lepota & hirurgija

Ja bi eventualno:

  • povećala bih grudi

  • napumpala bi usta

  • uradila bi liposukciju

  • zategla bi kožu lica

  • smanjila nos

  • popravila bi malo uši

  • abdominoplastika

  • zatezanje vrata

  • nešto drugo

  • apsoultuno ništa


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
U principu nemam nista protiv ugradnje silikona, ali suocena sa jednim problemom koji se cesto previdi dobro bih razmislila da li bih uopste pipnula bilo sta na grudima.Ne kazem da su te dve stvari povezane
ali dovoljno je sve to videti pa se stvarno uzasnuti i na kraju, postati svestan da se to moze dogoditi bilo kome bez pravila.
U pitanju je karcinom dojke, i sve moguce teskoce koje to prate ukljucujuci operacije.
Da li ste znale da vecina zena koja ima karcinom dojke , ima ga na levoj dojci? Zasto? Ne zna se.


Ocajna, to sto ces ugraditi silikone mozda ce ti doneti vece samopouzdanje ali da li ces mozda negde u dubini duse uvek biti svesna da to ipak nije pravo?

Mozda bi sve devojke i zene mogle prvo da se prosetaju po Onkoloskoj klinici pa bi mozda shvatile tu borbu koja se tamo vodi za cuvanje tih grudi kakve god da su a i u krajnjoj liniji , borbu za goli zivot.

Pozdrav
 
Ocajna, potpuno se slazem sa tobom, i ja sigurno ne bih to uradila cak i da je samo jedna komplikacija navedena pre operacije. To je tako normalna stvar, ali kod nas, posto smo jos uvek zaostali ne verujem da ce skoro postati normalno..Sto se tice raka dojke, to uopste nema veze sa tim, nisam jos cula da je neko dobio rak zbog silikona! Naravno da zena bez obzira da li ih ima ili ne, treba redovno da kontrolise grudi. Naravno i sve ostalo. Zao mi je sto vecina ljudi ima strasno pogresno misljenje o tome.
 
Prvo, ovi ljudi koji pricaju da su silikonski inplatanti nezdravi ne znaju nishta o tome...Kad dodjesh u bilo koju ordinaciju u kojoj se vrshe plasticne operacije, doktori i ljudi koji su kompetentni da govore o tome, prvo razgovaraju sa tobom...kazu ti sve shto treba da znash...recice ti da su potpuno bezazleni i opisace ti postupak ugradjivanja, shta treba posle da radish itd...NA KRAJU KRAJEVA ne bi ih tolike zene ugradile shirom sveta da postoje kontraindikacije... ja sam imala isti problem kao ti, ali sam uz saglasnost roditelja odlucila da ih ugradim (imam ih 3 god)....I osecam se super...ZADOVOLJNA SAM SOBOM ...i da znash, vrlo je bitno da to uradish zbog sebe i da ne mislish o tome shta ce drugi da kazu...mozesh da dojish, letish avionom itd. Sve shto cujesh negativno na tu temu znaj da su GLUPOSTI :evil: ...moja velicina je 3 (totalno umereno)...inace treba da znash da ako imash suvishe male grudi vishe od trojke ne mozesh da ugradish (ne bi trebalo)...jer se javlja problem kod rastezanja koze...bice ti neprijatno...ali i shta ce ti vise :D ? Traju ceo zivot...(ni sa 40 necesh imati opushtene grudi)...Smatram da ako te "MAJKA PRIRODA" nije obdarija, a ti to zelish, treba da nadjesh alternativne metode kojima bi sebe dovela u stanje ZADOVOLJSTVA...jel? I jedan savet...NE POSTOJE CUDOTVORNE KREMICE, GELOVI,TRAVE itd. Price za malu decu...ja najbolje znam...
POZDRAV!!! :)
 
Ocajna,meni je stvarno glupo da te savetujem,jer si ti ipak duplo starija od mene,ali moram da ti kazem da sam na tvom mestu i ja bih to isto uradila... To je nesto sasvim normalno,ne znam kako neko moze da bude protiv toga... Pa,sta onda treba da kazu one Brazilke koje su bre 90% vestacne... Stvarno su to gluposti...
Ako si vec otisla na operaciju,javi kako je proslo... :wink:
 
Wini:
Svaka ti cast Cherry! Razmisljas isto kao ja. :D
I obe imamo istu velicinu :wink: Zanima me kao je posle tri godine? I da li je bilo nekih problema?
ps. koliko imas god?[/quote

