Lost / Izgubljeni

Omiljeni lik u Izgubljenima mi je

  • Dzek Separd

  • Dzon Lok

  • Dzejkob

  • Daniel Faradej

  • Ben Lajnus

  • Sajid Dzara

  • Kejt Ostin

  • Hugo Rejes ''Harli''

  • Dzejms Ford ''Sojer''

  • Richard Alpert

  • Dezmond Hjum

  • Dzulijet Burk

  • Majls Strom

  • Carls Vidmor

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Chime nalazish linkove za Megaupload? Ja sam za sada koristio Bittorent i Rapidshare, ali ni sa jednim nisam zadovoljan. Prvi je prespor a kod drugog nalazim fajlove u arhivi iz delova, a poshto nisam Premium user...:dash: :dash: :dash:
Kakve veze ima, nisam ni ja. Samo prekines vezu, konektujes se opet, i odmah mozes da skidas drugi deo, posto tako zeznes rapidshare sajt koji cita tvoju IP adresu kao da si drugi korisnik. :cool: Cekanje od 50-tak sekundi i nije tesko. Megaupload je potpuno isti kao Rapidshare, pa ne znam kakve veze ima...Ja nisam videla da ima epizoda od 300 MB da je jedan link, ima samo onih kompresovanih fajlova od 100 MB pa stanu u jedan rapid/megauploud/sta vec link... A torenti me smaraju zbog sporosti (sem kad ima neki nenormalno veliki broj seedera).
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima, nisam ni ja. Samo prekines vezu, konektujes se opet, i odmah mozes da skidas drugi deo, posto tako zeznes rapidshare sajt koji cita tvoju IP adresu kao da si drugi korisnik. :cool: Cekanje od 50-tak sekundi i nije tesko. Megaupload je potpuno isti kao Rapidshare, pa ne znam kakve veze ima...Ja nisam videla da ima epizoda od 300 MB da je jedan link, ima samo onih kompresovanih fajlova od 100 MB pa stanu u jedan rapid/megauploud/sta vec link... A torenti me smaraju zbog sporosti (sem kad ima neki nenormalno veliki broj seedera).

Blago tebi kad imash dinamichku IP adresu. I kod mene je zvanichno dinamichka, ali se u praksi menja vrlo sporo(rekonektovanje ne pomazhe) tako da mi je zgodnije sachekati onih 15 minuta pauze. Megaupload ima fajlove od 350MB, upravo sam skinuo uvodnu epizodu Destiny calls sa njim.

http://www.megaupload.com/?d=Q8AISXB1
 
uuuh..kako dobra serija
rekla bih najjaca do sada
napokon dobijamo odgovore a ne samo pitanja..
The Life and Death of Jeremy Bentham
ko sto i samo ime kaze radi se o Loku :)
po napustanju ostrva docekao ga je Vidmor
on je na sve njih pazio i odatle odgovor
ko je u stvari Abadon i sta je on radio...
Lok ih je vecinu posetio i nije nasao odziv za povratak nazad
na kraju njegova smrt..iznenadjenje
mislim, zasto ga nije pustio da se sam ubije...
na ostvu rat na pomolu
eto sada znamo ko je bio u kanuima i ko je pucao...
Ben i dalje najgori od sve dece...
 
Kakve veze ima, nisam ni ja. Samo prekines vezu, konektujes se opet, i odmah mozes da skidas drugi deo, posto tako zeznes rapidshare sajt koji cita tvoju IP adresu kao da si drugi korisnik. :cool: Cekanje od 50-tak sekundi i nije tesko. Megaupload je potpuno isti kao Rapidshare, pa ne znam kakve veze ima...Ja nisam videla da ima epizoda od 300 MB da je jedan link, ima samo onih kompresovanih fajlova od 100 MB pa stanu u jedan rapid/megauploud/sta vec link... A torenti me smaraju zbog sporosti (sem kad ima neki nenormalno veliki broj seedera).

