Кутак за труднице

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima svega ljudi... moj tata ima 3 rođake kojima su bebe umirale na porođaju, zbog toga što lekari nisu reagovali na vreme... Hvala Bogu, svaka od njih je posle toga rađala prirodno opet, živo i zdravo dete, ali ne u toj bolnici(ne bih da imenujem)... doduše, one nama nisu krvni rod, ali smo bliski i znamo kako su to prolazili... naravno nije to ono što mene upućuje na carski...
Ja se još uvek nisam ni odlučila kako ću, ali bojim se, bojim se i jednog i drugog... kod prirodnog znam da doktore savršeno zabole i puštaju i žene i bebe da se muče, kao pre 100 godina kad su se kući porađale... sve pod parolom ''prirodno'' :roll: pa mislim priroda nam je dala i dlake pod pazuhom pa ih brijemo... još jedna stvar jeste ta vto, i psihički momenat kod nas, jer kad težim putem dođeš do nečeg kao što je dete, u stanju si da uradiš sve da bude što bezbednije... jer prosto ne veruješ da si ti te sreće i da možeš sve da prepustiš prirodi... pa ja ni na AC nisam htela jer postoji rizik po bebu...
Carski s druge strane je operacija, koja opet sa sobom nosi rizike, ali veće po mene, manje po bebu...

I znam da možda nisam u pravu, i da šta god uradim mogu pogrešiti... i jako sam tužna sada... :cry::cry::cry:
 
Ima svega ljudi... moj tata ima 3 rođake kojima su bebe umirale na porođaju, zbog toga što lekari nisu reagovali na vreme... Hvala Bogu, svaka od njih je posle toga rađala prirodno opet, živo i zdravo dete, ali ne u toj bolnici(ne bih da imenujem)... doduše, one nama nisu krvni rod, ali smo bliski i znamo kako su to prolazili... naravno nije to ono što mene upućuje na carski...
Ja se još uvek nisam ni odlučila kako ću, ali bojim se, bojim se i jednog i drugog... kod prirodnog znam da doktore savršeno zabole i puštaju i žene i bebe da se muče, kao pre 100 godina kad su se kući porađale... sve pod parolom ''prirodno'' :roll: pa mislim priroda nam je dala i dlake pod pazuhom pa ih brijemo... još jedna stvar jeste ta vto, i psihički momenat kod nas, jer kad težim putem dođeš do nečeg kao što je dete, u stanju si da uradiš sve da bude što bezbednije... jer prosto ne veruješ da si ti te sreće i da možeš sve da prepustiš prirodi... pa ja ni na AC nisam htela jer postoji rizik po bebu...
Carski s druge strane je operacija, koja opet sa sobom nosi rizike, ali veće po mene, manje po bebu...

I znam da možda nisam u pravu, i da šta god uradim mogu pogrešiti... i jako sam tužna sada... :cry::cry::cry:

Pa tu si u pravu.. Kako god da odlucis cicak,moras misliti pozitivno. Ja tako i sebe ubedjujem ;)
 
Ima svega ljudi... moj tata ima 3 rođake kojima su bebe umirale na porođaju, zbog toga što lekari nisu reagovali na vreme... Hvala Bogu, svaka od njih je posle toga rađala prirodno opet, živo i zdravo dete, ali ne u toj bolnici(ne bih da imenujem)... doduše, one nama nisu krvni rod, ali smo bliski i znamo kako su to prolazili... naravno nije to ono što mene upućuje na carski...
Ja se još uvek nisam ni odlučila kako ću, ali bojim se, bojim se i jednog i drugog... kod prirodnog znam da doktore savršeno zabole i puštaju i žene i bebe da se muče, kao pre 100 godina kad su se kući porađale... sve pod parolom ''prirodno'' :roll: pa mislim priroda nam je dala i dlake pod pazuhom pa ih brijemo... još jedna stvar jeste ta vto, i psihički momenat kod nas, jer kad težim putem dođeš do nečeg kao što je dete, u stanju si da uradiš sve da bude što bezbednije... jer prosto ne veruješ da si ti te sreće i da možeš sve da prepustiš prirodi... pa ja ni na AC nisam htela jer postoji rizik po bebu...
Carski s druge strane je operacija, koja opet sa sobom nosi rizike, ali veće po mene, manje po bebu...

I znam da možda nisam u pravu, i da šta god uradim mogu pogrešiti... i jako sam tužna sada... :cry::cry::cry:

Rodjenje carskim je za bebu sok,jer nije pripremljena za izlazak,neke bebe imaju problema sa disanjem zbog toga.
Molim te opusti se.Nisi prva zena koja se poradja.

