• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Ljudi dobrice

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
49.240
Da bi procjenila ko je dobar a ko los.Ne gledaj jel ima oziljak na licu ili ne, ili je miran nasmijan,il bucan nadrndan.Dobrota se gleda djelima, tipa vidis osobu u autobusu ustupi mjesto babi iznemogloj,pa onda vidis osobu u ulazu od zgrade ponudi se da slabijim ljudima,starim ponese kesu,skoci odmah pritrci u pomoc,iako nema obavezu prema tim ljudima.Pa vidis neko zeza ismijava malog Roma ili nekog slabasnog covjeka pa dodje onda ta osoba ko Zorro pa ih zasititi,izbije babrabe koje prave problem.Dobrota je vitestvo,zoves staru majku kako si,boli li te kicma,ol da ti kupim lijek.E sada takvu osobu koja radi sve te lijepe stvari,ti mozda nisi imala priliku da uvidis kako radi to.Nego je sretnes na nekom drugom mjestu i na tom mjestu ta osoba moze biti bucna nervozan il mirna i sada ces ti na osnovu toga zakluciti jel dobrica ili ne,naravno da je to skroz pogresno,to je nebitno.Djela su kljuc u svakodnevnici
Dobro, moze i tako da se gleda, samo to za mene nije toliko dobra osoba, koliko lepo vaspitana osoba.

Ali slazem se da je prava dobrota ujedno i vitestvo.

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
Dobro, moze i tako da se gleda, samo to za mene nije toliko dobra osoba, koliko lepo vaspitana osoba.

Ali slazem se da je prava dobrota ujedno i vitestvo.
Apsolutno.E sada sta ljudi biraju za sebe to je druga stvar.Ako neka Zena svjesno voli opake tipove,nerovzne itd,ona sigurno ne voli da je taj jednog dana tuce ili zlostavlja al u tom trenutku o tome ne razmislja.Tako je i kad se momak zaljubi u kurvu zna za to,al vjeruje promjenice se bice bolja itd.Ne zeli ni da zamisli da ce i njega da vara a to je rizik.Isto kao kad zena nadje problematicnog tipa misli kontrolisace ga,bice bolji ipak me valjda voli a to je takodje rizik neke upadnu u tu zamku ,pa se ipak taj ne promijeni nego je bije kad god je nervozan.Ovdje se radi o svjesnim rizicima, ozbiljno igranje sa vatrom.Npr ljudi imaju potrebu da promijene druge ljude,ukrase ih po svom modelu,ako oces da od Tigra napravis plisanog medu to je rizik jel taj tigar moze ostati do kraja,a ti ako si u braku sa tigrom rizikujes da zivis zarobljena u kavezu moze sa tobom da radi sto hoce.Tako ljude pali i brza voznja,120 na sat preko crvenog,a ne zele da razmisljaju,eeeej mogu da poginem.Ne moze se to meni desiti,ja kontrolisem stvari itd.Takav ti je fazon ako oces brak sa problematikom ili vezu itd.Sve sto je brzo to je i kuso.Neki muskarac od ***** napravi zenu snova,koja je lojalna druga,osoba,neka zena od Tigra napravi papucara al to je rijetko bas,al ko voli nek proba neko ce i taj izazov moci da savlada ,samo manjina

Poslednja izmena:

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
Muskarci koji vole lose zene ili promiskuitetne ili zene koje vole lose tipove il problematike.Takve zene i muskarci biraju takve problematicne ljude jel zele da ih promijene da budu bolje osobe,al to je cesto izazov koji se placa,suzama,batinama nekad i glavom nazalost.Potreba da mijenjamo ljude na bolje.To je od vajkada bilo.Zato se neki muskarci zaljube u ***** iz javne kuce npr.On zna da je ona losa,privlaci ga,jel zeli od nje da napravicu nevinasce,neku zenu dobricu,izazov.To je ono kada zena kaze neki lik joj je fin top al dosadan,a takvim zeli da pravi nekog drugog lika nekog razbojnika jel tu ima sta da mijenja,ako je kip savrsena,lijep,dobar tu nema sta da se mijenja dira i popravlja dosadno je nema izazova.Samo mnogi toga nisu svjesni.Naravno nisu svi takvi u izboru partnera al veci dio jeste.Ljudi vole izazove postoje razni tipovi izazova

