Quantcast

LUIS SPENS (LEWIS SPENCE): ISTORIJA ATLANTIDE (HISTORY OF ATLANTIS)

Poruka
18.833
Kako bre SVI tvrde?
Pa šta kažu budisti,muslimani,hinduisti?
Šta kaže Biblija?
Pa ima toga još...
To što se jedna teorija provukla u škole prije 150 godina nije SVI...
I nije čak u SVIM školama...
Inače,Čarls Darvin je bio student teologije,ali neuspješan.
Pa je riješio da napravi nešto po čemu će ga pamtiti.
Kao što Deniken nije dobro konobarisao,a Ajk nije dobro driblao.
Bar ne sa loptom. :mrgreen:
Što se tiče Spensa,ima oko 70 odsto materijala iz Stare Grčke(nedokazanog)...
Plus gomili proizvoljnih teorija i nazovi dokaza. Kao što ljudi "dokazaše" da je
Majanski kalendar na kraju 2012 gotov,a i mi sa njim. Kao što što...
More... Kome ja pišem? Ajde ćao. Odoh na pivo...
:cool:

Parkeriss

Aktivan član
Poruka
1.197
Kako bre SVI tvrde?
Pa šta kažu budisti,muslimani,hinduisti?
Šta kaže Biblija?
Pa ima toga još...
To što se jedna teorija provukla u škole prije 150 godina nije SVI...
I nije čak u SVIM školama...
Inače,Čarls Darvin je bio student teologije,ali neuspješan.
Pa je riješio da napravi nešto po čemu će ga pamtiti.
Kao što Deniken nije dobro konobarisao,a Ajk nije dobro driblao.
Bar ne sa loptom. :mrgreen:
Što se tiče Spensa,ima oko 70 odsto materijala iz Stare Grčke(nedokazanog)...
Plus gomili proizvoljnih teorija i nazovi dokaza. Kao što ljudi "dokazaše" da je
Majanski kalendar na kraju 2012 gotov,a i mi sa njim. Kao što što...
More... Kome ja pišem? Ajde ćao. Odoh na pivo...
:cool:
Koliko ja znam Biblija tvrdi da je covek nastao na Zemlji :)

tvoj kolega Rendzer Demister je prvi rekao rec "SVI".

kakva dvolicnost :rtfm:

Poslednja izmena:

Parkeriss

Aktivan član
Poruka
1.197
Mislio sam na zagovorenike te teorije na ovom forumu!!! Toliko njih (da ne kazem svi) spominju to da je zivot odnekud dosao na zemlju! WTF?! Zasto je nemoguce da je ovde nikao, to ja vas pitam (one koji su pristalice te teorije)

Nadam se da sam sad bio dovoljno jasan.

Nije tacno, bas suprotno vise vas spominje da je zivot nastao ovde, i kunete se u darvinizam. Jos ste osnovali i stranku. Hajde nabroj mi po imenima ko se ovde zalaze da je odnekud doslo ljudsko bice, a ja cu tebi da nabrojim po imenima ko se zalaze za vasu tezu.

gost 114587

Elita
Poruka
23.798
ok da ne pricamo vise o reptilima, da se vratimo temi koja se zove ISTORIJA ATLANTIDE (HISTORY OF ATLANTIS).

Nadam se da Milica Lazljivica vise nece spamovati.

Da vidimo sta kaze Srbin Dušan Ninić o Atlantidi :)

Atlantida

Prema predanju, Atlantidu je sačinjavalo sedam ostrva, a naselila su ih bića koja su došla iz drugog sunčanog sistema, sličnog našem, pre 30.000 godina. Teško je adekvatno opisati istoriju civilizacije, a da se duboko ne zađe u sferu mitskog, iracionalnog.

U svim legendama naroda veliki i najtajnovitiji deo posvećen je mitskom narodu, i čak (i po današnjim merilima), nepojmnjivo civilizacijski razvijenom koji je na vrhuncu svoje moći završio u strašnom sveopštem Potopu. Priču o potpu kao velikoj kazni koja je usledila zbog zloupotrebe moći možemo pratiti gotovo u svim religijama sveta.

