Kutak za trudnice

Lepo, micimacko..ja cekam momenat kad cu konacno poceti da uzivam u ovoj trudnoci, ali nema ga jos..zakacila sam stomacni grip povrh svega pa se namucila 2 dana sa povracanjem, kao da mi ga nije bilo dosta u prvom trimestru..primila infuziju i sad sam bolje, mada imam vrtoglavice i boli me glava.
Tako bih rado premotala ili prespavala vreme do pocetka juna i da dodjem do porodjaja..ova trudnoca mi je bas mucna, za razliku od prve..nisam se jedan jedini dan dobro osecala..jedno prodje drugo dodje otprilike..
 
Ja danas bila kod dr,na UZ... kao da nemam jajnike, a taman sam mislila da cu nekako sad da ubodem onako "momachki" iz prve :( ...josh jedan UZ za nedelju dana,pa ako ni onda nishta od jajnih celija,stimulacija Klomifenom ... 'ebena istorija se ponavlja.
 
Dobro veče. Nova sam na forumu i trebaju mi neki odgovori od iskusnijih. Poslednja mens mi je bila 10.11.Mens mi kasni već šesti dan,bila sam kod ginekologa i kaže da se vidi opna oko materice i da u njoj se ne vidi plod,ima neka tačkica koja je možda plod ali nije sigurna. Imam neke simptome koje možda ukazuju na trudnoću ali nisam sigurna. Grudi bolne,velike,male mučnine,umor,malaksalost... Stomak me poboljkuje... Ako neko može da mi odgovori. Sva sam umišljena i ne znam sta da mislim...
 
micivule mislim da je prerano da i iskusni doktor vidi bilo šta ako ti kasni meca samo 6 dana,prerano...za jedno 7 dana uradi kućni test,pa ako dobiješ 2 crtice onda ideš kod ginekologa na dalje...zaista je mislim prerano za dijagnozu trudnoće...strpi se još nedelju dana...a mučnine mogu biti i od žarke želje za trudnoćom,a da je lažan simptom...
 
Trudnice, jel radila neka briseve u gzz-u, tj pored gzz-a, u Dzordza Vasingtona?
Ako jeste, zanima me jel mogu da odem i oko 11 ili moram bas da poranim, i jel su guzve velike..pise da rade do 13:30, ali poznajuci nase zdravstvo ne znam da li ce me uopste primiti tad :roll:
 
Trudnice, jel radila neka briseve u gzz-u, tj pored gzz-a, u Dzordza Vasingtona?
Ako jeste, zanima me jel mogu da odem i oko 11 ili moram bas da poranim, i jel su guzve velike..pise da rade do 13:30, ali poznajuci nase zdravstvo ne znam da li ce me uopste primiti tad :roll:

institut?
moras doci ranije, posto do 9 sati ostanu bez reagenasa...
moras doci na samom pocetku radnog vremena, oko 7.30 bese, ili 8, ne mogu da se setim
ako dodjes kasnije neces zavrsiti nista- nema materijala

i ne ulazi na levi, nego na desni ulaz, levim ulaze svi bolesni za lekara
 
Nadji telefon na netu pa pitaj, ja sam tako radila za svaku mogucu analizu, a radila sam ih poprilicno i torch zbog macke i za rh faktor, jer sam rh-. I za te reagense mozes da pitas, nekad nemaju, nekad imaju....
U cekaonici je bilo jedno desetak zena, trudnice imaju neku prednost, ima neke dve kutije za predaju knjizica, jedna je za trudnice specijalno, ali problem je bio sto smo sve bile trudnice. :D
Ali ide bas brzo, po dve ulaze u ordinaciju, sve traje 3 sekunde. Najveci mi je problem bio dok nisam nasala sprat, nisam se setila odmah nekog da pitam, a nista nigde ne pise.
 
stevca, ti jos malo pa ulazis u onaj period kada se moze ocekivati porodjaj -/+2 nedelje od termina. :)
Jesi skoro isla na UZ, ima li nekih prognoza kada mozes da ocekujes porodjaj, ili se nista ne zna?

sutra idem na kontrolu i UZ pa vidjecemo sta ce reci.

za sada je stomak jos uvijek visoko, beba se vrti. ne vidim nikakve naznake da ce skoro.

inace sutra nam je 37+0 po zm, beba je par dana iza.

kako sam usla u 9ti, vec treci put mi beba toliko pritisne zeludac da sam u ta tri puta imala show program-glavobolja, povracanje, malaksalost. tek kad sve izbacim budem ok.
tako da jedva cekam da se spusti. :D

ostalo pod kontrolom sve, jos uvijek ne oticem,



neki dan sam isla u shopping, sve smo kupili :) i sad svako malo virkam te stvarcice, sve je malo, slatko i sareno :heart:


kako si ti brankich?



