Kutak za trudnice

pozdrav stomaci :D


elem, propustila sam i OGGT test koji se radi u 26-toj, mada sam isla i privatno i drzavno,
jedan kaze ima viska plodove vode, drugi sve ok, ja ipak zakazala u DZ da bi mi danas lekar rekao da sam zakasnila :neutral:
pokusala ranije da uradim privatno, ali nece da rade lab.
u frontu mi na 4d nisu hteli dati slikice, sa patologije imam preseke svih organa, ali ni jednu sa konturama bebe :(

u svakom slucaju, guramo polako, super smo,
ja sam samo malo anemicna, slab br eritrocita,
pojacala proteine i b komplex ( pivski kvasac) i to je to :)
 
pa da, drzavno kad ides, bolje da i ne trazis slikicu :roll:
svi se mrste i nesto s.eru
sad pitanje za trudnjace i mame sa vise dece...kad ste najranije osetile bebu?
ja danas 2 puta osetila dole skroz nisko kako me nesto kao pipnulo dva tri puta za redom....kao prstom neko kad te pipa
jel moguce da je beba? punih 11 nedelja danas
meni to nesto mnogo rano, al opet, tacno je na mestu gde je materica i tacno tu napred...
il sam luda il ne znam sta
znam da djuskaju od devete nedelje al tek kasnije se osete
 
ја сам обе бебе осетила око 3. месеца
са првом бебом ме налајао неки пас, па сам се штрецнула и тад сам први пут осетила покрет била око 3.месеца
са другом бебом исто око 3. месеца
 
u 3-cem, odjednom se pocela javljati i svakim danom sve upecatljivije :heart:

guglala ja oggt, pise u 28 nedelji pa gledam sto me zahebava dr, stvarno nemam kapaciteta sa lekarima da se preganjam, valjda je poenta da ti oni pomazu a ne zahebavaju i vade pare...
jos mi je majka imala tesku saobracajnu nesrecu, jedva ostala ziva, pitanje je kako ce se razvijati situacija...
ja cu ostati kuci da se porodim, necu vise mantil da vidim pored sebe
 
zao mi je zbog tvoje mame, nadam se da ce biti sve ok
a sto se oggt tice, ako ti je glukoza ok nemoj bre ici da te smaraju bez veze...
sestra od mm je bila pre dva dana i izmucila se bez veze...a glukoza joj je bila skroz ok, nego je poslali eto tako za svaki slucaj :roll:
prvo sto nista ne jedes, drugoi sto te nakljukaju glukozom ko kretena....ona samo sto nije pala u nesvest
 
..i ja sam otishla sa ubedjenjem da ce mi biti muka, poshto nishta slatko na prazan stomak ne mogu da pojedem oduvek,
ali bilo je ok.. :)

..tsuy, nije jutarnja glukoza uopshte merodavna, meni nikada nije bila preko 4 - 4,2
a opet ogtt nije valjao..
..najcheshce se prvo primeti da beba zuri po UZ-u u odnosu na PM, i da se taj raskorak velichine povecava iz meseca u mesec..
 
Cao trudnicice...evo mene opet malo da vidim sta radite :D

Ja sam non stop pospana ,a i ova kisa me izludjuje ;)
Danas sam bila na CTG-u ,sve je ok ...nema kontrakcija ,srculence lepo kuca i taaakoooo...
Beba se riiiitala najstrasnije...nesto ne voli CTG hihihi.
Juce sam isla u kupovinu za bebu... ;)
Mada nesto nisam odusevljena izborom neutralnih boja ,a koliko vidim i kvalitet je malo losiji nego kad sam kupovala Sofiji pre tri godine (dok se ne porodim ne kupujem nista plavo hehehehe)
Kupila sam neke osnovne stvari,danas idem opet malo da vidim sta ima i takoo...kako je lepo kad kupujes krpice za bebicu jooooj....obozavam to ; ))))

Gde vi kupujete stvarcice za decu?

Odoh sada malo da dremnem pa se kuckamo posle :cmok:
 
а шта је онда било ако не беба?

