Kutak za trudnice

Pitanje za trudnice kojima je druga trudnoca ,a koje su iz Bg,da li ste u ovoj trudnoci manje odlazili kod ginekologa zato sto je tako ginekolog naravno zakazivao,da li ste manje analiza radili i da li ste krv manje puta vadili nego u prvoj trudnoci?zanima me i to da li je specijalisticki Uz obavezan jer mene ginekolog nije poslala na isti u ovoj trudnoci?


ja ovaj put idem vise kod lekara jer mi prosla trudnoca prosla kao 'ladna voda
a sad idem kod ginekologa, pa kod endokrinologa, pa analize razne, pa tako to

Na sta mislis kad kazes specijalisticki UZ?
Ako mislis na 4D, on nije obavezan, to je ako ti hoces
na dabl salju redovno, meni je dr dao uput

Tsuy, pijem samo folnu
sutra idem na UZ u Visegradsku kod one Mirine, pa cu da joj se pozalim i da vidim sta i kako
 
Super Jexy, verovatno je samo pritisak u pitanju.
Mislim da Kvik misli na UZ na kom se odredjuju ovi osnovni parametri- butna kost, nuhalni nabor, nosna kost itd. Mislim da je taj specijalistički obavezan u svim trudnoćama. A što se tiče odlazaka, druga trudnoća prošla normalno, malo ređe sam vadila krv ali sam na UZ išla svakog meseca. Jedino me nije vaginalno pregledao kao u prvoj, mislim samo jednom (prvu sam i održavala i bila je rizična).
 
da Jex
taman da ti uradi UZ za dabl hihi :D

- - - - - - - - - -

jel ti imas zakazano kod nje?

Imam, ja otisla onaj cetvrtak kod nje, a ona bila u sali
i ja odem kao regularno da zakazem UZ, pa me kao stavili na spisak "preko reda"
a posle mi sestra od te dr rekla da dodjem da se javim njoj, pa ce ona da me odvede na UZ jer ja idem preko reda "jer sam Mirina trudnica" :)
a za dabl cu da pitam ako moze da mi izmeri nuhalni i to, a ja cu lab posle negde privatno
ako ne moze, zakazacu kod Slavice

i dala mi Mira mobilne telefone obe sestre sa njenog odeljenja, al meni nesto glupo da ih zovem

kvik, mislis na papire za bolnicu ono pred porodjaj
joj, ja sam prosli put uzela zeleni uput, i onaj nalaz za hepatitis iz gradskog zavoda
a ostalo sam sve imala i radili su mi jer sam bila primljena u bolnicu dva vikenda pre termina zbog kao loseg ctga
pa nisam radila briseve, antitela, i sta ti ja znam...
 
hehe e ti do decembra imas vremena blago tebi :)))meni je termin 4-5 septembar ali bice to ranije rekla bih ja kao i sa Lazom sto sam se porodila u 8 mesecu..neki mi je jak predosecaj verujem da ce biti u avgustu :)
al sam sve pozabroravljala sta od papira sta od stvari koje nosim treba da spakujem ko da se nikad nisam poradjala hahaha straaaasno!
jel ima neka od mama koja ce se poradjati u visegradskoj?ja cu pokusati u d misovica kao i prosli put ak kako oni nemaju kapaciteta nekad vracaju zene pa sm milslila onda da produzim u visegradsku tamomje besplatan epidural jel da?

- - - - - - - - - -

e da a kad se radi ctg prvu put u kom mesecu???mislim kad onako intenzivnije krenu da ga kontrolisu?
 
u pa ja sam prvim nisam usla u 9 al znam da sam isla na ctg jer sam lezala i imala rizicnu trudnocu al to je verovatno zbog toga....meni je pravo da vam kazem bas frka jer pvi put nisam imala kontrakcije,nisam imala bolove nikakve,jednostavno je pukao vodenjak i to je to...e sad ovo mi deluje ko da se prvi put poradjam :( a dobro i prosel su 4 godine
 
nego devojke jeste smislile ime za svoje bebice?ja sam totoalno u dilemi ...nama ce stici jos jedan dasa tako da treba da smislimo ime za decaka a tesko mi ide pravo da vam kazem.imam par imena al mm kaze da sam neozboljna :( :) jel imate neki predlog?