Poslednja izmena:

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
Npr zena u braku vara muza zato sto u tom braku nema akcije,Svadja nema,diskusija,tu vlada tisina monotonija,nema rizika u braku i onda samo spavanje sa drugom osobom unosi rizik,a to je onda i izazov,nijedan muskarac ne vara ili zena zato sto je vidio ljepsu zenu sa vecim grudima to je mit,Samo se radi o izazovima,svadje,putovanja,pokret,akcije,ples,brza voznja to cuva brak od izdaje.Al opet nije kod svih ljudi tako.Zene koje vole izazove ili muski a o kojima sam komentarisao gore,njima je kljucna karakteristika da nisu duhovni ljudi,zato ne vole toliko mir tisinu,smatraju to monotonijom.Njima su izazovi,visak adreanlina,svajde itd samo zamjena za duhovnost koju nemaju.Ljubav prema tisini je odlika duhovnih ljudi.A duhovni su u manjini to je tako nazalost.Djavo bjezi od krsta a neduhovan covjek od tisine.Ljubav tesko moze postojati Izmedju ljudi koji nisu duhovni to je tako,oni traze ljubav.Dok ovi drugi traze izazove, smrt samu po sebi.Ljubav je tesko ostvariva,a izazovi su uvijek tu.Zato je to tako,tako je bilo od antike do dan danas,nista se nije promjenilo

Poslednja izmena:

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
Izazovi su glasnici smrti.Kada si duhovan prezires te stvari.Izazov je skocit sa 30 metara u vodu,izazov je preljuba,izazov je biti sa nekim opasnim,izazov je krsiti pravila,izazivati Boga,kockati se sa zivotom i traziti Smrt,sve su to izazovi.Duhovna osoba u drugoj trazi Boga.A neduhovna osoba u drugoj trazi Djavola.To je logicno.Uvijek su ovi drugi duhovni ,bili u manjini ne samo danas jos od prije par hiljada godina.Pa osoba koja ne moze da podnese tisinu,monotoniju sama ponekad kaze Djavo mi ne da mira.I onda ce u nekoj zeni il muskarcu trazit djavola.Razrijesena je eto sva misterija odnosa Izmedju muskaraca i zena.Nisam se dohvatio istopolnih odnosa al neki drugi put na nekoj drugoj temi.Thats all folks

Poslednja izmena:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
49.240
Apsolutno.E sada sta ljudi biraju za sebe to je druga stvar.Ako neka Zena svjesno voli opake tipove,nerovzne itd,ona sigurno ne voli da je taj jednog dana tuce ili zlostavlja al u tom trenutku o tome ne razmislja.Tako je i kad se momak zaljubi u kurvu zna za to,al vjeruje promjenice se bice bolja itd.Ne zeli ni da zamisli da ce i njega da vara a to je rizik.Isto kao kad zena nadje problematicnog tipa misli kontrolisace ga,bice bolji ipak me valjda voli a to je takodje rizik neke upadnu u tu zamku ,pa se ipak taj ne promijeni nego je bije kad god je nervozan.Ovdje se radi o svjesnim rizicima, ozbiljno igranje sa vatrom.Npr ljudi imaju potrebu da promijene druge ljude,ukrase ih po svom modelu,ako oces da od Tigra napravis plisanog medu to je rizik jel taj tigar moze ostati do kraja,a ti ako si u braku sa tigrom rizikujes da zivis zarobljena u kavezu moze sa tobom da radi sto hoce.Tako ljude pali i brza voznja,120 na sat preko crvenog,a ne zele da razmisljaju,eeeej mogu da poginem.Ne moze se to meni desiti,ja kontrolisem stvari itd.Takav ti je fazon ako oces brak sa problematikom ili vezu itd.Sve sto je brzo to je i kuso.Neki muskarac od ***** napravi zenu snova,koja je lojalna druga,osoba,neka zena od Tigra napravi papucara al to je rijetko bas,al ko voli nek proba neko ce i taj izazov moci da savlada ,samo manjina
Ti sad pretera.

