LAGALI NAS: Legalizacija jednog kvadrata do 400 evra!

Pricao mi prijatelj studira gradjevinu jos 2 ispita da zavrsi, pricao im profesor na predavanjima , da u Emiratima i Bahreinu kad asfaltiraju put asfalt je 50 cm debeo. Pitali oni njih tamo zasto?

Arapi im rekli "nismo dovoljno bogati da svake godine radimo ponovo put"

Kroz austriju kad sam prolazio video sam kako rade autoput ispod jednog nadvoznjaka. Sve armirani beton a tek posle se preko toga presvlaci asfalt.

Nista soder kamen kao kod nas.

A u Srbiji , bagra lopovska odradi asfalt debljine 2 cm . i to nam naplati ko svetog petra kajganu.

A istu placamo gorivo i ja i italijan i nemac . Oni mozda nesto malo skuplje od nas - ali zato nigde ne placaju putarinu.

A nas deru na svakom mestu a za to nam ne daju nista.

I treba covek da se buni.

Jer ako se ne bunimo nikad i nece da bude bolje.

Dok cutimo i pustamo ih da nas kradu i pljackaju raznorazni Vucici , Dacici, filateliste, misovi i njima slican stranacki sljam.
 
Kad sam bio u Austriji isto video sam da do svake kuce bukvalno ima asfaltiran put.

Gledas dole iz doline neku kucu gore na 2000 metara nadmorske, sedi sama, nista oko nje - a uradjen asfalt do ispred nje.

Prolazis gondolom i gledas krajolik , kako je do svake kuce do 2500 meetara nadmorske visine uradjen put i asfalt.

Sva infrastruktura.

A kod nas u moojoj opstini sela koja imaju i po 500 ljudi nemaju asfalt.

Nista lopovska drzava nije dala. I to sto imaju sve su sami seljaci napravili i uradili .

Put dobijes samo ako imas srece pa pored tvoje kuce prolazi neki magistralni.

A oce porez , a oce legalizaciju .

Sto kaze seljak iz Arandjelovca "njino traze - a nama ne daju"
 
Pricao mi prijatelj studira gradjevinu jos 2 ispita da zavrsi, pricao im profesor na predavanjima , da u Emiratima i Bahreinu kad asfaltiraju put asfalt je 50 cm debeo. Pitali oni njih tamo zasto?

Arapi im rekli "nismo dovoljno bogati da svake godine radimo ponovo put"

Kroz austriju kad sam prolazio video sam kako rade autoput ispod jednog nadvoznjaka. Sve armirani beton a tek posle se preko toga presvlaci asfalt.

Nista soder kamen kao kod nas.

A u Srbiji , bagra lopovska odradi asfalt debljine 2 cm . i to nam naplati ko svetog petra kajganu.

A istu placamo gorivo i ja i italijan i nemac . Oni mozda nesto malo skuplje od nas - ali zato nigde ne placaju putarinu.

A nas deru na svakom mestu a za to nam ne daju nista.

I treba covek da se buni.

Jer ako se ne bunimo nikad i nece da bude bolje.

Dok cutimo i pustamo ih da nas kradu i pljackaju raznorazni Vucici , Dacici, filateliste, misovi i njima slican stranacki sljam
.

Velika istina :ok:

Evo ja u švapskoj , tamo gde mi je gajba , unazad bar 30 godina otkako obraćam pažnju , asfalt kao da je juče zaliven bez tačkice , a prometna gradska ulica, a ovde kod mene svako malo krpe novozaliveni asfalt.

pa gledaj samo Gazelu , dok su stigli do kraja na početku već počeli da krpe .

Pa ovaj Đilasov pilav most , već su i njega krenuli da krpe a jedva sastavio godinu dana.

da nije kod nas i iz naših džepova , ovo bi bilo smehotresno, ovako je ...nemam dovoljno ružnih reči u rečniku za to šta ološ lopovska radi.
 
