LAGALI NAS: Legalizacija jednog kvadrata do 400 evra!

Pa do 2000te nisam imao nikakav probelm.

Problem je nastao kad ste dosli vi iz DS SNS URS LDP-a na vlast

Vi ste nam doneli ove danasje zakone koji nam zagorcavaju zivot i sluze samo da se narod opljacka.

...samo je ds tada postojao...vodi malo racuna kad lazes...kao ono kvadrat 400 eu...gde to...kod tebe na kopaoniku...tamo ce da ti daju dzaba, sta se bunis...
 
pomešao si urbanističku dozvolu sa upotrebnom. upotrebna se dobija na skroz završen objekat

tako je. ma ove cate novosadske nemaju pojma.

i ja imam zavrsen objekat u potpunosti uz gradjevinsku i sve ostale dozvole i sad ne mogu da ga uknjizim i dobijem upotrebnu dozvolu zato sto su oni pre neku godinu doneli neke najnovije debilne propise za zagorcavanje zivota narodu.

Mislim meni se iskreno yebe za tu njihovu upotrebnu dozvolu, nego moj otac voli da je sve to po propisima pa on gubi vreme na to.

Jos sam bio spreman da mi isteraju 1000 evra iz dzepa da kupim od komsije 16 kvadrata placa , jer sam ja navodno po njihovom zadnjem premeravanju usao 3 kvadrata u njegovo , al i to da kupim opet ne moze upotrebna dozvola :lol:

I pazi ovo - mene ne tereti taj komsija za ta 3 kvadrata , po nasem ja nisam u njegovom nego u mojem ,nego pijani geometri iz katastra razmerili tako i sad to ne moze da se promeni i ako se i ja i on slazemo da je stara medja validna a ne ta nova :lol:

**** lud zbunjenog sta ce dalje biti videcemo.
 
Poslednja izmena:
tako je. ma ove cate novosadske nemaju pojma.

i ja imam zavrsen objekat u potpunosti uz gradjevinsku i sve ostale dozvole i sad ne mogu da ga uknjizim i dobijem upotrebnu dozvolu zato sto su oni pre neku godinu doneli neke najnovije debilne propise za zagorcavanje zivota narodu.

Mislim meni se iskreno yebe za tu njihovu upotrebnu dozvolu, nego moj otac voli da je sve to po propisima pa on gubi vreme na to.

Jos sam bio spreman da mi isteraju 1000 evra iz dzepa da kupim od komsije 16 kvadrata placa , jer sam ja navodno po njihovom zadnjem premeravanju usao 3 kvadrata u njegovo , al i to da kupim opet ne moze upotrebna dozvola :lol:

**** lud zbunjenog sta ce dalje biti videcemo.

Osladila im se skupa letovanja pa im zao da rese slucaj.. nadaju se novim..
 
nisam pomešao...pribavi se lokacijska, napravi se objekat, izađe komisija, dobije se upotrebna i to je to
kad sam ja to radio išla je prvo urbanistička sa uslovima, pa projekat, pa saglasnosti od JP, plaćanje komunalija kod Direkcije, pa na osnovu svega toga se dobijala građevinska dozvola. a kad je objekat skroz završen, uključujući i ograde, izlazi komisija koja izdaje upotrebnu dozvolu
 
Osladila im se skupa letovanja pa im zao da rese slucaj.. nadaju se novim..

ta bagra DS-ovska i SNS-ovska sva 3 meseca donosi nove propise to ne moze niko da pohvata

samo da te opljackaju

Onomad vikali dzabe legalizacija sad najnovije ovi sto su predali papire za tu "besplatnu" legalizaciju - morace da plate i do 400 evra po kvadratu

Najpametniji su oni sto nista nikom ne placaju i imaju repetiranu pusku iza vrata.

Pa ko dodje da im preti da ce da rusi - prospu mu creva
 
tako je. ma ove cate novosadske nemaju pojma.

i ja imam zavrsen objekat u potpunosti uz gradjevinsku i sve ostale dozvole i sad ne mogu da ga uknjizim i dobijem upotrebnu dozvolu zato sto su oni pre neku godinu doneli neke najnovije debilne propise za zagorcavanje zivota narodu.

Mislim meni se iskreno yebe za tu njihovu upotrebnu dozvolu, nego moj otac voli da je sve to po propisima pa on gubi vreme na to.

Jos sam bio spreman da mi isteraju 1000 evra iz dzepa da kupim od komsije 16 kvadrata placa , jer sam ja navodno po njihovom zadnjem premeravanju usao 3 kvadrata u njegovo , al i to da kupim opet ne moze upotrebna dozvola :lol:

**** lud zbunjenog sta ce dalje biti videcemo.

Pa opusti se . Sta ce ti papir kazi i tati. pogledaj koliko je objekata za legalizaciju? Isto je bilo i u Hrvatskoj.Kad je doslo vreme da udju u EU legalizovani su svi objekti po hitnom postupku o drzavnom trosku.tako su i kod nas uknjizeni stanovi...Ocu da kazem novine moraju da pisu nesto a zivot ide dalje i onako ti niko nista ne garantuje.
 
kad sam ja to radio išla je prvo urbanistička sa uslovima, pa projekat, pa saglasnosti od JP, plaćanje komunalija kod Direkcije, pa na osnovu svega toga se dobijala građevinska dozvola. a kad je objekat skroz završen, uključujući i ograde, izlazi komisija koja izdaje upotrebnu dozvolu

I kol'ko si iskesirao bulumenti za njihov provod.. pardon te takse, dozvole, dzidza-bidze i ostalo?