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
41.589
ne mogu da odcutim :D

@analiticki 12 ... super je sto imas svoje misljenje ali je
priznaces smesno da zaista verujes da si samo ti u pravu. zar ne?

napravio si neku studiju sto ko sa kime bla bla bla a zaboravio osnovno
na iste stvari , osobe dvoje ljudi reaguje totalno drugacije i ponekad cak neocekivano.

tako da tema je daleko od tvog "case closed" kako si ubo srz price.
Tek se razvija prica :)

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
Ne, nego masis temu, to vise nije pitanje dobrote nego musko zenskih odnosa koji su ionako slozeni i individualni.
Nisu, nego su prosti kao pasulj.Radi se samo o tome da neznanje o istorijskom razvoju tih odnosa,ljude tjera da misle auuu to je komplikovano,a u sustini je prosto.Treba gledat zene kroz savremeno Doba,srednji vijek,treba vidjeti biblijsku sliku zene,a prije svega toga treba citati Grcke Motive koji nikad nisu izasli iz prakse u musko zenskim odnosima,ko zna te mitove vidjece da se i danas u 21 vijeku kopiraju na musko zenske odnose brutalno,i u odnosu Izmedju oca i make,sestre i brata,mnogo sire.Edipov i Elektra kompleks je i dan danas zastupljen,zlatni grcki mitovi

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920

na iste stvari , osobe dvoje ljudi reaguje totalno drugacije i ponekad cak neocekivano.

Nisam to izjavio,to si ti rekao i takav utisak stekao

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
That all folks ... nije bas kao da si napisao "ovo je moje skromno misljenje, ukratko" ... zar ne

svejedno - psihologija je toliko svestrana i zanimljiva i nikada nece moci da se zabetoniraju modeli ljudskog ponasanja.

Drago mi je da si kritiku shvatio kao dobronamernu 🍻
Malo znanja i ucenje suprotno hronologiji,cine da ljudi imaju sliku o tome komplikovano.Imas u najgorem slucaju da mnogi citaju casopise ili gledaju filmove, slusaju psihologe o musko zenskim odnosima qq i xaxaxaxaxaxaxxa.Tiraz i drama najvise tjera ljude da citaju nešto i da vjeruju u to.

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
Nisam se nikada usudio da citam nista sto je vezano srednji vijek i savremeno Doba,dok nisam citao prvo i istrazivao antiku.Od mitova,epova....Na kraju se mogu citati i stvari vezane za moderno doba,al zna se Hronologija.Mnogi mnogo citaju al ne rade to hronoloski i ne vezuju na cjelinu nego svedski sto,posle sto ljudi imaju buckuris u glavi po mnogim pitanjima to je logicno,ne mogu da sublimiraju temu.Nego sve relativizuju,tipa to je komplikovanoil Ili ti si iskljuciv itd,naravno da postoje komplikovana pitanja,a imas i prosta pitanja.Al ako ne postujes hronologiju sve ce ti biti nejasno i imati vise znacenje.Onda cemo stojati u jednoj tacki,ja te ljude ne krivim,ucili su puno ili nisu,al nisu ucili prirodno i logicki.Musko Zenski odnosi su postojali i u prvobitnoj zajednici al oni nisu reper,najbolje je pocet sa antikom,bez toga je nemoguce razumjeti musko zenske odnose ni prije 500 godina ni danas.

Poslednja izmena:

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
That all folks ... nije bas kao da si napisao "ovo je moje skromno misljenje, ukratko" ... zar ne

svejedno - psihologija je toliko svestrana i zanimljiva i nikada nece moci da se zabetoniraju modeli ljudskog ponasanja.