Dejan Lučić u svojoj knjizi "Vladari iz senke" kaže:

"Žitelji Atlantide nisu bili najstariji 'narod' na zemlji, ali su zato u vreme u koje su aktivno boravili na zemlji najbolje odmakli u osvajanju slobode. Težili su ka apsolutnoj slobodi. Slobodi od čvrstih materijalnoh zakona, prevazilaženju čvrstih stega 'obične' ljudske egzistencije. Što god su više osvajali i kontrolisali energetsku suštinu svoga postojanja i time sticali neizmerne moći manipulacije nad prirodom (astralne, vantelesne projekcije, putovanja, direktan prenos misli i osećanja, materijalizacija i dematerijalizacija, drastična izmena klimatskih i drugih uslova na Zemlj i slično), to su više zaboravljali da je druga strana slobode odgovornost. Apsolutna sloboda je jednaka apsolutnoj odgovornosti za svaku misao reč ili delo.

Stanovnici Atlantide su svoja znanja magije poslali u budućnost. Oni su bili posednici Vrhovne nauke, prave magije, pravog kulta koji se rodio pre nekoliko milijardi godina, na ko zna kom mestu. Pre 12.000 godina, posle vladavine koja je trajala oko 18.000 godina, Atlantida je potonula u more. Bila je to posledica katastrofe na Kosmičkom nivou, koja je zadesila čitavu Galaksiju.

Ali neki su i preživeli, malobrojni i ne u ljudskom obliku na kakav smo navikli, već kao energije, kao nevidljivi Majstori (Inicijati koji su zauzimali stepene iza Bezdana, pali anđeli, ali ako više volitie bogovi istorije). Njih je dvanest. Kada je to potrebno (po njihovom mišljenju) oni se inkarniraju na materijalnom planu.

Trudili su se da održe "Drevno znanje". Prenosili su to svoje znanje ljudima, ali u tome nisu uvek uspevali kako treba, i to ponajviše iz porostog razloga što ljudi nisu bili u stanju ni da ga pojme ni da ga prihvate. Ali menjale su se civilizacije, zavisno od stepena prihvatanja "Tajnog znanja" bila je to manje ili više uspešna civilizacija, ili tačnije - zavisno od stepena zloupotreba tog znanja, one su opstajale duže ili kraće. Kako prolaze vekovi dolazi se do nekih uobličavanja - stari Egipćani su napravili pomak, Grci su ga preneli u Evropu.

ok, slazes se sa kaloperovicem? on rece da su atlantidu naseljavali "cisti ljudi" a ti da su je naseljavali bica iz svemira. sta je tu tacno? i odakle su ta bica iz svemira dosla?

nemcoi

Aktivan član
Poruka
1.407
Covek je lepo pitao zasto je toliko nemoguce da je zivot nastao na zemlji, i to bas evolucijom (ono, amebe, trilobiti , izlazak iz mora i tako??)

I mene zanima odgovor. Zasto je to iskljucivo, nemoguce i ekskluzivno pravo vanzemaljaca?

Pa onda idemo dalje. Ko je "napravio" vanzemaljce, repose i Luka Skajvokera???

Neki visi entitet koji egsistira u nekom od visih nivoa egzistencije, Luka Skajvokera Lukas.art a repose ti.
Jeste evolucijom ali tom evoluciom je neko upravljao poput dirigenta u horu ili orkestru, neki mega iq entitet koji ne mora izricito biti materijalan..

Poslednja izmena:

Kaloperovic

Zainteresovan član
Poruka
211
ok, slazes se sa kaloperovicem? on rece da su atlantidu naseljavali "cisti ljudi" a ti da su je naseljavali bica iz svemira. sta je tu tacno? i odakle su ta bica iz svemira dosla?

Kad kazem "cisti ljudi" mislio sam na ljude sa solarnog sistema Plejade koji nisu hteli da se uclane u federaciju ljudi kao zajednicka odbrana od reptila. Zato su ih poslali na Zemlju, kao kaznu, da budu protivnici reptila na Zemljii.

Poslednja izmena:

gost 114587

Elita
Poruka
23.798
Kad kazem "cisti ljudi" mislio sam na ljude sa solarnog sistema Plejade koji nisu hteli da se uclane u federaciju ljudi kao zajednicka odbrana od reptila. Zato su ih poslali na Zemlju, kao kaznu, da budu protivnici reptila na Zemljii.

