KRUSIFIKSIJA ili KRUSIFIKCIJA?

fighteru, tvoj problem je shto bukvalishesh bibliju.

Sta sam bukvalno shvatio? Taj Jonin znak je nesto najvaznije za hriscane. Jonin znak je ispunjenje prorocanstva?!?!? I vjeruj mi da se ispunilo jer je Jona bio 3 dana i 3 noci ZIV u utrobi ribe a Isus po Bibliji mrtav. To znaci da je Isus bio ziv! Sledece, Isus je stavljen u grobu petak uvece, bio tamo
PETAK VECE
SUBOTA PREKO DANA
SUBOTA VECE

U nedelju Marija Magdalena nalazi praznu grobnicu sto znaci da je proslo samo 1 dan i 2 noci i jos jedna laz od Biblije. Nema tu sta da se tumaci na ovakav ili onakav nacin. Ovo su istorijske cinjenica.

A sva ta prica o raspecu Isusa da bi sada milijardu i po ljudi bilo ladne glave ne razmisljajuci hoce li pociniti grijeh jer je neko umro za taj grijeh je cista glupost.

Hiljade i hiljade kontradikcija ima u toj Bibliji i vi pored svega tvrdite da to nije vazno vec da je vazna sustina. Kao da citas neki roman iz kojeg izvlacis pouku. Ej... Bozija knjiga treba da je nekom vodis u zivotu, a ne nesto na sta ce izdvojiti 2 sata i izvuci pouku.
 
rekao sam ti vec i kazhem opet, nije to knjiga iz istorije.
Drugo, ja pretpostavljam da si ti to proverio? Da postoji neka lista tih kontradikcija? Daj da vidimo.

Dokaz da nista ne citas sa foruma. Evo za tebe i u video formatu za bolji dozivljaj.
Postoji previse, previse kontradikcija. Evo samo, SAMO!, naucne kontradikcije:

1. dio:

2. dio:

3. dio:

4. dio:

5.dio:

itd.

Evo ti ovdje 37 matematickih kontradikcija za nepunih 5 minuta.


itd. itd.
 
Sta sam bukvalno shvatio? Taj Jonin znak je nesto najvaznije za hriscane. Jonin znak je ispunjenje prorocanstva?!?!? I vjeruj mi da se ispunilo jer je Jona bio 3 dana i 3 noci ZIV u utrobi ribe a Isus po Bibliji mrtav. To znaci da je Isus bio ziv! Sledece, Isus je stavljen u grobu petak uvece, bio tamo
PETAK VECE
SUBOTA PREKO DANA
SUBOTA VECE

U nedelju Marija Magdalena nalazi praznu grobnicu sto znaci da je proslo samo 1 dan i 2 noci i jos jedna laz od Biblije. Nema tu sta da se tumaci na ovakav ili onakav nacin. Ovo su istorijske cinjenica.

A sva ta prica o raspecu Isusa da bi sada milijardu i po ljudi bilo ladne glave ne razmisljajuci hoce li pociniti grijeh jer je neko umro za taj grijeh je cista glupost.

Hiljade i hiljade kontradikcija ima u toj Bibliji i vi pored svega tvrdite da to nije vazno vec da je vazna sustina. Kao da citas neki roman iz kojeg izvlacis pouku. Ej... Bozija knjiga treba da je nekom vodis u zivotu, a ne nesto na sta ce izdvojiti 2 sata i izvuci pouku.

Ko li tebe uči logiku?
Petak je prvi dan, subota drugi, a nedelja treći. OK?
Znak Jone se ispunio (osim za tebe i slične), jer nigde nije pisalo da će Isusa da proguta riba pa da će sve biti isto kao sa Jonom, mada ni onda ne biste verovali, jer bi tvrdili da to nije ista riba kao ona što je progutala Jonu.
A šta beše sa Svetim Tomom?
 
Ko li tebe uči logiku?
Petak je prvi dan, subota drugi, a nedelja treći. OK?
Znak Jone se ispunio (osim za tebe i slične), jer nigde nije pisalo da će Isusa da proguta riba pa da će sve biti isto kao sa Jonom, mada ni onda ne biste verovali, jer bi tvrdili da to nije ista riba kao ona što je progutala Jonu.
A šta beše sa Svetim Tomom?

