Мајмунолики људи

Шта би радили?

  • битне су семенке, а текст је предугачак

  • трачао бих, иако нисам Јусеин Болт

  • попин рецепт


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
кренуће лав да куца на све ближа и ближа врата ;)



Глупост... Нема човека са којим сам причао да ми није причао о отуђености у Америци.То за роштиље и пикнике нема везе са темом, као ни ово што причаш о сеоским породицама. Веза између људи је далеко богатија од пикника и роштиља, хвала Богу. Тема је истакнути индивидуализам, брига за искључиво своје егоистичко дупе и јалови покушаји да се објасни како се не треба борити за нешто што те директно не погађа.



А поента је :think: Срби умиру и суде се међусобно :dash: Наравно да зависи од конкретне особе, али то је класично бежање од гледања шире слике. Ако покушаваш да покажеш да индивидуалистичко схватање човека није узело највише маха у америци ил недај Боже да је узело вишђе маха у Србији, грдно си се зајебо :D
pa ta prica o coveku koji je sam obican prutic zita na vetru pa je tako nemocan i zacas ga odnese , te bi stoga trebalo da bude jaci u nekij grupi , dakle u snopu pruca je isto prevazidjena prica jos polovinom proslog veka i to prilicno krvavo ... tako da ni na tom fascio principu ili sabornosti kako se ovde zvalo ne treba insistirati bas previse jer je podlozan devijacijama
kao sto ne treba promovisati ni princip da te boli dupe za sve ,individualnost treba pre svega da znaci da ti sam odlucis da li te boli duipe ili ne i kako ces da utrosis svoj zivot ,energiju pare ili bilo sta , bez da ti neko namece pravila , osim nuznog minimuma da ne bi doslo do anarhije
al opet to sve zavisi od pojedinca kao sto rekoh ,nema uopste dokaza da su drustva u kojima je jace izrazena sabornost i kolektivizam uspesnije ,srecnije ili bogatije od onih u kojima je individualizam vise na ceni ,tako da svakog treba pustiti da uradi ono sto misli da je najbolje u granicama sistema i zakona naravno
 
Припадност друштву кроз снагу појединца,то је оно о чему пише се овде
а не о припадности групи кроз вођу ,о чему пишеш ти

(пс гледао си филм "моћ појединца" фантастичан је)
od snaznih i ambicicioznih pojedinaca , bez jakog i autoritativnog vodje grupa ne moze da uspesno i dugo funcionise , mislim moze u epu o kralju Arturu i okruglom stolu , a i tu im je on bio neki vodja
mada kao sto rekoh ne treba ici u krajnost u nijednom slucaju
 
covek je u sustini drustveno bice,medjutim kako civilizacija napreduje do lazi do otudjenja.primera radi recimo do pre tridesetak godina za svaki posao koji je potrebno bilo uraditi bilo je potrebno vise ljudi i ljudi su se cisto iz potrebe oslanjali jedni na druge /posebno izrazeno u ruralnim sredinama-radovi u polju,ili izgradnja nekih objekata...../ kako je doslo do industrijalizacije nabavke masina prestaje potreba tolikog oslanjanja ljudi jedni na druge,ili pojava TV koja je odvojila komsiluk ,naglo je prestala potreba za komsisko druzenje i divanenje uz kafu po vise sati na dan.
danas se ljudi druze samo u uskom krugu prijatelja ,cak ima primera da komsije godinama zive jedni pored drugih a da se i ne poznaju ...!!!
 
covek je u sustini drustveno bice,medjutim kako civilizacija napreduje do lazi do otudjenja.primera radi recimo do pre tridesetak godina za svaki posao koji je potrebno bilo uraditi bilo je potrebno vise ljudi i ljudi su se cisto iz potrebe oslanjali jedni na druge /posebno izrazeno u ruralnim sredinama-radovi u polju,ili izgradnja nekih objekata...../ kako je doslo do industrijalizacije nabavke masina prestaje potreba tolikog oslanjanja ljudi jedni na druge,ili pojava TV koja je odvojila komsiluk ,naglo je prestala potreba za komsisko druzenje i divanenje uz kafu po vise sati na dan.
danas se ljudi druze samo u uskom krugu prijatelja ,cak ima primera da komsije godinama zive jedni pored drugih a da se i ne poznaju ...!!!
Ima tu i nekih prednosti. Pojedinac je sada mnogo moćniji nego kad je bio samo član grupe...
A za druženje sa komšinicama - stvarno je šteta...:whistling:
 
Човек је, по природи ствари, рођен осакаћен. Довољно је упоредити га са неком озбиљном животињом попут тигра, гризлија и закључити да су у биолошком смислу људи веома слаба бића. Више личимо на глупаве биволе и антилопе које гледамо на анимал планету и нешнал географику који и поред тога што их има гомила, чим предатор издвоји једног, други неће да помогну. Воде се мишљу '''до јаја колега је данас најебао, живећу до сутра''. Тако један по један редовно заврше зајебани, издвојени и у нечијим цревима. Још је бољи пример харинги које заврше десетковане од стране орки. Ипак захваљујући групи оне опстају, да се држе појединачно све до последње би завршиле у нечијим чељустима.