Meni na rapidshareu skida duplo sporije nego što bi trebalo. Nekad čak i tri puta sporije. Na megauploadu uvek dobijem maksimalnu brzinu. Čak i filmove od po 700MB skidam iz jednog dela sa megauploada. Njih je malo teže naći, ali uglavnom nije problem...
Sve nalazim preko googlea. "naziv filma/serije+megaupload" na google, dok ako se radi o seriji, uz naziv serije na primer stavim "s05e07". Ponekad koristim i 4megaupload.com, ali retko nađem ono što mi treba. Glupo je koristiti samo jedan sajt, nikad ne može imati sve što vam treba. Ove novije serije što trenutno izlaze (Lost, Life On Mars) nalazim na releaselog.net. Uvek ima bar jedan post koji sadrži jedan megaupload link za download cele epizode na blogu te epizode.

uuuh..kako dobra serija
rekla bih najjaca do sada
napokon dobijamo odgovore a ne samo pitanja..
The Life and Death of Jeremy Bentham
ko sto i samo ime kaze radi se o Loku :)
po napustanju ostrva docekao ga je Vidmor
on je na sve njih pazio i odatle odgovor
ko je u stvari Abadon i sta je on radio...
Lok ih je vecinu posetio i nije nasao odziv za povratak nazad
na kraju njegova smrt..iznenadjenje
mislim, zasto ga nije pustio da se sam ubije...
na ostvu rat na pomolu
eto sada znamo ko je bio u kanuima i ko je pucao...
Ben i dalje najgori od sve dece...

Malo mi je glupo kako je Abadon završio... Ako je stvarno mrtav.
Takođe su previše odužili odlazak kod svakog posebno, nema svrhe prikazivati svakoga kako odbija ponudu da se vrate.
Ne kapiram što je Bena toliko uznemirilo ime Eloise Hawking. Toliko da je ubio Johna.
Gde je otišao Frank i sa kim je pobegao? Nije baš da ima gde da ide.
Meni se lično i nije dopala nešto posebno ova epizoda... Najnezanimljivija je do sad.
Jedini zanimliv deo je naravno kada Ben ubija Johna. Sve ostalo se oprilike znalo da se desilo.
 
Malo mi je glupo kako je Abadon završio... Ako je stvarno mrtav.
Takođe su previše odužili odlazak kod svakog posebno, nema svrhe prikazivati svakoga kako odbija ponudu da se vrate.
Ne kapiram što je Bena toliko uznemirilo ime Eloise Hawking. Toliko da je ubio Johna.
Gde je otišao Frank i sa kim je pobegao? Nije baš da ima gde da ide.
Meni se lično i nije dopala nešto posebno ova epizoda... Najnezanimljivija je do sad.
Jedini zanimliv deo je naravno kada Ben ubija Johna. Sve ostalo se oprilike znalo da se desilo.

Slazem se apsolutno.I mene bas zanima zasto ga je toliko uzbudilo ime Eloise Hawking,pa ga je smakao :think: I sta je sa Waltom?Zasto se on nije vratio na ostrvo? Dzon je svo vreme strahovao,da ce ako ode sa ostrva,opet biti invalid,ali izgleda da se presao.Doduse,opet je zavrsio u kolicima :( Hugo je koliko kontam kupio 78 mesta u avionu.Kontam da je to zato da ne bi jos ljudi zavrsilo na ostrvu?Bas me interesuje koliko je mesta ukupno imalo u tom avionu?! :think:
 
Poslednja izmena:
Po meni odlicna epizoda...Mada mislim da je Widmoore otkrio cilj serije kad je pricao sa Lockeom...
"Trebaju se vratiti da pogresna strana ne bi pobedila u ratu..."
Ali tek ostaje da se vidi....Ako su se i putnici iz leta 316 srusili na ostrvo u doba Dharme(tj portal ih je poslao u to doba)...Onda sam pogodio u poentu...Na ostrvu ce morati da pobedi Dharma..
 
