Kultura shvaćena kao flert i poziv na dejt

Nisam od onih prefinjenih na note, sa francuskim manirima, više sam šašava i volim da se zajebavam, ali svakako sam vaspitana i kulturna, iz normalne porodice

Sigurna sam da ste se svi nekada suočili sa situacijom gde je vaša prijatna energija, to što se nasmejani i fini shvaćena kao flert, a bezobrazluk kao "iskrenost"

Zašto?

Prirodno sam takva, a neki shvataju to kao da mi se sviđaju ili ne znam ja šta, ne prilaze mi momci svaki dan, ali opet ista priča, barem ja mislim da je to razlog ili mu se samo sviđam. To mi i ne bi toliko smetalo da je neki dečko koga ne viđam svaki dan, ali ne, to je kolega koji je stariji od mene oko 15 godina, to je na poslu na koji dolazim svaki dan i od koga živim, zašto neki ljudi shvataju kulturu kao flert i zašto imaju uopšte potrebu da muvaju mlađe koleginice
Pa reci mu da prestane, da nisi zainteresovana, i to je to. Resen problem.

Ako nastavi posle toga - prijavis ga sefu.

Ljudi ce da muvaju jedni druge kad im se svidjaju. To je sasvim normalno.
A normalno je, i kulturno, da ako mislis NE da i kazes NE.
 
Kultura je lična ili društvena orijentacija ponašanja standarda i nekakvih nametnutih kao i prihvaćeni etalona ...kultura je isto uzgajenost u prirodi koja vodi veštačko porijeklo tj.covjekove je izvornosti...nema više neke francuske bečke ili London prozivke...postoji nešto što se prihvata ili ne...standardi moraju postojati kao što je i najviši Uslov da je korišćen iz 2...1,41...znači da je logika dogovorna i na njoj je uslovna istina...ne ide dalje od Euklida sa svim atributima...sve nadgradnje su tek sada zakucao na Vrata iza kojih ćemo videti šta je...
 
Brojni moji odbijeni udvarači danas imaju divne porodice-decu, to su sve ponosni ljudi na ono šta su postigli. Mi se srećemo, stanovnici smo malog grada-oni više nemaju nikakav osećaj odbojnosti prema meni, mada se pitaju, neki glasno, neki u sebi-što sam još sama. Ja za njih imam divljenje. Zaista-kakvo divljenje imam prema njima-njihove porodice su divne. Deca rastu kao pečurke, lepi i pametni svi. Da sam ja u toj priči, imam utisak da ništa ne bi bilo tako divno. Nisam nigde pogrešila.
Volela bih da me na neki način ispoštuju-izgleda da na pojam porodice malo kasnim, ali... izgleda da je sve bilo sa dobrim razlogom.
Ти си једна од оних која подсвјесно жели да је сви свагдје зову да иде, али ти увијек кажеш не. Једноставно волиш да одбијаш и тиме себи да даш на важности.
 
Ni ja tu ne vidim neki problem osim bezveznog preispitivanja "da li sam ja doprinela" jasno je da te muškarci ne napadaju često, verovatno s razlogom, pa se malo hvališ da te napadaju ni krivu ni dužnu.
Šta bi radila da ne možeš da prodješ od udvarača, mladjih, starijih, srednjih....lepih, ružnih, zabavnih i dosadnih, ali svaki dan u svakom trenutku? :) Misliš da te žene idu kod psihologa da provere svoj odnos prema njima? jok, samo razgrnu gomilu i prodju....
tema je super...prijatan dan...:)
 
Nisam od onih prefinjenih na note, sa francuskim manirima, više sam šašava i volim da se zajebavam, ali svakako sam vaspitana i kulturna, iz normalne porodice

Sigurna sam da ste se svi nekada suočili sa situacijom gde je vaša prijatna energija, to što se nasmejani i fini shvaćena kao flert, a bezobrazluk kao "iskrenost"

Zašto?

Prirodno sam takva, a neki shvataju to kao da mi se sviđaju ili ne znam ja šta, ne prilaze mi momci svaki dan, ali opet ista priča, barem ja mislim da je to razlog ili mu se samo sviđam. To mi i ne bi toliko smetalo da je neki dečko koga ne viđam svaki dan, ali ne, to je kolega koji je stariji od mene oko 15 godina, to je na poslu na koji dolazim svaki dan i od koga živim, zašto neki ljudi shvataju kulturu kao flert i zašto imaju uopšte potrebu da muvaju mlađe koleginice
To je kod nas problem , i ja imam isti problem kad sam dole ako hocu da se nasalim sa zenama bez ikakvih drugih namjera.
 
