Kriza srednjih godina-simptomi? Jeste li ih svesni?

Kako prepoznati da li se nalazimo u krizi srednjih godina? Nekada znaci nisu tako očigledni kao kupovina crvenog kabrioleta. Kriza srednjih godina može da uključuje:​

  1. Nezadovoljstvo životom ili životnim stilom koji je pružao zadovljstvo tokom dugog perioda
  2. Osećanje nemira i potreba da se uradi nešto potpuno drugačije
  3. Preispitivanje odluka koje su davno donete i smisla života
  4. Osećanje zbunjenosti po pitanju toga ko ste i šta radite sa svojim životom
  5. Iritabilnost
  6. Učestalo osećanje tuge
  7. Preterano povećana ili snižena seksualna želja
  8. Preljube, najčešće sa mnogo mlađim osobama
  9. Preterano povećana ili snižena ambicija
  10. Preterano konzumiranje alkohola, narkotika ili hrane
 
Screenshot_2024-03-13-18-17-22-462-edit_com.android.chrome.jpg



Ko greši,vi mudraci i sveznalice ili novine na koje se pozivate...Bože dragi koji idiotizam.
 
neko postane svestan smrtnosti i sa 20 ako se spicko u saobracajnoj nesreci pa jedva osto ziv... deca se od malena uce da posle zivota ide smrt i roditelji sa njima jako puno razgovaraju o tome... tako da onaj koji treba da sprca pola zivota u nista, pa kad ga zaboli jetra i lekar mu kaze manje pi il ces da ides pod zemlju ... postaje tek tad svetan smrtnosti.

a do tad je mislio da ce ziveti vecno :rotf:
 
sto bi rekla ona mala iz filma sa de nirom de je razlika izmedju njih bila 40+ :lol: kad je de niro naguzi i pocne da urla a ona ga nevino pita, el svrsavas il umires :lol:

tako da ko sto ranije pisah na religiji, u svakom seksu sahranjemo boga u nama, tako da savetovao bi svim muskima da jako rano treba da pocnete mislite na kosaca, najbolje dok karate jos i sa 30 :lol:

valja se. naucih na forumu.
 
Ok, mogu da je preimenujem u promene koje neki muškarci doživljavaju u tim godinama? Ako o menopauzi mežemo pričati potpuno otvoreno, ne razumem zaštobi se ova tema komentarisala samo negativno ?

Obe teme su osetljive. Jedina razlika je to sto je "Menopauza" osetljivija buduci da je menopauza neizbezna stvar.

Ako tema bas mora da se tice menopauze ili krize srednjih godina, hajde barem da smislimo neku koja bi bila konstruktivna.

Opservacija broj jedan jeste to da ljudi vole da se upoznaju -- da slusaju o drugima i da pricaju o sebi. U tu svrhu su korisne pitalice tj. teme gde se od clanova trazi da kazu odredjenu stvar o sebi.

Bitna karakterstika takvih tema jeste to sto se postavljaju konkretna pitanja koja se ticu samih ucesnika a ne neka opsta kao sto su "Sta zene ovo", "Da li su zene ono" i tako dalje. Svako bi pricao o sebi, a ne o nekim stvarima koje su van njih, tako da bi ljudi imali mnogo manje razloga da se svadjaju.

Naprimer, mogli bi da odemo na podforum muskarci i tamo pitamo ljude kako bi postupili ako bi, naprimer, njihova supruga zbog ulaska u menopauzu odbila da spava s njima. Da li bi se razveli? Da li bi je varali? Da li bi trazili od nje dozvolu da vidjaju druge zene? Da li bi cekali da se oporavi -- i koliko dugo? Da li bi pristali na to da ih supruga zadovoljava ali bez penetracije? Da li bi trazili od nje da trpi bol? Sta ako je ne boli vec je jednostavno nezainteresovana? Sta ako se ugoji? Da li bi bili besni na nju? ( Tesko pitanje, znam. ) I tako dalje.

Bitno je da uvodni post ne bude sastavljen od 2-3 recenice. Takve teme se obicno ne shvataju ozbiljno. A bitno je i da je hipoteticka situacija bude dovoljno razredjena i da ima dovoljno pitanja koja bi navela ucesnike da razmisljaju.

Po meni to ne bi bila bog zna kako duboka i interesantna tema za razgovor ali svakako dosta dublje i interesantnija od postojece.
 
rekoh da postoje ljudi koji kriziraju a i oni kojima je to mislena imenica. misleci na musku krizu o kojoj elaborirate tako mastovito :lol:

svako sa godinama udje u neki kriniz period, ali generalizovati na osnovu nekih muskih dileja, da je svima potrebna afirmacija i jeftina potvrda muskosti kada zapadnu u corsokak svoje neizivljenosti, sta da kazem nego da se nasmejem...lezecki ako treba :rotf:
Ja apsolutno ništa nisam elaborirala jer ne bih postavila pitanje o tome, već bih iznela elaborat. Naravno da mi nije bila ideja da generalizujem, već samo da se informišem o tome od muških članova koji imaju šta da kažu na tu temu. Ne nasedam na predrasude niti imam isključivo mišljenje tako da mogu prihvatiti svačije viđenje, osim ponekih koji ne shvate poentu teme. I osećam potrebu da naglasim da ovime ne mislim na tvoj post koji mi jeste dao neke odgovore.
 
