Кутак за труднице

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
neizreciva ne znam zasto ti je to udno
imas drikere za podesavanje i to je to, one size, za svo vreme koriscenja pelene...
zsuki, pa kao sto se mogu naidine naruciti, tako isto i ove iz zagreba, videcu da narucim i ove flafi :)
kontam da ih narucujem polako po 5 komada od svakog proizvodjaca, svaki mesec od drugog...
u svakom slucaju kako ce to da ide, videcu kada pocnemo, i kada se cujem sa njima preko mejla, telefona i sl....
neko resenje ce se sigurno naci, i vi ste se snalazili :)
mada mislim da se mogu slati postom bez problema
u svakom slucaju imamo i prijatelje u hrvatskoj pa mozemo preko njih da narucimo i oni da nam posalju....
uglavnom, javljam kada krenem s narucivanjem, da ne pricam ovako napamet
 
neizreciva ne znam zasto ti je to udno
imas drikere za podesavanje i to je to, one size, za svo vreme koriscenja pelene...
zsuki, pa kao sto se mogu naidine naruciti, tako isto i ove iz zagreba, videcu da narucim i ove flafi :)
kontam da ih narucujem polako po 5 komada od svakog proizvodjaca, svaki mesec od drugog...
u svakom slucaju kako ce to da ide, videcu kada pocnemo, i kada se cujem sa njima preko mejla, telefona i sl....
neko resenje ce se sigurno naci, i vi ste se snalazili :)
mada mislim da se mogu slati postom bez problema
u svakom slucaju imamo i prijatelje u hrvatskoj pa mozemo preko njih da narucimo i oni da nam posalju....
uglavnom, javljam kada krenem s narucivanjem, da ne pricam ovako napamet

Ti si bas odgovorma mama ja sa prvim djetetom nisam kupila ama bas nista osim dvoje gegice da iznasemo bebu iz porodilista, tek kad se je rodio tata je otisao i kupio krevetac i sve potrebno, kad sam se vratila iznenadila sam se kako je sredio djeciji kutak, a sada za bebu ne planiram nista ni kupovati jer sve imam, mada smo mi koristili pampers sada ste me zainteresovale da mozda i ja kupim koju ovu perivu.... djeluje mi prakticno i udobno.
 
Ti si bas odgovorma mama ja sa prvim djetetom nisam kupila ama bas nista osim dvoje gegice da iznasemo bebu iz porodilista, tek kad se je rodio tata je otisao i kupio krevetac i sve potrebno, kad sam se vratila iznenadila sam se kako je sredio djeciji kutak, a sada za bebu ne planiram nista ni kupovati jer sve imam, mada smo mi koristili pampers sada ste me zainteresovale da mozda i ja kupim koju ovu perivu.... djeluje mi prakticno i udobno.

ne znam jesam li odgovorna to cemo jos videti :)
nego ja imam jednu boljku u mom zivotu, a to je da planiram, sve, pa eto i ovo
necu nista sem pelenica kupovati, njih kupujem iz razloga da nam budzet ne oseti te novce
i mislim da je za nas bolje kupovati po malo...
ostatak cemo kupiti 2 meseca pre termina, eventualno 3 meseca, krenemo zajedno pa kupimo sta mislimo da treba....
ali vec sada stavljam novac sa strane
zezamo se juce kako sam promasila profesiju, trebala sam bankar biti :D
 
ne znam jesam li odgovorna to cemo jos videti :)
nego ja imam jednu boljku u mom zivotu, a to je da planiram, sve, pa eto i ovo
necu nista sem pelenica kupovati, njih kupujem iz razloga da nam budzet ne oseti te novce
i mislim da je za nas bolje kupovati po malo...
ostatak cemo kupiti 2 meseca pre termina, eventualno 3 meseca, krenemo zajedno pa kupimo sta mislimo da treba....
ali vec sada stavljam novac sa strane
zezamo se juce kako sam promasila profesiju, trebala sam bankar biti :D