Mozete da nama se sagnete sa sve tim vasim zakonom :)

Nema narod da trosi pare na stranacku bagru :)

Dobicete pare za legalizaciju ko i DS pre vas

mozete samo da pretite ovako preko novina i da plasite ove glupe i naivne

mada i takvih je sve manje :)

Da ste vi narodu napravili asfalt do ispred kuce, uveli struju vodu i kanalizaciju tad bi mogli da trazite pare.

Obzirom da niste nista - mozete samo da dobijete onu stvar


Ne nego ćeš da tražiš zakon samo kad tebi odgovara, pošto si dvoličan.
 
Kad sam bio u Austriji isto video sam da do svake kuce bukvalno ima asfaltiran put.
Jer ljudi plaćaju porez, pa se ima odlakle. Ti si protiv toga da ko ima preko 350,000 E nekretnine plati 20%

Gledas dole iz doline neku kucu gore na 2000 metara nadmorske, sedi sama, nista oko nje - a uradjen asfalt do ispred nje.
Stvar civilizacije. Nikom ne padne napamet da prodje plugom preko tog asvalta.

Prolazis gondolom i gledas krajolik , kako je do svake kuce do 2500 meetara nadmorske visine uradjen put i asfalt.
Jer je kuća legalna. Niko neće nigde u svetu da pravi put do nelegalno izgradjenog objekta. Uz to Pitaj austrijance da li smejud a za milimetar odstupe od plana gradnje, da li smeju da pomisle da zidaju bez dozvole i na kraju krajeva da li smeju da pomisle da zidaju kuću van određenog stila i pravca u arhitekturi :)

Sva infrastruktura.
Legalne kuće

A kod nas u moojoj opstini sela koja imaju i po 500 ljudi nemaju asfalt.
Neće da plate samodoprinos uglavnom.

Nista lopovska drzava nije dala. I to sto imaju sve su sami seljaci napravili i uradili .
Nije dala ni Austrija, nego se deli iz poreske kase. Neko mora da plaća taj porez.

Put dobijes samo ako imas srece pa pored tvoje kuce prolazi neki magistralni.
Kolko para tolko muzike

A oce porez , a oce legalizaciju .
Ne nego će bez poreza i bez para da ti zidaju out do kuće koja praktično na papiru ni ne postoji.

Sto kaze seljak iz Arandjelovca "njino traze - a nama ne daju"
Uključi mozak, isključi pamet.

No primetio sam da si veliki Germanofil :)
 
...a ti se, dakle, zalazes da se sve gradi nelegalno...eto me sutra da ti ispod prozora zakopam septicku...

nelegalno bi bilo da je neko izgradio kuću na zemljištu koje iz nekog razloga nije predviđeno za gradnju ili da je izgradio takav objekat koji svojom veličinom il' čime već narušava lokalnu funkcionalnost (a trebalo bi i estetski uslov da se uzima u obzir, bar po gradovima). i onda bi legalizacija imala smisla u određenim slučajevima; npr. da taj objekat ostane tu gde jeste i takakv kakav jeste, a da vlasnik plati legalizaciju i to u visini troškova koji su potrebni da se zbog tog objekta naprave izvodljive izmene u planu i infrastrukturi. ako neko neće da plati legalizaciju takvog objekta ili nema uslova za restruktuiranje, onda se takav objekat ruši. svi koji su svoje kuće izgradili na svojim placevima i čija kuća ne predstavlja problem za okolinu, nema šta da budu legalni ili nelegalni. postoje porezi, a ova navodno legalizacija je harač.
 
nelegalno bi bilo da je neko izgradio kuću na zemljištu koje iz nekog razloga nije predviđeno za gradnju ili da je izgradio takav objekat koji svojom veličinom il' čime već narušava lokalnu funkcionalnost (a trebalo bi i estetski uslov da se uzima u obzir, bar po gradovima). i onda bi legalizacija imala smisla u određenim slučajevima; npr. da taj objekat ostane tu gde jeste i takakv kakav jeste, a da vlasnik plati legalizaciju i to u visini troškova koji su potrebni da se zbog tog objekta naprave izvodljive izmene u planu i infrastrukturi. ako neko neće da plati legalizaciju takvog objekta ili nema uslova za restruktuiranje, onda se takav objekat ruši. svi koji su svoje kuće izgradili na svojim placevima i čija kuća ne predstavlja problem za okolinu, nema šta da budu legalni ili nelegalni. postoje porezi, a ova navodno legalizacija je harač.

