Kriterijum

kriterijum za nabavku automobila nekako jos mogu da smislim (ono: potrosnja na 100km po gradu, putu.., cena odrzavanja, udobnost, iskustva drugih u eksploataciji, koliko se kvari, posto delovi itd.)

Racionalnu 'nabavku' partnerke po krtierijumima, uz svo duzno postovanje ne mogu ni da zamislim. To je nekako kod mene vise kriterijum t.j. pitanje srca, pa ako srce javi to je to - onda je to to. Ako ne - nista - ne radi. Pa moze i carica da bude.
Pa to takozvano "srce" ima podsvesnih kriterijuma na milijarde, i to su sve racionalni kriterijumi koji su već toliko srasli sa nama da ih više ni ne smatramo kriterijumima. Nije kao da "srce" samo bleji i čeka da nešto prihvati ili odbije zakonom verovatnoće
 
Pa to takozvano "srce" ima podsvesnih kriterijuma na milijarde, i to su sve racionalni kriterijumi koji su već toliko srasli sa nama da ih više ni ne smatramo kriterijumima. Nije kao da "srce" samo bleji i čeka da nešto prihvati ili odbije zakonom verovatnoće
Tako je! Ne radi na slucajni uzorak nego na tacno odredjeni. Ali ko ce da se smara pa da misli organizuje vaga odbacuje ukljucuje sklanja rastavlja i sastavlja cinioce i pocinioce kad sve samo radi pa tako milionima godina unazad po tom pitanju
 
Tako je! Ne radi na slucajni uzorak nego na tacno odredjeni. Ali ko ce da se smara pa da misli organizuje vaga odbacuje ukljucuje sklanja rastavlja i sastavlja cinioce i pocinioce kad sve samo radi pa tako milionima godina unazad po tom pitanju
Ali zna srce morončina ponekad da usvoji i poneki grozan kriterijum, tako da bih ja njega bacačem plamena pročistila bar jednom godišnje
 
Šta biste izdvojili kao osnovni kriterijum za izbor partnera ?
Svi smo mi različiti, tako da su nam i potrebe različite.
Osim tog čuvenog forsiranog fizičkog izgleda, koja je tajna presudna da li će nam se neko dopasti ili ne ?

Mnogi insistiraju na originalnosti i opuštenosti.
Da li je to olakšavajuća okolnost ili samo lakši put, lišen obaveza i osećaja odgovornosti ( za osećana druge strane )?

Vođeni idejom, prilagodi mi se, možda prođeš test?

( Autorska )Pogledajte prilog 1485501

Само се губи време око критеријума.
Треба га имати али....
Због изгубљеног времена мање љубакања и осталих размена течности.
 
Da ume da voli bezuslovno, da me mostuje jednako koliko me i voli, da ne stvara situacije i okolnosti i muva se negde da mi stvara osecaj nelagode i ljubomore...

Da ima osecaj razumevanja i empatiju, opstu kulturu osecaj za humor, da voli prirodu i da pravi dramu oko sitnih stvari, da be mraci i da ima vedar duh cak i kad je tuzna i u nekom depresivnom periodu da je mogu sitne stvari pokrenuti i razveseliti a ne da mraci ko neka suicidna osoba opterecena smrcu...
 
Ne verujes samoj sebi?
Ili imas losa iskustva sa ugradjenim softvefom?
Pa nije se nešto bajno pokazao taj softver isprva, ali sam samim tim naučila da su neke osobine koje sam želela da pronađem u jednoj osobi antagonističke, nečega se od tih silnih postavki uvek mora odreći zarad dobiti na drugoj strani.

Ali ne ljutim se ja na softverčić, ažuriram ga kako sazrevam, i bićemo mi ok
 
Šta biste izdvojili kao osnovni kriterijum za izbor partnera ?
Sličnost, podudaranje u mišljenju, interesovanjima, stavovima.To mi je jako bitno .

Osim tog čuvenog forsiranog fizičkog izgleda, koja je tajna presudna da li će nam se neko dopasti ili ne ?
Fizički izgled nije presudan u mom slučaju.
Spoljašnjost je samo slika, fasada.
Bitno je ono što osoba ima unutra, u sebi.
 
Evo moje male priče koja možda nekome može biti od koristi.

Nakon jedne vrlo strastvene veze koja se neslavno završila, ja sam u duhu čoveka koji ceni karakterne osobine rešila da se udam za osobu koja je pametna, snalažljiva, iskrena, vredna itd. I upoznala me je drugarica sa njenim drugom. Hrišćanin, pametan, iskren, bogat za svoje godine, sposoban itd. Nije da se nisam trudila, jesam svojski da ga zavolim. Ali jednom smo bili kod njegovog prijatelja pesnika. Nakon toga pesnik pozove ovog i kaže mu iskren ću biti sa tobom, ona tebe ne voli. Pozove on mene i ispriča to. Kaže znam ja da stalno nešto nedostaje i mislim da jeste to. Sela sam i shvatila to je. Ja sam strastvena osoba. Znam da ima osoba sa druge strane kojima je sigurnost bitna, nekad i najbitnija, i karakter osobe. Ali jbg, ko šro reče @marloni jednom, za ljubav se živi, to je ono što pamtimo. Parafraza 😁.
glavno das pomenula na prvom mestu da je bio hriscanin ko da je to neka vecita duhovna vrednost.

biti vernik i verovati su dve stvari. za ljubav se ne zivi, za nju se i umire.
 
Pored klasike: normalna,karakterna,skromna,duševna dobrica,u krevetu goropadnica,zgodna elokventna,lijepa etc
treba posjedovati i vještine: pletenja,heklanja,šivanja,kuhanja i slično.
Dodatni + je i ako zna upravljati traktorom...ali nije uvjet.
 

Back
Top