Mala Afrička priča

Da dobijete nagradno putovanje, koju od navedenih destinacija u Africi bi izabrali ?

  • Tanzanija

  • Kenija

  • Namibija

  • JAR

  • Sejseli

  • Uganda

  • Zambija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
E pa drustvo, idemo dalje
Laie_22.gif


nesto nam se tema "skratila"
Mauridia_43.gif
Mauridia_44.gif
............. (
girl_witch.gif
) i naslov promenio
pardon.gif
,
ali najvaznije je da se druzimo i dalje
tatice_03.gif


Kao sto rekoh, ubrzacemo malo ove zivotinjke, preskocicu "Maru"(mada nisam zavrsio), i pocecu nac. park "Nakuru"
blum3.gif



Trebalo nam je 6 sati da iz Masai Mare, dodjemo do grada "Nakuru", polazisne tacke za istoimeno jezero, koje je poznato sirom sveta po velikom broju ruzicastih flamingosa, pa je popularnije po nadimku "pink lake".
read.gif



Smestamo se u hotel "Chester", koji se kasnije ispostavio, kao najbolji smestaj za ovih mesec i po dana.
Sve je u "fulu"... cuvar sa puskom ispred, recepcija, veliki restoran, soba,
tv, wc solja( doduse nije ona za sesti... vec "padobranac" :lol:)...
ma ne da nam je lego, nego, uffff.
Vala_16.gif


Posle kraceg odmora, red je da se javimo kuci da smo stigli( nakon 6 dana, znamo mi i puno duze:mrgreen:) i da smo zivi, celi, zdravi
Laie_92A.gif
Laie_92B.gif



Odlazimo na veceru, a "mali crnja" konobar, se zalepio da mu dam moju majcu Srbija
"plizzzz, ja navijam za vas na svetskom prvenstvu:sad2:"... :lol:
vidim razume se covek, nabroja mi pola tima, i gde ko igra, ma Vidic je za njega :worth:...
e, a planirali smo mi pre puta da ponesemo vise Srbija majci, i da delimo,
ali na zalost nismo to i uradili, pa sam morao sa njim da napravim kompromis,
i poklonim mu drugu, plus malo slatkisa, cisto da ga pocastim za "srboljublje"
pardon.gif


Na meniju vise vrsti mesa nepoznatog porekla, peceni krompir, riza, mini banane i lubenice:klap:
Odlazimo na spavanje, ujutru rano krecemo put "ruzicastog jezera"
rolleyes2.gif


 
Poslednja izmena:
Predeo oko jezera Nakuru je stvarno fenomenalan i preporucio bih svakome ko poseti Keniju ovo mesto pod obavezno.
Oko jezera sume, brda, vodopadi, nosorozi, zirafe, ZEBRE:eek:... ma prava milina naci se na takvom mestu:D
Naravno najvise je flamingosa, a pored njih tu su i preko 400 vrsti ptica, tako da je za "pticoljubce" ovde raj:D

Pogled sa brda iznad jezera...

p%2027.jpg


Flamigosi su "pink", iz razloga sto se hrane algama iz ovog mineralnog jezera:D
Pored jezera imate lepog ruzicastog perja, pa mozete da ponesete kao suvenir, ili da napunite jastuk
wink.gif


p2.jpg


p5.jpg


p4.jpg


Kao sto rekoh, ima tu jos puno vrsti ptica, od kormorana, pelikana... do sitne zivine:)

p1.jpg


p6.jpg


p3.jpg


p7.jpg


p%208.jpg


p%209.jpg


p0.jpg


p%207.jpg


p%206.jpg


p%205.JPG
 
Poslednja izmena:
Da uz fotke kazem jos po koju rec vezano za zivotinjski svet Nakurua, pa da safari privedemo kraju
gamer1.gif


Koncentracija zivotinja je veoma velika, tesko da mozete da bacite pogled na neku stranu, a da ih ne ugledate, kako izmesano pasu, ili odmaraju u nekom hladu
prankster.gif

U blizini jezsera je i ovaj mali vodopad

z7%20copy.jpg


Nosorozima je pretilo izumiranje, pa ih i posle ozbiljnog programa za ocuvanje vrste, i danas ima veoma malo, cak ih i retko koji zoloski vrt ima
Glavni krivac za moguce istrebljenje, je naravno covek
fool2.gif
, osim njega nemaju drugog neprijatelja...
"Nesrecu" nosorogu donosi njegov rog, a kazu da je cena priblizna ceni zlata:sad2:

z0%20copy.jpg


Skoro smo opet, (po ko zna koji put
biggrin.gif
) gledali film "Bogovi su pali na teme", i preporucio bih ga ako neko nije gledao, setio sam se scene iz filma kad nosorog gasi vatru:hahaha:
On stvarno i jeste, pravi prirodni vatrogasac
biggrin.gif
, kada se usled velikih zega i vrucina, zapali zbunje, i rastinje, trkom se priblizava, i krupnim stopalima gazi vatru, sve dok ne ugasi i najmanju zar:super:.
Debela, hladna, i tvrda koza, ga potpuno stiti od opekotina:lol:.