Колико би данашњи човек био способан да опстане када би га из ведра неба избацили у природне услове пустиње, шуме, планине, хладноће... Добар део би отишао на онај свет чим би закрчала црева јер би прогутали неку отровну травку или шишарку, они још глупљи не би ништа јели, молили би се ''светим бићима и духовима'' да их спасу и умрили би после 15ак дана у најтежим мукама и то под претпоставком да их не нападне нека зверка.

Једна ствар је оставила човека у животу, а то је удруживање. Прво у чопор, затим у племе, и на крају у народ. Висок ниво солидарности, међусобне бриге и разумевања чини човека успешним и издвојеним од осталих животиња чиме се превазилазе биолошки недостатци и инсинкти.

Данас читам резоновање форумашке ''елите и интелигенције'' о рату и деци, шта треба бранити итд. Дивим се моралној аномији у коју је добар део људи упао. Не могу се начудити да је глупост превазишла и биволову. Блентави биво макар је свестан да је глуп и да му је у крду једини спас. Њихови људски парњаци нит признају да су глупи, а плус им се је.бе за све друге. Мајмуни су светлосним годинама испред њих. Пруже један другом руку, попну се на дрво, чешу се између ногу и гађају лава каменом. Поставља се питање ко је од кога настао...

Замишљам хипотетичку ситуацију. Лав упада у твоје село или град. Поједе првог комшију и његову децу, па затим другог и трећег. Долази до врата твог првог комшије... Шта би просечан српски ''биво'' радио у тој ситуацији?

(1) ко је.бе комшију, наставио бих да гледам анимал паланет и грицкам семенке
(2) покушао бих да побегнем у суседно село, требало би да сам бржи од лава
(3) заједно са комшијама бих изударао лава лопатама по угледу на попа Бранислава

Interesantne su ove analogije, alegorije i sl.

Najinteresantnije je što neki misle da su dovoljno analogne da bi nekome nešto dokazale, a nisu...

Moj odgovor je (3)
 
pa ta prica o coveku koji je sam obican prutic zita na vetru pa je tako nemocan i zacas ga odnese , te bi stoga trebalo da bude jaci u nekij grupi , dakle u snopu pruca je isto prevazidjena prica jos polovinom proslog veka i to prilicno krvavo ... tako da ni na tom fascio principu ili sabornosti kako se ovde zvalo ne treba insistirati bas previse jer je podlozan devijacijama
kao sto ne treba promovisati ni princip da te boli dupe za sve ,individualnost treba pre svega da znaci da ti sam odlucis da li te boli duipe ili ne i kako ces da utrosis svoj zivot ,energiju pare ili bilo sta , bez da ti neko namece pravila , osim nuznog minimuma da ne bi doslo do anarhije
al opet to sve zavisi od pojedinca kao sto rekoh ,nema uopste dokaza da su drustva u kojima je jace izrazena sabornost i kolektivizam uspesnije ,srecnije ili bogatije od onih u kojima je individualizam vise na ceni ,tako da svakog treba pustiti da uradi ono sto misli da je najbolje u granicama sistema i zakona naravno

Не причамо исту причу, ти се одвајаш од суштине. Могу се сложити са неким стварима од написаних, али стоји да је друштво имало логичан пут разумног и комплексног стварање све савршеније огранизације појединаца тј стварање колектива. У време када сам отворио ову тему на неколико других многи су се хвалили како је паметно и добро што се људи не интересују за борбу за земљу и чување минимума који си споменуо.

od snaznih i ambicicioznih pojedinaca , bez jakog i autoritativnog vodje grupa ne moze da uspesno i dugo funcionise , mislim moze u epu o kralju Arturu i okruglom stolu , a i tu im je on bio neki vodja
mada kao sto rekoh ne treba ici u krajnost u nijednom slucaju

Овом схватању сам близак, ауторитет и харизма појенинца у оквиру групе су лек за све, јер људи једноставно нису једнаки.
 
Колико би данашњи човек био способан да опстане када би га из ведра неба избацили у природне услове пустиње, шуме, планине, хладноће... Добар део би отишао на онај свет чим би закрчала црева јер би прогутали неку отровну травку или шишарку, они још глупљи не би ништа јели, молили би се ''светим бићима и духовима'' да их спасу и умрили би после 15ак дана у најтежим мукама и то под претпоставком да их не нападне нека зверка.
Pa hvala bogu.. Covek se hiljadama i hiljadama godina pripripremao za zivot pored racunara.
Ne treba sad da se unazadjuje tamo u prirodi u nekoj pustinji, sumi i tako tamo. To neka radi onaj survivorman, zato je placen.
 

Back
Top