Ksalol

GilbertGrape

Početnik
Poruka
27
Pocela sam da uzimam ksalol (alprazolamum) bez preporuke lekara. Uspela sam da dodjem do leka bez recepta. Ali secam se da mi je prosle godine lekar prepisao ksalol po potrebi, pored gomile drugih sedativa, pa ga nisam tada ni koristila. Sada se osecam jako pospano kada uzmem ksalol od 0.25mg (samo njega koristim), ali ne mogu da zaspim, nekako se i dalje osecam uznemireno, pa osecam da ce mi trebati jaca doza, tj. nekoliko dnevno. Planiram da posetim lekara. Ali zanima me sada nesto u vezi leka, sto mi on mozda nece reci, pa bih zamolila sve one koji su imali neka iskustva sa ksalolom da kazu kolika je najveca doza koju ste uzimali? Da li se mozda neko predozirao slucajno, namerno, kakav je osecaj i sl. Hvala unapred za odgovore, puno ce mi znaciti.
 
Znam da je to Xanax i da brzo dolazi do zavisnosti na lek .Ne experimentisi sa lekovima iz te grupe mozda cak tvoje stanje i nije za lekove nego mozda za neki drugi vid terapije.. najbolje sto pre kod lekara specijaliste.
 
Na koju vecinu kolicinu mislis?

Slazem se sa Jaryjem, Ksalol (i svi lekovi iz te grupe) lako izazivaju zavisnost.
Sem toga, mozda ti treba neki drugi lek, iz ove i/ili neke druge grupe, ne mozes tek tako da odredjujes sebi terapiju.

Najbolje je da odes kod psihologa ili psihijatra, ovako na svoju ruku mozes samo da zeznes stvar.
 
Nista meni lekari vec deset godina ne pomazu! Kazu mi da sam slucaj za neki privatan institut mentalne anoreksije u Beogradu, licno mi Djukic Dejanovic rekla i mnogi drugi, ali to moje osiguranje trenutno ne pokriva, a ovamo me kljukaju lekovima ko drogama, bila sam halucinirala takve stvari da me je sramota pisati o tome (rivotril, haloperidol i ksalol-dnevna doza sve po jedna tableta). Posle su mi povecali dozu i dodali sulpirid, pa sam pila malo i prestala i to i da idem kod lekara. Tad sam uzimala ksalol nesto vrlo kratko, ali se ne secam da je delovao. Nisam se ja navukla sad na njega, pa tek ga pet dana uzimam, ali samo mi je slab mnogo. Citala sam na jednom hrvatskom forumu neka devojka uzela 10mg kad je htela da se ubije, sad ja bas nesto razmisljam, ne bih toliko da preteram, pa me zanima granica. Treba mi samo malo da preguram neki krizni period, ne da mi to predje u naviku. Ja mislim da bi 2mg bilo okay da probam, pa zato sam htela da cujem mozda necije strucno misljenje ili jos bolje iskustvo ako ima neko.
 
O anoreksiji malo znam, ali postoji ovde tema sa puno odgovora.

Xanax postoji u dozama od 0.25, 0.5, 1 i 2 mg s tim sto je 2 mg SR (cula sam da postoji i IR 2 mg, ali nisam kod nas videla). S toga pretpostavljam da je 2 mg maksimalna doza.

Podvlacim da je opasno sam sebi odredjivati dijagnozu i terapiju.
 
Pusti ti sto ti preporucuju privatne institute (dobar deo njih salju u svoju privatnu praksu):dash:
nego probaj da nadjes nekog drugog lekara.
Ne znam da li si bila (ako si iz Bgd)u Dragise Misovic.Mozes tamo da probas.

Srecno.
 
Ja pijem Ksalol vec 4god 3*1 tabletu od 0,5mg i zoloft od 50mg 1*1tabletu.Nisam nikada imala nezeljena dejstva,mada sam po potrebi pila i 4puta dnevno ksalol.ipak,svi smo mi razliciti,tako da je najbolje te lekove koristiti pod lekarskim nadzorom.srecno:bye:
 
Pocela sam da uzimam ksalol (alprazolamum) bez preporuke lekara. Uspela sam da dodjem do leka bez recepta. Ali secam se da mi je prosle godine lekar prepisao ksalol po potrebi, pored gomile drugih sedativa, pa ga nisam tada ni koristila. Sada se osecam jako pospano kada uzmem ksalol od 0.25mg (samo njega koristim), ali ne mogu da zaspim, nekako se i dalje osecam uznemireno, pa osecam da ce mi trebati jaca doza, tj. nekoliko dnevno. Planiram da posetim lekara. Ali zanima me sada nesto u vezi leka, sto mi on mozda nece reci, pa bih zamolila sve one koji su imali neka iskustva sa ksalolom da kazu kolika je najveca doza koju ste uzimali? Da li se mozda neko predozirao slucajno, namerno, kakav je osecaj i sl. Hvala unapred za odgovore, puno ce mi znaciti.

