Kutak za trudnice

Ja nisam isla u skolicu i nisam citala knjige. Imala sam dr a dr svog anesteziologa, porodila sam se u 10 do 4 i vec u pola 8 bila kao nova. Imala sam srece imala sam i podrsku, muz je bio samnom dok dr nije rekla da se Andy izlazi. Izasao je na tih par minuta i vratio se sa njegovim prvim placem, onako ogroman a rasentimentalisan. Andy je ta dva ipo dana dolazio sit kod mene da se mazi. Prvi put je sisao sat posto smo izasli iz bolnice i sve je proslo kao da mi je trece a ne prvo. Uvek je drzao istu minutazu i sad zna koliko je gladan i sta bi jeo.
Nemoj se mnogo stresirati sve se nauci, oni nas sve nauce.
 
Boko, nije meni problem porođaj (kad je mogla glupa Sneža :mrgreen:), već sve ono posle toga što sleduje, a toga me strava hvata.
Hoću li znati da podojim, hoću li znati da se izmasiram, mislim meni je frka od toga, od toga što ne znam šta me posle čeka.
Za porođaj kapiram da me neće ostaviti neporođenu, to svakako, mislim dovršiće se samo od sebe ako ništa drugo :lol:

Al hvala vam do neba na podršci, baš mi puno znači :*****

Meni je pedijatrijska lepo rekla, kad prođe vidiš da je porođaj bio najmanji problem. On je ništa spram dojenja. :mrgreen:
E, ja ti preporučujem knjigu Šta da očekujete u prvoj godini, možda par stvari da mi se nisu svidele. A daje odgovor na milion glupih paničnih pitanja, što beba ima otok na gornjoj usni, što kija, koliko treba da spava, što se ponaša ovako ili onako, malo i o razvojnim mapama, šta raditi sa guranjem svega i svačega u usta... Ma sve što ti padne na pamet i kao da prati razvoj tvog deteta.
I pisana je sa merom da ne uvredi ili uplaši žene koje se odluče na nešto.
 
luco, nista ne brigaj
pa i oko tog dojenja napravise famu toliku i nauku, ma idi...
evo ja ti kazem da ces moci, samo se opusti i budu relaksirana, znam da si takva...
i bice ti to nesto sasvim prirodno... i ako bude neki problemcic, to se resi...
ima ljudi koji od svega prave frku, pa i oko sasvim normalnih stvari...
lepo ti kazem, budi kao macka :))))) i tacka :)
 
Na kontu dojenja, nije loše da proveriš za početak da li imaš ravne /uvučene bradavice. Kad pritisneš areolu da li beže napolje, ili se izravnaju sa grudima, ili pobegnu unutra. Ako je jedno od ova dva poslednja može navodno da se malo izvuku do porođaja, navodno ima načina. To ume da bude zvrčka na početku kad beba ne može da se zakači.
 
Pogledaj onda o tehnikama kako pomoći bebi da se zakači, imaš dosta toga na netu. Ukratko je sve to, ali bitno je biti pripremljen. Imaš i na youtube fim Mlečna staza, put do uspešnog dojenja. Ima raznih caka.
Možda sam malo dosadna, ali meni je tih prvih par dana bilo pakleno zbog tih ravnih bradavica i ljubaznosti i obučenosti babica i pedijatrijskih sestara.
 
Ja se razmišljam za još jedno... :flert:
Ne oklevaj, ne dremaj već bebu spremaj! :super:

- - - - - - - - - -

E da sam samo 10 tak godina mladja,ja bih
Sad je kasno,nisam bila pametna kad je trebalo :aha:
Ja još uvek ne mogu da prežalim što nemam devojčicu, ali sam ubeđena da ja mogu da štancam samo dečake.
A i mm mi je rekao da smo taman došli sebi, dosta je za ovaj život. :aha:
 
Uh, dobro sam, malo šizim malo sam ok :)))))
Bila sam juče na UZ, sve je ok, debeli ima 3400g, ostalo nam je još nekih 17-18 dana do termina.
I tako... sitno brojimo i čekamo, sve je spremno, još sutra da mi budu gotovi lab nalazi i to je to :D

°
 
Uh, dobro sam, malo šizim malo sam ok :)))))
Bila sam juče na UZ, sve je ok, debeli ima 3400g, ostalo nam je još nekih 17-18 dana do termina.
I tako... sitno brojimo i čekamo, sve je spremno, još sutra da mi budu gotovi lab nalazi i to je to :D

°
I mi brojimo sa tobom i navijamo za tebe i malog debeljucka, da sve bude kako treba [emoji173]
 
Uh, dobro sam, malo šizim malo sam ok :)))))
Bila sam juče na UZ, sve je ok, debeli ima 3400g, ostalo nam je još nekih 17-18 dana do termina.
I tako... sitno brojimo i čekamo, sve je spremno, još sutra da mi budu gotovi lab nalazi i to je to :D

°

Jooj to slatko iscekivanje :)
Imas li kakav plAn za porod? Hoces uzeti epi ?

- - - - - - - - - -

Moja cerka kaze danas je prvi put osetila bebu ???? nesto imam osecaj da ce biti decko, mada pojma nemam zasto.
Nocu lose spava, skoro nikako, onda je pola dana kao pijana kokos.
Koja je nedelja?
Ne kontam cemu ti silni upitnici
 

Back
Top