Likovi na kalendaru "zgodnih sveštenika" uopšte nisu sveštenici

Februar je psiho garant
Deluje najnormalnije, uzgred mozda je bas on taj pravi svestenik medju njima. :confused: Psiho bi mogli biti januar, jul, septembar

Inace uocavate li paralelu sa horoskopom? Nekako bas imaju izgled tih znakova, na primer jul - tipicni rak, jun, septembar, februar, april. Strelac najlepsi muski znak - smestili su ga u decembar. Novembar malo misteriozan...
Da li je slucajno ili namerno? Cisto sumnjam u slucajnost.
 
Poslednja izmena:
Meni nikad nista nije bilo privlacno u svestenicima bilo koje vrste.
Cak ni Ricard Cembrlen,svojevremeno mi se nije svidjao.🙂
Nekako su mi oni potpuno aseksualni.
Tako da ipak ne bih kupila ovaj kalendar. :)
Bogami ovo sveštenče iz filma o Emili Bronte bi moglo da mi iščita Knjigu propovjednikovu natenane, a ja bih čak i slušala
Screenshot_2024-01-22-21-42-44-793_com.android.chrome-edit.jpg
 
Deluje najnormalnije, uzgred mozda je bas on taj pravi svestenik medju njima. :confused: Psiho bi mogli biti januar, jul, septembar

Inace uocavate li paralelu sa horoskopom? Nekako bas imaju izgled tih znakova, na primer jul - tipicni rak, jun, septembar, februar, april. Strelac najlepsi muski znak - smestili su ga u decembar.
Da li je slucajno ili namerno? Cisto sumnjam u slucajnost.
Ma gde bre, mogao bi ga direkt u Succession da tamo radi šta već treba da radi
 
Ima nešto u tome... pogotovo u katoličkim, časnim sestrama.
Baš onako... nešto te priziva da istjeraš vraga iz njih tako da ih poškropiš svetom vodicom.
Ех ти Југославе, враже мали...

Затвара се манастир отворен 1611. године - главна часна сестра се заљубила!​

Древни манастир капуцинских отаца у италијанској општини Сансеполкро најавио је своје коначно затварање, након што је главна часна сестра одлучила да напусти монашки живот. Она се заљубила у мушкарца и одлази, а како у манастиру не могу да јој нађу замену, мораће да га затворе, пише La Repubblica.

Сестра Марија Тереза Сасенте (40) прекинула је љубавну везу, али не жели да настави свој живот као часна сестра.

Časna sestra
"Оно због чега патим обележиће ме за цео живот, а мени ће бити тешко у будућности да имам икакве везе с Црквом", рекла је италијанским медијима.
Додала је да су људи тужни због затварања манастгира, као и она. Отворен је давне 1611. године, а тренутно су у њему једна осамдесетогодишња часна сестра и две нове.

Није објављено да ли је часна сестра одлучила да се повуче на личну иницијативу. Кад су је медији питали је ли узрок "прича о срцу", одговорила је: "Они желе да то кажу тако, а много је сложеније него што се чини."
 
Ех ти Југославе, враже мали...

Затвара се манастир отворен 1611. године - главна часна сестра се заљубила!​

Древни манастир капуцинских отаца у италијанској општини Сансеполкро најавио је своје коначно затварање, након што је главна часна сестра одлучила да напусти монашки живот. Она се заљубила у мушкарца и одлази, а како у манастиру не могу да јој нађу замену, мораће да га затворе, пише La Repubblica.

Сестра Марија Тереза Сасенте (40) прекинула је љубавну везу, али не жели да настави свој живот као часна сестра.

Časna sestra
"Оно због чега патим обележиће ме за цео живот, а мени ће бити тешко у будућности да имам икакве везе с Црквом", рекла је италијанским медијима.
Додала је да су људи тужни због затварања манастгира, као и она. Отворен је давне 1611. године, а тренутно су у њему једна осамдесетогодишња часна сестра и две нове.

