Malta

Koliko kesha je dovoljno da ne prave problem?
Bas to htedoh napisati. Ovo je prvi put za 2god da vidim ovako nesto, upadaju po stanovima, presrecu po autobusima, po ulici takodje. Stvarno ne znam sta se desava. Pazite se ljudi i srecno. Zaboravih da napisem da gomilu nasih vracaju sa aerodroma, tako da vam naj solucija da uzmete povratne karte i da spremite kes.:(
 
Decko pita najnormalnije sta ga napadas, otkud zna kakva pravila oni tamo smisle..i Bugare ne bi trebali da smaraju posto su legalni radnici u eu drzavama, pa su ih terali i njima sad trebaju neke potvrde...
 
Decko pita najnormalnije sta ga napadas, otkud zna kakva pravila oni tamo smisle..i Bugare ne bi trebali da smaraju posto su legalni radnici u eu drzavama, pa su ih terali i njima sad trebaju neke potvrde...

Nisam imao nameru da ga napadam, ali kako bi tebi zvucalo da te npr. nemacki drzavljanin pita jel moze u Grcku? Madjarska je punopravna clanica EU vec 10 godina, a Bugarska je do prosle godine imala neka ogranicenja.

Alexej, nema sta da brines, nego put pod noge. :) Ako te zanima nesto, pitaj. Pozz
 
Pozdrav svima, kao prvo mnogo lupetanja sam ovde procitao.
Na Malti sam drugu godinu zaredom tako da je znam sto se kaze kao svoj komsiluk...
Da pojednostavimo neke stvari...

Karta: najjeftinije je iz budimpeste wizzairom do malte, avion je oko 90e a put do budimpeste je oko 25e.

Stanovi: dvoiposoban stan je oko 400-500e sa svim racunima, tako da ako zive cetvoro ljudi u stanu, svakom izadje po oko 100-120e

Posao: ugostitelji zaradjuju 4-6e po satu pa koliko radis, toliko i zaradis...

Ako ide par ljudi, za pocetak ti je dovoljno 500e, (put,smestaj,hrana za prvih mesec dana)

Svi koji hoce da idu ili bi nesto da pitaju mogu me kontaktirati preko maila ili preko fejsa. (Fedja Babic)

pozzz
 
Pozdrav dobri ljudi :)
trebao bi mi objektivan savet, pa bih Vas zamolio da mi pomognete jer...'bat ga, nisam pametan :D

Elem, imam 25 godina i EU pasos i za mesec dana bih trebao da diplomiram Turisticki menadzment (bez dana prakse i radnog iskustva...sem u fast food restoranima u americi preko W&T-a, sto je naravno=nista ).

E sada...zeleo bih da idem na cetvoromesecnu praksu u Grcku (preko agencije- placen smestaj, hrana, avionska karta od strane poslodavca i 400e mesecno), ali s'obzirom na politicku situaciju, ne znam koliko je pametno da zapocinjem tu praksu, pre svega- s' aspekta sigurnosti-da mi poslodavac ne da otkaz jer nije dalje u stanju da me placa (bankrot drzave i izbacivanje iz EU); i sa aspekta dokazivanja- dakle, da je zadovoljan kako radim, ali sam mu ja samo jos jedan praksas i iako je zadovoljan samnom nece da me zaposli za stalno.

Druga opcija koju razmatram je posao na Malti...dakle, da li je bolje da idem i odradim neku praksu u Grckoj (neizvesna buducnost) iiiliii da idem odmah na Maltu i da tamo trazim posao i da pocnem da se probijam i dokazujem u njihovim hotelima/restoranima....itd

iskreno bih Vam bio neizmerno zahvalan na odgovoru i savetu :)
 
trebao bi mi savet, molim vas :)

trebao bih uskoro, za mesec-dva da diplomiram.Imam 25 god i EU pasos.

trebao bi mi savet,
zanima me, da li da idem na cetvoromesecnu praksu u Grcku i koliko je to pametno s' obzirom na situaciju tamo.Radio bih za 400e, placeno smestaj i hrana, ali ne znam ako ih izbace iz EU i ako usput bankrotiraju, koliko mi je to sve korisno onda i pametno?

Ili da bolje odmah vijam posao na Malti (mada nemam radnog iskustva pa mi to teze ide)...
 
Na malti sam nije lako naci posao kao sto mislite treba se dosta cimati,crnaca ima dosta .Sami ne dolazite ,jedino da se skupite vas vise i bez 1000e ne krecite alo nemate nikog da vam ovde pomogne
 
Pa ko je vama strucnjacima rekao nesto?Vi ste svoj problem resili snasli ste se i onda ne zaj..ljude da je lako snaci se sam ovde.Neko ce da pomisli extra kupicu kartu za 50 e wiizz kombi 25 e i ponecu 400-500e i sletecu i do jaja uspeo sam.Kas plati stan od tih para,svaki dan treba da jede dok nadje posao treba vremena,i kad nadje posao treba mes dana da izdrzi do plate .Pricam samo relno da se ljudi ne zalecu nespremni i misle lako cemo.Treba pokusati moze da se uspe i zivi normalno ovde,ali treba dosta truda i para dok se krene.
 

Back
Top