Svaka gradnja mora da ima dozvolu i da se slaže sa urbanističkim planom.
 
Svaka gradnja mora da ima dozvolu i da se slaže sa urbanističkim planom.

Sto mora?

PO cemu ja na mom placu od 4 ara ne mogu da napravim jos jedan objekat i ako imam placenu gradjevinsku dozvolu iz 1989 za dvojni objekat?

Objasni po cemu

Gde to pise da gradjevinska dozvola "zastareva"

I da ne moze po novom da se gradi osim ako nemas 6 ari placa

TAkve glupave zakone donose lopovi kao ste vi iz DS i SNS da pljackaju narod

A i ako sam platio gradjevinsku dozvolu drzava mi nije dala/izgradila ni put,ni struju, ni vodu, ni kanalizaciju - NISTA

i posle se pitate sto vas mrzimo

Mrzimo vas jer ste djubrad lopovska koja samo otima pare narodu a nista ne daje za uzvrat.

- - - - - - - - - -

Gradnja na placu na kojem sam ja doveo vodu kanalizaciju struju i put ne mora da ima nikakvu dozvolu.

Ta "dozvola" je smisljena samo da bi par parazita i gnjida na drzavnom budzetu omastili gusu i nekome oteli novac iz dzepa.

U pitanju je klasicna otimacina tj pljacka.
 
Sto mora?

PO cemu ja na mom placu od 4 ara ne mogu da napravim jos jedan objekat i ako imam placenu gradjevinsku dozvolu iz 1989 za dvojni objekat?

Objasni po cemu

Gde to pise da gradjevinska dozvola "zastareva"

I da ne moze po novom da se gradi osim ako nemas 6 ari placa

TAkve glupave zakone donose lopovi kao ste vi iz DS i SNS da pljackaju narod

A i ako sam platio gradjevinsku dozvolu drzava mi nije dala/izgradila ni put,ni struju, ni vodu, ni kanalizaciju - NISTA

i posle se pitate sto vas mrzimo

Mrzimo vas jer ste djubrad lopovska koja samo otima pare narodu a nista ne daje za uzvrat.

- - - - - - - - - -

Gradnja na placu na kojem sam ja doveo vodu kanalizaciju struju i put ne mora da ima nikakvu dozvolu.

Ta "dozvola" je smisljena samo da bi par parazita i gnjida na drzavnom budzetu omastili gusu i nekome oteli novac iz dzepa.

U pitanju je klasicna otimacina tj pljacka.
Kod nas su komunalije največi vid pljačke, u svetu!

Ja sam se šokirao kad sam čuo od jednog prijatelja koliko je morao da plati dozvolu za rušenje srušenog objekta!

- - - - - - - - - -

Jer ljudi plaćaju porez, pa se ima odlakle. Ti si protiv toga da ko ima preko 350,000 E nekretnine plati 20%


Stvar civilizacije. Nikom ne padne napamet da prodje plugom preko tog asvalta.


Jer je kuća legalna. Niko neće nigde u svetu da pravi put do nelegalno izgradjenog objekta. Uz to Pitaj austrijance da li smejud a za milimetar odstupe od plana gradnje, da li smeju da pomisle da zidaju bez dozvole i na kraju krajeva da li smeju da pomisle da zidaju kuću van određenog stila i pravca u arhitekturi :)


Legalne kuće


Neće da plate samodoprinos uglavnom.


Nije dala ni Austrija, nego se deli iz poreske kase. Neko mora da plaća taj porez.


Kolko para tolko muzike


Ne nego će bez poreza i bez para da ti zidaju out do kuće koja praktično na papiru ni ne postoji.


Uključi mozak, isključi pamet.