- - - - - - - - - -

hehe nisam nisam iz kovina al jeste svet j bas bas bas mali...:)zar ne mozes preko neta da je nekako nadjes?
 
Joj
mi navijamo za curicu
i jos ranije smo se dogovorili da ce se curica zvati Milijana
medjutim
bata se zove Ivan, i onda mi vise ide neko krace ime za curu
tako da sad naginjem ka tome da se cura zove MILJA

a decak ce biti Milos

i kako je krenulo, i po nekom mom osecaju, onom 'unutarnjem' sto bi rekli, decak je 99%

- - - - - - - - - -

nego devojke jeste smislile ime za svoje bebice?ja sam totoalno u dilemi ...nama ce stici jos jedan dasa tako da treba da smislimo ime za decaka a tesko mi ide pravo da vam kazem.imam par imena al mm kaze da sam neozboljna :( :) jel imate neki predlog?

- - - - - - - - - -

hehe nisam nisam iz kovina al jeste svet j bas bas bas mali...:)zar ne mozes preko neta da je nekako nadjes?


pa probala sam al se verovatno cura udala
a i ja sam malo lenja
negde imam njenu adresu, mogla bih da pokusam da napisem pismo....
 
e ja sam zelela devojcicu al lazar je rekao da je bata i da cemo sada imati dva sina al da ce se zvati elena hahahai u petak kada sam bila kod dr pitam je za pol kaze bata i kaze da deca retko kad pogrese tako da eto ptaj sina :)
 
ved kako je u subotici?e da sam blize pa da skoknem do morahaloma :)

- - - - - - - - - -

ja imam prijateljicu tako upoznale smo se na nekom seminaru u 3 razredu ona je iz hrvatske ali uprkos ratu i cudu od politike ostale smo i dan danas u kontaktu ranije preko pisama,pa smo se zvale telefonom,pa preko mobilnog preko poruka sa preko fb tako da eto to mi je nesto sto mi jako jako znaci :)to neko staaaaro prijateljstvo je nesto posebno
 
Imam, ja otisla onaj cetvrtak kod nje, a ona bila u sali
i ja odem kao regularno da zakazem UZ, pa me kao stavili na spisak "preko reda"
a posle mi sestra od te dr rekla da dodjem da se javim njoj, pa ce ona da me odvede na UZ jer ja idem preko reda "jer sam Mirina trudnica" :)
a za dabl cu da pitam ako moze da mi izmeri nuhalni i to, a ja cu lab posle negde privatno
ako ne moze, zakazacu kod Slavice

i dala mi Mira mobilne telefone obe sestre sa njenog odeljenja, al meni nesto glupo da ih zovem

.
meni je mira rekla da nadjem te dve sestre, ne secam se kako se zovu, tamo kao da ih zamolim da me ubace,al ja sam bila lenja da idem, nego sam zakazala uz kod slavice za prekosutra
mada bi otisla sutra i ja onda da probam da se umuvam ko mirina trudnica na taj UZ
al glupo je....
tako da cu u sredu ici ovamo kako sam i planirala

a posto sam kvarna, ici cu i u gradsku na taj 4D sledece nedelje, kad je vec zakazano....a i glupo mi da kazu doci e ona tvoja nije bila, pa onda on da kaze caletu od moje drugarice pa ispadnem debil totalni
ovako sam samo polovicni debil :roll:
 
jexy a odakle si ti gde sada zivis?

Iz Mladenovca sam, tacnije iz jednog sela pored, Jagnjilo se zove
zivim u Bgu, dosla na studije i ostala :)

- - - - - - - - - -

]meni je mira rekla da nadjem te dve sestre, ne secam se kako se zovu[/B], tamo kao da ih zamolim da me ubace,al ja sam bila lenja da idem, nego sam zakazala uz kod slavice za prekosutra
mada bi otisla sutra i ja onda da probam da se umuvam ko mirina trudnica na taj UZ
al glupo je....
tako da cu u sredu ici ovamo kako sam i planirala

a posto sam kvarna, ici cu i u gradsku na taj 4D sledece nedelje, kad je vec zakazano....a i glupo mi da kazu doci e ona tvoja nije bila, pa onda on da kaze caletu od moje drugarice pa ispadnem debil totalni
ovako sam samo polovicni debil :roll:

Ana i Natasa
:)

pa idi, ko ih sisa, kad je vec zakazano
 

Back
Top