po meni najlosija ep.5-te sezone,zasto?pa messenger of fear je sve rekao,nemam sta dodavat.ali to ne znaci da nijesam uzivao,samo su mi prethodne bile mnogo bolje od ove od koje sam ocekivao da ce bit mozda i najbolja u citavom serijalu,a ispade mlaka...mnogo...
lok je naravno vaskrsa' ,pojavio se naravno i volt,sve stvari koje smo znali da ce se desit,i za koje sam govorio ovih dana da ce se desit u ovoj ep.stvarno sam prepametan i bas sve znam!:hahaha: ,jedina sokantna scena,naravno ben (kojega sam toliko zamrzio poslije ovoga,da bih volio da i njemu lok vrati istom mjerom,ali nece htjet *ebi ga :mrgreen: ) ubija loka,mislim sto je sa njim koji k!?jeli stvarno samo misli na svoju guzi*u,ili je jednostavno morao,ali morao da ga ubije,sto mi opet ne ide u glavu,ali ajde ako ga je ubio a prje toga je znao da ce ga vaskrsnut,onda nema veze,i to je to...e sad vidmor!?wtf!?kako je bio pozitivan!?skroz me ubijedio da je good guy,ali opet sa odredjenom zadrskom,jer izgleda i da za ovu seriju vazi ono genijalno trust no 1 kao u x-files-ovima ;) ,i jos nesto...ovi sa 316,cezar,lok i ekipa,oni su u sadasnjosti a oceanic 5 u darma vremenu!?strasno...ne znam sta da mislim vise,znaci da nije isto vrijeme na citavom ostrvu,nego je neki dio u drugom vremenu?e zvek stvarno...

i da,jeste izvalili okle polarni medjedi u tuniziji?:mrgreen:

i u vezi rasprave oko rapidshera...pa valjda znate da je za free usere brzina ogranicena?da tek nedje poslije 24-00 dostize maksimum,i da to traje do nekih 16-17 sati a nekad i samo do 15h???imate netload,megaupload,mediafire-vise linkova odjednom stalno max brzina,a i fino je messenger of fear objasnio kako najlakse naci ne samo lost nego bilo sta preko gugla.pozdrav!

edit:
ovaj...jeli jos neko izvalio da je said u istom polozaju kao na vidmorovoj fotografiji?meni je to odmah palo na pamet pa sam vrnuo tu scenu i cini mi se da jeste. ;)
 
Poslednja izmena:
Hmm :think:, ja se uglavnom ne slažem sa vama koji tvrdite da je ovo bila najslabija epizoda za sada u ovoj sezoni :P– ja je ubrajam u 3 najbolje, a to su po mom mišljenju: Jughead, This Place is Death i The Life and Death of JB.
Čak ću dozvoliti sebi da izjavim :lol: da je scena sa Benom i Lokom jedna od najbolje odglumlljenih,najstrašnijih i najuznemiravajućih scena u celoj seriji. Osim toga, veoma kvalitetna je i scena sa Džekom, (iako je razgovor samo još jedna u nizu varijacija na dobro poznatu Lost temu Lok vs Džek koncepcija shvatanja života i sl.) A videli smo i par novih jackfaceova :lol:.
Ne znam šta ste vi očekivali da se desi,ali znalo se unapred da će se epizoda ticati događaja koji su usledili nakon što je Lok napustio ostrvo i pre nego što je završio u kovčegu, tako da je sasvim razumljivo da su prikazivali susrete sa O6.I naravno da ima poente u tome da se prikažu odbijanja svakoga pojedinačno da se vrati, kulminacija toga je upravo scena pokušaja samoubistva, koja bez toga ne bi imala smisla. A nije da baš uopšte nije bilo iznenađenja npr, Abadonova smrt i Vidmor. Ne ubrajam u iznenađenja činjenicu da je Lok oživeo na ostrvu kao ni to da je Ben odgovoran za Lokovu smrt pošto mi je to bilo sasvim očekivano, ali to mi nije nimalo umanjilo doživljaj. Mada, poenta ove epizode nije uopšte u tome da pruži neke šokantne obrte.

