Ljubav prema Bogu

Дакле, само је Богочовек оправдан да од нас тражи оно што се нико никада није усудио да тражи: да га волимо више него родитеље, браћу и сестре, децу, пријатеље, земљу, анђеле, било кога у свим световима, видљивом и невидљивом.....
Tito je to isto tražio...
 
Brate postajes smesan t odavno si smesan.
Ja i ostali pisemo i pitamo jedno a ti odgovaras i pises nesto sto nema veze s onim sto citiras.
O cemu se radi :think:
Кажеш да су деца важнија од Бога, како неко може бити важнији од Бога? Смешан си ти, одн.жалостан јер негираш Творца. Промени ник нејм у лош разум или што слично.
 
Manja ili veca, niko pojma nema, samo nagadjanja....
Zapravo, nije nagadjanja nego se u ovom kontekstu pozivam iskljucivo na logiku - za trenutak stavljam "veru na stranu" i ponovicu jedan primer kojeg sam nekoliko puta iznosio:
Sta mislis, koja od sledecih opcija ima vecu verovatnocu desavanja - da se jedan novi novcati MIG 35 proizvede tako sto ce:


1. neko uzeti gomilu aluminiuma,plastike,stakla,razno raznih legura lakih materijala,kablove za struju, i da sve to stavi na gomilu i onda fino lepo na tu komilu iz pristojne daljine opali jednu od onih raketa iz raketnog sistema zemlja–zemlja 9K52 „luna-M“kojeg,izmedju ostalog,ima vojska Srbije i da nakon toga,od svih tih sicusnjih srapnela koji ce prvicno odleteti u vazduh da se prilikom pada nekako slucajno grupisu i tako kad spadne i zadne parce srapnela da ce se od svega toga odjednom sklopiti taj MIG 35 koji je spreman za poletanje

i;i

2. Da je neki dokazani proizvodjac vrhunske tehnologije,Tvorac, sve to proektirao i proizveo i onda je taj MIG 35 spreman za poletanje ?

Dakle Zdravi razume, sta ce biti, sada se pozivam iskljucivo na to sto je tvoj prioritet u rasudjivanju a sto je sasvim u redu - logika i analitika, koji od ponudjenih odgovora ima vecu verovatnocu da se desi,opcija br.1 ili mozda ipak opcija br. 2 ??? :D

P.S. naravno,ako se setis jos neke moguce opcije slobodno iznesi
 
Poslednja izmena:
Што већу љубав показујеш према свима, то је већа твоја љубав према Богу.
Зашто? Па зато што је премиса да је Бог све.
Што више волиш своје дете, више волиш и Бога.
Што више волиш оне који су ти нанели зло, то више волиш Бога.
Како не постоји ништа што није проткано божијим промислом, љубав коју покажеш је љубав коју показујеш Богу, кроз друге људе (па чак и животиње, и биљке, што да не). Богоборци мисле да се љубав ту завршава, верници знају да се не завршава.
 
Кажеш да су деца важнија од Бога, како неко може бити важнији од Бога? Смешан си ти, одн.жалостан јер негираш Творца.
Deca su najvaznija na svetu i to zna svako normalan ko ima decu :)

Како нико? Бог зна!! Он је створио свет и само Он зна. :D
To si napisao onako.....nemas nikakvih dokaza

Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
Veruj i u baba rogu, deda mraza, mornara popaja.....niko ti ne brani :super:
 
Boga ne možeš da voliš. Ja mogu ali to je bio sticaj okolnosti... pa sam zbog toga i bio lud jedno vreme ČP
No baš da meriš ljubav, ne ide. To je samo ravna linija ili lopta... onda sam tu ljubav preneo na ženu, pa posle na dete...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Све делимичне своје заповести Спаситељ света сабрао је у две главне: Љуби Господа Бога свога свим срцем својим. Ово је ПРВА и највећа заповест. 🙂

А ДРУГА јој је слична: Љуби ближњега свога као себе самога. О овим двема заповестима виси сав закон и пророци (Мат. 22. 37-40).

Љубав према Богу је узвишенија од љубави према ближњему ( детету и сл.) :D
 
Можеш. Нема лепше љубави.
Ja sam postao srčani bolesnik zbog toga, bio u ludnici jer sam želeo da živim na ulici i pre toga razdelio sve što sam imao ČP
Postao sam totalno iracionalan, napustio materijalni život. I eto vratili me na silu čp
Kad sam saznao za Boga i natprirodno ovozemaljski život mi više nije značio...
 
Kad bi mogao da biras koga da se odreknes dece ili boga sta bi izabrao ?
Без Бога нема ни деце. Без Бога нема живота на Земљи ни у рају.Без Бога нема васкрсења, живота вечног. Без Бога наша деца не би живела после земаљске смрти. Без Бога живот би био бесмислен.. Не вреди ти да будеш неразуман али не кривим те већ тог шаптача са леве стране твог рамена. Нек ти Бог подари разума..
 
Без Бога нема ни деце. Без Бога нема живота на Земљи ни у рају.Без Бога нема васкрсења, живота вечног. Без Бога наша деца не би живела после земаљске смрти. Без Бога живот би био бесмислен.. Не вреди ти да будеш неразуман али не кривим те већ тог шаптача са леве стране твог рамена. Нек ти Бог подари разума..
Znao sam da ces da skrenes misao i ne odgovoris a pitanje je bilo >

Kad bi mogao da biras koga da se odreknes dece ili boga sta bi izabrao ?
Znaci boga ili dece, ajde sad brale :cool:
 

Back
Top