Ljudi koje ne zanima ništa drugo osim njihovog interesa

Ljudi koje ne zanima ništa drugo osim njihovog interesa...

se jednostavno zovu - PSIHOPATE (ako je to *nezanimanje* ekstremno)
To je cak i (uopstena) definicija psihopatije - onaj koji ne saoseca sa drugima (nema empatiju).
Dakle, psihopate nisu masovne ubice koji idu okolo sa krvavom sekirom kako to mnogi misle - na osnovu pogresnog nazivanja istih u petparackim filmovima. Psihopate su upravo ono sto sam napisao gore.

Tako da svi ovi sto se ponose sto su i sami takvi ili pisu kako su to *najbolji ljudi* jer *gledaju svoja posla* i sl. racionalizacije... zao mi je ali istina je neumoljiva
 
Šta mislite o ljudima koje zanima samo njihov život i njihov interes a ne zanimaju ih određeni problemi u društvu ili nuspojave koje se javljaju u njemu? Postoje ljudi koji ne daju nikakav doprinos da društvo u kome žive bude bolje osim posla koji obavljaju već očekuju da neko drugi reši probleme u tom istom društvu kome i oni pripadaju. Da li ste upoznali takve ljude i šta mislite o njima?
Такви су сви људи, само што неко може, а неко не може да оствари свој интерес.
 
Šta mislite o ljudima koje zanima samo njihov život i njihov interes a ne zanimaju ih određeni problemi u društvu ili nuspojave koje se javljaju u njemu? Postoje ljudi koji ne daju nikakav doprinos da društvo u kome žive bude bolje osim posla koji obavljaju već očekuju da neko drugi reši probleme u tom istom društvu kome i oni pripadaju. Da li ste upoznali takve ljude i šta mislite o njima?
Postoji daleko viši nivo samoživosti,sebičnosti..šta mislim,ne mislim ništa.Nemam ni potrebe da mislim.
Moj auto,moj džip,moja kuća,moj posao,moje pare,moje dete,moja pegla,moj muž,moja garaža,moja grickalica za nokte,moji računi,moja kafa,...
-Dobro ženo Bog ga j.ebo šta je moje?Ima li išta moje?
-Ništa.Ti si moj.
 
Šta mislite o ljudima koje zanima samo njihov život i njihov interes a ne zanimaju ih određeni problemi u društvu ili nuspojave koje se javljaju u njemu? Postoje ljudi koji ne daju nikakav doprinos da društvo u kome žive bude bolje osim posla koji obavljaju već očekuju da neko drugi reši probleme u tom istom društvu kome i oni pripadaju. Da li ste upoznali takve ljude i šta mislite o njima?
da je tako bolje bi bilo
u sustini ljudi brinu o svemu sem o sebi i znaju resenja za svako pitanje na svetu sem za sebe
naci prosecan covek glup ko hurac sve zna na svetu
 

Ljudi koje ne zanima ništa drugo osim njihovog interesa...

se jednostavno zovu - PSIHOPATE (ako je to *nezanimanje* ekstremno)
To je cak i (uopstena) definicija psihopatije - onaj koji ne saoseca sa drugima (nema empatiju).
Dakle, psihopate nisu masovne ubice koji idu okolo sa krvavom sekirom kako to mnogi misle - na osnovu pogresnog nazivanja istih u petparackim filmovima. Psihopate su upravo ono sto sam napisao gore.

Tako da svi ovi sto se ponose sto su i sami takvi ili pisu kako su to *najbolji ljudi* jer *gledaju svoja posla* i sl. racionalizacije... zao mi je ali istina je neumoljiva

Ne možemo tako olako da dajemo dijagnoze ljudima.

Такви су сви људи, само што неко може, а неко не може да оствари свој интерес.

Nisu svi ljudi takvi. Mislim da nije u redu da generalizujemo sve ljude.


Чини ти се.

Сваки човек ради у свом интересу, чак и када помаже другом.

Juče, dok sam izlazila iz jednog prevoza, videla sam čoveka koji je ležao na betonu, na jakom suncu. Devojka i mladić su zvali hitnu pomoć ali se na taj broj niko nije javljao. Žena u kasnim srednjim godinama rekla je da ide preko puta da kupi flašicu vode, jer je čovek na momente bio svestan. Moja majka je takođe zvala Hitnu pomoć-nisu se javljali. Predložila sam da pogledamo da li čovek ima mobilni i da zovemo prvu osobu iz imenika. Čovek se vraćao iz apoteke, videli smo da u džepu ima kesicu sa lekovima i flajere iz apoteke.
Mama i ja smo otišle u Crkvu..vratile se istim putem, videli da Hitna pomoć stiže. Devojka i mladić i postarija žena koji se ne poznaju i dalje su stajali oko čoveka.
Kakav smo interes imali svi mi koji smo se tu slučajno našli? Želeli smo da pomognemo bez ikakvog interesa..pokazali smo empatiju.
 