Par stvari mi je bilo smešno, npr, kada Vidmor kaže Loku da je poseban, a Lok ga pita zašto, Vidmor mu odgovara “Because you are” ..Aha, OK! :roll: .Mislim, jeste da je tradicija Losta da likovi ne postavljaju logična pitanja u nekim situacijama, ali Lok je svakako morao da zahteva više odgovora u vezi sa tim, kao i u vezi sa nekakvim ratom koji je Vidmor pomenuo. U suštini, Lok i dalje ispada jako naivan i lakoveran, dozvolio je obojici (Vidmor, Ben) da ga izmanipulišu.
Naravno i Vidmor je lažov - tvrdi da je poslao ekipu sa teretnjaka kako bi odstranio Bena i omogućio Loku da bude vođa – aha, važi. :roll:
Mada, bio mi je baš smešan kada je rekao : ''Your parents had a sense of humor when they named you. Why can't I?'':lol:
Ima dosta stvari koje i dalje treba da se razjasne da bi nam bilo jasno zašto je Ben ubio Loka. Nikada se nisam dvoumila oko toga da li je Ben "dobar" ili "loš" – cilj ne opravdava sredstva,a Ben je zaista počinio svakakve gadosti. Ali, ne razumem zašto je i Ričard rekao da Lok mora da umre?!? I zašto je Ben insistirao da ponesu njegovo telo na Ostrvo?!? Svakako da je Benova zavist prema Lokovoj "posebnosti" očigledna i da je već jednom probao da ga ubije, ali mislim da je ovde u pitanju još nešto....:confused:


Jedna zanimljivost: prva scena u ovoj epizodi je trebalo da bude scena kojom bi se otvorila sezona, ali su se kasnije predomislili. Takođe, prostorija u kojoj se Caesar nalazi u toj sceni je Benova kancelarija na Hydra ostrvu. Postoji izbrisana scena iz "I do" (epizoda treće sezone) na youtubu u kojoj su Ben i Alex upravo u ovoj sobi.
(postavila bih link, ali iz nekog razloga ne mogu da pristupim youtubu :confused: )
 
Poslednja izmena:
'Osim toga, veoma kvalitetna je i scena sa Džekom'
genijalna!;)
nego,zasto je vidmoru smijesno ime i prez. john lock!?:dontunderstand: nijesam pofatao...
'cezar,lok i ekipa,oni su u sadasnjosti a oceanic 5 u darma vremenu!?'
definitivno da jesu...
odgledah promo za sljedecu ep.
bice akcije na sve strane...:mrgreen:

upaljen mi tv dok kuckam po forumima,neki film na pinku,i cujem:
oceanic flight... :hahaha: ne zpamtih koji je broj,znam da nije 815 :mrgreen:
 
John Locke je takodje filozof kao i JB, Empirista, on i David Hume [poznato?] su naime tvrdili da se opazaj iskljucivo culni, a ne i svesni. Tipa da kad mi vidimo saksiju mi znamo da je to saksija ne zato sto ju je nas mozak protumacio kao saksiju nego zato sto su je nase oci prepoznale...naravno teorija je potpuno pogresna...da ne davim nije ovo cas psihologije, u svakom slucaju to je razlog...

Epizoda je po meni najbolja, smucilo mi se ono teleportovanje vise i jack and kate epizode...
 
au *ebote!!!kakav sam ja debil!pa ja sam ucio iz filozofije o njemu na maturi!odgovarao lekciju bas o njemu i cini mi se hegelu,za prelaznu-i dobio je :mrgreen: !strasno...kako sam mogao zaboravit...:hahaha::hahaha: sto je sa mojom memorijom...

tnx man!;)
 
Ne kapiram što je Bena toliko uznemirilo ime Eloise Hawking. Toliko da je ubio Johna.
.

Sad sam pogledala epizodu ponovo (sa titlom) i ubeđena sam da je Ben došao sa predumišljajem da ga ubije tj. nije ga ništa što je Lok rekao specijalno uznemirilo pa je najednom rešio da ga zadavi. Informacije koje mu je Lok pružio o Jinu npr, su mu svakako bile korisne, a iznenadilo ga je da Lok zna za MsHawking, ali on se već spremao da ga zadavi dok mu je Lok to govorio. Meni deluje da Ben iz nekog razloga nije smeo da dozvoli Loku da izvrši samoubistvo. Zatim, imao je kod sebe rukavice, sredstvo za čišćenje i sve što mu je bilo potrebno da se pobrine i ukloni tragove. Ne verujem da je naknadno izlazio do marketa da sve to kupi. :lol: Mislim da je Lok zaista morao da umre, kao što su to govorili Ričard i zombi-Kristijan, ali nije smeo da se ubije (možda postoje nekakva pravila?!).
 
