Лектира из школе која вам се заправо допала

Misli na film sigurna sam , a ne na Aanga. :)
Samo me podsećaš na Vladara vazduha , da moramo ponovo da ga odgledamo. Sreća nema puno epizoda.
Како нема пуно епизода кад има 4 књиге, тј 4 сезоне? Мислим да има преко 50 епизода сигурно. Морам га и ја погледати поново. Био би ред јер стварно волим тај цртаћ
 
Nije to puno kao kad sam se zalaufala da odgledam Naruta dok je bilo na engleskom i Bož' pomozi, posle sam odgledala do kraja na ruskom 😁
Do Boruta. On mi nije išao.

Il 11 sezona The walking dead, u cugu :roll:
Ја бих аватара анга турио у лектиру. Прича врло лепа са лепом поруком. Мислим да ове године иде филм о зукоу. Или 2026, нисам сигуран
 
Javi kad bude snimljen spin off
"Sokka, miljenik od kalis" :zaljubljena:

IMG_20231009_103331.jpg
 
Javi kad bude snimljen "Sokka, miljenik od kalis" :zaljubljena:

Pogledajte prilog 1424839
Надам се да ће се прионути... Па да ће обрадити све ликове. И њихове приче из првог лица. Било би баш занимљово, мени поготово
 
Andrićev protiv kandidat je izmislio ceo univerzum, jezike, sve ovo što si nabrojao i još malo više. Žiri tada reče, drugorazredna proza. Drugorazredna proza prodata u 150 miliona kopija i prevedena na masu jezika.
Ko je bio protiv kandidat?
Tolkin?
 
Надам се да ће се прионути... Па да ће обрадити све ликове. И њихове приче из првог лица. Било би баш занимљово, мени поготово
Ti voliš Zuka, već ti ispunili želju.
Ja ću virkati u njegovog strica 😁
legendu 👍
 
Велика већина ученика презире лектире. Али се сигурно кроз све године школовања, издвоји и нека лектира која нам се заправо свиди.

Ја сам неко ко је успешно ескивирао лектире од петог разреда. Није ми баш на понос али нисам много читао

Ипак сам се извлачио тако што слушам друге на часу. Па покупим, па извучем тројку, четворку, некад и пет

Једина лектира коју сам узео да читам касније, добровољно, је "кад цветају тикве". Међутим, нисам до краја прочитао
Jedina koju nisam pročitala je" Zona Zanfirova," i na pismenom zadatku zada razredna baš nju, to je bio prvi put u životu da smo imali samo jednu temu, uvek bude dve do tri.

Dobijem 5 iz tog pismenog :roll:
Posle se raspravljam sa njom da li uopšte ona čita zadatke il samo prepisuje ocene . 😎
 
Jedina koju nisam pročitala je" Zona Zanfirova," i na pismenom zadatku zada razredna baš nju, to je bio prvi put u životu da smo imali samo jednu temu, uvek bude dve do tri.

Dobijem 5 iz tog pismenog :roll:
Posle se raspravljam sa njom da li uopšte ona čita zadatke il samo prepisuje ocene . 😎
Уз Зону Замфира см научија да зборувам по јужњачки
 
Ili imam deža vu osećaj ili je ovakva tema bila nedavno.

Od knjiga iz školske lektire svideli su mi se "Alisa u zemlji čuda" i Nušićeva "Autobiografija". Bilo je i dela iz kojih smo radili samo neki odlomak, ali mi se on dovoljno svideo da iz biblioteke uzmem knjigu i pročitam je celu. To su na primer Biberče, zatim "Izbiračica", a dopala mi se i knjiga "Tužni cirkusanti" iako je nikad nismo zapravo radili u školi, samo je bila na listi lektira.
 
Ili imam deža vu osećaj ili je ovakva tema bila nedavno.

Od knjiga iz školske lektire svideli su mi se "Alisa u zemlji čuda" i Nušićeva "Autobiografija". Bilo je i dela iz kojih smo radili samo neki odlomak, ali mi se on dovoljno svideo da iz biblioteke uzmem knjigu i pročitam je celu. To su na primer Biberče, zatim "Izbiračica", a dopala mi se i knjiga "Tužni cirkusanti" iako je nikad nismo zapravo radili u školi, samo je bila na listi lektira.
Била је омиљена лектира. А ово је мало другачији приступ😂 слична тема, другачија перспектива
 
Ето и ту је разилажење укуса. Само око једне обичне лектире. А ја сам 13. прасе. Немам појма о чему се ради о делу, нити знам за дело
Ne znam da li je tu u pitanju samo ukus.

Knjige odnosno misli raznih ljudi uticu na nas, ovako ili onako, zato i mislim da su vise u pitanju potrebe nego ukus. Knjiga/prica moze da zadovoljni potrebu a u isto vreme da bude neukusna.

Pravo pitanje je - zasto citamo nesto?
 
Ја сам јако слабе концентрације. И много пуне главе , која вуче на сваку страну. Тешко ми је погледати филм. А камо ли прочитат књигу :(
Nezgodno je to. Pracenje neke price zahteva koncentraciju.
 

Back
Top