Ksalol

I ja sam JAKO loše. Evo legla malo i brzo se i probudila, vruća u licu i osećam damare u glavi. A trebalo bi da odem do prve prodavnice, da nastavim dnevni ritual, a meni počinje sada strah, ne da li ću fizički (zbog nogu) izdržati, nego da me usput ne uhvati neka panika, a ja ne mogu brzo da hodam. Danju sam često sama, uveče ređe. P. S. Ti si se izvlačila, i sada ćeš, ovo je prolazno.
Evo ne znam 😞

Sta je sa nogama?
 
Izbegavaj lekove da piješ, možda samo bromazepam ako ne možeš da spavaš, a ako ti deci nedostaješ oni će te pozivati. Ne znam razlog zašto ste odvojeni, ali uvek možete da se čujete. Ako ste u istoj državi svako ima vremena 5 min bar uveče. Ponekad je i to dovoljno.
Udate su tamo.
Moram da pijem lekove jer nije lako boriti se sa malignim bolestima što bi rekli "na suvo".
 
Evo ne znam 😞

Sta je sa nogama?
Imala sam udes pre 3 godine, stradalo mi je tada koleno, a onda je i počela korona i nije se moglo na terapije. Slabo sam se kretala i valjda su mi oslabili mišići na listovima i posle vrlo kratkog hoda, ti mišići me toliko zabole da moram da sednem bilo gde. Operisana sam 2012. i od karcinoma, sve podnosila, a sada, ja ne znam šta je ovo odjednom.
 
Ja,s

Ja se lečim od 2012, od 2018 sam konstantno na hemoterapiji, sve znam, ali je teško.
Znam koliko je teško, prošla sam i hemoterapiju i zračenje i SVE vreme radila. Nisam radila samo 3,5 meseca posle operacije (odstranjena mi je dojka). To sam lakše sve podnela nego ovo stanje sada. Nije ti lako, ali bićeš ti dobro, videćeš. Fali nama druženje, nikako da budemo same, a moje ženice, jedna u Ženevi, jedna mi je umrla, jedna kasno rodila i retko dođe i plus rad od kuće UBIJA. U ovoj sam sobi kao u samostanu, i gore.
 
Ja danas bolje. Preksinoć bila Hitna zbog pritiska od preko 200, juče u Urgentnom nikako da mi skinu pritisak. Rasploženje bilo loše. Danas nisam ni merila, mislim da se uplašim kad vidim koliki je i da ga onda još podižem. Zanimam se ovde na nekim igricama rečima i brojevima i baš mi pomaže. Pijem i Rivortil i Ksalol, Sidatu, samo što sam Ksalol smanjila. Je l' si ti bolje?
 
Poslednja izmena:
Ja danas bolje. Preksinoć bila Hitna zbog pritiska od preko 200, juče u Urgentnom nikako da mi skinu pritisak. Rasploženje bilo loše. Danas nisam ni merila, mislim da se uplašim kad vidim koliki je i da ga onda još podižem. Zanimam se ovde na nekim igricama rečima i brojevima i baš mi pomaže. Pijem i Rivortil i Ksalol, Sidatu, samo što sam Ksalol smanjila. Je l' si ti bolje?
Manje meri pritisak i ne plaši se.

Kao bilje, ne znam, nadam se sredinu se dok se I ovo vreme sredi.
 
Manje meri pritisak i ne plaši se.

Kao bilje, ne znam, nadam se sredinu se dok se I ovo vreme sredi.
кажи грозно, и биће ти лакше.
и ја сам нешто на ту тему..
наиђе то тако... а време... а струје нисам имала до поноћи, а грејање без струје цврц.
опет нисам ништа на ту тему одрадила,хух....
нисам била припремљена, па сам бауљала а телефон скоро празан.
једва се снађох.
 
Manje meri pritisak i ne plaši se.

Kao bilje, ne znam, nadam se sredinu se dok se I ovo vreme sredi.
Sređujem polako pritisak, promenio mi je kardiolog terapiju. Moram da ga merim 3 puta dnevno i upisujem, pa da mu pokažem za 2 nedelje na kontroli. Nego, ne mogu da nađem iz koje laboratorije dolaze kući da mi urade analizu hormona štitne žlezde.
 
Od kako mi je promenjena terapija i od kako pijem Rivortil i Sidatu, meni je gore, plus mi se od tada strašno povisio pritisak. Nova terapija ne pomaže (Triplixam). Pošto mi je sve u redu na šta su lekari sumnjali, šta mislite da li Sidata uz kombinaciju sa Rivortilom (plus i poneki Ksalol) može da poveća pritisak? Ima li neko slično iskustvo? Svakli savet je dobrodošao.
 

Back
Top