Letnja shminka...

a kako to fercera...u stvarnosti?
to i ono...prskanje bojom?
jel ispadne...ravnomjerno?

ozbiljno pitam...
dobro, nije da cu sad odjuriti i probati
samo me zanima jer meni zvuci....rizicno tj. mjestimicno...u kontekstu....rezultata :think:
kreme deluju,postepeno,mazes je posle dnevne kreme,najbolje da prethodno odradis piling(duze traje i ravnomernije je)
mana:malo su lepljive
boja mora da se odrzava,inace nestane kako se mrtvi sloj celija skida
a prskanje isto delotvorno kao i samopotamnjujuce kreme-ako si porcelanskog tena kao ja nema neki efekat,mojoj drugarici je super ispalo,traje oko nedelju dana i mora da bude vesta kozmeticarka, ako jeste izgleda jako lepo
 
kreme deluju,postepeno,mazes je posle dnevne kreme,najbolje da prethodno odradis piling(duze traje i ravnomernije je)
mana:malo su lepljive
boja mora da se odrzava,inace nestane kako se mrtvi sloj celija skida
a prskanje isto delotvorno kao i samopotamnjujuce kreme-ako si porcelanskog tena kao ja nema neki efekat,mojoj drugarici je super ispalo,traje oko nedelju dana i mora da bude vesta kozmeticarka, ako jeste izgleda jako lepo

pa kod mene je vise...mramor u pitanju - ono bijelo da bijelo, pigmenta niotkud...tako da...izgubljena je to bitka... :confused:
e sad, sto se tih kremica tice...pitam posto je drugarica ispala kao...sarac : )
 
Probaj Bergasol za samopotavnjivanje.Francusko mleko za lice i telo za 365 dana u godini.Kupuje se u apoteci oko 900 dinara.Koristila sam ga proslog leta i sad sam kupila novo.Jedina mi je mana tih mleka sto ih "osecas"na telu sve dok se ne istusiras.Posle ti lakne.I sve tako u krug:roll:
 
Ne znam ja nekako ne vidim efekat rumenila, a kad ne vidim efekat ja to i ne radim :) kao dete :)

A možda jednostavno ne znam da ga stavim.

A možda mi se u stvari i ne sviđa kako izgledam sa rumenilom jer sam svojevremeno nastojala da izgledam što bleđe, pa je moje rumenilo u stvari bila modra senka na obrazima (tamno zeleno) koja sužava facu i daje neki vampirski izgled. Mada se ni to nije preterano primećivalo, pa sam odustala.


Pa da si stavila rumenilo na rozikasto ili braonkasto mnogo bi zdravije izgledala :mrgreen:

Evo mogu ti reći iz svog iskustva (profesionalnog) da ja još nisam našminkala devojku kojoj je rumenilo loše stajalo ... čak šta više rumenilo licu daje prirodnost.

Tako da u tvom slučaju ili rumenilo nisi znala da staviš ili imaš neku prirodnu averziju prema njemu, pa smatraš da ono tebi nikako ne može da stoji (ja bih pre rekla da je ovo drugo, s obzirom da si želela ''bledilo'' lica) ;)
 
Izvini, Vragana...Ne stigoh da Ti odgovorim...Nisam gledala temu...
Ravnomerno je...Lepo izgleda...I hidrira kozu...Problematicno je kada pocne da se skida...Moze neko da pomesha sa prljavshtinom...Tako izgleda - stvarno...Narocito na prevojima, pa negde treceg dana od prskanja treba lepo da se pregledash..:bye:

a kako to fercera...u stvarnosti?
to i ono...prskanje bojom?
jel ispadne...ravnomjerno?

ozbiljno pitam...
dobro, nije da cu sad odjuriti i probati
samo me zanima jer meni zvuci....rizicno tj. mjestimicno...u kontekstu....rezultata :think:
 
Nije gubljenje vremena...Obrati paznju na nijansu kreme...Uzmi onu za bakarnu boju - tamniju...Izgledaces super...Samo nemoj da preterash sa mazanjem...I obavezno dobro isperi ruke mlakom vodom i sapunom - inace ce ti unutrashnjost dlanova biti crna ko u crnca...;)


pa kod mene je vise...mramor u pitanju - ono bijelo da bijelo, pigmenta niotkud...tako da...izgubljena je to bitka... :confused:
e sad, sto se tih kremica tice...pitam posto je drugarica ispala kao...sarac : )
 
Koristim maskaru ( ne uvek ), sijaj ponekad ruz, senke za oci, crvenilo....a sve to u zavisnosti od raspolozenja, kombinacije odece...itd...leti se obicno sminkam samo uvece kad se izlazi a tada sebi dozvoljavam jake boje....

