Krompir pire...

Red

ishchashena
Poruka
66.910
Zvuči sasvim jednostavno, kuvan, pasiran krompir. Ali srela sam se sa više načina pripreme. Ja kuvam krompir samo malo posoljen, posle ocedim, ali ne sasvim, dodam mleka, malo masti, od začina samo biber i so. Ako je mleko domaće, ubacim i kajmak koji ostane od kuvanja, ali onda bez masti.

Kako Vi spremate, podelite neke cake sa nama?
 
Ja isto skuvam krompir prethodno iseckan na nešto sitnije komade kako bi lakše i brže omekšao onda procedim i dodam jogurt ili pavlaku i sve to zgnječim sa onom metalnom rupičastom alatkom predviđenom za to i ako ne znam kako se to nešto zove,onda posolim i to je to
 
Zvuči sasvim jednostavno, kuvan, pasiran krompir. Ali srela sam se sa više načina pripreme. Ja kuvam krompir samo malo posoljen, posle ocedim, ali ne sasvim, dodam mleka, malo masti, od začina samo biber i so. Ako je mleko domaće, ubacim i kajmak koji ostane od kuvanja, ali onda bez masti.

Kako Vi spremate, podelite neke cake sa nama?
Skuvam krompir, dodam mleko i obavezno puter, so i to je to.
 
skuvam ocišcen i iseckan krompir u posoljenoj vodi , ocedim , izgnjecim dobro sa pasirkom za krompir
dodam iskljucivo puter i mleko i kašikom ili varjacom umutin pire , posolom jos ako je potrebno i pie mi je uvek fantazija
1133545.jpg
 
Zvuči sasvim jednostavno, kuvan, pasiran krompir. Ali srela sam se sa više načina pripreme. Ja kuvam krompir samo malo posoljen, posle ocedim, ali ne sasvim, dodam mleka, malo masti, od začina samo biber i so. Ako je mleko domaće, ubacim i kajmak koji ostane od kuvanja, ali onda bez masti.

Kako Vi spremate, podelite neke cake sa nama?
Malo mleka, maslaca i soli. Najprostije moguće.
 
skuvam ocišcen i iseckan krompir u posoljenoj vodi , ocedim , izgnjecim dobro sa pasirkom za krompir
dodam iskljucivo puter i mleko i kašikom ili varjacom umutin pire , posolom jos ako je potrebno i pie mi je uvek fantazija
Pogledajte prilog 1027423
Skuvam krompir, dodam mleko i obavezno puter, so i to je to.
Malo mleka, maslaca i soli. Najprostije moguće.
potpuno isto...meni je to taj pravi ukus...puter-mleko kraj
 
Operem i oljuštim krompir, isečem na komade, obarim. Izgnječim ga viljuškom dok je još vreo, dodam mleko, maslac, so i biber, sve to fino sjedinim i gotovo. Nekad se desi da pravim verziju sa vrelom vodom umesto mleka, isto sa maslacem i začinima. Bude baš lepo.
 
Кувам бели кромпир, исечем на половине или четвртине, не превише ситно да не постане воден. Добро оцедим, посолим, ставим коцку путера, изгњечим и када нема ни једне грудвице додајем млеко и мешам да буде пенаст. Никакве више зачине не волим. Њему укус даље даје јело уз које се једе.
 
Probaj nekada mikserom da umutiš, uz dodatak vrelog mleka i maslca.

Imam gnječilicu, baš retko je koristim. Volimo pire ovako kako sam napisala.
Gnječilicom ostane poneka grudvica krompira i nije vazdušast, beo i lagan, kao kada se uradi mikserom.

Додајем и млеко и путер али је миксер непотребан. Изгњечим га баш добро и нема никаквих грудвица.
 

Back
Top