Razumem strah za bebu,ali sve smo se mi plasile pa nismo otisle na cr.
Ja sam 7 godina pila Yasmin i molila Boga da mi se resi problem,tj da zbog haosa od mojih ciklusa mogu zatrudneti.Da nisam zatrudnela,morala bih na operaciju i ko zna sta sve jos.
 
Ima svega ljudi... moj tata ima 3 rođake kojima su bebe umirale na porođaju, zbog toga što lekari nisu reagovali na vreme... Hvala Bogu, svaka od njih je posle toga rađala prirodno opet, živo i zdravo dete, ali ne u toj bolnici(ne bih da imenujem)... doduše, one nama nisu krvni rod, ali smo bliski i znamo kako su to prolazili... naravno nije to ono što mene upućuje na carski...
Ja se još uvek nisam ni odlučila kako ću, ali bojim se, bojim se i jednog i drugog... kod prirodnog znam da doktore savršeno zabole i puštaju i žene i bebe da se muče, kao pre 100 godina kad su se kući porađale... sve pod parolom ''prirodno'' :roll: pa mislim priroda nam je dala i dlake pod pazuhom pa ih brijemo... još jedna stvar jeste ta vto, i psihički momenat kod nas, jer kad težim putem dođeš do nečeg kao što je dete, u stanju si da uradiš sve da bude što bezbednije... jer prosto ne veruješ da si ti te sreće i da možeš sve da prepustiš prirodi... pa ja ni na AC nisam htela jer postoji rizik po bebu...
Carski s druge strane je operacija, koja opet sa sobom nosi rizike, ali veće po mene, manje po bebu...

I znam da možda nisam u pravu, i da šta god uradim mogu pogrešiti... i jako sam tužna sada... :cry::cry::cry:

Ajde drugarice moja,nemoj sada da se sekiras..Ja prekosutra idem u bolnicu,i doktor mi je rekao da ce me mozda i ostaviti tako da zamisli kako mi je sada..Ista sam i kukavica i panicar kao ti,ali kada dodjes tamo jednostavno trebas da se usredsredis na sam porodjaj ma kakav on bio(carski ili prirodni).Moja prva recenica upucena doktoru na zadnjem pregledu kada sam bila je:Joooj doktore ala se ja plasim,mogu li i ja na CR?" On me samo pogledao i osmehnuo se i rekao mi je"ma kakav CR vi mislite da cete premostiti bol time sto cete prespavati,ali cim se probudite iz anestezije sve vas to doceka" Prirodno je prirodno..Bez obzira na tu malu utehu koju mi je dao,ja bih opet volila da idem na CR,ali veruj mi pripremam se za prirodno sa epiduralom..Iskustva koja sam cula od prijateljica su jako pozitivna za epidural,kazu bukvalno nisu ni osetile porodjaj,tako da samo napred.Ja nemam na zalost nikakvih indikacija za CR,osim sto je beba malo veca(cak sam razmisljala da kazem doktoru da se nasalim naravno,da je ovo sto mi je pupak malo ispao bruh heheh),a mislim da je kod tebe,kao sto neko gore rece,VTO indikacija za CR.Prijateljica koja se porodila na CR,bukvalno za 3-4 dana se oporavila,malo ju je rana bolila,ali boli i one koje se porode prirodno.Pa mora da boli..U svakom slucaju moramo da saradjujemo,a sve za dobro bebe.
Nedaj se,ne razmisljaj o tome dok ne dodje do porodjaja,a kada dodje znace doktori sta i kako.Pa zato se vise ne poradjamo po kucama ipak je ovo 21.vek.
Opusteno samo,raduj se periodu koji dolazi,i momentu kada ces da ugledas svoju bebu.
Ja se nadam da ce to u mom slucaju biti vec do kraja ove nedelje. :))
 
Cicak ko sto rece neko taj carski uopste nije carski za bebu jer se njime da se izrazim laicki prekida normalan tok poslednje faze razvoja bebinih pluca za samostalno funkcionisanje (i jos svasta nesto). Tako da sto se mene tice cu priodni sem ako ne bude neki medicinski razlog za drugacije, a da priznam prpara sam nevidjena.
 