kod nas postoji mogucnost da u buticima bebi opreme odaberes i napravis spisak sta zelis tu da kupis i oni ti cuvaju te stvari dok se beba ne rodi jer se desavalo da kupe sve roze a ono bude djecak :) tako smo i mi sve rezervisali i znali tacne cijene i kad se bebara rodio tata otisao platio i dovezao :)
 
neizreciva ne znam zasto ti je to udno
imas drikere za podesavanje i to je to, one size, za svo vreme koriscenja pelene...
zsuki, pa kao sto se mogu naidine naruciti, tako isto i ove iz zagreba, videcu da narucim i ove flafi :)
kontam da ih narucujem polako po 5 komada od svakog proizvodjaca, svaki mesec od drugog...
u svakom slucaju kako ce to da ide, videcu kada pocnemo, i kada se cujem sa njima preko mejla, telefona i sl....
neko resenje ce se sigurno naci, i vi ste se snalazili :)
mada mislim da se mogu slati postom bez problema
u svakom slucaju imamo i prijatelje u hrvatskoj pa mozemo preko njih da narucimo i oni da nam posalju....
uglavnom, javljam kada krenem s narucivanjem, da ne pricam ovako napamet

pa fascinantno je to jer beba bas raste i nekako ne mogu da zamislim kako to sa drikerima funkcionise i koliko je to prakticno.....i ja bas razmisljam o platnenim i koliko sam videla samo 200 kuna je taj paket kod babisaurusa....to je jako povoljno....ima 9 pelena i jedne zastitne
 
kod nas postoji mogucnost da u buticima bebi opreme odaberes i napravis spisak sta zelis tu da kupis i oni ti cuvaju te stvari dok se beba ne rodi jer se desavalo da kupe sve roze a ono bude djecak :) tako smo i mi sve rezervisali i znali tacne cijene i kad se bebara rodio tata otisao platio i dovezao :)

poznavajuci mene sko bude devojcica bice tu malo rozih stvari :D hehe
salim se
kazem ti, hocu samo pelenice da pocnem ranije kupovati jer se one narucju, siju, pa treba cekati da stignu, plus nisu jeftine, pa eto zbog toga
da ne dodjem u situaciju da odem u porodiliste a pelene negde na granici :))))
za sve ostalo, kazem ti, uopste se nesto ne brinem, skupljacemo novac sa strane i tako
jer mislim da je nemoguce da od jedne plate kupimo sve sto nam zatreba, plus i ako uspemo, nece nam ostati ni prebijenog dinara
to je valjda realnost svih nas ovde u srbiji i u regionu :)
 
pa fascinantno je to jer beba bas raste i nekako ne mogu da zamislim kako to sa drikerima funkcionise i koliko je to prakticno.....i ja bas razmisljam o platnenim i koliko sam videla samo 200 kuna je taj paket kod babisaurusa....to je jako povoljno....ima 9 pelena i jedne zastitne

eto, imas na Roda forumu, brso tema bas o platnenim pelenicama i iskustva mama koje koriste pa malo iscitaj, videces...
 
poznavajuci mene sko bude devojcica bice tu malo rozih stvari :D hehe
salim se
kazem ti, hocu samo pelenice da pocnem ranije kupovati jer se one narucju, siju, pa treba cekati da stignu, plus nisu jeftine, pa eto zbog toga
da ne dodjem u situaciju da odem u porodiliste a pelene negde na granici :))))
za sve ostalo, kazem ti, uopste se nesto ne brinem, skupljacemo novac sa strane i tako
jer mislim da je nemoguce da od jedne plate kupimo sve sto nam zatreba, plus i ako uspemo, nece nam ostati ni prebijenog dinara
to je valjda realnost svih nas ovde u srbiji i u regionu :)
Novac u početku nije problem, ko god dođe da vidi bebu, ostavi nešto, i dobiješ nešto i od države, dovoljno za prvih pola godine. A tu su i vaši roditelji, sigurna sam da će dati i više nego što mogu.
 