Ne, ne, ne... Nemoj da ides tako brzo... Kaze Isus KAO 3 dana i 3 noci sto je Jona bio u utrobi ribe bicu i ja u zemlji. Na kom jeziku ovo KAO znaci vremenski faktor! Jona je bio ZIV! Isus je bio ziv. Kao dokaz... NISU BILA 3 dana i 3 noci vec 1 dan i 2 dana...

Stavljen je u grob petak VECE! Bio je tamo PETAK VECE... SUBOTA PREKO DANA... SUBOTA VECE! Nedelja ujutru (trebalo bi da dodje cak i vece da bi brojao nedelju!) Marija Magdalena nalazi praznu grobnicu. Samo potvrda da je Isus ziv i nije razapet! :bye:
 
ne mogu stvarno, nisam toliko dokon niti sam vernik da gledam sad to. Samo sam hteo da skrenem pazhnju na to da vadjem iz konteksta, izvrtanjem i bukvalnim shvatanjem mozhesh mnogo stvari pretvoriti u svoju korist. A i cenim da u tih desetak klipova sigurno nisi skupio tih 50 000 o kojima drvish stranama vec, tako da i nije bitno.
 
Ne, ne, ne... Nemoj da ides tako brzo... Kaze Isus KAO 3 dana i 3 noci sto je Jona bio u utrobi ribe bicu i ja u zemlji. Na kom jeziku ovo KAO znaci vremenski faktor! Jona je bio ZIV! Isus je bio ziv. Kao dokaz... NISU BILA 3 dana i 3 noci vec 1 dan i 2 dana...

Stavljen je u grob petak VECE! Bio je tamo PETAK VECE... SUBOTA PREKO DANA... SUBOTA VECE! Nedelja ujutru (trebalo bi da dodje cak i vece da bi brojao nedelju!) Marija Magdalena nalazi praznu grobnicu. Samo potvrda da je Isus ziv i nije razapet! :bye:

3 noći..2 dana..sa subote na nedelju..samo još ne znamo da li je noćenje sa doručkom ili je polupansion..
 
Ne, ne, ne... Nemoj da ides tako brzo... Kaze Isus KAO 3 dana i 3 noci sto je Jona bio u utrobi ribe bicu i ja u zemlji. Na kom jeziku ovo KAO znaci vremenski faktor! Jona je bio ZIV! Isus je bio ziv. Kao dokaz... NISU BILA 3 dana i 3 noci vec 1 dan i 2 dana...

Stavljen je u grob petak VECE! Bio je tamo PETAK VECE... SUBOTA PREKO DANA... SUBOTA VECE! Nedelja ujutru (trebalo bi da dodje cak i vece da bi brojao nedelju!) Marija Magdalena nalazi praznu grobnicu. Samo potvrda da je Isus ziv i nije razapet! :bye:

1 dan i 2 dana? To su valjda 3 dana. Ili ti imaš neku bošnjačku matematiku u koju se ja ne razumem?
Sahranjen je pre petka veče. Možda vi sahranjujete noću, ali verni to ne čine. Dakle 3 dana!
 
ne mogu stvarno, nisam toliko dokon niti sam vernik da gledam sad to. Samo sam hteo da skrenem pazhnju na to da vadjem iz konteksta, izvrtanjem i bukvalnim shvatanjem mozhesh mnogo stvari pretvoriti u svoju korist. A i cenim da u tih desetak klipova sigurno nisi skupio tih 50 000 o kojima drvish stranama vec, tako da i nije bitno.

Ja da ih skup 49999 ti ces reci: "VIDIS DA NIJE 50000!" Sa vama se jednostavno ne moze razgovarati...
A sada odjednom nisi dokon... Ako hoces gledaj, ako neces ne moras.. Mene boli uvo za to. Ako mislis da ima nesto prece od istine, ok. Ne mozemo vjecno bjezati, tu se slazemo, zar ne?

3 noći..2 dana..sa subote na nedelju..samo još ne znamo da li je noćenje sa doručkom ili je polupansion..

Kakve tri noci!?!?!?
NOCI: PETAK I SUBOTA
OBDANICE: SUBOTA
Nedelja ujutru je grobnica bila prazna... Znaci nisu ni ove 2 noci i jedan dan vec nisu Isusa ni razapeli. Ali je bilo raspeca... Apostoli nisu bilu tu... Pricali su ljudi i tako stvorili religiju koja je vama vodic u zivotu.. Zalosno!

