KULINARSKO ĆOŠE

Dobro jutro, dobar dan!
Kod mene su dečaci bili tu od sinoć (što znači da smo za večeru imali palačinke ... za promenu:zcepanje:), sad sam ih ispratila...
Mama pravi za ručak riblju čorbu i ribicu :zjede:
Kolača nema... sasvim namerno ;)
 
Pozdrav i od mene, mi bili kod mojih na rucku, naklopali se rostilja i sad se svi izvrnuli i uzivamo uz kaficu :) a Joca uz mamino mleko :)
Kad smo kod Zoje, meni se uopste ne dopada, inace obozavam coko torte ali ona mi je nekako dosta suva.....Sto kaze Kata i ja imam neku svoju coko tortu, pisla sam je davno na temi, i musterije su uvek do sada bile prezadovoljne i cak opet narucivale ponovo, sto je po meni pravo merilo da li neka torta valja ili ne.....ali kad sam prosli vikend pravila Coko kremastu tortu Dace su bilo je opste odusevljenje tako da preporucujem svima, javili su mi se i mladenci da kazu da bolju tortu od te nisu jeli i da su gosti bili odusevljeni sa tom coko tortom (donji sprat mladenacke ) ja mogu samo reci Daco hvala do neba za tako fantastican recept :worth:
pravim je ovih dana nama opet i vec joj se radujem kao malo dete :)
 
Pozdrav i od mene, mi bili kod mojih na rucku, naklopali se rostilja i sad se svi izvrnuli i uzivamo uz kaficu :) a Joca uz mamino mleko :)
Kad smo kod Zoje, meni se uopste ne dopada, inace obozavam coko torte ali ona mi je nekako dosta suva.....Sto kaze Kata i ja imam neku svoju coko tortu, pisla sam je davno na temi, i musterije su uvek do sada bile prezadovoljne i cak opet narucivale ponovo, sto je po meni pravo merilo da li neka torta valja ili ne.....ali kad sam prosli vikend pravila Coko kremastu tortu Dace su bilo je opste odusevljenje tako da preporucujem svima, javili su mi se i mladenci da kazu da bolju tortu od te nisu jeli i da su gosti bili odusevljeni sa tom coko tortom (donji sprat mladenacke ) ja mogu samo reci Daco hvala do neba za tako fantastican recept :worth:
pravim je ovih dana nama opet i vec joj se radujem kao malo dete :)

O draga moja, nemoj mi se bas toliko zahvaljivati :rumenko: , prvo biskvit je prvenstveno tu tajna koju kada mi je gorica 70 :ljub: otkrila ne odricem je se vise, a fil sam isto nasla negdje ovdje na temi davno davno i prepisah slucajno, probala za lud-lab i odusevim se, jer nema grudvica kada ga pravis, kremast, pun cokolade, a ja opet vise volim te kuvane na mlijeku nego samo jaja na pari, takvih filova mi nikad dosta, vazda fali... Ako je torta podloga za drugu ja dodam malo mljevene plazme u fil i super.
 
Poslednja izmena:
Evo i mene sa utiscima . Dobro je prošla , svekrva oduševljena :cool: ostao još ćošak , to ću pred spavanje , ne sme ostati do jutra - od ponoći sam na dijeti . :zper: Svi su zadovoljni osim mm . Njemu se svidja više ona moja . A gde je recept za tu Dacinu ? :think:
 
Dobar dan i od mene, ja ispratila muza na teren, sad smo opet sedam dana same :( kako brzo proleti vreme kad je kuci, a kad ode na teren, dani kao vecnost.....
rucak se krcka, malecka spava, Milica luduje, a ja sela malo da danem dusom :)

Kato za dacinu coko kremastu nema bas citav recept, moras da ga skrpis iz delova :zcepanje:
Korice su wow biskvit natopljen sa coko mlekom, fil od ludlab torte, ali ne sa gustinom vec sa pudingom, ima sve na receptima.....izmedju malo malo slaga...ja sam u slag dodavala kakao pa bude sve onako coko boja :) a nama kad sam pravila nisam stavljala slag, cak ni gore vec je bila prava coko torta....jaooo sad bih tako maznula jedno poveliko parce :zper:

Wow biskvit je na torte recepti...str 204, fil za lud lab na str 209, ja sam malo povecala fil jer je prste da polizes.....:)
 
Dobar dan i od mene, ja ispratila muza na teren, sad smo opet sedam dana same :( kako brzo proleti vreme kad je kuci, a kad ode na teren, dani kao vecnost.....
rucak se krcka, malecka spava, Milica luduje, a ja sela malo da danem dusom :)