Ksalol ( domaca proizvodnja), ili originalni XANAX se u Americi smatra drogom i ako vam ga nadju bez resepta, bili bi ste uhapseni ybog posedovanja istih.
 
Po preporuci lekara pijem ksalol0,5/ 3 x dnevno sasvim se lepo osecam ali sam primetila da u odnosu na druge lekove kao sto su diazepam i td ksalol deluje / ne uspavljuje nego naprotiv veoma lepo funkcionisem ,radim i postizem rezultate vezane za rad ,druzenja ponekada uzmem u toku dana 4 mg to je najveca preporucena doza u uputstvu koje imas uz lek ....sve ovo zna moj lekar ,nikada i nebi mogla niti smela bez njegovog znanja menjati dozu ili lek ....u sastavu je moje terapije vec duze vreme i primecujem da moram svaki dan uzeti lek sto znaci da je presao u naviku .....zanima me kako ksalol utice na jetru i pankreas i ostale organe .....zelim ti da se pronadjes uz pomoc lekara nikako sama....pozz
 
Moje iskustvo sa Ksalolom je bilo krajnje negativno. Prepisao mi je psihijatar i to najmanju dozu, ali je na mene lek delovao tako što me je dezorjentisao. Dešavalo mi se da hoću da izađem iz sobe pa se zakucam o štok - ne mogu da pogodim gde je otvor, a nervozu mi nije smirio. Isprobala sam još dva leka dok nisam našla koji je za mene. Hoću da kažem da je Ksalol vrlo jak lek, nikako ga ne treba uzimati na svoju ruku, a i ne deluje na svakoga isto.
 
Pijek ksalol, muvalis, B vitamin, presolol i prinelap svaki dan vise od sedam govina , s tim sto su mi dozu ksalola povecali na 1 mg ( plave boje ) 2 x dnevno.
Stvara se navika na ksalol ( znam po sebi kada ga nisam imao i popio nesto drugo tipa traneks ili bensedin ) ali i sa ovom terapijom sam jako zadovoljan
Bitno mi je da mi ne usporava reflekse, a da smiruja
 
ja koristim ksalol dva meseca, po potrebi, zavisno od kolicine stresa i nervoze koju tog dana osecam... sinoc sam, naprimer, popio 3 tablete od 1mg (sto je isto kao da sam popio 12 od 0.25mg i samo me je lepo uspavao... na mene deluje tako sto me samo oslobadja stresa i sto lakse zaspim ...
 
Pozdrav svima.

Sto se tice ovog leka, moj otac je imao sindrom iritiranog creva (iritabilni kolon), i lekari su mu dali neke lekove i rekli mu da se manje nervira. Naravno sve to nije pomagalo , jer je nastavio sa nerviranjem (inace je takav po prirodi, stalno nervozan i sl.). Zatim je dobio savet od jednog prijatelja (koji je lekar) da proba da ubaci ksalol od 0,25 mg u terapiju, i nakon mesec dana je bio maltene skroz oporavljen i dosta zivahniji...

Sto se mene tice, imao sam probleme sa nesanicom par meseci, i jedno vece sam uzeo ksalol od 0,25mg pred spavanje i spavao sam "ko' zaklan" :D . Inace sam od lekara dobio da pijem Sanval od koga me je jako bolela glava ... Sada po potrebi ponekad uzmem ksalol pred spavanje i misljenja sam da je super, bar meni pomaze u tom smislu.
Naravno, poceo sam ga piti na predlog prijatelja/lekara. Nikad ne bih na svoju ruku.
 
ksalol 0.25mb sam pio 7-8 meseci sa 17 godina...Koristio sam ga 2 puta dnevno ujutru i pred spavanje, nekad i 3 puta...Na mene taj lek nije delovao mislim nisam osecao nista i ako u upustvu pise da nesme da se voze kola,i ostale stvari, Sve sam radio samo alkohol,cigarete,drogu nisam koristio...Ksalol je dobar i pomaze ljudima sa napadom panike.
 
Eve i ja neshta da reknem.......bIjo se ja lecijo od raka limfnih zlezda.....i tamo se nakupijo stresa ko dzenarika......na kraju zavrsim kod nervnog i on mi dadne amyzol i xanaks. Pijo sam 3 x 25 mg amyzola i 1 mg xanaksa SR......godinama.....jes gadno prva cetri dana ta kombinacija...spava ti se....ustanes samo da jedes, pisas i seres....al posto sam ja bio malo ludji....ja sam to pio pet godina.....cesto sam eksperimentisao na svoju ruku sa tim lekovima.....i mogu da kazem da je nevidjena frka kad se skidas sa xanaksa (xalola) u smislu....ako pijes redovno pa naglo preseces i prestanes da pijes. Ja sam se razvaljivo sa njim na svoju ruku do te mere da mi se poremetio centar za ravnotezu. Odem ja kod lekara, a ona mi zena gleda nekim dvogledom u oci i kaze "izidjide' 'vamo da te pitam nestA"....odvede me ustranu i kaze "sto se ti decko drogiras"? Ja reko....jok gospodjo....pijem xanaks...i ona mi rekne da prstanem da ga pijem. A posle sam cito na kompijuteru da on unistava donekle i onaj deo mozga koji je zaduzen za emocije kod coveka....pa ti budne svejedno dal ti neko umro il nekog svog zenijo. Uglavnom.....taj lek treba piti pod kontrolom lekara i neprestajati dok ne pokaze rezultate.
 