Skroz OK (nikakvih problema)...imam osecaj kao da su moje oduvek :D ...
ni ne razmishljam o tome vishe...oziljci se jedva vide (ja sam ispod dojke, na preporuku svog doktora iz "GALATEA"-e)...dosta su mekshe nego nakon operacije...i shto je iznenadjujuce izgledaju kao prirodne... Sve shto je umereno to je i lepo, jel?
Imam 20 i uradila sam nakon punoletstva jer sam sacekala da se zavrshi razvoj...(mada pre 18 i ne rade)...jednom godishnje na kontrolu i to je to... Dopadaju se i mom decku :D ... Pa kad jedna Madonna moze da 100 puta zategne facu, Sher celo telo, pola pevaljki na liposukciju i pumpanje usana...zashto ne bi i jedan "obican" covek uradio za sebe neshto shto ce ga usreciti...
I strashno me nerviraju neumesni komentari ocigledno iskompleksiranih i primitivnih ljudi poput onog anonimusa...znash, krivo joj shto ce ova mozda svoj kompleks izlechiti pa daj da nacrnim...gluposti!
Inace, koliko ih ti imash vec? I da li je sve u redu?
Pozdrav...
 
Spustice se vremenom u onoj meri koliko je prirodno (znachi u visini normalnih)...potrebno je da ih masirash na pochetku (pretpostavljam da ti je to doktor rekao)...kasnije cesh moci i na stomaku da spavash (meni je prvih 6 meseci bilo nezgodno...sad ti imas neshto tamo gde ranije nije bilo nichega pa nisam mogla da se naviknem :) ...al sad je OK)... inache posle otprilike 8 meseci-godinu dana ostane ti ona realna velichina...kad spadnu svi otoci, kao i kod svake operacije (primetila si da su posle operacije bile mnogo vece :D )... postace i mekshe...Informacije za devojke i zene koje su sumnjichave po pitanju dojenja, silikon se ugradjuje ispod mishica, a mishic se nalazi ispod mlechne zlezde tako da silikon nema fakticki nikakve veze sa njom...ne remeti njen rad...TO CE VAM POTVRDITI SVAKI DOKTOR.... :!:
 
ja imam silikone vec 9 meseci.nije tacno da se ne osecaju ispod ruke,naravno da se osecaju.posto sam imala prilicno male grudi , pojavile su se "falte" spolja. izgleda ruzno.ali vec sam se navikla. predlozili su mi da me ponovo otvore i zasiju malo bolje taj "djep" , odbila sam .ni u ludilu ne bih ponovo prosla kroz taj uzas.plakala sam bez prestanka danima i nocima posle op.i htela da mi ih izvade..iskustvo nije nimalo naivno.koza na grudima pukne, imas podlive nedeljama i odvratne , cudne bolove.imas osecaj da ce ti grudi odpasti i nesmes da spavas ni na boku prvih 15 dana ...grudi tvrde kao kamen! sta tu ima od prirodnog izgleda.vidi se da imam silikone.svi su primetili!to se mozda ne da primetiti kod sisatih zena koje imaju puno masnog tkiva u grudima, ali posto sam ja imala malo...s t r a s n o .jos nesto!implant moze da ti se okrene! tako da dobijes uzasan oblik pa onda ides da ti ga hirurg rucno vrati.ponizavajuce.pa ti vidi.
 
Nije valjda tako strasno :shock: Pa i ja sam imala muke posle operacije(podlivi,tvrdoca,bolovi..)ali sve se kasnije sredilo..Kako mislis "falte"?
Ne znam,mislim da se ne osete na dodir,bar moji ne..
Mozda je do hirirga.. :roll: Zao mi je sto imas lose iskustvo. Bas bezveze, nije valjda da zalis sto si to uradila :?: Da li su ti jos uvek tvrde?,,
Ma bice sve u redu, treba vremena :wink:
 