No primetio sam da si veliki Germanofil :)
Od kad si se prekvalifikovao u parazite i viruse?
 
...a ti se, dakle, zalazes da se sve gradi nelegalno...eto me sutra da ti ispod prozora zakopam septicku...


da ja se upravo za to zalazem.

nemate pravo da naplacujete bilo kakav porez bilo kome na bilo sta dok pre toga ne obezbedite ljudima infrastrukturu do tog njihovog placa.

Dosta je bilo da narod placa sve vase zajebancije a za uzvrat od vas lopova ne dobija nista.

Kad mi dovedes do mog imanja u selu asfalt, struju, vodu, kanalizaciju i telefon rado cu da ti platim svaki porez.

Obzirom da nisi mozes samo da mi se sagnes i neces da dobijes nista.

- - - - - - - - - -

Jer ljudi plaćaju porez, pa se ima odlakle. Ti si protiv toga da ko ima preko 350,000 E nekretnine plati 20%


Stvar civilizacije. Nikom ne padne napamet da prodje plugom preko tog asvalta.


Jer je kuća legalna. Niko neće nigde u svetu da pravi put do nelegalno izgradjenog objekta. Uz to Pitaj austrijance da li smejud a za milimetar odstupe od plana gradnje, da li smeju da pomisle da zidaju bez dozvole i na kraju krajeva da li smeju da pomisle da zidaju kuću van određenog stila i pravca u arhitekturi :)


Legalne kuće


Neće da plate samodoprinos uglavnom.


Nije dala ni Austrija, nego se deli iz poreske kase. Neko mora da plaća taj porez.


Kolko para tolko muzike


Ne nego će bez poreza i bez para da ti zidaju out do kuće koja praktično na papiru ni ne postoji.


Uključi mozak, isključi pamet.

No primetio sam da si veliki Germanofil :)

I ja sam platio dozvole sve , pa mi niste doveli ni asfalt, ni struju, ni vodu ni kanalizaciju.

Jos mi ne date da dalje gradim na svom imanju.

Bando lopovska.
 
Kod nas su komunalije največi vid pljačke, u svetu!

Ja sam se šokirao kad sam čuo od jednog prijatelja koliko je morao da plati dozvolu za rušenje srušenog objekta!

- - - - - - - - - -


Od kad si se prekvalifikovao u parazite i viruse?

Kako odkad je preso u parazite?

Pa od kako je SNS dosao na vlast. Sad SNS razmislja isto kao DS.

jer sad su vlast i treba im sto vise narodnih para da napune svoje dzepove.
 
...svuda na svetu drzavni organi propisuju urbanisticke uslove za gradnju bilo cega...nijedna osiguravajuca kuca nec osigurati ni kokosinjac ako je izgradjen nelegalno...eto, npr. tihi hoce da izgradi u nekoj vukojebini jos jedan objekat...sutra ce hteti odstetu kad mu izgori zbog neispravnih instalacija...morao bi da se odluci, hoce li da zivi po prpisima ili ce sam sebi da odredjuje propise kako mu volja...onda ce morati i drugima isto da dozvilo...npr. da mu neko izgradi smrdljivu farmu ispod prozora...nelegalnu, naravno....
 
Sto mora?

PO cemu ja na mom placu od 4 ara ne mogu da napravim jos jedan objekat i ako imam placenu gradjevinsku dozvolu iz 1989 za dvojni objekat?

Objasni po cemu
Zato što je to bilo pre dve decenije, gradjevinska dozvola nije večna.

Gde to pise da gradjevinska dozvola "zastareva"
Svuda za godinu dana, propici, za 2 godine potpuno zastareva.

I da ne moze po novom da se gradi osim ako nemas 6 ari placa
Standardna odredba

TAkve glupave zakone donose lopovi kao ste vi iz DS i SNS da pljackaju narod
Svuda u svetu. Zamisli da ona Austriaj koju toliko voliš radi po tvom, pa da čovek u predgradju Beča koji ima malo veću baštu napravi ogroman silos za žito u dvorištu? :) Teško.