Ja sam imala bas frku pred porodjaj. Joj kako cu sta cu. I onda sam se setila da je meni ovo prvi porodjaj a doktoru/babici 'iljaditi. Samo treba da slusas sta ti kazu, ako predlazu zbog neceg CR onda se spremis za CR, ako preporucuju prirodni onda se spremis za prirodni. ZNAS zasto ides i s kim ces doci kuci, samo slusaj sta ti govore i cini sto ti kazu. Ja sam htela poneti sliku sa UZ da u toku kontrakcija imam u sta da gledam, ali iskreno zaboravila sam :(. Sledeci put cu poneti sliku Juniora i UZ bebe, mislim da bi mi to pored disanja najvise pomoglo. Kada se setim da sam usled napona rekla "doktore, dobro me pogledajte jer me ovde vidite poslednji put, ja vise dece necu imati" a dr se samo smeska i verovetno misli "pitacu te za dan-dva". Iskreno volela bih jos jednom ili dva puta proci sve to, iako smo se namucili prvo sa trudnocom pa na kraju i sa porodjajem, nema niceg lepseg od toga, a sve ono manje lepo se zaboravi. Nisam verovala ali je zaista tako.

U krajnjem slucaju ovo je samo jedan dan u nasem zivotu i to najlepsi :heart:
 
I onaj deo "kad vidis bebu, sve se zaboravi" pa sta znam...
ali kad su meni doneli bebu posle carskog, ja sam toliko bila opcinjena tim zamotuljkom u rukama, da nisam ni na sta drugo ni mislila, niti sam osecala da me nesto boli
a on onako rumen, pa okrugao, pa mirise, pa mi ga stavili u narucje naslonili na rame, a ja mu rukom napipam nogice ispod one pelene...eto koliki je bio..zamotuljak
pa zmuri i nesto prevrce jezickom po ustima
ja zinula i gledam cudo...ma kakav bol...

a posle sam bila zauzeta da nadjem resenje kako da nakacim telefon na punjac da posaljem muzu sliku bebe, pa se izdizala da dohvatim kabl...ma ko je jos razmisljao da li nesto i sta boli... :)

i evo tog prizora, vec sam postavljala ovu slicicu, al i sad posle 7 meseci, ubedljivo mi je najomiljenija
prva
:heart:
Slika183.jpg
 
I onaj deo "kad vidis bebu, sve se zaboravi" pa sta znam...
ali kad su meni doneli bebu posle carskog, ja sam toliko bila opcinjena tim zamotuljkom u rukama, da nisam ni na sta drugo ni mislila, niti sam osecala da me nesto boli
a on onako rumen, pa okrugao, pa mirise, pa mi ga stavili u narucje naslonili na rame, a ja mu rukom napipam nogice ispod one pelene...eto koliki je bio..zamotuljak
pa zmuri i nesto prevrce jezickom po ustima
ja zinula i gledam cudo...ma kakav bol...

a posle sam bila zauzeta da nadjem resenje kako da nakacim telefon na punjac da posaljem muzu sliku bebe, pa se izdizala da dohvatim kabl...ma ko je jos razmisljao da li nesto i sta boli... :)

i evo tog prizora, vec sam postavljala ovu slicicu, al i sad posle 7 meseci, ubedljivo mi je najomiljenija
prva
:heart:
Pogledajte prilog 228333

Ako smem da pitam, ti si isla na carski jer je tako moralo ili je to bila stvar izbora?
 
I onaj deo "kad vidis bebu, sve se zaboravi" pa sta znam...
ali kad su meni doneli bebu posle carskog, ja sam toliko bila opcinjena tim zamotuljkom u rukama, da nisam ni na sta drugo ni mislila, niti sam osecala da me nesto boli
a on onako rumen, pa okrugao, pa mirise, pa mi ga stavili u narucje naslonili na rame, a ja mu rukom napipam nogice ispod one pelene...eto koliki je bio..zamotuljak
pa zmuri i nesto prevrce jezickom po ustima
ja zinula i gledam cudo...ma kakav bol...

a posle sam bila zauzeta da nadjem resenje kako da nakacim telefon na punjac da posaljem muzu sliku bebe, pa se izdizala da dohvatim kabl...ma ko je jos razmisljao da li nesto i sta boli... :)

i evo tog prizora, vec sam postavljala ovu slicicu, al i sad posle 7 meseci, ubedljivo mi je najomiljenija
prva
:heart:
Pogledajte prilog 228333

Medenko mali :heart:

I meni je Juniorova prva slika najomiljenija. Videla sam ga 2.dan nakon porodjaja, nisam ni znala da ce mi ga doneti, jer su mi rekli da cu ici gore na poluintenzivnu da ga pogledam. Kada su ga doneli odmah sam znala da je moj sin, Tata u malom :heart: I onda sam ga polegala na podmetac na svom krevetu i on je otvorio okice a ja sam pocela da placem. I sada mi se grlo steze kada pomislim na taj trenutak. I onda pomislim "ija sredi se, zar sin da te upozna ovakvu uplakanu" i onda smo se samo gledali i smeskali se.
 