Poslednja izmena:
Pocela sam da uzimam ksalol (alprazolamum) bez preporuke lekara. Uspela sam da dodjem do leka bez recepta. Ali secam se da mi je prosle godine lekar prepisao ksalol po potrebi, pored gomile drugih sedativa, pa ga nisam tada ni koristila. Sada se osecam jako pospano kada uzmem ksalol od 0.25mg (samo njega koristim), ali ne mogu da zaspim, nekako se i dalje osecam uznemireno, pa osecam da ce mi trebati jaca doza, tj. nekoliko dnevno. Planiram da posetim lekara. Ali zanima me sada nesto u vezi leka, sto mi on mozda nece reci, pa bih zamolila sve one koji su imali neka iskustva sa ksalolom da kazu kolika je najveca doza koju ste uzimali? Da li se mozda neko predozirao slucajno, namerno, kakav je osecaj i sl. Hvala unapred za odgovore, puno ce mi znaciti.

Sa 17 godina sam poceo da pijem ksalol 0.25 mg zbog klaustrofobije i zbog disanja utripujem se da nemogu da disem i a ustvari mogu onda uzmem 1 kaslol i sve je uredu....A nezeljena dejstva su:

nemir – ne možete da se usredsredite ni na šta;
vrlo ste uzbuđeni, sa mogućim izlivima agresije;
bes - izuzetna ljutnja kada gubite kontrolu nad sobom, -( ja sam imao ovo nezeljeno dejstvo zbog koje sam par puta zavrsavao u hitnoj da mi daju bensedine ali sam odbijao da ih uzmem.....)
razdražljivost – lako Vas iznerviraju stvari, koje inače ne bi;
pogrešna mišljenja i uverenja – možete da počnete da verujete u stvari, ili mislite o stvarima, koje očigledno nisu istinite;
halucinacije – vidite ili čujete stvari koje nisu istinite, dok ste budni;
gubitak pamćenja;
ozbiljna sedacija i poremećaj koordinacije – stanje slično onom kod konzumiranja previše alkohola;
žutica – žuta prebojenost kože ili beonjača.

pospanost, umor, mišićna slabost, otežan govor, zamagljen vid ili dvostruke slike, nedostatak koordinacije i trapavost, smanjena pažnja ili nedostatak koncentracije, konfuzija, promena težine, gastrointestinalni poremećaji kao što su mučnina, povraćanje, dijareja, bol u stomaku i suva usta, osipi po koži, otežano mokrenje, glavobolja, vrtoglavica, nepravilni menstrualni ciklusi, povećanje ili smanjenje seksualne želje.
 
Сви ти анксиолитици су мач са две оштрице. Најчешће раде посао, без неких јачих нуспојава (најчешћа је поспаност), али се лако човек на нјих навуче, створи се психичка зависност при тим анксиозно-депресивним станјима. И кад дође до скиданја после вишемесечне употребе, хоће нервоза да нападне, и онда - трк на консултације са лекаром. Никако не прекидати нагло и без савета лекара. Иначе, овај лек је један од два најболја у току паничног напада.
Нажалост, позната ми је тематика, умерена депресија је оно од чега сам патио.
 
Moram da kažem da je to super lek, moja sestra ga je po preporuci lekara pila i tako govorila...

Pila ga je pet godina, a u uputstvu piše "Ksalol tablete se upotrebljavaju za lečenje anksioznosti i anksioznosti udružene sa depresijom. Tablete su samo za kratkotrajnu upotrebu. "

Ona se osećala super, kao što rekoh, a za nas sa strane je bila kao zombirana. Vremenom je izgleda počela da pije tri puta umesto dva puta dnevno po 0,5mg. Onda je jednog dana usisavala kuću, pošla u toalet i saplela se od kabl od usisivača koji nije primetila, a do tad ga je vukla...

Mislim da je bolje da je pušila travu ili sl, nego što je postupala po preporuci lekara. Lekar joj je služio za prepisivanje lekova od prošlog puta, kao i većini običnih pacijenata verovatno.

U Americi je jedan od lekova koje lekari najčešće prepisuju. http://www.forbes.com/2010/05/10/na...siness-healthcare-popular-drugs_slide_13.html. To verovatno znači da je cool! :sad2:
 

Back
Top