Laptop Za Programiranje

samo_sip

Početnik
Poruka
3
Zeleo bih da kupim laptop koji mogu da nosim sa sobom i da programiram na njemu(ne da igram igrice).
Cuo sam da mi treba neki sa vise RAM-a i jacim procesorom, ali vecina takvih je skupo.
Imam PC koji je slabiji od predlozenih konfiguracija i radi sasvim dobro(Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3 GHz, RAM: 6GB DDR3).
Konkretno sam procitao da mi treba najmanje 8GB RAM-a, 1920×1080 rezolucija ekrana, i5 osme generacije ili jace, najmanje 256GB SSD i da je graficka nebitna.
Zanima me da li su predlozi gore navedeni tacni i koji su to laptopovi koje vi predlazete za ovu potrebu.
Ne zelim da potrosim previse para, ali oko 500e bi bila okej cena.
Zaboravio sam i da navedem za koje programiranje bi sluzio. U pitanju je Python u Pycharm-u, C u CodeBlocks-u, AI u Matlab-u i Octave-u... Necu se baviti nikakvim dizajnom.
 
Zeleo bih da kupim laptop koji mogu da nosim sa sobom i da programiram na njemu(ne da igram igrice).
Cuo sam da mi treba neki sa vise RAM-a i jacim procesorom, ali vecina takvih je skupo.
Imam PC koji je slabiji od predlozenih konfiguracija i radi sasvim dobro(Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3 GHz, RAM: 6GB DDR3).
Konkretno sam procitao da mi treba najmanje 8GB RAM-a, 1920×1080 rezolucija ekrana, i5 osme generacije ili jace, najmanje 256GB SSD i da je graficka nebitna.
Zanima me da li su predlozi gore navedeni tacni i koji su to laptopovi koje vi predlazete za ovu potrebu.
Ne zelim da potrosim previse para, ali oko 500e bi bila okej cena.
Zaboravio sam i da navedem za koje programiranje bi sluzio. U pitanju je Python u Pycharm-u, C u CodeBlocks-u, AI u Matlab-u i Octave-u... Necu se baviti nikakvim dizajnom.
Вероватно је то први резултат претраге преко гугл-а. И као такав очигледно најпрецизнији. Не мора да значи, али quora пружа прилично тачне податке.
 
Zeleo bih da kupim laptop koji mogu da nosim sa sobom i da programiram na njemu(ne da igram igrice).
Cuo sam da mi treba neki sa vise RAM-a i jacim procesorom, ali vecina takvih je skupo.
Imam PC koji je slabiji od predlozenih konfiguracija i radi sasvim dobro(Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3 GHz, RAM: 6GB DDR3).
Konkretno sam procitao da mi treba najmanje 8GB RAM-a, 1920×1080 rezolucija ekrana, i5 osme generacije ili jace, najmanje 256GB SSD i da je graficka nebitna.
Zanima me da li su predlozi gore navedeni tacni i koji su to laptopovi koje vi predlazete za ovu potrebu.
Ne zelim da potrosim previse para, ali oko 500e bi bila okej cena.
Zaboravio sam i da navedem za koje programiranje bi sluzio. U pitanju je Python u Pycharm-u, C u CodeBlocks-u, AI u Matlab-u i Octave-u... Necu se baviti nikakvim dizajnom.
Grafička je nebitna, mada ne mora biti baš ni slaba.. Rama što više, 12gb poželjno mada može i 8.
Procesor i5 ili i7 može treće, četvrte generacije ili više.. samo kažem da bez problema radi i na 3 ,4 generacijama procesora.. za jače samo džaba daješ novce, mada nije na odmet da imaš neki jači recimo 5 ili 6 generacije.
SSD disk vrlo bitan zbog brzine, minimalno 120gb.. možeš staviti i pomoćni sata ako ima potrebe.
 
Zasto je shit ideja da bude laptop. Gde ces pakovati svoje radove? Na eksterni disk ili cloud? Spreman si da dajes kintu za cloud ili da nosas sa sobom eksterni disk?
Kako mislis da kompajliras program? Vec vidim cari i uzitak programiranja na malom displeju. Otkucas kod, pa pomeris prozor, da ga iskompajliras, pa ti zapne nesto , pa sve to spustis da pretrazis gugl i onda opet vracas pa spustas prozor naizmenicno python i chrome da uporedis code.
Divotica. Ne znam kako ljudi rade bilo sta sa jednom monitorom.

Vidis zasto ti je laptop very shitty idea.
 
Zasto je shit ideja da bude laptop. Gde ces pakovati svoje radove? Na eksterni disk ili cloud? Spreman si da dajes kintu za cloud ili da nosas sa sobom eksterni disk?
Kako mislis da kompajliras program? Vec vidim cari i uzitak programiranja na malom displeju. Otkucas kod, pa pomeris prozor, da ga iskompajliras, pa ti zapne nesto , pa sve to spustis da pretrazis gugl i onda opet vracas pa spustas prozor naizmenicno python i chrome da uporedis code.
Divotica. Ne znam kako ljudi rade bilo sta sa jednom monitorom.

Vidis zasto ti je laptop very shitty idea.
Laptop mi i treba bas iz razloga jer ne provodim dovoljno vremena kod kuce da bih mogao da koristim nesto malo pristojnije.
 
Zasto je shit ideja da bude laptop. Gde ces pakovati svoje radove? Na eksterni disk ili cloud? Spreman si da dajes kintu za cloud ili da nosas sa sobom eksterni disk?
Kako mislis da kompajliras program? Vec vidim cari i uzitak programiranja na malom displeju. Otkucas kod, pa pomeris prozor, da ga iskompajliras, pa ti zapne nesto , pa sve to spustis da pretrazis gugl i onda opet vracas pa spustas prozor naizmenicno python i chrome da uporedis code.
Divotica. Ne znam kako ljudi rade bilo sta sa jednom monitorom.

Vidis zasto ti je laptop very shitty idea.
E da.. vrlo bitna "značajka".. ali, dobro.. neka, sam će uvidjeti vremenom da to ne ide baš tako i da ozbillno programiranje ne podnosi vršljanje od kuće ili firme.
 
Laptop mi i treba bas iz razloga jer ne provodim dovoljno vremena kod kuce da bih mogao da koristim nesto malo pristojnije.
Ako ga stalno teglis sa sobom onda su dimenzije jako bitne, sto laksi to bolji. Programiranje je prilicno sirok pojam. Da li ti masina koristi samo da bi se prikljucio na klijentovu mrezu ili programiras na toj masini? Ako je samo koristis za rdp, vpn, citrix onda su memorija i processor prilicno irelevantni. Ako koristis masinu za recimo instalaciju neke DB onda tu memorija obicno ima vrlo znacajnu ulogu, sto vise to bolje.
Vidim da ti je jedna od opcija bio linux masina. Koristis Oracle ili DB2?
 
Preporucujem da malo sacekas. 17.3 incha ekran je bitan, jer 15 incha je nedovoljan za programiranje. I uskoro stize ryzen 4000 serija koja je znacajno brza od prosle generacije. Ima video sam ryzen 4500u iz madjarske na kupujem prodajem, ali jos se nije pojavio u nasim radnjama.
Za nedelju do mesec dana stizu ti laptopovi do nas i to su odlicni, zaista odlicni procesori
 

Back
Top