I onaj deo "kad vidis bebu, sve se zaboravi" pa sta znam...
ali kad su meni doneli bebu posle carskog, ja sam toliko bila opcinjena tim zamotuljkom u rukama, da nisam ni na sta drugo ni mislila, niti sam osecala da me nesto boli
a on onako rumen, pa okrugao, pa mirise, pa mi ga stavili u narucje naslonili na rame, a ja mu rukom napipam nogice ispod one pelene...eto koliki je bio..zamotuljak
pa zmuri i nesto prevrce jezickom po ustima
ja zinula i gledam cudo...ma kakav bol...

a posle sam bila zauzeta da nadjem resenje kako da nakacim telefon na punjac da posaljem muzu sliku bebe, pa se izdizala da dohvatim kabl...ma ko je jos razmisljao da li nesto i sta boli... :)

i evo tog prizora, vec sam postavljala ovu slicicu, al i sad posle 7 meseci, ubedljivo mi je najomiljenija
prva
:heart:
Pogledajte prilog 228333

Da, da sedam meseci.. vidi ga slatkis mali :zag:

Medenko mali :heart:

I meni je Juniorova prva slika najomiljenija. Videla sam ga 2.dan nakon porodjaja, nisam ni znala da ce mi ga doneti, jer su mi rekli da cu ici gore na poluintenzivnu da ga pogledam. Kada su ga doneli odmah sam znala da je moj sin, Tata u malom :heart: I onda sam ga polegala na podmetac na svom krevetu i on je otvorio okice a ja sam pocela da placem. I sada mi se grlo steze kada pomislim na taj trenutak. I onda pomislim "ija sredi se, zar sin da te upozna ovakvu uplakanu" i onda smo se samo gledali i smeskali se.


Kad citam ove vase price.. sva se raznezim
Ma samo da sve bude kako treba.. pa jedva cekam da i ja s vama podelim svoju :D
 
ehej cure evo meeeee.
znači jurim ceo dan kao luda, a bebac.com kaže 16 dana do porođaja :)
konačno sam kupila kadicu :) i oprala veći deo bebećih stvari, sad peglam i slažem u komodu. i konačno gotov nameštaj. i još malo spremanja, pa da dignem sve 4 uvis i čekam šimzlu!!!

Jako dobra stvar za ne misliti o porođaju, je preokupiranje sa drugim stvarima. ahahhahahhahahha Čičak predlažem!!!

dugujem ti priču o Betaniji,koju smo posetili prošle nedelje...sve super izgleda, čisto je, pa da o tome bar ne brineš. Taj dan je bilo mirno, samo dve žene su bile u pretporođajnom bloku i pristojno su se ponašale :) Glavna babica koja nas je vodila kroz blok, je onako ok, mada je mene malo iznervirala sam kontradiktornim stvarima koje je napričala...naravno imala sam milion pitanja...prvo je pričala kako je super na zapadu i u baltičkim zemljama, bla bla prirodan porođaj, voda, tate, epidural....a kad sam je pitala o tome što betanija malo ne napreduje u tom pravcu, onda je žustro branila kuću ahhahahhahah
avaj. sve u svemu, biće kako prođeš!

najlepše od svega: videli smo BEBE. maaaaaaaaaaaaaaaale. smotuljci na kolicima, vozali ih do mama koje nisu na baby friendly...skroz sam se raspilavila. zbog toga je vredelo otići. malo videti zbog čega ćemo se namučiti, porađajući se prirodno ili kako god već priroda bude nalagala.

Čičak, mislim da je jako loše, što neki doktori dozvoljavaju ženama da odluče da li prirodno ili carski. pa mi ne možemo znati šta je bolje!!!!! to u većini slučajeva čak ni dr ne zna, dok ne dođe do samog čina porađanja....
a ti možeš lupati glavu o zid....pa opet može da ispadne skroz drugačije nego što si zamišljala.

ti lepo svaki dan pregledaj tu slatku odećicu koju si napazarila - meni sad omiljene soknice :heart:- i razmišljaj o bebi, a ne o načinu njenog stizanja.

