Kršomi kada motam levo desno desktope upada SPAM!

Kvaka je uzimanje telefona uz ugovor. To se nikako ne isplati. Uzmes lepo telefon na rate, sto mu dodje
jeftinije... a ugovor ne moras uopste, moze i prepaid...
Bio sam dugo na pripeidu,a od kako se slabije krecem,da ne opterecujem druge da mi uplacuju dopunu,zato sam i uzeo,neki manji paket,ali kao sto sam pisao i te pare tesko da potrosim,jer kad koristim telefon,koristim Viber sa Wi Fi-ja sa kompa,a imam mnogo minuta za razgovor u mrezi,a i van mreze,a SMS su neograniceni za sve vrste mreze.Telefon mi je star skoro 3 godine,a kao nov je.Koristim to samo po potrebi.
 
Mario,jedini izlaz ti je SD kartica sa malo vise memorije i podesis u telefonu da se sve pokrece sa SD kartice,onda telefon ostaje,neopterecen.
Imam sd karticu na koju sve ide, problem je mem telefona koje jednostavno nema. Zanimljivo je i kako neke sistemske aplikacije nabubre na par gb preko noći i kada ih deinstaliram i opet pokrenem onda nastane kuršlus tel ne može da radi ceo dan kako treba. Uopšte sve komplet hardver i miui su teško đubre!
 
Imam sd karticu na koju sve ide, problem je mem telefona koje jednostavno nema. Zanimljivo je i kako neke sistemske aplikacije nabubre na par gb preko noći i kada ih deinstaliram i opet pokrenem onda nastane kuršlus tel ne može da radi ceo dan kako treba. Uopšte sve komplet hardver i miui su teško đubre!
Ne shvatam,kako kod tebe dolaze toliki apdejti,ja se i ne secam kada mi se apdejtovao telefon,a kada se apdejtuje,ne odbijam nista.Kao sto sam napisao na telefonu imam 64 Gb memorije,a zauzeto 15 i nesto Gb.Ostalo slobodno,a na SD kartici nemam zauzeca ni 10%,a telefon podesen da radi sa kartice.i ne osecam nista.Doduse,pisao sam,ne idem na net sa telefonom.Ponekad bas,kada me mrzi da palim komp,potrazim nesto na telefonu.Ne slusam muziku na telefonu.recimo nije da bas nemam ni zhtevnih stvari na njemu.Na primer melodija na telefonu mi je "Jednoj Zeni" od Zlatka Manojlovica MP3.Do skoro sam imao i Mocarta za Poruke,pa mi je bilo dugacko i vratio sam na telefonski zvuk,ali nisam imao nikakvih bagova ni problema.Ni taj moj Alkatel nije neki jak telefon,ali meni odradjuje sve sto mi je potrebno,bez problema.
 
Bukvalno svaki dan ili svaki drugi se apdejtuje po desetak aplikacija. Ako ne apdejtuješ ne radi. Puca non stop. Nije mi jasno šts to recimo vajber non stop apdejtuje?!?? Smajlije? I već god dana ne radi vajber. I sve te aplikacije jednostavno bubre i rastu svakim apdejtom!

I svu tu govnhuriju moram ručno da čistim! Nekoliko ap svaka po GB!
 
Bukvalno svaki dan ili svaki drugi se apdejtuje po desetak aplikacija. Ako ne apdejtuješ ne radi. Puca non stop. Nije mi jasno šts to recimo vajber non stop apdejtuje?!?? Smajlije? I već god dana ne radi vajber. I sve te aplikacije jednostavno bubre i rastu svakim apdejtom!

I svu tu govnhuriju moram ručno da čistim! Nekoliko ap svaka po GB!
Ti bas nemas srece sa tim telefonima.Ja ne pamtim kada mi se Viber apdejtovao.Samo onda kada je umesto obicnog dosao Rakuten.WatsApp isto tako.Imao sam i onaj Telegram,ali sam ga izbrisao,jer nemam nekih poznanika na toj aplikaciji.Stariji izgleda slabije to koriste.
 
Bukvalno svaki dan ili svaki drugi se apdejtuje po desetak aplikacija. Ako ne apdejtuješ ne radi. Puca non stop. Nije mi jasno šts to recimo vajber non stop apdejtuje?!?? Smajlije? I već god dana ne radi vajber. I sve te aplikacije jednostavno bubre i rastu svakim apdejtom!

I svu tu govnhuriju moram ručno da čistim! Nekoliko ap svaka po GB!
To ti Kinezi uvaljuju malware. Ne apdejtuje se cesto viber...
 
šta ćeš više za malo surfa i nekoliko aplikacija? Stvarno sam nezahtevan korisnik ne zanima me tel. Ne igram se ne slušam muziku ništa.

Kaaad posle tri meseca nema memorije nestalo? Uvališe mi kurcchinu slonovsku!
memorija ne moze da nestane posle tri meseca ili je ima ili je nema.
ti ne da nisi nezahtevan korisnik nego si prezahtevan i ti si ga prepunio i tu je nestala ta memorija u milion background procesa koji rade.
 
Kvaka je uzimanje telefona uz ugovor. To se nikako ne isplati. Uzmes lepo telefon na rate, sto mu dodje
jeftinije... a ugovor ne moras uopste, moze i prepaid...
u stvari isplati se... samo treba da dobro iskombinujes paket.
ja sam napravio detaljnu racunicu kad sam uzimao telefon i kad dodam sto dodatno placam na racun koji sam tad placao mene je telefon izasao nekih 400 evra jeftinije nego da sam ga kupio u prodavnici... ali treba sacekati novogodisnje akcije koje su uvek odlicne.
 
Imam sd karticu na koju sve ide, problem je mem telefona koje jednostavno nema. Zanimljivo je i kako neke sistemske aplikacije nabubre na par gb preko noći i kada ih deinstaliram i opet pokrenem onda nastane kuršlus tel ne može da radi ceo dan kako treba. Uopšte sve komplet hardver i miui su teško đubre!
koje sistemske aplikacije?
 
u stvari isplati se... samo treba da dobro iskombinujes paket.
ja sam napravio detaljnu racunicu kad sam uzimao telefon i kad dodam sto dodatno placam na racun koji sam tad placao mene je telefon izasao nekih 400 evra jeftinije nego da sam ga kupio u prodavnici... ali treba sacekati novogodisnje akcije koje su uvek odlicne.
Moj telefon bio 200 evra.Zadovoljan i sa cenom i paketom.Sada imam jos manji paket,a nemam ratu za telefon,jer je ovaj prethodni jos dobar.Imam 1,5 GB neta,koji ja ne potrosim.Moze da se nakupi do 5 GB.To ponekad koristim kada nisam kod kuce zbog Wi Fi-ja,ali opet ne potrosim.
 
Kada telefon ima lažnu memoriju onda su i tri aplikacije pun telefon. Dabog da i tebe za tvoj novac kinezi isto prevarili i nasukali pa ćeš da vidiš šta je pun telefon.

Taj telefon nije reklamiran kao neki koji ne može ni 5 aplikacija da ima.

I kako sam primetio kinez čim ti aninstaliraš neku aplikaciju on taj prostor popuni nekim đubr apdejtom. U roku od par dana ti nestane ceo gb imaginarne memorije.
 

Back
Top