MAROKO

Zar niko nije bio?

Dobro, niste bili tamo pa Vas pitam sta mislite o tome. Da li je dobro ili lose? Mozete da date komentar "Uau, to je super!", "Pa ne znam kakav je, videcu raspitacu prijatelja", "Probaj, pa javi mi kakvi su arapi... :lol:", "ne idi u marakes, to je bludni grad...najbolje je efes ili kazablanka",..blabla.... :)
 
:D Evo da ne kazes da niko nece da odgovori...na zalost,nisam bila,ali slusala sam price kolege koji je nekada tamo radio-kaze da je to cudesno lepa zemlja.Bilo je i na travel-kanalu i zaista vredi otici-pa ako mozes idi,a mi cekamo opis iz prve ruke! :D
 
e i ja sam cula da je lepo ali ne bih isla da gledam arape,nek sam rasista al od kada sam u francuskoj bas su mi odvratni,idi bre negde gde su latinski ljubavnici da se zezas :wink: :D
 
devojkaK:
Da li je neko bio(la) u Maroku, jako bih volela da cujem nekog ko je vec bio. Utisci, obicaj naroda..osim toga, sta vi preporucujete...
PRLJAVO
parispage-coglu.jpg
 

Razmišljali smo prošle godine da putujemo u Maroko. Predivna zemlja sa savršenom prirodom.
Nisam čuo da je tamo prljavo, ali u Francuskoj je voda luksuz..zato su izmisli parfeme. Na moru, ne može po defaultu da bude prljavo. Predrasude po strani, to ne važi.


Uz to, ja obožavam muziku Magreba, i znam da bih tamo uživao.

U potrazi za omiljenom destinacijom, svakako ću posetiti Maroko sometimes, pod obavezno.
Naše turističke agencije, uglavnom nemaju samostalne aranžmane za M., već organizuju individualna putovanja. Cene su super povoljne.
Problem predstavlja cena avionskog prevoza. Treba se dobro pripremiti, i raspitati.
Puno sreće, i ako se otputuješ u Ma, obavezno se javi da nam preneseš utiske.
 
Nisam bila, ali moja tetka koja je inace proputovala ceo svet i koja je veoma izbirljiva kaze da joj je letovanje u Maroku jedno od najlepsih u zivotu. Zemlja je puna kontrasta, sjaj s jedne strane, beda s druge, vidim da ove godine i nase agencije ubacuju Maroko kao novu destinaciju. Ja bih definitivno isla tamo.
 
Hvala, dovoljno je sto ste mi dali podatak.... :D

Obisla sam neke (vaznije) agencije u Bg, trazila katalog o Maroku i nasla samo jedan(agencija). HeBePoBaTaH_ je u pravu, nema aranzmana, organizuje samo invidualna putovanja-traje 8 dana odnosno 7 noci, bez odmora. Nisam ga prihvatila i trazila sam aranzmana za, najmanje, 2 nedelje(ukljucujuci fakult.izleta), da bih odmorila. Takodje, nema takvih. Nema veze, bice iduce godine, ako se sve agencije organizuju letovanja u Ma, odmah prihvatam ;). Sada, idem na neko drugo mesto.

Hvala za sve, forumasi(ce).
 
U Maroku nisam bio, ali sam se malo zezao po Bliskom Istoku. Prosle godine sam sa Arapima proveo dva meseca. Iskustva su fenomenalna. Mislim da bilo ko da ode u bilo koju arapsku zemlju, nece da se kaje. Naprotiv, taj svet ulazi pod kozu i eto mene tamo negde oktobra (nadam se).