1 dan i 2 dana? To su valjda 3 dana. Ili ti imaš neku bošnjačku matematiku u koju se ja ne razumem?
Sahranjen je pre petka veče. Možda vi sahranjujete noću, ali verni to ne čine. Dakle 3 dana!

HAHAHAHHA :hahaha: Ok, moram prihvatiti! Ipak je ovo dokaz... :rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ja da ih skup 49999 ti ces reci: "VIDIS DA NIJE 50000!" Sa vama se jednostavno ne moze razgovarati...
A sada odjednom nisi dokon... Ako hoces gledaj, ako neces ne moras.. Mene boli uvo za to. Ako mislis da ima nesto prece od istine, ok. Ne mozemo vjecno bjezati, tu se slazemo, zar ne?



Kakve tri noci!?!?!?
NOCI: PETAK I SUBOTA
OBDANICE: SUBOTA
Nedelja ujutru je grobnica bila prazna... Znaci nisu ni ove 2 noci i jedan dan vec nisu Isusa ni razapeli. Ali je bilo raspeca... Apostoli nisu bilu tu... Pricali su ljudi i tako stvorili religiju koja je vama vodic u zivotu.. Zalosno!



HAHAHAHHA :hahaha: Ok, moram prihvatiti! Ipak je ovo dokaz... :rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ne razumem u čemu je tvoj problem. Da li se slažeš da je Isus sahranjen u petak?
 
Ne razumem u čemu je tvoj problem. Da li se slažeš da je Isus sahranjen u petak?

Kao prvo nije Isus ni razapet... Postoji jako dobra prica o tome... Isus ne bi bio Boziji poslanik da nije zna da pobjegne od grupe podivljalih ljudi. Nego nevazno... Necije raspece je bilo u petak uvece... UVECE! (procitaj text... Prema Bibliji UVECE!)
Pa ako je sahranjen PETAK UVECE (1 noc!)
Bio je tamo preko dana u Subota (1 dan), subota vece (1 noc!)
I ujutra Marija Magdalena nalazi praznu grobnicu...

3 dana i 3 noci u najavi...
1 dan i 2 noci proslo kada su nasli praznu grobnicu

Da ne pominjemo da je Jonin znao KAO JONA a ne DUGO KOLIKO I JONA!!! Ako je KAO Jona onda je ISUS BIO ZIV! Ovo je vrlo lako za shvatiti...
 
Kao prvo nije Isus ni razapet... Postoji jako dobra prica o tome... Isus ne bi bio Boziji poslanik da nije zna da pobjegne od grupe podivljalih ljudi. Nego nevazno... Necije raspece je bilo u petak uvece... UVECE! (procitaj text... Prema Bibliji UVECE!)
Pa ako je sahranjen PETAK UVECE (1 noc!)
Bio je tamo preko dana u Subota (1 dan), subota vece (1 noc!)
I ujutra Marija Magdalena nalazi praznu grobnicu...

3 dana i 3 noci u najavi...
1 dan i 2 noci proslo kada su nasli praznu grobnicu

Da ne pominjemo da je Jonin znao KAO JONA a ne DUGO KOLIKO I JONA!!! Ako je KAO Jona onda je ISUS BIO ZIV! Ovo je vrlo lako za shvatiti...

Da li bi ovo mogao da potkrepiš referencom?
 
Interesuje me samo referenca na deo teksta iz Biblije na koji se pozivaš, ne i ceo tekst.

Ti si hriscanin. Valjda si procitao Bibliju.
Ovaj dio texta:

Koliko dugo je bio na krstu? Neki kazu 3 sata neki kazu 6 sati. Svejedno je.

Vidite, prema Pismima, Zidovi su zurili da ga stave na krst.
Zasto su bili u zurbi? Zato sto su se bojali obicnog naroda. Isus je bio masama ljudi heroj, lijecio je gluve, slijepe, ozivio je mrtvaca, jednom prilikom je nahranio 5 hiljada ljudi sa dva parceta ribe i malo hleba. Na drugom mjestu 3000 ljudi. Ljudi su voljeli takvog covjeka. Ako mu je zivot u opasnosti, moze se javiti i pobuna (naroda).
Zato su ga hitno hitno hitno stavili na krst i rijesili ga se. Uhapisli su ga. Imali su ponocno sudjenje koje se po obicaju ne desava. Rano ujutru su ga odveli Pilatu, a Pilat je samo cekao, nije imao posla, primio ih je i rekao: "On se mene ne tice vodite ga Herodu." Odvode ga Herodu. Herod ceka. Ni on nema sta da radi i prima ih (nista nisu imali da rade, samo su cekali!) Vracaju ga Pilatu :) on ih opet ceka. (iskreno ovo se vidja samo u Holivudu ali nije vazno, prihvata se sve.)
Na kraju, stavljaju ga na krst! To je bilo oko 3 popodne. Na krstu, kazu da je bio 3 sata.
Koliko god da su zurli (Zidovi) da ga stave na krst, toliko su ti cudni ljudi zurili i da ga spuste! Nevjerovatno!
Prvo zure da ga stave na krst a onda zure da ga maknu sa krsta!