evo sta kaze kolega iluminat
Atlanti su došli na Zemlju pre nešto više od deset hiljada godina, pošto su kao poraženi narod proterani iz svog planetarnog sistema. Mudri general koji je birajući između smrti i progonstva odabrao ovo drugo, spustio se na Zemlju sa trista letelica i oko deset hiljada poraženih vojnika i demoralisanih civila. Tu je naselio ravničarsko ostrvo kome je po svom zavičaju dao ime Atlantida i proglasio se za cara Atlantisa Prvog. Njegov narod nije se mešao sa primitivnim stanovnicima Zemlje, niti ih je ometao u njihovom primitivnom načinu života, kao što nije ometao ni njihove “bogove” sa Sinajskog poluostrva od kojih su bili brojniji i sa kojima su postigli sporazum o nenapadanju.

blooser

Veoma poznat
Poruka
10.970
Nisam citao Spensa, davno sam procitao vrlo interesantnu knjigu Oto Muka o Atlantidi. Potkrepljenu sa dosta argumenata sa raznih aspekata, preporucujem.

Ali, posto bese sajam knjiga, kupio sam neplanirano 2 knjige od Ernsta Muldaseva, misli da se zovu "Od koga smo postali" i "<nesto> Sambala". No, tamo se pominju Atlantidjani, tek sam poceo da citam, ali je vrlo interesantno jer je covek priznati svetski strucnjak za oftalmologiju, sa mnogo patenata, i startovao je kao ateista (sovjetska skola, kako sam kaze). Sada veruje u Boga.
Ukratko, pocetak knjige je o analizi porekla ljudske rase prema obliku ociju. Tako su dosli do jednog pra-tipa, koji su locirali na Tibetu. Prema obliku ociju mogu i prilicno verno da reprodukuju oblik lica/glave osobe.

E sad, na Tibetu se na hramovima nalaze nacrtane oci, koje ne lice na ljudske. Analizom, dobili su ono sto Muldasev smatra Atlantidjaninom. I prema za sada procitanom, na Tibetu i uopste istoku poreklo ili postojanje tih ljudi je jedna od velikih tajni, koja je sada otkrivena. I, takodje po obliku ociju, zakljucili su da su bili prilagodjeni zivotu pod vodom.

Ne znam da li je vec bila tema o ovome, izvinjavam se ako jeste, nemam vremena da vitlam po forumu.

Ako vas zanima, kada vise procitam mogu da dodam neki rezime. ILi da vam ne kvarim citanje?! :]

gost 129003

Primećen član
Poruka
960
Nisam citao Spensa, davno sam procitao vrlo interesantnu knjigu Oto Muka o Atlantidi. Potkrepljenu sa dosta argumenata sa raznih aspekata, preporucujem.

Ali, posto bese sajam knjiga, kupio sam neplanirano 2 knjige od Ernsta Muldaseva, misli da se zovu "Od koga smo postali" i "<nesto> Sambala". No, tamo se pominju Atlantidjani, tek sam poceo da citam, ali je vrlo interesantno jer je covek priznati svetski strucnjak za oftalmologiju, sa mnogo patenata, i startovao je kao ateista (sovjetska skola, kako sam kaze). Sada veruje u Boga.
Ukratko, pocetak knjige je o analizi porekla ljudske rase prema obliku ociju. Tako su dosli do jednog pra-tipa, koji su locirali na Tibetu. Prema obliku ociju mogu i prilicno verno da reprodukuju oblik lica/glave osobe.

E sad, na Tibetu se na hramovima nalaze nacrtane oci, koje ne lice na ljudske. Analizom, dobili su ono sto Muldasev smatra Atlantidjaninom. I prema za sada procitanom, na Tibetu i uopste istoku poreklo ili postojanje tih ljudi je jedna od velikih tajni, koja je sada otkrivena. I, takodje po obliku ociju, zakljucili su da su bili prilagodjeni zivotu pod vodom.

Ne znam da li je vec bila tema o ovome, izvinjavam se ako jeste, nemam vremena da vitlam po forumu.

Ako vas zanima, kada vise procitam mogu da dodam neki rezime. ILi da vam ne kvarim citanje?! :]

evo, reputacija + za jedan odgovor bez zabadanja prstiju u uho, grlo, nos, drugome :ok:

a voleo bih da mi javis tačne nazive autora, knjiga i izdavača.... mislim na te knjige koje si pominjao

blooser

Veoma poznat
Poruka
10.970
Evo uz zakasnjenje saljem. Autor obe je Ernst Muldasev.