Moja backpackerska preporuka jeste Lonely Planet u ruke, ranac na ledja i pali. Nadji neki prevoz brodom ili avionom, a tamo ces verovatno za male pare da se snadjes bolje nego da ti agencija to sredi. E sad, ako ste telom ili duhom prestareli, onda... Onda, jbg:)

Pozdrav
 
@Vesna_KS
Stvarno? Bila sam 3x kod njega, odgovor dalje isti. Verovatno je stigao na vreme kad sam ga zadnji puta posetila. Sad je kasno, vec sam rezervisala kartu. Jedva sam dobila slobodna mesta, jer su sve popunjeni(trebalo bi da prijaviti krajem maja ili pocetkom juna radi slobodnog mesta). Bice sledeci prilika za Maroko. Hvala, Vesna_KS. ;)


@gazdanebojsa
Bila sam nekoliko puta u araps.zemljama, potpuno su drugaciji od nas(kultura, obicaj,..). Pozdrav. :)
 
Ima kon tiki ponudu za maroko na 11 i 12 dana.U Marakesu 3 dana pa posle odmor u Agadiru 8 ili 9 dana.Interesuju me misljenja onih koji su bili bar u jednom od ova dva grada?Kakve su cene vanpasionske usluge u Maroku?Kakva je ta cuvena zlatna plaza na koju izlazi Agadir?
 
ja sam zimus bio u lisabonu i onda smo se zaputili u marioko medjutim na samom jugu spanije smo saznali da nam treba viza iz ambasade u madridu,pa smo se smorili jer smo bili knap sa vremenom,ali iz brojnih prica sve najbolje o maroku cak imam i neke prijatelje marokance,sve je jeftinu i super ako volis arapske zemlje.....i mislim da tamo ne treba ici preko agencije negoindividualno da ostanes koliko ti se dopada.....kupi interail kartu voznu ona ti vazi za celu evropu i maroko ili uzmi samo za ono kroz sta prolazis ....traje mesec dana iii nadji tamo smestaj...sigurno ih ima....bar bi tako mi uradili zimus da nam je uspelo.....pozdrav...javi kako si prosla

Anonymous:
Ima kon tiki ponudu za maroko na 11 i 12 dana.U Marakesu 3 dana pa posle odmor u Agadiru 8 ili 9 dana.Interesuju me misljenja onih koji su bili bar u jednom od ova dva grada?Kakve su cene vanpasionske usluge u Maroku?Kakva je ta cuvena zlatna plaza na koju izlazi Agadir?
 
Marokoooooooooooooooooooooooooooooo.............. Divota jedna! Najlepsa zemlja u kojoj sam bila (doduse, nije ni da sam obisla ceo svet, ali ipak....). :)
DakleM.... Sto se turistickih agencija tice, ne mogu da ti pomognem, posto nisam isla preko njih. Sto se mesta tice, bila sam u Marakesu i obavezno ti savetujem da odes tamo! I ako mozes, idi u 'Chez Ali', turisticki kompleks (a la zamak iz 1001 noci) malo izvan grada, gde ces se, bez preterivanja, osecati kao car (obasipanje laticama ruza i drugih cvetova, prolazenje kroz pecine, uzivancija u tradicionalnoj, berberskoj, muzici, dok jedes, berberska plemena dolaze pred sto i igraju, pevaju, a posle jela, tu su konjicke igre....).
Takodje, predlazem voznju fijakerom kroz grad, Jemna El Fna, jahanje kamile, obilazenje palate kralja Muhameda VI, i, ako ne moras, nemoj bas da se seckas posle ponoci, posto tada policija krstari. Dalje, za shopping pravac pijaca na Jemna El Fna (zaprepastila sam se koliko je jeftino; toliko sam stvari kupovala, a pare i dalje bile tu) i obavezno se cenjkaj.
Sto se hrane tice, zavisi sta volis. Meni se kuskus ne svidja (da ne pominjem sto se u restoranima tradicionalne hrane jede iz tanjira rukama), a ima puno restorana francuske i italijanske hrane.
Sto se naroda tice, niti su previse ljubazni, niti su odbojni. Ne vole da bivaju fotografisani.
 

Back
Top