- - - - - - - - - -

ta bagra DS-ovska i SNS-ovska sva 3 meseca donosi nove propise to ne moze niko da pohvata

samo da te opljackaju

Onomad vikali dzabe legalizacija sad najnovije ovi sto su predali papire za tu "besplatnu" legalizaciju - morace da plate i do 400 evra po kvadratu

Najpametniji su oni sto nista nikom ne placaju i imaju repetiranu pusku iza vrata.

Pa ko dodje da im preti da ce da rusi - prospu mu creva

Posto idu gadna vremena kad se nece imati za 'leba, a ni uz 'leba, sklon sam toj varijanti..
 
I kol'ko si iskesirao bulumenti za njihov provod.. pardon te takse, dozvole, dzidza-bidze i ostalo?
projekat 2.000 e, razne takse oko 2.000, komunalije 6.000, elektrodistribuciji 800e, a već 6 godina tu živim a nemam gradsku vodu, kanalizaciju, put nikakav (dolazim do kuće preko tuđeg placa) a naselje sa najskupljim kvadratom placa
 
projekat 2.000 e, razne takse oko 2.000, komunalije 6.000, elektrodistribuciji 800e, a već 6 godina tu živim a nemam gradsku vodu, kanalizaciju, put nikakav (dolazim do kuće preko tuđeg placa) a naselje sa najskupljim kvadratom placa

Vau... al' su stizale raglednice sa egzoticnih lokacija sa tekstom izmedju redova - sponsored by Microwave :D
 
Vau... al' su stizale raglednice sa egzoticnih lokacija sa tekstom izmedju redova - sponsored by Microwave :D
najsmešnije je što mi je par dana po početku radova došla građevinska inspekcija da proveri papirologiju a kad vidli da sve imam, uvale mi spisak da im iskopiram i dostavim kompletnu dokumentaciju sa sve projektom. e tu sam puko i najurio ih ko kuče iz lojze...reko im da sve imaju u direkciji pa nek kopiraju šta im treba. nikad više nisu došli :D
 
najsmešnije je što mi je par dana po početku radova došla građevinska inspekcija da proveri papirologiju a kad vidli da sve imam, uvale mi spisak da im iskopiram i dostavim kompletnu dokumentaciju sa sve projektom. e tu sam puko i najurio ih ko kuče iz lojze...reko im da sve imaju u direkciji pa nek kopiraju šta im treba. nikad više nisu došli :D

A proculo se da si dobar sponzor, pa i oni da se ogrebu malo :D
 
projekat 2.000 e, razne takse oko 2.000, komunalije 6.000, elektrodistribuciji 800e, a već 6 godina tu živim a nemam gradsku vodu, kanalizaciju, put nikakav (dolazim do kuće preko tuđeg placa) a naselje sa najskupljim kvadratom placa

odrali te ko ovcu a ni put ti nisu uradili. djubrad lopovska.

A sad kad bi dosao da se zalis i trazis da ti urade ono sto si platio - smejali bi ti se i govorili da si lud.
 
narod preti vucicu oruzjem

fantom

Dok je vecina ljudi isla na more moj otac je radio po 15 sati.Ja imam 30 godina i bio sam jednom na moru i to da radim. Krv i znoj za nedovrsenu kucu od 150 kvadrata. Da vidim tog koji ce da dodje da mi srusi kucu!!!

Ovo je tema na koju se mogu davati svakakva misljenja.Ima onih gradjana a u koje i ja spadam koji su sokirani ovim neverovatnim obrtom.Naime samo nekoliko nedelja ranije smo od ministra gragjevina licno,dobili obecanje da ce sve biti besplatno a sada "Udarac cekicem u glavu":Posto su gospoda politicari iscrpili sve izvore finansiranja za svoju preskupu drzavu verovatno su ukapirali da od nekog brzog ulaska u tu famoznu Evropu i otvaranja tamosnjih rudnika zlata(pristupni fondovinovi krediti itd) nece biti nista pa je onda ostalo da otvore domace rudno polje to jest da ponovo prerade jalovinu koju su bili otpisali.Pre nego sto se pristupi ovom" cedjenju suve drenovine" ili kako su to u Titovo vreme govorili okretanju unutrasnjim rezervama a koje su u ovom slucaju sve drugo samo ne rezerve treba pozvati ministra Ilic Velimira koji je obecao ovu "besplatnu akciju"I zatraziti objasnjenje.

- - - - - - - - - -

\A EVO I ONO STO JA PRICAM - SVAKA VLAST DONOSI SVOJE PROPISE I TUCA OBICAN NAROD U GLAVU

nesa

a dali gospoda znaju koliko je ljudi uradilo projektnu dokumentaciju za legalizaciju i koliko su para dali za to po drugi put a sad kazu da to ne vazi pa moraju papiri da se rade kao za nov objekat-redovan postupak ,svak vlast menja zakon i donosi nove pravilnike i nov nacin legalizacije,a sta ce biti sa nama koji smo to sve platili po starom_
 

Back
Top