vidi

U Tunisu nema sta da se vidi :shock: :shock: :shock:

E sad si lupila pa ostala ziva.
Ajd ovako na brzinu samo par stvari tek za primer
El Dzem - treci po velicini rimski koloseum.
Tunis - Muzej Bardo (najveca kolekcija rimskih mozaika na svetu), ostaci Kartagine (OK stvarno nema mnogo toga posto su rimljani bili temeljni :wink: ), Sidi Bou Said.....
Tozer, Tamerza, Cebika am bre ceo juzni Tunis tj Sahara
Matmata (sa sve trogloditskim kucama)
Keruan - ako te ne zanima Velika dzamija onda ce te sigurno zanimati Keruanski tepisi (presijaneri su spram istih obicne krpe)
Za nas moze da bude zanimljiva i Bizerta
i tako dalje, i tako dalje, i tako dalje

Stvarno ne vidim kako neko moze da lupi da se u najznacajnijoj rimskoj, arapskoj i turskoj koloniji nema sta videti :roll:
 
dbk:
bolje idi u Tunis,vise ima da se vidi i bolje ces se provesti

maroko:kazablanka, marakes, fes, rabat, agadir, meknes...
fes: jedan od najvecih centara islamske duhovnosti, fantastican bazar......
kazablanka: dzamija hasana II, katedrala svetog srca, bulevari anfa i hasana II, trgovi....
marakes: palata behia, grobovi sa'adita, trgovi....
itd, itd....
 
Mislim da ste potpuno u pravu kada iznosite cinjenice o Tunisu.Zaista je bas onako kako ste to u par reci opisali.Mi smo bili par puta u Tunisu i ovog leta idemo ponovo.U Keruanu(KAIROUAN)imamo prijatelja i sa njime smo u bliskoj vezi.Za zemlju Africkog kontinenta razvili su super turizam.Mogu sa pravom reci da svoj novac od turizma i zaraduju,jer nude puno za malo novca.Hvala vam u nase ime.

quote="Anonymous"]
taja:
dbk:
bolje idi u Tunis,vise ima da se vidi i bolje ces se provesti

u tunisu bas i nema bog zna sta da se vidi

U Tunisu nema sta da se vidi :shock: :shock: :shock:

E sad si lupila pa ostala ziva.
Ajd ovako na brzinu samo par stvari tek za primer
El Dzem - treci po velicini rimski koloseum.
Tunis - Muzej Bardo (najveca kolekcija rimskih mozaika na svetu), ostaci Kartagine (OK stvarno nema mnogo toga posto su rimljani bili temeljni :wink: ), Sidi Bou Said.....
Tozer, Tamerza, Cebika am bre ceo juzni Tunis tj Sahara
Matmata (sa sve trogloditskim kucama)
Keruan - ako te ne zanima Velika dzamija onda ce te sigurno zanimati Keruanski tepisi (presijaneri su spram istih obicne krpe)
Za nas moze da bude zanimljiva i Bizerta
i tako dalje, i tako dalje, i tako dalje

Stvarno ne vidim kako neko moze da lupi da se u najznacajnijoj rimskoj, arapskoj i turskoj koloniji nema sta videti :roll:[/quote]
 
taja:
E sad si lupila pa ostala ziva.

pozdrav i tebi gost


Eh pa ja nisam ni pomislio da lupim kako u Maroku nema sta da se vidi samo sam nabrojao par (i bukvalno par) sitnica koje zainteresovani putnik moze da obidje u Tunisu. Kao sto sam rekao Tunis je bio od prvorazrednog znacaja za mnoge: Fenicane, Rimljane, Vandale, Vizantiju, Turke I Francuze i kako su svi oni ostavljali svoje tragove po celom Tunisu stvarno moze mnogo toga da se vidi. BTW ako te islamska duhovnost interesuje pa Keruan je jedan od cetiri sveta muslimanska grada (za neupucene Meka, Medina, Jerusalim i Keruan) zakljuci sama :wink:

A kao sto to rekose iznad mene Tunis zivi od turizma i razvili su ga do poprilicno visokog nivoa, a o gostoprimljivosti ljudi ne treba trositi reci (samo pazi kad prelazis ulicu :wink: :wink: )
 
u maroku je bruka kako je dobro provela sam tamo 4god sa roditeljima fes je ubedljivo najbolji i najlepsi a sto se tice kazablanke nista necete propustiti ako neodete nema sta da se vidi.a ako hoce te dobar provod idite u marakes tamo je ludnica to je najbludniji grad u africi verujtemi bila sam p celoj africi.p.s.tunis i nije nesto ali zato naj bezbedniji ubedljivo a i naj jeftiniji.MAROKO JE IPAK ISTOK I IMA SATA DA SE VIDI.
 
Anonymous:
taja:
dbk:
bolje idi u Tunis,vise ima da se vidi i bolje ces se provesti

u tunisu bas i nema bog zna sta da se vidi

U Tunisu nema sta da se vidi :shock: :shock: :shock:

E sad si lupila pa ostala ziva.
Ajd ovako na brzinu samo par stvari tek za primer
El Dzem - treci po velicini rimski koloseum.
Tunis - Muzej Bardo (najveca kolekcija rimskih mozaika na svetu), ostaci Kartagine (OK stvarno nema mnogo toga posto su rimljani bili temeljni :wink: ), Sidi Bou Said.....
Tozer, Tamerza, Cebika am bre ceo juzni Tunis tj Sahara
Matmata (sa sve trogloditskim kucama)
Keruan - ako te ne zanima Velika dzamija onda ce te sigurno zanimati Keruanski tepisi (presijaneri su spram istih obicne krpe)
Za nas moze da bude zanimljiva i Bizerta
i tako dalje, i tako dalje, i tako dalje

Stvarno ne vidim kako neko moze da lupi da se u najznacajnijoj rimskoj, arapskoj i turskoj koloniji nema sta videti :roll:

Idi U TUNIS!!!!!
Ako te već zanima ta vrsta egzotike , slobodno idi u Tunis nećeš se preći.
Obišla sam sva gore pomenuta mesta i bili je zaista nezaboravno.
Mala napomena : MORAŠ IMATI DOVOLJNO NOVCA!
Dakle, koliko para toliko i muzike...
 
Kad su teme Islam i terorizam u pitanju onda su svi Srbi kao: " ...svi muslimani su teroristi (i ovi sa Balkana), zaostali su, biju zene, mrze nas Srbe ...", i slicno. Ali kad treba dupe da se sunca za jevtinu lovu, onda smo svi za Maroko ili Tunis. Mislim alo??? Ne zelim da politizujem topic, ali mi sme bre dobri samo kad je interes ili provod u pitanju, pa nije bitno gde i ko! A kladim se pola ovih ljudi (koji toplo preporucuju Tunis ili Maroko) na drugim temama govori kako je Islam velika opasnost za Evropu i hriscnastvo. Etika i moral -unknown-hahahaha
Smesno i ironicno

Pozdrav svima
 

Back
Top