Novac u početku nije problem, ko god dođe da vidi bebu, ostavi nešto, i dobiješ nešto i od države, dovoljno za prvih pola godine. A tu su i vaši roditelji, sigurna sam da će dati i više nego što mogu.

marge, ne volim ja da se oslanjam na nesto poput, donece rodbina i sl.... (mi zivimo daleko od sve nase rodbine, pa se ne bih uzdala u to, donece oni... pa da ih cekam ko ozebo sunce...)
to mi je onako nesto nesigurno jako, ja volim da isplaniram sve, pa ako se desi da neko donese super...
sto se tice mojih roditelja znam koliko bi zeleli da pomognu ali znam i da zive od crkavice i skoluju jednog studenta
ne bih im dinar jedan uzela....
nase dete, nasa briga....
 
Svakodnevnim kupanjem skida se spoljasnji zastitni omotac koze samim tim dete je podloznije uticaju razlicitih alergena i infekcija...zato se deca na zapadu komplet kupaju jednom nedeljno jer to odavno znaju a kod nas ce vam dermatolog, uglavnom kada se detetu vec pojavi ekcem ili osip neki i slicno, reci da redukujete kupanje...takodje ne kupanje agresivnim sredstvima sto su odprilike sva koja u sebi sadrze sapun i ne mackanje beba nikakvim kremama ako im je koza bez znakova bilo koje upale,upotrebu vlaznih maramica svesti na minimum tipa samo kad ste van kuce sa bebom...dakle vracamo se prirodi,to su najnovije preporuke dr..ja sam trenutno osmi mesec pa sam tokom trudnoce sve ovo pazljivo proucavala,citala i odlucivala sta i kako shodno ovome sto sam napisala...
 
jel stvarno istina da se te sto su one size mogu koristiti celo vreme???....meni je nekako realnije te sto su u dve velicine....

naidine pelene su baš velike i dosta se mogu smanjiti. evo moja ima dva meseca i oko 4,5 kg. prvih dana su joj i max smanjene dolazile do pola stomaka. kad bude veća kontam da će pelena ići ispod stomačića, kao pampers. a i od platnenih se ranije odvikavaju bebe, bar tako kažu, jer osete kad su mokre i ukakane, pa im je neprijatno. znači nećemo ih nositi do 3 god.

bokice pitam jer recimo iz sarajeva ona ne šalje poštom jer je poštarina veća od cene jednoh perlena, plus ti lupe carinu. a ni plaćanje ne funkcioniše preko grane. uplatiš njenoj prijateljici u bg, pa ona šalje busom za bg, a drugarica tebi poštom.

javi kad se budeš raspitala, sviđaju mi se ove flafi bambus konoplja :)
 
naidine pelene su baš velike i dosta se mogu smanjiti. evo moja ima dva meseca i oko 4,5 kg. prvih dana su joj i max smanjene dolazile do pola stomaka. kad bude veća kontam da će pelena ići ispod stomačića, kao pampers. a i od platnenih se ranije odvikavaju bebe, bar tako kažu, jer osete kad su mokre i ukakane, pa im je neprijatno. znači nećemo ih nositi do 3 god.

bokice pitam jer recimo iz sarajeva ona ne šalje poštom jer je poštarina veća od cene jednoh perlena, plus ti lupe carinu. a ni plaćanje ne funkcioniše preko grane. uplatiš njenoj prijateljici u bg, pa ona šalje busom za bg, a drugarica tebi poštom.

javi kad se budeš raspitala, sviđaju mi se ove flafi bambus konoplja :)

oki doki!
sve cu javiti sta i kako...
mada cu videti i sa prijateljima, njima posaljem pare, mogu oni da kupe sta mi treba, i posalju busom...
 
nisam Zsuki
ali da odgovorim, na Rodinom forumu sam procitala da dosta zena je koristilo ove pelenice posle otpadanja pupka
mada mi i nije bas jasno zasto
ako su i nas mame povijale u tetra pelene sigurno postoji nacin kako zastiti pupak, msm, ima nacina ocigledno, bas cu pitati moju mamu...
mozda i Atu da pitamo, cini mi se da je ona rekla da se oni povijaju u tetrice....
 
nisam Zsuki
ali da odgovorim, na Rodinom forumu sam procitala da dosta zena je koristilo ove pelenice posle otpadanja pupka
mada mi i nije bas jasno zasto
ako su i nas mame povijale u tetra pelene sigurno postoji nacin kako zastiti pupak, msm, ima nacina ocigledno, bas cu pitati moju mamu...
mozda i Atu da pitamo, cini mi se da je ona rekla da se oni povijaju u tetrice....

