Kucni ljubimci u,ZR-u.

Eto neko je oduševljen i sa blentavim. :)
Blentonja tj. Burduš je ovih dana na smeni u karantinu. Jedna od ženki nam je u teranju ali ne planiramo da je sada uparimo,ima vremena još za nju. Tako da...na smeni su pušteni.

7101911629_5d657cc3b6_m.jpg


6955841352_7d548d19af_m.jpg
 
Posle peto dnevnih padavina i shit vremena,napokon....

523257_2128555189265_1707535954_1092388_968242411_n.jpg


292616_2128557629326_1707535954_1092392_1463601465_n.jpg



528931_2128560429396_1707535954_1092393_928049114_n.jpg



574626_2128543108963_1707535954_1092384_1729714839_n.jpg


...i bio bi to skoro savršen dan pun aktivnosti. Tu čaroliju je na samom kraju vrlo uspešno razbio ON , ljubimac,mezimac,blenta,MAMLAZ !!!!!!!

Na kraju svega faca je našao negu gomilu stajskog djubriva koja ga je prosto mamila da se uvalja u nju. Dok sam primetio šta radi,šteta je već učinjena bila. Tako je jako zasmrdeo svu okolinu oko njega,prosto nas je sve "inhalirao" svojim novim dezodoransom.
 
To je Carmen, ošišani TT ( tibetski terijer). Crna furija,kari,njuškalo,spadalo,spodoba...i još popriličan broj nadimaka ima.Kažu ljudi za onoga ko ima mnogo imena da će duže živeti.Po toj teoriji ona je highlander . Kuče koje nema mira nikada.Uvek aktivno,uvek budno i spremno za bilo koju vrstu aktivnosti. Naj omiljeniji sport joj je njakanje štenadi šaraca.U tome je odlična,za medalju. Vrline koje bih joj istakao su sledeće.
-Izuzetno brzo ume da se umuva nekome u krlo i da se umiljava kako malo koji pas to ume.
-Zapanjujuće ume da zavrišti kada miš protrči pored nje ( u dvorištu).
-Svoje igračke ljubomorno čuva i jako impulsivno reaguje kada ih ćape šarci.
-Obožava svom silom da se sjurca prema uličarskim psima i kada oni krenu prema njoj takodje vrlo užasno vrištu u još bržem begstvu.
-Ni pod kojom silom sveta se ne bi pomerila sa svog mesta u krevetu,noću kada kao spava.
-Fantastično ume da se isprlja,napuni čičkovima i umusavi prilikom obroka.

574993_2094219410892_1707535954_1079805_1920073362_n.jpg


557783_2074972289726_1707535954_1069433_428605893_n.jpg


530643_2009744099062_1707535954_1042409_1635578174_n.jpg
 
:D:D:D:D
Može mali savet, nikad nisam imala ovako malo štene, a on sve živo grize, kao da imam piranu :zper: znači fuj, ne, ne to, ništa ne pali, po 10x mu to kažem, protresem me za kožu vrata, ali on samo nasrće kao da je šlb....uh maleni je čudo!
 
:D:D:D:D
Može mali savet, nikad nisam imala ovako malo štene, a on sve živo grize, kao da imam piranu :zper: znači fuj, ne, ne to, ništa ne pali, po 10x mu to kažem, protresem me za kožu vrata, ali on samo nasrće kao da je šlb....uh maleni je čudo!
Ima ovde i iskusnijih pa će priskočiti u pomoć (pošto ja imam samo po jednog psa, znači i štene samo jednom u 10-15 godina), ali ono što znam je da tako malo štene jednostavno ima potrebu da gricka (rastu mu zubići, posle ih menja, svrbe ga desni... ) sve i svašta. Pokušaj da mu tutneš u zube neku prikladnu igračku i da to radiš svaki put kad krene da gricka ono što ne treba.
Dosta toga ćeš naći i na PDF-u "Svet životinja" (Kućni ljubimci - psi), ima nekoliko tema koje obrađuju problematiku štenaca.
Generalno, štene se vaspitava isto kao i svaki drugi živ stvor gde doslednost i princip imaju ključnu ulogu (dakle jednom "ne" je uvek - ne i sl.).
 
okomotano,neka je sa srećom sa malim maxonjom.:super::ok::mazi:

Što se grickanja tiče to je sasvim normalan period u odrastanju šteneta kod većine rasa. Naravno ne bi im trebalo dozvoljavati da baš svaki predmet grickaju i unuštavaju ( a umeju to izuzetno dobro). Po pet shopovima postoji ( manje više ) popriličan izbor igračaka za pse. U zadnje vreme kvalitet tih zezalica i nije neki ali im cene jesu paprene. Duži period u odgoju štenadi pribegavamo sledećim alternativama.
-PVC flaša ( obavezno skinuti čep i etiketu sa flaše!!!),dozvoljava svaku deformaciju,trpi veća oštećenja od strane psa,prilikom igranja sa njom proizvodi pucketanja koja u nekoj meri još stimulišu štene da se igra a ujedno je i to pucketanje dobro za privikavanje šteneta na razne zvuke u svetu oko njega ;) . Nema nepoželjnih efekata.
-Teniska loptica,ako je moguće sa što manje dlačica na njoj.
-Dečija igračka sa pištalicom u sebi ( opet zvuk stimulator :) ).
-"Kobasica" sačinjena od stare garderobe ( u rukav od duksa ili čega već natrpati još delova garderobe dok se ne popuni i očvrsne.Zatim doooobro proštepati).