Kato za dacinu coko kremastu nema bas citav recept, moras da ga skrpis iz delova :zcepanje:
Korice su wow biskvit natopljen sa coko mlekom, fil od ludlab torte, ali ne sa gustinom vec sa pudingom, ima sve na receptima.....izmedju malo malo slaga...ja sam u slag dodavala kakao pa bude sve onako coko boja :) a nama kad sam pravila nisam stavljala slag, cak ni gore vec je bila prava coko torta....jaooo sad bih tako maznula jedno poveliko parce :zper:

Wow biskvit je na torte recepti...str 204, fil za lud lab na str 209, ja sam malo povecala fil jer je prste da polizes.....:)

Fala , Ladyns , sad ću da se skrpam :rotf:
 
Dobar dancic...:):):)
Stigla sa posla, ruckala pa da vas VIDNEM koj je tu a ko nije:mrgreen:
Pa nema vas mnogo...qq gde se vi dedoste zene...ovo mi ne lici na ono "nase" cose od pre:(
Hajde da vas cmoknem pa da sredjujem slicice za fejs:cmok2:
 
I nije ovo "ono" ćoše Jaco, ovo je drugačije... Retko se ovde svraća, nekada bude tako pusto, da se prepadneš kada uđeš. Ja se često setim vremena kada si ti bila učiteljica, pa prozivala, pa mi svi žurili da se javimo makar do ponoći da ne dobijemo minus...I tako..

Ali sada si opet ti došla, pa će se valjda nešto promeniti na bolje. :heart:
 
KOja je najkvalitetnija cokolada koja moze da se nadje u Beogradu u slobodnoj prodaji? Ne za kuvanje nego za jelo. Da se lepo topi, da je kremasta, rekla bih ukusna, ali ukusi su razliciti... Zanemarite cenu.

Zavisi šta voliš.
Ja dajem prednost crnoj čokoladi u odnnosu na mlečnu. Od naših su mi tu najbolje "bambi" i "najlepše želje".
I sad već i kod nas uveloiko ima onih baš kvalitetnih (i skupih) tipa Lindt, protiv kojih nemam ništa, naravno, mada su meni "toblerone" i dalje omiljene.
Inače, baš juče prolazim pored rafa sa "bajaderama" i pomislim kako ni jedne "milka" praline koje sam probala (a jesam ih bar probala dosta) nisu ni prineti "krašovim" bajaderama.
 
Nisam ljubitelj "Najlepse zelje" Od tih nasih meni se bambi mnogo vise svidja. Cini mi se da su radili na poboljsanju kvalitetu u poslednje vreme. Od stranih mi je lepa Lindt. Mislila sam na neku koja ima visok procenat kakao putera, pa da je onako punog ukusa i da se lepo topi, a ostane onako jako gusta. Hocu neko voce sa tim da spremam, za specijalne goste :D I ja obozavam Kras bajadere, ali ni protiv Milka nemam nista :D Ja stvarno tesko odolevam tim cokoladnim poslasticama i samo dok sam procitala sta ste pisale, meni se vec jede slatko :)
 
Dobro jutro. :kafa:

Ukusi su stvarno različiti. :) Meni je milka ubedljivo na poslednjem mestu. Znači, to je poslednji slatkiš za koji bih se uhvatila. U stvari, ja ne volim taj šmek mleka, koji se meni previše oseća u njihovim čokoladama. Ali ja sam neko ko ne voli ni mocart kugle. Za mene su one bile jedno ogromno razočarenje. :( One meni imaju ukus one najobičnije paraćinkine ili goldove ili čije već kakao table koja se kupuje na razmeravanje.

A kraš bajadere volim. Ne da ih volim, obožavam ih. :mljac:
 
Ko to ovde spomenu Bajanderu? Što bi reko Balašević. Retko je ovde nadjem u prodavnicama, ali kad je nadjem, ima da je nemaaaa. A što se tiče ostalih čokolada, ne mogu da se izhašnjavam, jer ovde ima raznoraznih drugih, tako da nije smerodavno moje mišljenje. Kad je već spominjana Lindt čokolada, ima ih istog kvaliteta, po nižim i malko pristupačnijim cenama, te koje ja koristim u mojim torticama. Jeste, da je cena višlja od one čokolade za kuvanje, koja nije uopšte lošeg kvaliteta za jedno 2,5 x višlja, ali navikla sam moje mušterije na tu čokoladu i sad samo nju koristim.
 

Back
Top