Obe teme su osetljive. Jedina razlika je to sto je "Menopauza" osetljivija buduci da je menopauza neizbezna stvar.

Ako tema bas mora da se tice menopauze ili krize srednjih godina, hajde barem da smislimo neku koja bi bila konstruktivna.

Opservacija broj jedan jeste to da ljudi vole da se upoznaju -- da slusaju o drugima i da pricaju o sebi. U tu svrhu su korisne pitalice tj. teme gde se od clanova trazi da kazu odredjenu stvar o sebi.

Bitna karakterstika takvih tema jeste to sto se postavljaju konkretna pitanja koja se ticu samih ucesnika a ne neka opsta kao sto su "Sta zene ovo", "Da li su zene ono" i tako dalje. Svako bi pricao o sebi, a ne o nekim stvarima koje su van njih, tako da bi ljudi imali mnogo manje razloga da se svadjaju.

Naprimer, mogli bi da odemo na podforum muskarci i tamo pitamo ljude kako bi postupili ako bi, naprimer, njihova supruga zbog ulaska u menopauzu odbila da spava s njima. Da li bi se razveli? Da li bi je varali? Da li bi trazili od nje dozvolu da vidjaju druge zene? Da li bi cekali da se oporavi -- i koliko dugo? Da li bi pristali na to da ih supruga zadovoljava ali bez penetracije? Da li bi trazili od nje da trpi bol? Sta ako je ne boli vec je jednostavno nezainteresovana? Sta ako se ugoji? Da li bi bili besni na nju? ( Tesko pitanje, znam. ) I tako dalje.

Bitno je da uvodni post ne bude sastavljen od 2-3 recenice. Takve teme se obicno ne shvataju ozbiljno. A bitno je i da je hipoteticka situacija bude dovoljno razredjena i da ima dovoljno pitanja koja bi navela ucesnike da razmisljaju.

Po meni to ne bi bila bog zna kako duboka i interesantna tema za razgovor ali svakako dosta dublje i interesantnija od postojece.
Zamisli kad se slažem sa većinom ovoga što si naveo i smatram odličnom idejom i predlogom. Ovo pitanje je iniciralaona druga tema, na kojoj sam mogla da komentarišem a na ovoj temi nisam validan učesnik jer nemam argumentovano dokaze, zato uvodni post i nije mogao biti duži.
 
Pogledajte prilog 1514034


Ko greši,vi mudraci i sveznalice ili novine na koje se pozivate...Bože dragi koji idiotizam.
Ali ja tebe zaista ne razumem, prvo si počeo sa tezom da ceo svoj život živiš punim plućima, ljubav i samo ljubav uz pare, ima se, može se, a onda krećeš u odbranu pojedinih muškaraca koji su burno reagovali kada se pomene da kriza srednjih godina pogađa muškarce.
 
Zamisli kad se slažem sa većinom ovoga što si naveo i smatram odličnom idejom i predlogom. Ovo pitanje je iniciralaona druga tema, na kojoj sam mogla da komentarišem a na ovoj temi nisam validan učesnik jer nemam argumentovano dokaze, zato uvodni post i nije mogao biti duži.
Nije tema problem,nisi ti nista lodse ucinila otvarajuci diskusiju,problem je hronicna mrznja.
Postoji nekoliko clanica i njihovih poltrona koje svaku temu po pitanju muskaraca svedu na obracun,licni sukob,licne frustracije,ratno podrucje gde rafalima mrznje izazovu exploziju reakcije ostalih clanova.
Ovo o cemu pisem je vise za psihijatriju,ja sam masinac i ne razumem se ali kao iskusan covek mogu prepoznati ovo o cemu pisem.
Znas ti sve ovo,siguran sam ali ja kao ja,moram reci sta mislim....
 

Kako prepoznati da li se nalazimo u krizi srednjih godina? Nekada znaci nisu tako očigledni kao kupovina crvenog kabrioleta. Kriza srednjih godina može da uključuje:​

  1. Nezadovoljstvo životom ili životnim stilom koji je pružao zadovljstvo tokom dugog perioda
  2. Osećanje nemira i potreba da se uradi nešto potpuno drugačije
  3. Preispitivanje odluka koje su davno donete i smisla života
  4. Osećanje zbunjenosti po pitanju toga ko ste i šta radite sa svojim životom
  5. Iritabilnost
  6. Učestalo osećanje tuge
  7. Preterano povećana ili snižena seksualna želja
  8. Preljube, najčešće sa mnogo mlađim osobama
  9. Preterano povećana ili snižena ambicija
  10. Preterano konzumiranje alkohola, narkotika ili hrane
https://www.psihocentrala.com/zivot...ina-prilika-za-rast-ili-korak-ka-destrukciji/
Da linkujemo mišljenje psihologa pa će možda neki uvideti da se radi o muškarcima ;)
Nekim muškarcima ;)
 
Ali ja tebe zaista ne razumem, prvo si počeo sa tezom da ceo svoj život živiš punim plućima, ljubav i samo ljubav uz pare, ima se, može se, a onda krećeš u odbranu pojedinih muškaraca koji su burno reagovali kada se pomene da kriza srednjih godina pogađa muškarce.
Sta je nejasno...sve navedeno je tacno..zivim kako sam napisao...stacu u odbranu svakog ko je pogodjen necijom lazi,necijom zlovoljom,necijim bolesnim vizijama svega oko sebe.
 

Back
Top