Ako se bojiš bola, evo meni je pomogla rečenica sestrice iz školice - treba da boli i dobro je da boli, jer to znači da se beba sprema za dolazak na ovaj svet!!! i veruj mi, mene kako nešto zaboli, simfiza ili kuk ili kičma ja se raznežim...evo je sprema se, telo se priprema! pa nema lepšeg od toga. i sve je to priroda uredila da se sve desi kako treba, bez obzira šta mi želele...

ja uvek kažem, da je carski bolji od prirodnog imali bi cipzar na stomaku ahahahhahahhahahha

i dobro ti uopređivanje sa dlakama ispod pazuha ahahhahahahhahahahah brijemo ih naravno, ali to i nije tako pametno, kao ni miciku što čerupamo, sve to ima svoju svrhu, služi nečemu. druga stvar što su nam nametnuli ideal ćosave male devojčice od 10 god....


oooooooooooo izgore mi ručak!!

ljubim vas sve u bebe i stomake. :bye:
 
Termin mi je 18. Mart.
Ako budem isla na CR onda 12. ili 14. Mart.
:)

Aaa, pa to je skoro :D Nemoj da se frkeljišeš toliko šta ti je, sama sebi praviš gore. Ja sam išla na prirodni porodjaj uz epidural, brzo prošlo, porodjaj skoro ni osetila...milina.Kontrakcije naravno jesam :whistling: Betanija je čista, sređena sad, sestrice koje su bile dežurne dok sam ja bila su sve bile ok, pomogle, objašnjavale kad god sam imala pitanja, prepovijale mi bebana, hranile ga...Jednoj ženi što je bila samnom u sobi beba celu noć plakala, tj neka dva sata malo malo pa plače i sestre je uzele kao da se mama odmori i bila beba kod njih par sati...Samo ih lepo zamoliš da ti treba to i to, ne drsko jer nisi jedina tamo i one su u ogromnoj gužvi, i uglavnom će ti izaći u susret.

Ima i solidnih utisaka iz te Betanije, ne samo onih strašnih ;)
 
Aaa, pa to je skoro :D Nemoj da se frkeljišeš toliko šta ti je, sama sebi praviš gore. Ja sam išla na prirodni porodjaj uz epidural, brzo prošlo, porodjaj skoro ni osetila...milina.Kontrakcije naravno jesam :whistling: Betanija je čista, sređena sad, sestrice koje su bile dežurne dok sam ja bila su sve bile ok, pomogle, objašnjavale kad god sam imala pitanja, prepovijale mi bebana, hranile ga...Jednoj ženi što je bila samnom u sobi beba celu noć plakala, tj neka dva sata malo malo pa plače i sestre je uzele kao da se mama odmori i bila beba kod njih par sati...Samo ih lepo zamoliš da ti treba to i to, ne drsko jer nisi jedina tamo i one su u ogromnoj gužvi, i uglavnom će ti izaći u susret.

Ima i solidnih utisaka iz te Betanije, ne samo onih strašnih ;)
Hvala ti mini na podršci... :zag:

Sutra idem na kontrolu tamo, nisam nikad bila, ne znam ni kako izgleda...
I ja se nadam dobrom, ali kako me uvek strefi svašta ne želim da očekujem ništa jer se posle uvek razočaram...
Kad god sam planirala, sve išlo obrnuto...
 
Hvala ti mini na podršci... :zag:

Sutra idem na kontrolu tamo, nisam nikad bila, ne znam ni kako izgleda...
I ja se nadam dobrom, ali kako me uvek strefi svašta ne želim da očekujem ništa jer se posle uvek razočaram...
Kad god sam planirala, sve išlo obrnuto...

Ni ne možeš ovo da planiraš, ono što možeš je da ne istražuješ you tube, da se ne raspituješ o kojekakvim pričama, ništa ti to ne koristi samo te ubacuje u bezpotrebnu frku :confused: Kao što je nama sestra u škol.za trudnice rekla, nemojte očekivati Hajat, niti da se prema vama ophode kao da ste jedine i dobro ćete proći :) To je istina.Kao što rekoh, čisto je, renovirano je, one su u gužvi, ima i dobrih, ima i kučkastih sestara.Ti kaži šta hoćeš, šta ti treba JASNO I GLASNO, one neće pitati jer imaju puno posla, al opet ne budi drska, umiljato jagnje dve si*se sisa :lol: Na kraju krajeva ostaješ tamo 2,3 dana, šta je to.A porodjaj može i baš brzo da prodje.A ja kapiram da kad to krenu kontrakcije nećeš se više ni setiti nijedne brige :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top