Ovo su samo neki od rekvizita koje koristimo duže godina,alternativa ima u pokućstvu još mnogo mnogo. ;)

Želim vam mnogo lepih trenutaka u daljem životu uz Maxonju.
 
Hvala vam, krećemo se na vaspitanje, igranje, grickanje:D
Sto se tice iskustva sa ludim stenetom, toga imam na pretek. Ovaj moj je toliko bio lud oko cetvrtog meseca, da nisam mogao uopste da izadjem u dvoriste. Grizao je daske, nosio cigle i kamencine u zubima (na jednoma ocnjaku mu je potpuno skinuta gledj) a kad je bilo zivih bica, onda su stradali clanci. Kao stene je izvukao iz nusprostorije kotur sa 30 metara creva za zalivanje i dobio bruh, koji se sva sreca posle 4 meseca povukao sam od sebe. Ma kakav crni fuj, ne to i sl.! Pokusao sam foru sa novinama, ma to je bila smejurija! Ovaj moj je toliko tvrd pas da bi mu i sarplaninac pozavideo. Ne da nisi mogao da ga pomazis po glavi koliko je bio brz i divalj, nego nisam mogao ni da mu vidim boju ociju, verovali ili ne. To sam video tako sto sam napravio par fotki. Sada je napunio 3 godine i sada je tek, ono sto se zove, pas - poslusan ali karakteran ( i dalje bandoglav ukoliko nam popusi paznja :) ) i vezan za nas. Mada jos uvek i lici i ponasa se kao stene.
Od saveta drugih ljudi nisam - ili sam jedva imao nekakve koristi. Svi su pametovali, i naravno sve ono sto je meni bio veliki proble, oni su to resavali bez po muke. Kada sam prestao da slusam besmislene savete i pogledao u svog psa, video sam stvorenje koje je u stvarti samo reklo sta je problem. Ovaj moj je kipeo, i sada kipi od viska energije i na meni je bilo da ga istrosim, kako znam i umem. Jedini pravi savet dao mi je Obrad Dj. kada je Ajs bio kod njega na par nedelja, da ja u stvari imam potencijalno radnog psa i dominantnog muzjaka, i da mi je varijanta ili da ga ostavim kod njega da ga on uradi za policiju, ili da ja radim sa njim i da ga svakodnevno trosim. Naravno, odlucio sam se za ovo drugo ne zato sto sam mislio da je to bolje za njega (cak mislim da nije) vec zato sto ja nisam bio u stanju da to uradim.

Uh, bas sam se raspisao...Ali eto, ako je za utehu, veruj mi da sigurno nije ludji i zahtevniji nego sto je ovaj moj bio. I da, pored svega toga, njegov visak energije nisam mogao da trosim u druzenju sa drugim psima, jer je prema njima bio agresivan (kao stene ujeo je jednog ovcara i od tada sam morao to da pomenem ljudima pre bilo kakvog druzenja - i naravno niko nije hteo da nas vidi u blizini).
Tako da smo u paketu nas dvojica ekspresno izopsteni iz drustva :)

Evo malog vremeplova i podsetnika na stare dobre dinamicne dane...
napokonsamudvoristu-1.jpg


A evo i danas, sa majstorima u ulozi nadzornog organa
Radni-1.jpg



pozdrav
 
Uh, znači i kod vas je bilo veselo i grickavo... Znaš kako, negde si najbolje i uradio kad si ga sam proučio i video šta je to što njemu najviše treba. Svaka vrsta je posebna na svoj način a pogotovo svaki pas ima svoj karakter. Možda sam se ja malo uspaničila jer ne znam i ne umem, ali pitam, čitam sve što nađem o pravilnom vaspitanju šteneta, trudim se i posmatram. Mislim da sam kod ovog mog provalila da najbolje prolazi hrana, znači jedna kuglica eukanube i radim kao švajcarski sat a još nema ni 2 meseca. A za grickanje se uvek nešto nađe, mada je odlična fora mala PVC flaša em krcka pod zubima em pucka za uši, ali moje papuče za baštu, gumeni croks su najslađe i onda ja znam da pravim grešku ali ga nekad pustim, jer mi je žao ništa da mu ne dam... i onako mu je tata već uništio te papuče, pa neka mališa dokrajči.
Evo čisto da vidite koliki sam naspram kobasice :)
07052012244.jpg
 
07062012423.jpg
07062012418.jpg


Max i njegova drugarica Aja koja ga tako dobro uči pravilma čopora da svaki dan napredujemo.
Inače što se tiče klope, ja sam i sa Arisom prešla na spremanje hrane i onaj sajt koji si postavio je fenomenalan. Moj muž često u šali kaže da se naši psi hrane bolje od njega hihihihihi.
 
Odlično !
Mi smo inače potpuno izbacili dehidriranu hranu u ishrani naših pasa,pre nekih dve godine. Tačno je da treba malo više vremena da se pripremi obrok ali...dodjavola! Ima i to svojih prednosti,i to mnogo mnogo više. Jedno od zadovoljstava koje nam naši četvoronožni drugari priredjuju je i to...degustacija sa punim žarom. :)
 

Back
Top