Ти си једна од оних која подсвјесно жели да је сви свагдје зову да иде, али ти увијек кажеш не. Једноставно волиш да одбијаш и тиме себи да даш на важности.
Ih, sad! Možda ti to tako deluje, ali sam zapravo idealista i sanjar. Ne mogu da prihvatam pažnju tek tako. Ustvari, neki koje verovatno ne bih odbila mi nisu uopšte prilazili! :zcepanje:
 
Ти си једна од оних која подсвјесно жели да је сви свагдје зову да иде, али ти увијек кажеш не. Једноставно волиш да одбијаш и тиме себи да даш на важности.
vazda bilo.....
zena te nece ako je hoces,hoce te ako je neces
 
Pa reci mu da prestane, da nisi zainteresovana, i to je to. Resen problem.

Ako nastavi posle toga - prijavis ga sefu.

Ljudi ce da muvaju jedni druge kad im se svidjaju. To je sasvim normalno.
A normalno je, i kulturno, da ako mislis NE da i kazes NE.

Upravo tako. Nasrtljivaca će uvek biti, devojke moraju da imaju "muda" jasno da kažu, ili stave do znanja da li su slobodne i koje su crvene linije. Oko tih stvari nema priče niti pregovora, tako je kako je. Nebitno da li se nekome sviđa ili ne. Međutim, devojke često nemaju "muda" da budu jasne i direktne, pa umesto toga sve nešto okolo naokolo, nejasno i konfuzno, gde svaki dalji kontakt postaje mučan i kilav pa posle gledaju kako da se izvuku, nije im nije jasno kako su dotle došle. Prosto, imaš jezik, kaži šta imaš i problemi nestaju. Ko nema muda, neka se davi u govnima, jbg ;)
 
Никад нисам капирао то неко улажење у неку спику на послу мимо истог. Шта те боли уво шта ми се приватно дешава, шта волим, да ти се нешто отварам мимо радног задатка? Дошао сам углавном преко к да вас гледам осам сати и немам намеру да идем даље од тога. Ако ми је до цупишке, неког пријатељства, друштва, чега год, то имам и приватно!
Auuu...pa crkla bih od dosade kad bih sa kolegama na poslu tako komunicirala.🙂
A i sto bih bila prema nekom nadrkana bez razloga? Zar nije prijatnije da bude opusteno i da se nesto i procaska,nego ustogljena muzejska atmosfera?Ipak sa tim ljudima provodis veci dio dana.
Doduse,mi smo zajedno vec dvadeset pet godina,nema nas mnogo i rijetko ko novi dodje...tako da htio,ne htio o svakom znas sve.😀
Naravno,neki o sebi pricaju manje,neki vise...ali neke stvari,jednostavno,ne mogu da se ne znaju.
Da ne pricam da u malom gradu nema tajni i ima traceva.
Nekako bi mi bilo hladno da sa nekim s kojim provodim osam sati svaki dan,tolike godine,pricam samo i iskljucivo o poslu.
Dan bi bio duzi i dosadniji.
Naravno,sve zavisi kakvim si osobama okruzen.
 
Ih, sad! Možda ti to tako deluje, ali sam zapravo idealista i sanjar. Ne mogu da prihvatam pažnju tek tako. Ustvari, neki koje verovatno ne bih odbila mi nisu uopšte prilazili! :zcepanje:
Да и због тих што нису никад ти си фрустрирана и на неки начин се светиш овима који ипак јесу.
 
Да и због тих што нису никад ти си фрустрирана и на неки начин се светиш овима који ипак јесу.
Mislim da je posredi nesporazum-i prihvatam da je do mene-nesporazum.
Nisam dobro shvaćena.
Ok.
To se svima dešava svakodnevno-neko primi k'srcu, neko ne.
Nemam frustracije, nezadovoljstva, žalbe ili pritužbe.
 
Никад нисам капирао то неко улажење у неку спику на послу мимо истог. Шта те боли уво шта ми се приватно дешава, шта волим, да ти се нешто отварам мимо радног задатка? Дошао сам углавном преко к да вас гледам осам сати и немам намеру да идем даље од тога. Ако ми је до цупишке, неког пријатељства, друштва, чега год, то имам и приватно!
Tvojih 8 sati je veoma dugo na taj nacin.
 

Back
Top