Citam ovo i krstim se.
Prvo to da se ne osete i ne vide,dajte zene jeste li toliko zaslepljene svojim novim grudima da ne primecujete...to i malo dete vidi da nije prirodno.Drugo ,koliko god hirurg bio savrsen oziljak ce ostati,bledji posle mnogo godina ali ce ostati,pa da si bog a ne plasticni hirurga pa ga ne bi sakrio.
Trece,istina je da se danas to radi masovno ali je tacno da se moze sve iskomplikovati,od okretanja,preko pucanja,curenja...raznih posle problema zbog toga,i posle 10 tak godina opet pod noz.
Plasticni hirurzi su lekari,nisu bogovi i najboljem doktoru na svetu operacija moze krenuti naopako u svakom trenutku.
Da ne bi ispalo kako vas ne razumem,ja sam zensko,mrsavije konstitucije i manjih grudi,u zivotu svom ne bih isla pod noz da ne moram,a pri tome sam i lekar pa znam sta govorim.Plasticna hirurgija nije samo u grudima i nosevima,razumem potrebu otkloniti estetski nedostatak ali kako se sad pocelo sa ovom plastikom...preteraste ga ljudi.A sto se tice vestackih kukova,pa ni oni ne traju doveka,moraju se menjati.Sta ces ako u vremenu kad dodje potreba za menjanjem implantanata,tvoje telo iz nekog razloga ne bude spremno za operaciju?
Ja bih zabranila zenama da mogu da stavljaju silikone pre 25 godine zivota,dok ne izlece sve komplekse iz puberteta.Posle,ko voli nek izvoli.
Znam da je bitno kako se zena oseca,ali nemojte se tako lako odlucivati da idete u anesteziju i pod noz.
 
vi tjete da mi pricate o silikonima.cccc.. ma pogledajte me kakva sam lutkica bre... heheheh.. :lol: ... viri mi gel iz doopeta, ushana, grudnjaka, ebem li ga dal ga josh negde imam :roll: ..

Srdacan pozdrav
Vasa Jelena Karleusha

:lol: :lol: :lol:
 
E sad cu ja da vam kazem, pa nek neko meni kaze da nisam u pravu!

NEMA RIBE NA OVOM SVETU KOJA NE BI UGRADILA SILIKONE A DA IMA POTREBU ZA TAKO NECIM (NEVEZANO ZA KOMPLEX ) , A I DA IMA I KINTU DA TU SVOJU POTREBU ZADOVOLJI !!!

Eventualne posledice su smesne u odnosu na zadovoljstvo koje ti pruza osecaj NOVIH GRUDI kad se pogledas u ogledalo!!! Pa i kad odes kod zubara postoji rizik da stvari izmaknu kontroli!

I zato, drage dame koje ste KAO protiv, molim - MA NE FOLIRAJTE SE VISE!!!

I naravno, ovo pricam iz LICNOG ISKUSTVA (iako nikad nisam imala komplex, jer su mi prirodne grudi normalne velicine, ali sam htela da ih ucvrstim i oblikujem PO SOPSTVENOJ ZELJI)

Ko se dvoumi - SAMO NAPRED !!
 
CINDY.:
E sad cu ja da vam kazem, pa nek neko meni kaze da nisam u pravu!

NEMA RIBE NA OVOM SVETU KOJA NE BI UGRADILA SILIKONE A DA IMA POTREBU ZA TAKO NECIM (NEVEZANO ZA KOMPLEX ) , A I DA IMA I KINTU DA TU SVOJU POTREBU ZADOVOLJI !!!

Eventualne posledice su smesne u odnosu na zadovoljstvo koje ti pruza osecaj NOVIH GRUDI kad se pogledas u ogledalo!!! Pa i kad odes kod zubara postoji rizik da stvari izmaknu kontroli!

I zato, drage dame koje ste KAO protiv, molim - MA NE FOLIRAJTE SE VISE!!!

I naravno, ovo pricam iz LICNOG ISKUSTVA (iako nikad nisam imala komplex, jer su mi prirodne grudi normalne velicine, ali sam htela da ih ucvrstim i oblikujem PO SOPSTVENOJ ZELJI)

Ko se dvoumi - SAMO NAPRED !!

U potpunosti se slazem sa tobom :!: skupljam pare :lol:
 
Anonymous:
ocajna:
Valentina, mnogo si mi pomogla i neizmerno sam ti zahvalna. Zao mi je sto nisi napisala ko ti je radio intervenciju,to bi mi puno znacilo tj. potrazila bih istog hirurga.
U svakom slucaju, ponavljam hvala ti od sveg srca!
Ja nisam iz Srbije pa ti ne mogu preporucit hirurga
to je jedna lagana operacija koja se vec godinama praktikuje
manje vise svi su plast hirurzi dobri obavljaju posao na isti nacin.
 

Back
Top