Sally, jel situacija sa smedjim sekretom sad pod kontrolom?


Mici, jel ti rece da si imala UZ u petak?
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam jel institut, jelence, sad vidim zove se gradski zavod za kozne i venericne bolesti..
brankich, pa koji je sprat, da se ne izgubim i ja? :D

stevca, jel ides na ctg? Zaboravih kad to krece uopste..
Nisam imala smedji sekret, nego bas krvarenje ali samo taj dan, nije se ponovilo, pu pu..stavljam utrogestan uvece i prilicno mirujem i to je to. Cekam sledeci uz bas da vidim kakvo je stanje posteljice i grlica..
 
stevce imala sam običan pregled zbog godina..ovo mi je bio poslednji pregled rukama,čisto da proveri da li je posteljica u redu,jel kada stigneš u ove moje godine,ume posteljica da odkači,a UZ ću imati 29.-og decembra...ja sam imala malo braonkasto nešto taj dan,popodne posle pregleda,juče opet imala par tačaka braonkastog,i danas ponovo...ništa me ne boli,nema krvi,ništa samo malo sekreta...uoplašila sam se,a posle sam se setila da sam i sa sinom prva tri meseca u danima kada je trebalo inače da dobijem menstruaciju imala ovo isto...a sada su mi taman ti dani,kada bi trebalo da dobijem da nisam trudna...tako da sam se i smirila,i jedva čekam UZ da vidim mrvicu...inače ja nisam znala da sada savetuju trudnice da se ide na HIV test,toga 2007-e nije bilo...baš sam se iznenadila...kao nije obavezno,ali se savetuje,ja gledala belo,pa rekoh,ajd kad već savetuju da odem da mi vade krv...a inače sad treba i na poslu da radim onaj godišnji sistematski pregled(gde se takođe vadi krv),pa onda ovaj HIV test,i regularan urin,KKS zbog trudnoće...Bogte vido u roku od nedelju dana 3 puta će mi vaditi krv,a ja se onesvestim svaki put...ima da vodim svoju kumu sa sobom,ko Čarli Braun Snupija,i da govorim tiho,a kuma će u moje ime sve da obavesti,da ako me smesta ne polegnu,em ću im se ispovraćati,em ću pasti na sto sa sve epruvetama,pa će svim pacijentima,kojima su već izvadili krv,ponovo morati da pozivaju...znači katastrofa,zaista ne podnosim igle...:rumenko:
 
sally, rekose mi da od sutra radim ctg. sad ce mi kontrole biti na svakih 7 dana.

mici, i ja sam nakon prosle kontrole, i nakon pregleda ( posto sam se zalila na povremeno ziganje), imala par smedjkastih kapi. dole mi je sve osjetljivo u pm tako da mi je pregled neugodan.


nego, savjet prije ctg? obilan dorucak?
 
sutra idem na kontrolu i UZ pa vidjecemo sta ce reci.

za sada je stomak jos uvijek visoko, beba se vrti. ne vidim nikakve naznake da ce skoro.

inace sutra nam je 37+0 po zm, beba je par dana iza.

kako sam usla u 9ti, vec treci put mi beba toliko pritisne zeludac da sam u ta tri puta imala show program-glavobolja, povracanje, malaksalost. tek kad sve izbacim budem ok.
tako da jedva cekam da se spusti. :D

ostalo pod kontrolom sve, jos uvijek ne oticem,



neki dan sam isla u shopping, sve smo kupili :) i sad svako malo virkam te stvarcice, sve je malo, slatko i sareno :heart:


kako si ti brankich?
Ja u osmom mesecu konacno, ali odlicno se osecam. Malo beba udara, malo ume da zigne, ali ok je sve. Sutra i ja idem na UZ, ali ti ces morati da podneses ovde izvestaj. :)I jos da se od sledece nedelje javljas malo redovnije, da ne licitiramo da li si u porodilistu ili zujis negde. :)

