malo vise o raskidu

militant.gif

Frau Hauptmann Lieselotte
 
A o raskidu....naucila sam nesto novo. Kad raskidas s nekim treba to da radish uzivo i to tako da tu osobu optuzujesh za sve i svasta,posteno izvredjash ,budesh iskreno potreshen sve dok posle visenocne psihicke torture ta osoba ne odluci da sutne tebe. Tada obavezno treba reci skrhanim glasom:"AKO TI TO TAKO HOCESH..."
Screaming Jay Hopkins ima pesmu:"THERE'S SOMETHING WRONG WITH YOU" u kojoj je postupak detaljno opisan...
Covek pozeli lepi dobri stari raskid telefonom,porukicom ili preko najbolje drugarice(pa da ima makar koga da mrzi!)
 
Nema potrebe, ta prica ima nastavak. Ide ovako: posle kunish,molish i preklinjesh tu osobu da ti se vrati...kako moze biti tako surova...ti ne mozesh tako da zivish...pristacesh na sve,cak i da budesh pas samo da ti se vrati...
Posle par dana sacekash da padne noc i neprijatelj bude umoran i gladan pa izvedesh gornji scenario ispocetka....
 
NovaIsta:
cesto cujemo da je "on ostavio nju na takav i takav nacin", ona povredjena gestom, on otisao ili bez reci ili rekao njenoj drugarici da ce raskinuti, ili raskinuo telefonom, ili ovo ili ono. svodi se na to da cesto muski deo populacije napravi neke takve lose korake koje vecina od nas posle osudjuje iz ovog ili onog razloga. zanima me koliko cesto devojke raskidaju tako "lose" ? da li je "los raskid" dosta vezan za muski pol ili i jedna i druga strana prave takve poteze zavisno od karaktera? volela bih da cujem iskustva i misljenja pre svega muskog dela foruma. koliko cesto ste bili "sutnuti" na tako grub i los nacin, s tim da ste pre toga sa doticnom imali jednu regularnu vezu?
pitanje i za jedne i druge: sta stoji iza takvog raskida - kukavicluk da se raskine ljudski, zelja da se druga strana sto vise povredi, ili neka licna prostota?

Kada me neko sutne preko telefona,sms-a ili mail-a,onda to znaci da je:

a)mnogo bezobrazan
b)piz``
c)u tom kontaktu sam bila samo vezbanka
d)sve od nabrojanog pomalo

Mojoj sujeti bi godilo da razmisljam u fazonu "kukavica,u oci ne sme da me pogleda",dok se on sepuri i pamprci sve u sesnaest sa nekom drugom i zabole ga bash za mene i moja osecanja.Dok sam bila mladja,cesto sam se "tesila",a sada ne dopustam sebi da trazim opravdanja za bilo koga.Sam biras svoju sudbu,brate i neka ti je sa srecom!
AMIN!
 
... ako neko zeli da ide, uvek ga treba pustiti, ako nam se vrati...nas je svojevoljno... ako se ne vrati, opet je dobro, jer smo postedeli sebe prisustva osobe kojoj ne znacimo nista...
... isplati se biti optimista... i misliti kako smo ipak prosli dobro... :-D
 
e, ozbiljno sad... ako neka nece sa mnom, hipoteticki, naravno, moze da ide bez da mi nista kaze, ako tako 'oce... nije moj zivot poceo ni sa kim, niti ce se zbog nekoga zavrsiti... samo, ako ode, onda ne moze da ocekuje da moze da se, posle odredjenog vremenskog perioda, vrati i trazi 'da probamo jos jednom', ili slicne gluposti... to je zatvorena knjiga... znaci, odluka je njena bila i to postujem maksimalno...
ako nesto meni ne stima, kazem otvoreno... ovaj zivot mi je nekako isuvise kratak da bi' se razbacivao i trosio isti pored neke pogresne osobe... znaci, u oci... nije mi lepo sa tobom... ako 'oces, mozemo nekad da pijemo kafu, bicu tu za nju, najnormalnije, ako bas treba nesto (ovde se seks sa tom osobom, kao opcija, iskljucuje u samom startu)... ako nece to, onda je i to u redu... i to postujem... i nema vredjanja, pogrdnih imena, mukotrpnih rasprava... sta mi to treba u zivotu?

samo, posle takvog dogadjaja, zna mi se ->

http://www.on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=FE382936AC6E504C87C9A298E748F78A

sta cu, jadan, kad sam veseljak...
 
Kada je rec o ponovnom pomirenju, prva cu prici samo ako sam ja kriva...
Ako je on kriv, on prilazi...
Ako smo oboje krivi, onda bih opet on prvi da pridje, jer je to nekako kavaljerski...
Ako smo definitivno zavrsili, zavrsili smo. Nema povratka na staro.
Al ako jos ima vatre, ljubavi, zelje, a u pitanju je bila samo prolazna svadja...onda po goreopisanim pravilima...
 

Back
Top