Кутак за труднице

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zabice, to jesu kontrakcije. Samo ih ti ne osecas, tj. Nisu bolne.
Meni juce na pregledu, beba se naguzi na desno, i dr.kaze: U vidi kontrakciju, kolika. Ja kazem: ma to se on naguzio. Na sta se dr.samo nasmejao. Eto, ja sam mislila da je to bebino guranje i guzenje a ispade da su kontrakcije. Mislim, verovatno dr.zna bolje od mene.
A poenta je da nista ne boli.

Nije ni meni bas jasno. Kontala sam da kontrakcije potpomazu tj.ukazuju na sirenje grlica materice, tj.otvaranje, ali kod mene je zatvoren grlic skroz.
E sad, da li je ili nije, ne znam.


Inace, od jutros perem stvarcice za gicu, i sad me opet dole boli, a od juce hodam kao pingvin, onako sirim noge kad hodam, odvratno... Ali sta cu, tako mi je najbezbolnije...

:)
 
zabice, to jesu kontrakcije. Samo ih ti ne osecas, tj. Nisu bolne.
Meni juce na pregledu, beba se naguzi na desno, i dr.kaze: U vidi kontrakciju, kolika. Ja kazem: ma to se on naguzio. Na sta se dr.samo nasmejao. Eto, ja sam mislila da je to bebino guranje i guzenje a ispade da su kontrakcije. Mislim, verovatno dr.zna bolje od mene.
A poenta je da nista ne boli.

Nije ni meni bas jasno. Kontala sam da kontrakcije potpomazu tj.ukazuju na sirenje grlica materice, tj.otvaranje, ali kod mene je zatvoren grlic skroz.
E sad, da li je ili nije, ne znam.


Inace, od jutros perem stvarcice za gicu, i sad me opet dole boli, a od juce hodam kao pingvin, onako sirim noge kad hodam, odvratno... Ali sta cu, tako mi je najbezbolnije...

:)

Razumem te,i mene bole prepone uvece kad legnem i ujutru najvise. Takodje mi je tesko da spavam,bebac se stalno gica sa leve strane kad legnem na bok. A kad se okrenem na desni uvek je prisutan neki tup bol. Kako god da se namestim nezgodno je. Na kraju i kad se uspavam budi me neko strecanje kao da sam u grcu pa imam tikove. Hvala na odgovoru ali mi tek sada nista nije jasno sto se tih kontrakcija tice. Cekam da mi se dr.vrati sa odmora pa da vidim sta ce reci. Inace,cula sam da neke zene piju magnezijum kad imaju taj problem tvrdog stomaka i da je vrlo blagotvoran,ali ja opet ne bih na svoju ruku..
 
Drugarice moje, zanimaju me mane carskog? Rizici? Sta mogu ocekivati?

Dobices u bolnici onu saglasnost za carski da potpises, pa ako budes dovoljno luda kao ja da procitas sta potpisujes, saznaces
naravno pod uslovom da odes na carski, jel
i nemoj bre chichkava toliko da se opterecujes
sto moras da znas kakvi su rizici?
jel znas kakvi su rizici na prirodnom porodjaju?
sve ima prednosti i mane, ono sto je na PP nekome prednost, nekome drugome je mana i obrnuto, isto vazi i za carski
moja rodjaka, ona na koju stalno kukam na bebama se porodila prirodno i posle toga dva dana bila u sok sobi, primala transfuziju itd
kad su mene poslali na carski prvo sto mi je rekla je bilo "hicka ti materina, srecnice, mamu ti ebem" i zavidi mi sto sam isla na carski
a o tome koliko sam ja htela na prirodni i koliko mi je krivo sto nisam necu da pisem ponovo, nema potrebe
i sad sam izgubila nit sta sam htela da napisem ebiga, nebitno

ja sam jedinu prednost u CR videla u tome sto ce mi micana ostati ista, ;) sve drugo je na strani prirodnog
a sto se tice carskog kao operacije i rizika
slusala sam dr Fazlagic kad je pricala o epiduralu i kako se zene plase nekih rizika ili posledica
i onda je rekla da rizik postoji i kad u laboratoriji vadite krv iz vene
tako da ja ne bih razmisljala o tome da sam na tvom mestu...

....i ne znam sta vise ni pametno ni glupo da ti kazem.. :zag:
 
Jexy,mm kaze da je micana ista kao pre.:rumenko::lol:

Giovana,zivi na selu.Nijehtela da nastavi skolovanje i uda se sa 15,znaci nije zbog trudnoce.Beba ima ciste.Porodila se nocas,decak 3300g piskio,kakio,jeo stabilan je.Tek ce u ponedeljak da mu rade dijagnostiku.A ona ga nije videla,prebacili ga u Tirsovu.:sad2:
 
Poslednja izmena:
Samo da izjavim da sam juče gledala CR na youtube i USRALA sam se.:(:sad2:

Ja uopšte ne želim da se porodim... nikako... ni prirodno ni carski...