Znate li zasto? Zbog sabata. (subota)
U Starom zavjetu im je receno da niko ne smije visiti na drvu, nijedan zlocinac koji je kaznjen po zakonu Gospoda. Zato niko nije smio visiti na krstu u subotu koja pocinje u petak u 6 sati uvece!
Musliani i jevreji racunaju novi dan nakon Zalaska sunca. (primjer veceras pocinje srijeda u 19:58 kada pocinje i mjesec Ramazan kod nas. Kada vidimo mlad mjesec zapocinjemo post. Na kraju mjeseca kada je opet mlad mjesec zavrsavamo post. Tako muslimani i jeverji racunaju dane.)

Dakle, subota pocinje u petak uvece oko 6 sati! Zato su i zurili da ga spuste sa krsta.

Zatim, okupali su ga (ogasulili ga). To traje oko sat, sat i po. Zatim su ga uvili u cefine i stavili ga u grobnicu. Do tada, vec je bilo vece. Prema Bibliji, kada su stavili tijelo u grobnicu vec je bilo vece.

Dakle, petak uvece trebao je biti u grobnici!
Ponavljam... PETAK UVECE TREBAO BI BITI U GROBU!
Subota obdanica, ON BI TREBAO BITI U GROBU! (dijelim dan na dan i noc jer je to tako Isus radio: "Kao sto je Jona bio tri dana i tri noci...")
Dakle, petak uvece, subota obdanice, subota uvece.

NEDELJA UJUTRU, prvi dan u nedelji, Marija Magdalena odlazi do grobnice! Tako Biblija kaze. Grobnica je bila prazna!!!

Kazem, trebalo bi, trebalo bi, trebalo... Znate zasto? Zato sto je mogao izaci vec u petak uvece. (Ali posto Biblija to ne kaze, neci ni ja naglasavati.) Cinjenica da je mogao...
Nego nevazno...

PITANJE: KOLIKO DANA I KOLIKO NOCI JE PROSLO!?!?

1 dan i 2 noci!

Pitam vas je li to isto kao sto je Isus rekao: "Kao sto je Jona bio tri dana i tri noci, tako ce i covjeciji sin biti TRI DANA I TRI NOCI"

Znaci, Isus je opet omanuo!

Jedno pitanje na koje @Sale nikad ne odgovara... Reci mi iskreno, jesi li ikada procitao Bibliju!?
 
Ti bi nagovoto, a?! E pa to nije iz jednog stiha... To je iz pola Biblije... Znao bi da si procitao!

Dovoljan je jedan psalam koji tvrdi ovo:

Kao prvo nije Isus ni razapet... Postoji jako dobra prica o tome... Isus ne bi bio Boziji poslanik da nije zna da pobjegne od grupe podivljalih ljudi. Nego nevazno... Necije raspece je bilo u petak uvece... UVECE! (procitaj text... Prema Bibliji UVECE!)

Oko toga smo i počeli, zar si zaboravio?
 
Pitaj malo dete, ono zna odgovor. ;)
Naravno da je u pitanju metafora, pa i mala deca znaju da u ribama nema zlatnih novčića.

Pa što ne objasniš tu metaforu???


A znam zašto sam to napisao a ti očito ne kužiš zašto.
Jer ima ovde koji vjeruju da čovjek tri dana u ustima ribe može živjeti.
Eto zašto genije...pa sa našao svrsihodno s time da pokažem point da......

I ne dosađuj s takvim ispadima ubuduće nisam ja ovce mali s tobom čuvao...
Malo prati tokove diskusija....
 
Pitaj malo dete, ono zna odgovor. ;)
Naravno da je u pitanju metafora, pa i mala deca znaju da u ribama nema zlatnih novčića.

robert_pattinson240_160330.jpg
 

Back
Top