..obichno budu pokreti creva.. :lol:

..ja sam osetila bebe u 18-oj, pa 19-oj, pa 20-oj nedelji,
a poslednji put nisam bila 100% sigurna do 21-e..
..i tu sam naopako :lol: obichno u svakoj sledecoj trudnoci bude sve ranije, poshto su trbushnjaci mekshi, a zid materice manjeg tonusa..
..mislim da je oko 18-e nedelje neki prosek, gore dole nedelju dve,
a tsuy, 11 nedelja je jako rano i sumnjam da je to to.. :)
 
irinu u 15oj.
i bila sam sigurna da je to jer je bilo isto tako ko kad te neko lupka prstom...i to bas onako vise puta i lepo se osetilo...nije bilo nikakvo leprsanje ni sta ti ja znam nego bas pipkanje

ovo sad i ja mislim da nije, mada lici
ali je nemoguce...ipak su tri nedelje u pitanju :) do tada ce da poraste ihaj
sta sad moze da ima....4 cm :D
ko bubica
 
ma nije bilo pomeranje nego kao pipkanje
al nebitno, kapiram da su neki zivci ili nesto :)


nego me boli materica
onako kad pritisnem rukom tu gde je pa je onako bolno...osetljivo...doduse meni se to desavalo kad su plodni dani bolela i materica i jajnik, a sad bi kao trebali ovih dana da budu
i sva sam kilava ovaj put..nesto se ne secam da mi je ovako bilo prosli put....malo nesto se iscimam i pocne da me boli stomak :roll:
sva sam svilena
 
osetila sam na kraju petog meseca prvi put da sam bila sigurna
a sve zene kazu da ranije osete, pa rekoh da se prosvercujem :)

hvala Tsu

ne znam za oggt, stvarno nemam snage da ganjam, u privatnoj mi nisu hteli uraditi a gin nisam shvatila kada da odem, rece za 10 dana a tada je prekasno...
povecana mi je plodova voda po drzavnim, po privatnim sam ok ... tako da nisam sigurna da li samo da iskuliram ili ipak ganjam ....moracu do ponedeljka da odlucim
 
ja sam osetila rano, msm, rano za prvorotku
sad vise i ne znam kad tacno, al mislim da je bilo oko 17. nedelje, al bas onako pravo da sam osetila (16+... )
mislim da je bilo tada.... mrzi me sad da trazim kad tacno....
znam da mi je i mleko krenulo rano, pre tih prvih pokreta, negde sa 14+... mislim

- - - - - - - - - -

ja sam recimo znala da je to on jer sam osetila kao ribicu koja me gholica perajem
eto al objasnih :D
nikakva lupkanja i pipkanja, osetila sam ja i crveba al to je bilo drugacije, lupkanje je kod mene tako rano bilo pulsiranje krvnog suda
al ovo.... bas specificno, kao ribica :) <3

inace, sanjala sam juce da sam rodila vladeti seku :mrgreen:
 
Jexy treba ti aparat za merenje pritiska, da vidis da li je pad pritiska u pitanju. Kad sam ja imala tih problema , imala sam takve simptome, kao da je izmedju mene i drugih nevidljivi zid + vrtoglavica i kao neko povremeno iskljucivanje. Tako nekako, iako to zapravo traje vrlo kratko, čini mi se da osetiš sve te senzacije :)
 
Pitanje za trudnice kojima je druga trudnoca ,a koje su iz Bg,da li ste u ovoj trudnoci manje odlazili kod ginekologa zato sto je tako ginekolog naravno zakazivao,da li ste manje analiza radili i da li ste krv manje puta vadili nego u prvoj trudnoci?zanima me i to da li je specijalisticki Uz obavezan jer mene ginekolog nije poslala na isti u ovoj trudnoci?
 
meni je za sad sve isto kao u prvoj
imam cak i 1 UZ vise nego prosli put
mada sam tek u 12oj nedelji
al nesto ne vidim da ce se nesto bitno menjati....ne znam

jel to mislis na dabl test i tako to? taj UZ?
 

Back
Top