Drago mi je da si kritiku shvatio kao dobronamernu 🍻
Psihologija nema odgovore na ta pitanja,jel korijen musko zenskih odnosa nije emotivni,psihicki no way,nego duhovni.Psiholozi su jako iskljucivi ljudi u ucenju al i mnogi duhovnjaci.Duh radja sve,uzvisena priroda covjeka ili pala priroda covjeka ili zene.Pisalo se o tome i prije Biblije samo drugim nacinom.Zato kazem knjige u sake i hronologija majka svega.Meni je tema musko zenskih odnosa prosta kao pasulj,govorim ovo bez ikakvog potcijenjivanja teme,bez ikakve sujete.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
49.240
Nisu, nego su prosti kao pasulj.Radi se samo o tome da neznanje o istorijskom razvoju tih odnosa,ljude tjera da misle auuu to je komplikovano,a u sustini je prosto.Treba gledat zene kroz savremeno Doba,srednji vijek,treba vidjeti biblijsku sliku zene,a prije svega toga treba citati Grcke Motive koji nikad nisu izasli iz prakse u musko zenskim odnosima,ko zna te mitove vidjece da se i danas u 21 vijeku kopiraju na musko zenske odnose brutalno,i u odnosu Izmedju oca i make,sestre i brata,mnogo sire.Edipov i Elektra kompleks je i dan danas zastupljen,zlatni grcki mitovi
Necemo da spamujemo temu.

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
Necemo da spamujemo temu.
Zasto bi je spamovali,Nisam vrijedjao,sikanirao nikog.A i nije u demokratskom duhu gasit temu zato sto se komentari nekog lika nekom ne svidjaju.Ako sam nekoga licno prozivao vrijedjao,podrzavao macizam ili feminizam odma nek ide ban.Ja jasno i nedvosmisleno iznosim sve,al ne tjeram druge da pisu isto sto i ja.Nisam vidio neke odgovore na moj post da mi ospore postove,i to je pokazatelj tacnosti mog posta koji je bio jako iskreno i posteno iznesen.Sa druge strane odgovori su bili siromasni i ne nastavak price (Pretera ga,i da sam iskljuciv je samo potvrda onoga sto sam rekao,samo sam realan ni nadmen ni skroman).Sve najbolje.A ako zbog toga ide ban.Onda je to djetinjasto i nedemokratski.Matirao sam tu temu vec onim postom,obesmislio je tako da ban tu dodje kao cenzura.Nije bilo vrijedjanja,pa ja nisam ulicar otac mi je profesor,majka umjetnik pa ja poticem iz miljea koji ne dozovoljava vrijedjanje a ni pasivnost verbalnu.Vec sam na jednom drugom forumu banovan zato sto se nekima nije dopalo moje misljenje,Koje je izrazeno biranim rijecima.Jel to demokratija?

Poslednja izmena:

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920

Tebi je smijesno.Ali sve sto ti pominjes su samo manifestacije nikako korijen musko zenskih odnosa,sve sto pomenes o musko zenskim odnosima sve ti je to posledica onoga sto sam pomenuo u postu.Pala priroda koja tezi Smrti i Uzvisena priroda koja tezi Bogu.To se nikada nije promjenilo.Sve psihicke bolesti imaju duhovni korijen,al vecina psihologa se ne bavi duhovnoscu niti ih to zanima.Zasto neka osoba voli lose ljude,ili brzu voznju il da se drogira to su samo izazovi preko kojih se manifestuje pala priroda.Sve sto vecina ljudi iznosi su posledice i manifestacije necega kojih ima milion zato im je sve to zamuceno.Ja sam u mom postu iznio korijen problema.Sve to sto vise odsele kazete to proistice iz tog korijena.Zene toga mnoge nisu svjesne jel nece da idu u proces samospoznaje,nego bjekstvo bijeg od tisine,introspekcije itd.To ti je ono kad kazu dosada,monotonija u sustini one nemaju duha naravno ne sve zene.Zasto muski vole brza auta,tetovaze dokazivanje zato sto u zeni trazi Djavola.Nije duhovan,sada ce on da misli o duhovnim pitanjima dok vozi motor 200 na sat pa to bi bio nadrealizam.Ne mozes npr da sjedis na jednom mjestu duze od 10 minute,grizes nokte,cackacas telefon zoves 5 ljudi,dnevno promijenis 100 mjesta to nije problem psihe nego duha.Kad covjek nema Boga u sebi ima onog drugog.Trazis ono sto nosis u sebi.Zena ne trazi losega koliko Satanu u njemu a mnoge da to cuju bile bi zapanjene jel nisu svjesne.Biraj Dan ili Noc,Boga Ili Djavola,Zivot ili Smrt.Es ist deine Wahl