Није објављено да ли је часна сестра одлучила да се повуче на личну иницијативу. Кад су је медији питали је ли узрок "прича о срцу", одговорила је: "Они желе да то кажу тако, а много је сложеније него што се чини."
Ma to je jedan ogromni kupleraj, bila je kod nas poznata neka sestra Bernardica, nešto u vezi narkomana ako se ne varam, odlučila se skinuti, nešto se i u politiku dala, pa su vagoni kita kroz nju prodefilirali prije nego se za nekog bogatuna udala.

Meni su uvijek bili zanimljivi oni kostimirani Luca Damiano filmovi.
ooooo.gif
 
Ma to je jedan ogromni kupleraj, bila je kod nas poznata neka sestra Bernardica, nešto u vezi narkomana ako se ne varam, odlučila se skinuti, nešto se i u politiku dala, pa su vagoni kita kroz nju prodefilirali prije nego se za nekog bogatuna udala.

Meni su uvijek bili zanimljivi oni kostimirani Luca Damiano filmovi.
Pogledajte prilog 1487259
(С)кренула је погрешним путем.
 

Светогрђе! Ликови на календару „згодних свештеника“ уопште нису свештеници​


Испоставило се да на страницама познатог Календарио Романа (Calendario Romano), једног од најпродаванијих сувенира у Италији – популарно названог „календар згодних свештеника" – у ствари има врло мало римокатоличких прелата.

Светогрђе! Ликови на календару „згодних свештеника“ уопште нису свештеници

Светогрђе! Ликови на календару „згодних свештеника“ уопште нису свештеници

Фотограф који је припремио слике за календар признао је да једва да ико од оних који се појављују у мантији у календару су заиста свештеници. Један део су професионални модели, а други обични мушкарци који су прихватили да позирају, открио је фотограф.

Пјеро Паци је рекао италијанском листу Ил Пост: „Тачно је, нису сви свештеници, али намера је била да се свештеници профилишу као један од симбола Рима, који толико дугује Ватикану и католичкој цркви уопште.“

Календар који кошта око осам евра може се наћи у продавницама сувенира и киосцима широм Рима, где се бори за своје место међу бејзбол капама, магнетима за фрижидер, моделима војника Швајцарске гарде и кецељама са принтом гениталија Микеланђеловог Давида.

Култни статус календара​

Календарио Романа је ипак током година стекао готово култни статус. За сваки месец налази се црно-бела фотографија младића у свештеничкој одежди.

"Vaticans hottest priests on display on the 2014 'Roman Priest Calendar'" pic.twitter.com/ObT9btW6cZ
— Clar Nombres (@clarnombres) December 12, 2013

Неколико младића који су се појавили у календару чак и нису Италијани, већ Шпанци, укључујући и једног који је радио као агент за некретнине. Те фотографије су снимљене у време када је фотограф Пјеро Паци живео у Севиљи неколико година.

Календар се први пут појавио 2003. године и постао омиљени сувенир међу туристима.

Многи посетиоци полазе од претпоставке да календар има званично одобрење Католичке цркве, али у ствари Ватикан није имао никакве везе с тим и доследно је одбијао да коментарише његову популарност.

Паци каже да до њега никада није стигла нека примедба нити да је имао било какву комуникацију са Светом столицом.

Фотограф, који је пореклом из Венеције, није сигуран колико се хиљада календара прода сваке године. Његов посао је, каже, да бира фотографије које ће бити објављене.

Ђовани је постао заштитно лице календара

Ђовани је постао заштитно лице календара

Неки ликови већ годинама красе странице овог календара, као на пример „свештеник“ на предњој корици.

Његово име је Ђовани Галиција и имао је 17 година када га је Паци фотографисао 2004. Због начина на који се осмехује и због облика вилице често су га поредили са глумцем Метом Дејмном.

Ђовани сада има 36 година, ради као стјуарт на Сицилији. „Паци ме питао да ли може да ме фотографише и помислио сам ’зашто не?‘ Али никада нисам радио као модел и нисам то желео“, рекао је момак са насловнице Календарио Романа.

https://www.rts.rs/magazin/Zanimlji...rio-romana-svestenici-modeli-rim-vatikan.html
 

Back
Top