A i ako sam platio gradjevinsku dozvolu drzava mi nije dala/izgradila ni put,ni struju, ni vodu, ni kanalizaciju - NISTA
Odakle ti ideja da je neko dužan da ti "da" struju vodu, telefon .. da nećeš možda i besplatnu kablovsku i par cava za provod? :D

i posle se pitate sto vas mrzimo
Jer volite javašluk, ne volite red.

Mrzimo vas jer ste djubrad lopovska koja samo otima pare narodu a nista ne daje za uzvrat.
Ti si gradio bez dozvole.. dakle ti ski prekršilac zakona :)

- - - - - - - - - -

Gradnja na placu na kojem sam ja doveo vodu kanalizaciju struju i put ne mora da ima nikakvu dozvolu.

Mora. Ko ti je dao pravo da praviš kanalizaciju i vodovod!?

Ta "dozvola" je smisljena samo da bi par parazita i gnjida na drzavnom budzetu omastili gusu i nekome oteli novac iz dzepa.
Smišljena je da bi se uveo red. i u Rimskom carstvu su od magistrata morali da traže dozvolu..a to bi pre 2500 godina...

U pitanju je klasicna otimacina tj pljacka.
Ne engo tvoja prazna glava jer si navikao da pljačkaš i radiš šta ti se prohte, pa sad mora da se plati...
 
kod mene u parku naocigled svih, i grada beograda i opstine zvezdara, nice visepratni objekat. pokrenuli smo prijave i inspekcija je ustanovila da nema gradjevinsku dozvolu, a i ostali `papiri` su fals

investitor ipak gradi, i ide ocigledno na momenat kada ce zakon legalizovati `fakticko` stanje

oj, srbijo zemljo medju sljivama sta si docekala, da kriminal slobodno deluje. dz dan specijalaca, dz. nama ne vrede pisljiva boba
 
Evo ja imam vikendicu na Kopaoniku .

Izvadjena dozvola jos 80 i neke . Napravljen objekat. I sad hteo sam da zidam jos jedan oni mi ne daju kazu treba da imam 6 ari placa a ja imam 4 .

Moje imanje a oni meni ne daju na moje da zidam. I to kad je kupovan plac pre 20 i vise godina moglo da se gradi i na 2 ara dok nije dosla neka stranacka gnjida da to digne na 6 ari da bi sprecili ljude sa manje novca da grade.

I sta sad ja da radim od drugog nemam da kupim jer niko pored mene ne prodaje i okruzen sam drugim vikendicama?

A u pitanju je planina i suma.

Vodu smo doveli sami iz sume.

Struja dali pare za bandere svi mi tu komsije.

Telefon nemam doveden.

Kanalizaciju nemamo radili smo septicke jame. Sve iz svog dzepa.

Asfalt nemamo al ocemo i to da uradimo iz svog dzepa.

Sve smo platili i dali sami i neko sebi daje za pravo da nam odredjuje sta cemo mi na svojem imanju da zidamo i koliko i kako?

Neke stranacke jajare poput filateliste aleksandra3 i njima slicnih narodnih parazita.

I sad neki moj komsija je pravio bez dozvole i oce da mu uzmu 400 evra po kvadratu

A sve smo finansirali sami.

JA napominjem imam dozvolu. A ne mogu da gradim dalje na svom placu novi objekat jer nemam pravo na to , bez dozvole.

Novu ne mogu da izvadim jer po novom "urbanistickom planu" mora da imam minimum 6 ari placa :D

Ko da ocu da gradim hotel.

Djubrad lopovska.

znači tvoja teza je da su likovi bez dozvola samo oni koji su platili bandere i kablove...
pa svi su plaćali i davali doprinose za asfaltiranje i opet su izvesni ljudi pre početka izgradnje pribavili neophodne dozvole...a neki nisu
inače...mislim da je super to što ti po Kopaoniku koji je Nacionalni park gradiš gde oćeš i kako oćeš, uzimaš vodu i kopaš po izvorima pitke vode kako oćeš i radiš šta hoćeš....
 

Back
Top