1. Od koga smo postali?

2. U potrazi za gradom bogova - U predelima Sambale

Procitao sam prvu od navedenih knjiga, savetujem je svima koji se interesuju za tu temu jer je stvarno interesantna. Naravno imam primedbi ali sve u svemu preporucujem.
Drugu knjigu nisam procitao, ali vidim da unutra pise Tom 3 tako da izgleda ima i neka knjiga izmedju, a na kraju najavljuje i sledecu tako da... Mozda nije lose da prvo procitas prvu knjigu, pa vidi da li te uopste interesuje sledeca jer poentu mozes da uhvatis vec u prvoj knjizi.

IvantheJedi

Primećen član
Poruka
576
evo sta jos kaze Dusan Ninic:

"Masoni nastoje da ispolje samo izvesne simpatije za satanizam, priznavajući ga jedino kao sebi paralelni ideološki pravac. Ali usudili bi se dakažemo da se isto tako može s pravom smatrati da je masonerija potekla iz satanizma, pre nego ovaj iz masonstva. Jer satanizam ne treba smatrati samo za tamo neku sektu – to je vrlo ozbiljen pravac koji ne treba potcenjivati i važno je znati da obožavaoca satane je bilo od vremena od kad je i nastao što znači od početka vremena, kao što smo napred i izneli."
Opet masoni,opet spamovanje:dash:

NPiM_Filozof

Obećava
Poruka
60
Da li je neko čitao: PERSI HARISON FOSET (P.H. FAWCETT) - TRAGOM ATLANTIDE: EKSPEDICIJA FOSET (EXPLORATION FAWCETT) ?

Ja sam samo zapoceo u bolnici ali nisam uspeo da je dovrsim. Procitao sam pocetak i prelistao highlights koliko sam mogao.

Zanimljiva knjiga...

Ako bih mogao malo da nam kazes neke informacije iz nje.

Citao sam o Atlantidi u Brazilu i o statui ili kako god koju je dobio a za koju su tvrdili da datira iz perioda Atlantide i da dolazi bas iz nje...

pirox

Domaćin
Poruka
3.477
Ako postoje materijalni ljudi u univerzumu,zašto ne hvatamo ni jedan radio signal od njih kao potvrda da ima tehnološka civilizacija kao mi? Mi o ljudima sa Plejada govorimo kao o Marsovcima koje niko nikada nije video,snimio ili fizički dokazao.

gost 129003

Primećen član
Poruka
960
Ja sam samo zapoceo u bolnici ali nisam uspeo da je dovrsim. Procitao sam pocetak i prelistao highlights koliko sam mogao.

Zanimljiva knjiga...

Ako bih mogao malo da nam kazes neke informacije iz nje.

Citao sam o Atlantidi u Brazilu i o statui ili kako god koju je dobio a za koju su tvrdili da datira iz perioda Atlantide i da dolazi bas iz nje...

Baš pišem neki prikaz te knjige, biće gotovo za par dana... možda i nedelja... :confused:

mogu samo da kažem sada da ne postoji iole ozbiljan "istraživač" Atlantide koji se bar u jednom pasusu ne poziva na tu knjigu i Fosetova iskustva.

PS. a koga i ne zanima Atlantida, koje uistinu jako malo i ima u knjizi, treba da pročita knjigu, jer je to najbolji putopis koji sam u životu čitao... neverovatan prostor (Južna Amerika) i neverovatno vreme (početak XX veka)

gost 129003

Primećen član
Poruka
960
Čitao sam Atlantidu od Ahmeda Bosnića, to je bila knjiga na tu temu koju sam pročitao, sećam se, još sam išao u Osnovnu školu, poštom sam poručio tu knjigu, beše to pre mnogo leta :lol:

a od Otoa Muka nisam čitao ništa, ne znam ni gde bih kupio to, nisam viđao ništa njegovo po knjižarama, a ne sećam se i da sam video kao pdf njegove knjige po tima dekra sajtovima

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Sva sreca nasa borska biblioteka je mnogo dobro opremljena pa NPiM Filozof mozemo da nadjemo sta hocemo... ;)

Oto Muk, barem ovde na pocetku, pominje bermudski trougao kao nesto sto nije natprirodne vec kao mesto na cijem se dnu nalaze velike kolicine metala... Da ne objasnjavam sad, nacicu ti knjigu. ;)

Takodje proucava taj narod, tj. Atinjane koje pominje Platon. Dakle ako je postojala Atlantida, morali su i oni. I nalazi ko su. ;)

On takodje iznosi cinjenice zasto Platon nije slagao.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.