• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Krompir pire...

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
60.898
Zvuči sasvim jednostavno, kuvan, pasiran krompir. Ali srela sam se sa više načina pripreme. Ja kuvam krompir samo malo posoljen, posle ocedim, ali ne sasvim, dodam mleka, malo masti, od začina samo biber i so. Ako je mleko domaće, ubacim i kajmak koji ostane od kuvanja, ali onda bez masti.

Kako Vi spremate, podelite neke cake sa nama?

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.665
Ja isto skuvam krompir prethodno iseckan na nešto sitnije komade kako bi lakše i brže omekšao onda procedim i dodam jogurt ili pavlaku i sve to zgnječim sa onom metalnom rupičastom alatkom predviđenom za to i ako ne znam kako se to nešto zove,onda posolim i to je to

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.235
Zvuči sasvim jednostavno, kuvan, pasiran krompir. Ali srela sam se sa više načina pripreme. Ja kuvam krompir samo malo posoljen, posle ocedim, ali ne sasvim, dodam mleka, malo masti, od začina samo biber i so. Ako je mleko domaće, ubacim i kajmak koji ostane od kuvanja, ali onda bez masti.

Skuvam krompir, dodam mleko i obavezno puter, so i to je to.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
281.935
skuvam ocišcen i iseckan krompir u posoljenoj vodi , ocedim , izgnjecim dobro sa pasirkom za krompir
dodam iskljucivo puter i mleko i kašikom ili varjacom umutin pire , posolom jos ako je potrebno i pie mi je uvek fantazija
1133545.jpg

Poruka
8.497

Malo mleka, maslaca i soli. Najprostije moguće.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.082
skuvam ocišcen i iseckan krompir u posoljenoj vodi , ocedim , izgnjecim dobro sa pasirkom za krompir
dodam iskljucivo puter i mleko i kašikom ili varjacom umutin pire , posolom jos ako je potrebno i pie mi je uvek fantazija
Pogledajte prilog 1027423
Skuvam krompir, dodam mleko i obavezno puter, so i to je to.
Malo mleka, maslaca i soli. Najprostije moguće.
potpuno isto...meni je to taj pravi ukus...puter-mleko kraj

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
49.076
Кувам бели кромпир, исечем на половине или четвртине, не превише ситно да не постане воден. Добро оцедим, посолим, ставим коцку путера, изгњечим и када нема ни једне грудвице додајем млеко и мешам да буде пенаст. Никакве више зачине не волим. Њему укус даље даје јело уз које се једе.

електрика

Zaslužan član
Poruka
115.110
Probaj nekada mikserom da umutiš, uz dodatak vrelog mleka i maslca.

Imam gnječilicu, baš retko je koristim. Volimo pire ovako kako sam napisala.
Gnječilicom ostane poneka grudvica krompira i nije vazdušast, beo i lagan, kao kada se uradi mikserom.

Додајем и млеко и путер али је миксер непотребан. Изгњечим га баш добро и нема никаквих грудвица.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.