Kod prirodnog se bojim ne otvaranja i mučenja bebe, mojih mera...
Kod carskog se bojim svega...:sad2: seciraju te kao prase, a tek kad sam videla kako vade bebu, uhvati ga za vrat i vuče ko sivonja... :dash::besna: (lakše i bezbolnije izvade bebu koja ide nogicama dole)... bojim se tog tripa da ne osetim donji deo tela... ne znam ni kad se vraća osećaj... i najviše se bojim tog bola rane posle... šta ako ne budem mogla ništa, ako me bude jako bolelo, pa samo budem kukala i spavala... šta će moje dete pored takve kukavice...:sad2::dash::besna:

Idem da peglam... ubiću se života mi... :dash:
 
Cicak,nema od kukanja nista.Beba mora izaci.
I sta si zapela za to neotvaranje.

Ja sam polagala ispit iz ginekologije i akuserstva i znala sam sta sve moze poci po zlu i gledala sam porodjaj sa epid i bez,carski rez,kompkacije.I opet sam bez straha otisla na porodjaj.I tvrdim,sto se vise izgubis bice gore.
 
Samo da izjavim da sam juče gledala CR na youtube i USRALA sam se.:(:sad2:

Ja uopšte ne želim da se porodim... nikako... ni prirodno ni carski...

Kod prirodnog se bojim ne otvaranja i mučenja bebe, mojih mera...
Kod carskog se bojim svega...:sad2: seciraju te kao prase, a tek kad sam videla kako vade bebu, uhvati ga za vrat i vuče ko sivonja... :dash::besna: (lakše i bezbolnije izvade bebu koja ide nogicama dole)... bojim se tog tripa da ne osetim donji deo tela... ne znam ni kad se vraća osećaj... i najviše se bojim tog bola rane posle... šta ako ne budem mogla ništa, ako me bude jako bolelo, pa samo budem kukala i spavala... šta će moje dete pored takve kukavice...:sad2::dash::besna:

Idem da peglam... ubiću se života mi... :dash:

Sunce ti tvoje, pa sto si morala da cackas YT
ovako da odes na CR lepo bi spavala i ne bi imala pojma kako su ti izvadili bebu
nemoj da se tripujes bre
i osecas donji deo tela, ko kaze da ne osecas, pa odmah sa stola se sama premestas, moras da pomeris nogu da bi to uradila
joj bre pa kad se ubodes na trn zaboli, a kamoli secena rana
ali Chichak prodje
nemoj bre da mislis negativno...'sta ako ne budem mogla'
misli kako si jaka i kako mozes ti to i kako to nije nista i kako ces ti da uzivas uz to tvoje malo cedo
i nije nista, to tako prodje, covece cim ustanes na noge sve je ok...bre zeno....:zag:

tako se jedna moja drugarica stravicno plasila porodjaja, pa kad je otisla u boks...ona mucenica se nakaslje i napipa glavu...nije ni osetila porodjaj
 
Hvala vam...:zag::sad2:

Ja ne znam šta me je strefilo... do juče me ništa nije plašilo a sad me uhvatilo... kao luda sam... :neutral:
Sve razmišljam, čime se može porediti taj bol od rane?
Nisam nikad imala operaciju, a znam da žene koje znaju šta ih čeka, sve to lakše podnesu... pa i ja bi da budem pripremljena... a ne da se tamo onesvešćujem ko neka ludača...:dash:

P.S. Kad sam išla na prvu punkciju vode iz stomaka, to se radi na živo... odveli oni mene u operacionu salu i sve nameštaju a ja ovako :eek: pa se mislim, Bog te jeebo, šta će sad da mi rade, što sam u operacionoj, hoće me seći, ima li gde anestezije... još mi kažu Ne smemo ti dati anesteziju!:eek: kad sam počela da se znojim, manta mi se u glavi... srećom beše neka ljubazna sestra(hvala joj dok sam živa), pa stade pored moje glave, stavi mi oblogu i poče pričati samnom... da nije bilo nje, iste sekunde bi se onesvestila... :mrgreen:

Posle toga sam na punkcije išla sama... još ćaskam sa njima u toku... :mrgreen::hahaha: boli ali ebeš ga kad znaš šta da očekuješ lakše je...
 
Cao svima. Redovno vas citam i evo doso cas da vam se i ja pridruzim.
Sada sam 17 gn i vec imam jedno pitanjce za vas :)
Imeno, radila sam Pap u 16toj nedelji i nakon toga sam dobila terapiju zbog sanacije bakt.vaginitisa. Receno mi je da kad se terapija zavirsi javim na kontrolni pap. E sad mene zanima dali je OK raditi pap u 18toj nedelji? Zar nije to malo rizicno? Jel neka od vas radila pap u 18gn?? :think:
Pozdrav i nadam se da cemo se i dalje lepo druziti :zag:
 
Samo da izjavim da sam juče gledala CR na youtube i USRALA sam se.:(:sad2:

Ja uopšte ne želim da se porodim... nikako... ni prirodno ni carski...

