Majka naterala ćerku tinejdžerku da spava napolju na hladnoći nakon što je ismejavala beskućnika

Sensei

Master
Moderator
Poruka
76.972
Njena ćerka Džasmin (16) snimila je video kako druga ćerka Džesika (14) grdi beskućnika koji je jednostavno tražio malo sitniša.

„Prestani da me pitaš za novac“, priseća se mama reči svoje ćerke. „Sam bi to zaradio da nisi tako (psovka) lenj i trošio ono što si zaradio na supstance.“ Kada je beskućnik nastavio da traži novac, a zatim se požalio na hladnoću, njen odgovor je bio: „Da, ljudi kampuju iz zabave, čak i u decembru. Ne možeš da se žališ, živiš nečiji praznik.”

Samohrana majka je kasnije pronašla beskućnika, naterala Džesiku da mu se izvini, ponudila mu je hotelsku sobu na jednu noć i prijavila ćerku da volontira u banci hrane.

Ali to nije sve. Pošto je Džesika bila toliko sigurna da ljudi idu na kampovanje radi zabave tokom hladnih zimskih noći u Engleskoj, dala je svojoj ćerki izbor da prespava u šatoru napolju preko noći ili da joj oduzmu telefon dok se praznici ne završe — Džesika je odabrala noć u šatoru.

Image1.jpg


Da li je majka preterala ili je deci danas zaista potrebna ovakva lekcija?
 
Poslednja izmena:
Njena ćerka Džasmin (16) snimila je video kako druga ćerka Džesika (14) grdi beskućnika koji je jednostavno tražio malo sitniša.

„Prestani da me pitaš za novac“, priseća se mama reči svoje ćerke. „Sam bi to zaradio da nisi tako [psovkia lenj i trošio ono što si zaradio na supstance.“ Kada je beskućnik nastavio da traži novac, a zatim se požalio na hladnoću, njen odgovor je bio: „Da, ljudi kampuju iz zabave, čak i u decembru. Ne možeš da se žališ, živiš nečiji praznik.”

Samohrana majka je kasnije pronašla beskućnika, naterala Džesiku da mu se izvini, ponudila mu je hotelsku sobu na jednu noć i prijavila ćerku da volontira u banci hrane.

Ali to nije sve. Pošto je Džesika bila toliko sigurna da ljudi idu na kampovanje radi zabave tokom hladnih zimskih noći u Engleskoj, dala je svojoj ćerki izbor da prespava u šatoru napolju preko noći ili da joj oduzmu telefon dok se praznici ne završe — Džesika je odabrala noć u šator.

Pogledajte prilog 1462024

Da li je majka preterala ili je deci danas zaista potrebna ovakva lekcija?
Није претерала. Апсолутно добра лекција тинејџерки.
 
Njena ćerka Džasmin (16) snimila je video kako druga ćerka Džesika (14) grdi beskućnika koji je jednostavno tražio malo sitniša.

„Prestani da me pitaš za novac“, priseća se mama reči svoje ćerke. „Sam bi to zaradio da nisi tako [psovkia lenj i trošio ono što si zaradio na supstance.“ Kada je beskućnik nastavio da traži novac, a zatim se požalio na hladnoću, njen odgovor je bio: „Da, ljudi kampuju iz zabave, čak i u decembru. Ne možeš da se žališ, živiš nečiji praznik.”

Samohrana majka je kasnije pronašla beskućnika, naterala Džesiku da mu se izvini, ponudila mu je hotelsku sobu na jednu noć i prijavila ćerku da volontira u banci hrane.

Ali to nije sve. Pošto je Džesika bila toliko sigurna da ljudi idu na kampovanje radi zabave tokom hladnih zimskih noći u Engleskoj, dala je svojoj ćerki izbor da prespava u šatoru napolju preko noći ili da joj oduzmu telefon dok se praznici ne završe — Džesika je odabrala noć u šator.

Pogledajte prilog 1462024

Da li je majka preterala ili je deci danas zaista potrebna ovakva lekcija?
Bravo kevo
 
pa baš i nije tako. Tinejdžeri su poiznate bundžije
Jedno je biti buntovnik, drugo je psovati i vikati na prosjaka jer je prosjak. I ja sam bio buntovnik, ali nikada mi nije palo na pamet da se sa tolikim nepostovanjem ponasam prema bilo kome starijem. Mislim, znao sam to sa 5 godina, ne sa 16.
 
Jedno je biti buntovnik, drugo je psovati i vikati na prosjaka jer je prosjak. I ja sam bio buntovnik, ali nikada mi nije palo na pamet da se sa tolikim nepostovanjem ponasam prema bilo kome starijem. Mislim, znao sam to sa 5 godina, ne sa 16.
Čekaj da ti porastu deca pa ću da te pitam onda :)
 
Шта ти мислиш?

Да ли је претерала?
nisam siguran
Trebala je da dobije lekciju ali ne znam da li je toliko daleko trebala da ide.

Ono što sam propustio u tekstu je da majka ima 34 godine, a starija ćerka 16. Ko zna kroz šta je sve prošla pa je verovatno zato toliko osetljiva po pitanju beskućnika.
 
To što je mlađa rekla navalentnom grebatoru je sasvim tačno.
To što je starija snimala je sasvim bezveze.
To što majka vaspitava decu suočavajući ih sa potencijalno mogućim životnim situacijama je sasvim ok.
To šta na sve to kažu engleski zakoni i socijalne službe, ne bih znao.
Ne bi me iznenadilo da mama dobije tužbu.
Moju generaciju je po tom pitanju vaspitavala basna o cvrčku i mravu.
 
nisam siguran
Trebala je da dobije lekciju ali ne znam da li je toliko daleko trebala da ide.

Ono što sam propustio u tekstu je da majka ima 34 godine, a starija ćerka 16. Ko zna kroz šta je sve prošla pa je verovatno zato toliko osetljiva po pitanju beskućnika.
Pa ako je nije vaspitala do sada,
Sada je kasno su riječi, samo dijela vaspitavaju.

To je empatija, po meni, a ne osjetljivost.

I nemoj tako lako suditi. Nema pojma niko od nas ko su i zašto su ljudi beskućnici!
Ja sam gledala mnogo intervjua po Americi. Reći ću ti samo da fakultetski obrazovani, sa stabilnim i plaćenim poslom, svojom kućom nisu pošteđeni te pošasti. A znaš zašto- zato što se u Americi (vjerovatno vještački) dešavaju požari ogromnih razmjera.
I za jedan tren, ostanu bez svega.
I eto ti beskućnika.
A čiji je to onda problrm? Očigledno, državin nije. Boli ih uvo. Ne bi se to smjelo dešavati, ali realnost je sasvim drugačija.

Pozivam te da pogledaš intervjue sa beskućnicima. Nećeš vjerovati. Doktori nauka, obrazovani, ovakvi onakvi. Neki su imali roditelje alkoholičare, narkomane...nije to njihova krivica, dragi Sensei, što su im roditelji takvi i što nisu uspjeli bolje!


I svi beskućnici imaju zajedničko - sami, napušteni, nesrećni, tužnih životnih priča...mnoge žene su tako silovane, napastvovane...
ali i dalje žive i ne ubijaju se, bore i jedino im ostaje dobrota od sučajnog prolaznika.
 

Back
Top