Poslednja izmena:

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
41.589
previse mesas religuju u psihologiju.
dodirne tacke su im samo "kako da vladam tupavom vecinom"

pocinjes da masis temu ... dobro da nisi krenuo od velikog praska i kada su dinosaurusi izumreli.

skoncentri si se ... i ne ne smejem se jer ne mogu da prihvatim da neko ko je nacitan kao ti
ovako laicki masi temu.

Djavo nije u zeni ! u muskarcima je ... koji ce ga videti i na drvetu ako pozele

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
previse mesas religuju u psihologiju.
dodirne tacke su im samo "kako da vladam tupavom vecinom"

pocinjes da masis temu ... dobro da nisi krenuo od velikog praska i kada su dinosaurusi izumreli.

skoncentri si se ... i ne ne smejem se jer ne mogu da prihvatim da neko ko je nacitan kao ti
ovako laicki masi temu.

Djavo nije u zeni ! u muskarcima je ... koji ce ga videti i na drvetu ako pozele
Kakva religija o cemu pricas ? Religija se djelimicno dotakla te teme,nasla je korijen al nije shvatila kako se manifestuje pa traze razne uzroke a u sustini je samo jedan.

Prekognisticar

Zainteresovan član
Poruka
285
Često čujem :" pa on je baš dobar čovek.." ili "ona je tako dobra, baš ono dobra duša.."
"on nikoga ne vređa, divan jedan čovek" itd
dovoljno je samo izguglati "dobar čovek" i svašta izađe..

Da li verujete, poznajući ljude, da postoji nešto kao - dobar čovek? dobrica? i da li su to sinonimi?
Šta mislite da psihologija kaže o ovom pitanju?
Ili lično mišljenje.
Znam jednu kobajagi moju koja je svima bila dobra samo meni nije valjala sta ja znam izgleda da nije do nje nego do mene :)

Poruka
7.332
Muskarci koji vole lose zene ili promiskuitetne ili zene koje vole lose tipove il problematike.Takve zene i muskarci biraju takve problematicne ljude jel zele da ih promijene da budu bolje osobe,al to je cesto izazov koji se placa,suzama,batinama nekad i glavom nazalost.Potreba da mijenjamo ljude na bolje.To je od vajkada bilo.Zato se neki muskarci zaljube u ***** iz javne kuce npr.On zna da je ona losa,privlaci ga,jel zeli od nje da napravicu nevinasce,neku zenu dobricu,izazov.To je ono kada zena kaze neki lik joj je fin top al dosadan,a takvim zeli da pravi nekog drugog lika nekog razbojnika jel tu ima sta da mijenja,ako je kip savrsena,lijep,dobar tu nema sta da se mijenja dira i popravlja dosadno je nema izazova.Samo mnogi toga nisu svjesni.Naravno nisu svi takvi u izboru partnera al veci dio jeste.Ljudi vole izazove postoje razni tipovi izazova
Ne možeš mijenjati partnera, možeš ga prihvatiti kakav je ili otići. Potreba da promijenis nekog je iz vlastitog interesa kao i većina stvari u životu a ne iz želje da od njih naprave bolje osobe.

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.920
Ne možeš mijenjati partnera, možeš ga prihvatiti kakav je ili otići. Potreba da promijenis nekog je iz vlastitog interesa kao i većina stvari u životu a ne iz želje da od njih naprave bolje osobe.

Slazem se,al mnoge zene ne misle tako.Nisu sada ti tipovi vecina njih neki milioneri pa da zene imaju neki goli Interes.Ljudi vole da traze Djavola dok ga ne dobiju.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.