Kod prirodnog se bojim ne otvaranja i mučenja bebe, mojih mera...
Kod carskog se bojim svega...:sad2: seciraju te kao prase, a tek kad sam videla kako vade bebu, uhvati ga za vrat i vuče ko sivonja... :dash::besna: (lakše i bezbolnije izvade bebu koja ide nogicama dole)... bojim se tog tripa da ne osetim donji deo tela... ne znam ni kad se vraća osećaj... i najviše se bojim tog bola rane posle... šta ako ne budem mogla ništa, ako me bude jako bolelo, pa samo budem kukala i spavala... šta će moje dete pored takve kukavice...:sad2::dash::besna:

Idem da peglam... ubiću se života mi... :dash:

Jao bre.. Pa nisi jedina koja se plasi,i to je normalno. Samo pokusaj da suzbijes negativne misli. Razmisljaj kako moras da se porodis,beba svakako mora da izadje a o ostalom razmisljaj kasnije. Seti se samo da su mnoge zene to prosle bile uplasene ili ne. Inace i ja sam nekako vise za prirodni porodjaj uz epidural i msm da to nema nikakve veze da li je zena uska ili ne. Ranije su se i takve poradjale prirodno.
 
sto si zapela za taj carski :)
na carski ces ako doca kaze da ne moze prirodno
uopste nisam za to da zene same odlucuju o tome
pa i kod zubara prvo pokusamo da popravimo zub, pa ako ne ide, onda ga vadimo...
ne vadimo zdrave zube il s tackicom karijesa...
znam da mi nije poredjenje al... :D shvatate stya hocu reci...
i taj sto ti reko da je za bebu bolji carski je malo jaci doktor :)
carski samo kada i ako mora
a to kada ce morati i dal ce morati, znace lekar
i normalno da si neotvorena, kad pocnes da se otvaras to ti je znak da ces i da se porodis.... hehe
bar neka moja logika, mozda gresim, ali kontam da je dobro tako, majku mu :)
i ne slusaj mamu i snajku, cuj one te nagovaraju da ides na carski
pa nek idu one pod noz...
a nagovaraju te kao da je to odlazak kod frizera
ja sam za to da se uvek pokusa prirodno, ako je vec moguce
pa sad sam tok porodjaja ce i odrediti na kraju kako ce bebica izaci
a izaci mora
a prirodni porodjaj za bebu nikako nije mucenje, tako je priroda uredila da je najbolje i za nju i za tebe
da je bilo bolje drugacije, priroda bi to davno promenila
tako funkcionise
 
..i ja mislim.. :) ..chula sam vec da mnoge vto mame smatraju da je sam vto indikacija za carski..
..ne znam zbog chega, od trenutka implatacije, njihova je trudnoca ista kao i da je neasistirana..

devojka koja je lezala sa mnom u sobi dok sam ja cekala moj carski je, sa svojih 40god uhvatila poslednji voz za vto...
njena doktorka je insistirala na prirodnom, jer je beba sitna i sve je ok, dok je ona kukala za carskim samo iz straha da se bebi nesto ne dogodi...
...na kraju je bila na konzilijumu i poslali su je na CR
tako da donekle razumem sta muci Chichak...
 
devojka koja je lezala sa mnom u sobi dok sam ja cekala moj carski je, sa svojih 40god uhvatila poslednji voz za vto...
njena doktorka je insistirala na prirodnom, jer je beba sitna i sve je ok, dok je ona kukala za carskim samo iz straha da se bebi nesto ne dogodi...
...na kraju je bila na konzilijumu i poslali su je na CR
tako da donekle razumem sta muci Chichak...

..e ebiga, kao da one vishe vole svoju decu od nas..
..dodushe, patoloshki strah od porodjaja moze da bude indikacija za carski.. :lol:
 
Ja nisam ni znala da moze da se bira hoce li se na carski ili prirodnim putem. Ovde ako hoces carski moras da platis.. Sto ne kapiram,ja sam odlucila da ne dam ni dinara. Kapiram to im je posao ***-e i primaju platu za to,pa bi mogli i da ga rade kako treba. A ne daj boze,da ne rade kako treba kada se budem poradjala,svima ima da im dodjem glave! Hehe,al sam opasna ;) Opet kazem,carski samo ako mora! Ipak je to operacija,a prirodno je prirodno.
 
A to moras da platis carskim, tipa po cenovniku ili doktoru ispod ruke ?
I koliko to kosta ?

Nemam pojma,tako sam cula.. Ako ti kazu sve ok.moze prirodno a ti ipak hoces na carski e onda se to ''dogovara''. Ma iznerviram se svaki put kad cujem da neko nece da radi svoj posao jer indirektno stavlja do znanja da ocekuje neki dodatak ili cast. Posebno u zdravstvu.. A znam puno takvih slucajeva. Ali je to dr.tema sada..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top