Ljudi koje ne zanima ništa drugo osim njihovog interesa...

se jednostavno zovu - PSIHOPATE (ako je to *nezanimanje* ekstremno)
To je cak i (uopstena) definicija psihopatije - onaj koji ne saoseca sa drugima (nema empatiju).
Dakle, psihopate nisu masovne ubice koji idu okolo sa krvavom sekirom kako to mnogi misle - na osnovu pogresnog nazivanja istih u petparackim filmovima. Psihopate su upravo ono sto sam napisao gore.

Tako da svi ovi sto se ponose sto su i sami takvi ili pisu kako su to *najbolji ljudi* jer *gledaju svoja posla* i sl. racionalizacije... zao mi je ali istina je neumoljiva
Ma 'ajde sta rece...molim te lijepo, koga ti stavljas ispred vlastitog Sebe? Mukica mi je lagano od vas koji ste kao toliko empaticni, divni, krasni, a sve se oko vas raspada bukvalno lokalno i globalno. Ako gledam svoja posla, to ne znaci da zelim ti nesto lose, da mi nije zao ako ti se desi nesto lose, da sijem zlo i hranim se istim...samo prosto ne mozes mi biti ispred mene samog po prioritetima u zivotu.
 
Novozapadni uticaj. Umesto da se nađe balans i sačuva ono dobro iz naše kolektivističke kulture i prihvati one dobre uticaje individualizma sa zapada, mi smo prihvatili samo ono najgore što dolaze sa današnjeg zapada...
Srbija uvek pokupi najgore sa svih strana.

Sa istoka - despotizam i satrapizam
Sa zapada - egoizam
 
Ma 'ajde sta rece...molim te lijepo, koga ti stavljas ispred vlastitog Sebe? Mukica mi je lagano od vas koji ste kao toliko empaticni, divni, krasni, a sve se oko vas raspada bukvalno lokalno i globalno. Ako gledam svoja posla, to ne znaci da zelim ti nesto lose, da mi nije zao ako ti se desi nesto lose, da sijem zlo i hranim se istim...samo prosto ne mozes mi biti ispred mene samog po prioritetima u zivotu.
Nije lose razmisliti i o temi i o necijem postu pre pisanja komentara (tek da bi se nesto pisalo).
Mogao bi ponovo da procitas i naslov teme (inicijalni post) i moj komentar.
Lepo ti pise u naslovu teme da se odnosi na one - *Ljude koje ne zanima NISTA drugo osim njihovog interesa*...
A i u mom komentaru takodje jasno pise da su psihopate oni koji ekstremno NE SAOSECAJU sa drugima (sto znaci da prakticno nemaju savest, kajanje i sl. osobine) u situacijama u kojima je saosecanje ocekivano... a ne (preovladjujuci) ljudi koji (iako jesu sebi *prioritetni*) imaju u teskim trenucima adekvatna osecanja za ugrozene cak iako im ta osecanja nisu dovoljni motivatori za neka aktivnija pomaganja

 
Juče, dok sam izlazila iz jednog prevoza, videla sam čoveka koji je ležao na betonu, na jakom suncu. Devojka i mladić su zvali hitnu pomoć ali se na taj broj niko nije javljao. Žena u kasnim srednjim godinama rekla je da ide preko puta da kupi flašicu vode, jer je čovek na momente bio svestan. Moja majka je takođe zvala Hitnu pomoć-nisu se javljali. Predložila sam da pogledamo da li čovek ima mobilni i da zovemo prvu osobu iz imenika. Čovek se vraćao iz apoteke, videli smo da u džepu ima kesicu sa lekovima i flajere iz apoteke.
Mama i ja smo otišle u Crkvu..vratile se istim putem, videli da Hitna pomoć stiže. Devojka i mladić i postarija žena koji se ne poznaju i dalje su stajali oko čoveka.
Kakav smo interes imali svi mi koji smo se tu slučajno našli? Želeli smo da pomognemo bez ikakvog interesa..pokazali smo empatiju.
Где је јуче било јако сунце?
 
@крсташ Ово питање, где је било јако сунце је небитно за тему..око подне, у једном београдском насељу, на аутобуској станици која нема ону печурку, а у близини нема дрвећа..ето, ту је било баш јако сунце, човек је лежао..не знам колико дуго ту... Неважно је за тему.

Добро, слажемо се, да се не слажемо. 🙂
 

Back
Top