Ali zato lakiram nokte non stop...bez toga tesko ide....
 
Ja imam osetljivu kožu, ne podnosim sunce uopšte, pa se stalno mackam kremama za sunčanje sa visokim faktorom zaštite. Za lice, uveče, tonirana krema, ruž, maskara, i lak za nokte u svako doba! I, malo "lašovog" glitera...za ostale delove...Ne vredi drugo po velikoj vrućini. Dobar dezodorans preko dana, uveče neki bez mirisa, zbog kolonjske vode, i to je to.
 
Letnja sminka- nista u vecini situacija tipa plaza, fotkanje...ovako, samo tonirana krema i sjaj za usta.

mom sinu se jako dopao tvoj avatar... odusevio se skroz :hahaha:

sminka... xmm, meni se trenutno jako svidja nova linija terracotta od Dr Hauschka-e

inace koristim samo karmin od gore pomenute firme, natural shimmer, vise kao sredstvo za negu usana jer je bolji od bilo kog balzama za usne, onako napravi se neki neopterecujuce masan sloj boje i to tako ostaje na usnama cak i kada ste na plazi, prilicno je postojano

ten mi je potpuno savrsen, ne koristim nista osim kreme za sunce tj. za zastitu od sunca, ali ja to cele godine, sada samo visi faktor

vec sam jako preplanula razmisljam o nekim terracotta varijantama, bas se spremam da kupim jer sam dovoljno tamna za to sada... inace sam vampirski bela
 
secam se jedne polemike oko toga sto ne depiliras noge redovno pa te zene na plazi gledaju izbezumljeno....bila simpaticna tema,ne secam se koja,,,cak ti je jedna od ovdasnjih rekla da si "lenjivica" i da 5 minuta nije tesko odvojiti za depilaciju...ali nema veze....samo sam se potsetila ;) koliko ja znam,na Malti stoji vreme,ne prati se moda,kriminal se racuna u promilima,razvod ne postoji... uzivaj:ok:
 
secam se jedne polemike oko toga sto ne depiliras noge redovno pa te zene na plazi gledaju izbezumljeno....bila simpaticna tema,ne secam se koja,,,cak ti je jedna od ovdasnjih rekla da si "lenjivica" i da 5 minuta nije tesko odvojiti za depilaciju...ali nema veze....samo sam se potsetila ;) koliko ja znam,na Malti stoji vreme,ne prati se moda,kriminal se racuna u promilima,razvod ne postoji... uzivaj:ok:
jao, jeste... to je bilo prosle godine, to mi je bila neka faza
ponovo sam pocela da se brijem i generano ponasam normalno kao i pre... to je valjda bio deo postporodjajne depresije
ja stvarno mnogo volim da se doterujem, pa makar isla i samo da bacim djubre,... ali hormoni, cuda cine coveku, ... uff, bas sam se napatila sa tom postporodjanom depresijom

valjda je gotova :sad2:
 
Leti ne volim nista od hemije da imam na licu. Imam tu srecu da imam dobar ten, ne trebaju mi puderi i rumenila da bih izgledala sveze i jako sam srecna zbog toga :mrgreen:. Volim da moje pore disu punim plucima ;). Koristim samo jako intenzivan ruz, nesto izmedju crvene i bordo. Ne volim ni jake mirise leti, to gusi. Samo nesto lagano i osvezavajuce. Taj "nedostatak" ratnickih boja :lol: na svom licu nadoknadjujem blesavim bojama kose :D. Kratka, neobavezna, trsava frizurica, a boje od metalik sive, preko narandzaste, do vristece roze-crvene (ponekad i sve u isto vreme :lol:). Do duse trenutno sam u nekoj "prirodnoj" fazi, pa vec mesec dana imam moju boju kose :D. Kad se zazelim intenzivne sminke, onda udavim moju sestru koja je pravi profesionalac madjionicar :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top