..i ja sam koristila samo platnene pelene prvih 6-10 nedelja sa velikom decom, ali se one lako podviju pre nego shto ih shvedska uchvrsti..
..palo mi na pamet zbog te one size velichine, pampers jedinica je kao nocni ulozak, a ove koje nose sad mogu ja da obuchem skoro,
a i pampers jedinica pokrije pupak pa smo i njega podvijali..
..a i tetre se sklapaju na 4-5 nachina, zavisno od velichine bebe..
 
..zsuki, kako se u tim pelenama reshava problem sa (ne)kvashenjem pupka dok ne otpadne i zaraste..?

e vidiš to je problem...ali nemam pojma, nama je 6-og dana otpao pupak! a do 5-og bili u bolnici a tamo su išle neke mađarske papirne pelene koje imaju isečen deo gde je pupak.
nekad mislim da je otpao baš zbog ovih pelena, mislim nasilno...ali oni u mađ ne uvijaju patrljak u gazu, samo da šibaju sa nekim praškom a koren alkoholom. baš ja bio suv kad smo došli kući. elem, pupak je sadlep, pa ne lupam glavu previše.

možda koristiti tetre prvih dana? ili pampers? svakako će pelene biti velike u početku...ustvari sve zavisi od veličine bebe....
 
nisam Zsuki
ali da odgovorim, na Rodinom forumu sam procitala da dosta zena je koristilo ove pelenice posle otpadanja pupka
mada mi i nije bas jasno zasto
ako su i nas mame povijale u tetra pelene sigurno postoji nacin kako zastiti pupak, msm, ima nacina ocigledno, bas cu pitati moju mamu...
mozda i Atu da pitamo, cini mi se da je ona rekla da se oni povijaju u tetrice....

kad skratiš pelenu drikerima, ona dođe ispod pupka, ali ako ga zamotaju u gazu, pelena vrši blag pritisak na pupak od dole, ako me razumeš. neće se kvasiti, ali ga pomera na gore...kao da ga kida. videćeš samakoje je najbolje rešenje...
 
e vidiš to je problem...ali nemam pojma, nama je 6-og dana otpao pupak! a do 5-og bili u bolnici a tamo su išle neke mađarske papirne pelene koje imaju isečen deo gde je pupak.
nekad mislim da je otpao baš zbog ovih pelena, mislim nasilno...ali oni u mađ ne uvijaju patrljak u gazu, samo da šibaju sa nekim praškom a koren alkoholom. baš ja bio suv kad smo došli kući. elem, pupak je sadlep, pa ne lupam glavu previše.

možda koristiti tetre prvih dana? ili pampers? svakako će pelene biti velike u početku...ustvari sve zavisi od veličine bebe....
dobro kazes suki
ja sam inace razmiljala da koristimo prvih dana, do bar prvih mesec dana obicne tetra jer tu mogu lepo namestiti sigurno kukice i tako to...
jer su bebe stvarno sigusne i mrskaste tako mel, a pelene velike hehe, mislim da tek posle mesec dana stvarno im 'stoje' kako treba
onako male su smesne
nas dvoje sinoc gledali fotkice bebica u modernim pamucnim pelenicama
jao kakvi su medeni seceri
a novorodjencad hehehee, jaooooo, pelenica veca od njih, ali su i dalje premedeni...
 
kad skratiš pelenu drikerima, ona dođe ispod pupka, ali ako ga zamotaju u gazu, pelena vrši blag pritisak na pupak od dole, ako me razumeš. neće se kvasiti, ali ga pomera na gore...

pa da, kazem da sam citala tamo, jako puno zena koristi te pelene, ali su sve skoro napomenule da su ih koristile posle otpadanja pupka
verujem da su pre toga koristile obicne tetra pelene
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top