z1%20copy.jpg


Inace ima veoma slab vid...

z2%20copy.jpg





 
Poslednja izmena:
Evo i porodice bradavicastih svinja, koje riju zemlju u potrazi za korenjem.
Zanimljivo je da mogu i vise meseci bez vode:think:

z%204%20copy.jpg


Dzejson opet "vadi" smesne podatke
mamba.gif

Kaze da je ovoj svinji rep na dole kada stoji i seta, a da ga uspravi kao antenu kada je u trku... "e jeeeeeste"
blum1.gif

gledamo ih mi, pa pocesmo"hu, ha, isssss, ma svirni Dzejsone"
mocking.gif


A evo ih u trku
pardon.gif
( i ovo je "grabovano sa video snimka, pa je kvalitet fotke smanjen)

z%203%20copy.jpg


Tu su i ovi "lepotani":D

z%201%20copy.jpg


z6%20copy.jpg


z8%20copy.jpg


z9%20copy.jpg


 
Ma sve ja razumem :zag:...... ko nije radio ovako duge putopise nezna koliko je potrebno vremena odvojiti za pripremu:eek:

Al ste ga jedno vreme bas preCHerali :besna:

Sjajni se , kao i obicno ....nista manje a nista ni vise ..visok kritetijum zadrzan :klap:
 
Uvjek prisutna i strpljivo cekam svaki nastavak
Ljupce ako sada ne otputujem negdje nikada necu,poslije ovakvih putopisa zelja je veca nego ikad, mm i ja smo cak ozbiljno razmatrali Sri Lanku kada si stavio link za fly dubai a nasla sam termin 22 april-06maj ali nismo rezervisali i sada nema letova ali praticu pa da vidim hoce li nesto izbaciti za jesen
 
E posto je tu dobar deo ekipe, a ja necu bas skoro da nastavim, "castim" vas unapred sa jednom fotkom uz jednu super pesmu, koja je meni i Daci u zadnje vreme, "hit dana" (svakog
FALLEN_01.gif
)

Cisto da vidite da nije svima(
girl_cool.gif
)na ovom putovanju bilo lako
JC_doubledown.gif


34rc02g.jpg



Laie_37.gif



Daisy ako ti zatreba bilo kakva pomoc oko planiranja puta, javi se na pp
 
Poslednja izmena:
Prica je sjajna, fotke izuzetne, pravo je uzivanje pratiti "ljubcetove " teme. A sto se tice pesme - nisam mogla verovati - od pre par dana i ja je slusam neprekidno!!!! Ko sto kaze ona nasa stara narodna poslovica "Great minds think alike" .
 
E pa drustvo, nastavljamo
Laie_22.gif


Vracamo se pricom u Masai-Maru, koja je ime dobila po reci "Mari", i nomadskom plemenu "Masai".
Laie_28.gif


O ovom plemenu cu ispricati dve price t.j. prikazacu njihov zivot iz dva totalno razlicita ugla,
Laie_21.gif


e sad, ne uzimajte sve zdravo za gotovo, jer su ovo samo nasa povrsna saznanja, koja se samo manjim delom baziraju na informacijama kroz direktnu konverzaciju sa pripadnicima plemena, a vecim delom se "veruje" legendema o ovom plemenu, pricama iz druge ruke, itd...
pardon.gif

ali polako, druga prica ce vam sve malo pojasniti:think:

Pod obaveznim kada posecujete Keniju i idete na safari, je i poseta jednoj od mnogobrojnih Masai zajednica, ali je to po pravilu uglavnom "komercijalizovano" selo, u koje se dolazi organizovano, i gde vas cekaju sa vec ustaljenim programom.
Laie_25.gif



Okruzeni desetinama turista, fotkate, odgledate, platite i odete, sve je to fino, ali nije to ono sto ste ocekivali da vidite, i dozivite kada posetite ovo pleme, o kojem ste verovatno mnooogo toga culi
good2.gif



Mi smo na srecu ovo pleme upoznali na sasvim drugacij nacin, a sve uz pomoc "niskobudzetnog" safarija, radoznalosti, i naseg satorskog kampa, koji se nalazio nedaleko od jednog Masai plemena.
mail1.gif


Istrazujuci predeo, vise puta smo kao "nezvani gosti" banuli u seoce, u kojem smo proveli dosta vremena, upoznavsi u par dana, pleme, obicaje, nacin zivota...
pritom se zdruzivsi sa sinom od "Laibona"- duhovnog vodje plemena, koji je preuzeo ulogu pravog domacina, ugostivsi nas jedno vece u svojoj kuci, ali ajde da sada sve to prikazem uz mnooogo fotki
rolleyes2.gif







 
Poslednja izmena:

Back
Top