juce cim sam pogledala epizodu sam se zaletela da pisem
sinoc sam je opet gledala sa muzem..doduse negde od polovine
pa mislim da sam se ishitrila kada me je iznenadilo to
sto je Ben ubio Loka
verovatno postoji razlog, mozda Lok nije smeo da izvrsi samoubistvo
da bi sve funkcionisalo kako treba...
ne znam da li je negde receno kako je tacno zavrsio Kristian..sada se ne secam
mozda je i on bio ubijen..mozda je tu ta veza..
misliiim..sada lupam i iznosim skroz slobodne zakljucke
mada ovu seriju i volim zbog toga sto nije sve crno belo
nije sve dobro i lose...ima tih tolikih sivih nijansi..
jos nisam nacisto ko je dobar a ko los momak
pricam o Benu i Vidmoru...
 
i jos nesto...ovi sa 316,cezar,lok i ekipa,oni su u sadasnjosti a oceanic 5 u darma vremenu!?strasno...ne znam sta da mislim vise,znaci da nije isto vrijeme na citavom ostrvu,nego je neki dio u drugom vremenu?e zvek stvarno...

Da, to sam i ja primetio... Ostrvo je nestalo iz sadašnjeg vremena na kraju četvrte sezone što valjda znači da postoji samo u jednom vremenu. otkud sad i u sadašnjosti i u prošlosti?!

Sad sam pogledala epizodu ponovo (sa titlom) i ubeđena sam da je Ben došao sa predumišljajem da ga ubije tj. nije ga ništa što je Lok rekao specijalno uznemirilo pa je najednom rešio da ga zadavi. Informacije koje mu je Lok pružio o Jinu npr, su mu svakako bile korisne, a iznenadilo ga je da Lok zna za MsHawking, ali on se već spremao da ga zadavi dok mu je Lok to govorio. Meni deluje da Ben iz nekog razloga nije smeo da dozvoli Loku da izvrši samoubistvo. Zatim, imao je kod sebe rukavice, sredstvo za čišćenje i sve što mu je bilo potrebno da se pobrine i ukloni tragove. Ne verujem da je naknadno izlazio do marketa da sve to kupi. :lol: Mislim da je Lok zaista morao da umre, kao što su to govorili Ričard i zombi-Kristijan, ali nije smeo da se ubije (možda postoje nekakva pravila?!).

Ako je stvarno tako, eto objašnjenja za ovu glupost od Bena. To me nervira kod Bena, za svaku glupost koju uradi ima savršeno dobar razlog. Ubio je najviše ljudi u seriji i dalje u nekim trenutcima izgleda kao good guy.

BTW, ja sam messenger_of_fear, samo sa novim nickom. (:
 
Meni na rapidshareu skida duplo sporije nego što bi trebalo. Nekad čak i tri puta sporije. Na megauploadu uvek dobijem maksimalnu brzinu. Čak i filmove od po 700MB skidam iz jednog dela sa megauploada. Njih je malo teže naći, ali uglavnom nije problem...
Sve nalazim preko googlea. "naziv filma/serije+megaupload" na google, dok ako se radi o seriji, uz naziv serije na primer stavim "s05e07". Ponekad koristim i 4megaupload.com, ali retko nađem ono što mi treba. Glupo je koristiti samo jedan sajt, nikad ne može imati sve što vam treba. Ove novije serije što trenutno izlaze (Lost, Life On Mars) nalazim na releaselog.net. Uvek ima bar jedan post koji sadrži jedan megaupload link za download cele epizode na blogu te epizode.
Koja je to maksimalna brzina na Megauploadu? Na Rapidu mi prepodne i do oko 15h, kao i posle ponoci, bude i preko 200 kb/s (imam ADSL 2 Mb/s), a tokom popodneva se uspori na oko 40-50 kb/s pa i do 15-20 kb/s. Ovu poslednju epizodu Losta sam skinula u cetvrtak ujutro za 20-tak minuta (iz dva dela, skidali se po 7-10 minuta). Za Megaupload nisam sigurna posto ne skidam toliko cesto sa njega - posto uglavnom linkove nalazim na Warezu, Sinlesslinks, Plube.com, a najvise je Rapidshare linkova. Guglovanje koristim samo kad skidam najnovije epizode koje su tek izasle, ali za stare serije/epizode mi je lakse da pretrazim Warez.
 

Back
Top