Sally, morala bih ponovo da pitam ako bih isla ponovo. :lol:
Inace bas sam puno puta cula da je taj Gradski zavod za kozne i venericne bolesti najstrasnija rupa, i uglavnom ide preporuka da se zaobidje, i kada sam sad isla tamo zamisljala sam scene iz Variole vere, pa sam bila prijatno iznenadjena sto nisam naisla na nesto strasno.:mrgreen:
A kako je u mom domu zdravlja na ginekologiji takav haos, i manjak lekara, da se red ceka po nekoliko sati, maksimum mi je bio i to u dva navrata po pet sati, tako da meni odgovara sto je sistem takav, da sve brzo ide pa neka i po dve ulaze unutra, dok se jedna presvlaci druga je na stolu, da su pouzdani, na ostale stvari uopste ne obracam paznju, niti sam imala utisak da odatle treba bezati, mada, ruku na srce, ja sto se losih bolnickih uslova imam bas viskog prag tolerancije. :D
 
Ja u osmom mesecu konacno, ali odlicno se osecam. Malo beba udara, malo ume da zigne, ali ok je sve. Sutra i ja idem na UZ, ali ti ces morati da podneses ovde izvestaj. :)I jos da se od sledece nedelje javljas malo redovnije, da ne licitiramo da li si u porodilistu ili zujis negde. :)

Sally, morala bih ponovo da pitam ako bih isla ponovo. :lol:
Inace bas sam puno puta cula da je taj Gradski zavod za kozne i venericne bolesti najstrasnija rupa, i uglavnom ide preporuka da se zaobidje, i kada sam sad isla tamo zamisljala sam scene iz Variole vere, pa sam bila prijatno iznenadjena sto nisam naisla na nesto strasno.:mrgreen:
A kako je u mom domu zdravlja na ginekologiji takav haos, i manjak lekara, da se red ceka po nekoliko sati, maksimum mi je bio i to u dva navrata po pet sati, tako da meni odgovara sto je sistem takav, da sve brzo ide pa neka i po dve ulaze unutra, dok se jedna presvlaci druga je na stolu, da su pouzdani, na ostale stvari uopste ne obracam paznju, niti sam imala utisak da odatle treba bezati, mada, ruku na srce, ja sto se losih bolnickih uslova imam bas viskog prag tolerancije. :D

previse si tolerantna, rizicne grupe nikako ne bi smele imati zajednicku cekaonicu ...
ja sam uvek dolazila sa desne str, i cekala u "drugoj cekaonici"- ispred same ordinacije
 
Nemam pojama gde sam ja to cekala, ali sve su bile trudnice, neke su doduse bile sa muzevima. Mada je verovatno bio to levi ulaz, verovatno puka sreca. A i inace toliko sam bila po raznim cekaonicama u trudnoci, a kao gravida vetusta :mrgreen: koja ima rizicnu trudnocu i koja je panicar mogu reci da nisam izbijala iz istih, onda i u gradskom prevozu, sa ljudima koji kijaju i kaslju, da mi je tih par minuta u toj cekaonici bio najmanji problem. Jednio sam se u prvom tromesecju maksimalno cuvala.

Meni je mnogo gore bilo par puta u domu zdravlja kada je uoci praznika ili godisnjeg odmora doktorka zakazala toliko pregleda da se cekalo satima, a da su mnoge trudnice tih par sati prestajale, jer nije bilo dovoljno mesta. A da ne pominjem vece pred operaciju ti se tusiras u sred zime pored razbijenog prozora i to nalivas se flasama jer nema tople vode u improviznovanoj tus kabini. Ali kazem, mene te stvari uopste ne doticu. Ja trazim da lekar bude strucan, da bude sasvim pouzdan i da znam da me nece nesto otaljati ili mantati za pare. Da sam u fazi loseg imuniteta kakve sam imala nekad davno, verovatno ne bih bila tako lezerna po tom pitanju.
 
drage moje ja počela obilno da krvarim,bila ujutro na UZ,nema eha ploda :(...u petak idem ponovo na UZ,ali ovo je početak spontanog...želim vam svima jako jako jako laku trudnoću,i još lepše porođaje...
Zao mi je mici. :( Takve stvari se, hbg, desavaju i uopste ne tako retko... :(
Ono sto su meni rekli nakon spontanog, tu je najbolje samo gledati unapred i drzati se racionalnog stava kao pijan plota, organizam ti je pripremljen i ''pamti'' sada mozes lakse ponovo ostati trudna, kratki oporavak, psihicki i fizicki, koliko vec tvoj doktor preporuci, i u akciju.
 

Back
Top