Kriterijum

Vođeni idejom, prilagodi mi se, možda prođeš test?
Najgore je imati posla sa manipulatorom.
To je posebna vrsta egoističnog račundžije.
Neko ko manipuliše i pravi smicalice zarad svoje koristi.

Ako se na tako nešto naleti, a nije retko danas, e onda se čovek može naći u nebranom grožđu.
Kad neko nije za vezu/porodicu već za svoje dupwe mnogo toga u porodici može da propadne.
 
Критеријуми се временом мењају.
Неки кажу да опадају, ја мислим мењају.

База је да буде "нормална" особа.

Када пожелимо "нормалну", заправо мислимо...сличну.

Толеранција и подршка.
Звучи просто.
 
Šta biste izdvojili kao osnovni kriterijum za izbor partnera ?
Svi smo mi različiti, tako da su nam i potrebe različite.
Osim tog čuvenog forsiranog fizičkog izgleda, koja je tajna presudna da li će nam se neko dopasti ili ne ?

Mnogi insistiraju na originalnosti i opuštenosti.
Da li je to olakšavajuća okolnost ili samo lakši put, lišen obaveza i osećaja odgovornosti ( za osećana druge strane )?

Vođeni idejom, prilagodi mi se, možda prođeš test?

( Autorska )Pogledajte prilog 1485501
Dve posve razlicite stvari ; izbor partnera, i dopadanje

Partner je obicno osoba na koju se mozes osloniti, i u koju imas poverenje
Dopdanje je kategorija "kako sam raspolozen u tom trenutku" (da li mi pasu intelektualne opaske, ili mi se seksa bez razmisljanja sta ce biti posle)
 
Dve posve razlicite stvari ; izbor partnera, i dopadanje

Partner je obicno osoba na koju se mozes osloniti, i u koju imas poverenje
Dopdanje je kategorija "kako sam raspolozen u tom trenutku" (da li mi pasu intelektualne opaske, ili mi se seksa bez razmisljanja sta ce biti posle)
Da, nisam se dobro izrazila.
Tj. nisam bila precizna. Pod dopadanjem nisam mislila na simpatisanje i površno sviđanje, već nešto šta nas navede da tu osobu izdvojimo od ostalih.Da u njoj vidimo nešto posebno.
 
Da, nisam se dobro izrazila.
Tj. nisam bila precizna. Pod dopadanjem nisam mislila na simpatisanje i površno sviđanje, već nešto šta nas navede da tu osobu izdvojimo od ostalih.Da u njoj vidimo nešto posebno.
To "nesto posebno", moze biti tvoja imaginacija ; nesto kao lepo odelo koje obuces na nekoga, pa uzivas u tom lepom odelu.:)
Kako mozes znati da li je neko poseban (bas stelovan za tebe), nakon sto si prvi puta videla tu osobu?
 
Šta biste izdvojili kao osnovni kriterijum za izbor partnera ?
Svi smo mi različiti, tako da su nam i potrebe različite.
Osim tog čuvenog forsiranog fizičkog izgleda, koja je tajna presudna da li će nam se neko dopasti ili ne ?

Mnogi insistiraju na originalnosti i opuštenosti.
Da li je to olakšavajuća okolnost ili samo lakši put, lišen obaveza i osećaja odgovornosti ( za osećana druge strane )?

Vođeni idejom, prilagodi mi se, možda prođeš test?

( Autorska )Pogledajte prilog 1485501

Ne razmisljam nikad o individualnim osobinama, vec nekaako na podsvesnom nivou obradim celokupnu sliku, osobine, izgled, miris (ovo je jako bitno i iskljucujuce) i ako taj podsvesni/automatski deo mene kaze "to je to", onda mogu da zapocnem nesto.

E, kada se zapocne i krene veza, onda se svesno uvidjaju neke stvari, ali suma sumarum je koliko nase vrline i mane idu zajedno kad se spoje. Koliko je zajednicki zivot lak i lep.

Jednom sam bio u vezi sa brutalno zgodnom curom, koja je pored toga bila i moralna/ljudska gromada!
Seks je bio fantastican.
Ali kada smo krenuli da zivimo zajedno, nije leglo i uprkos svemu dobrom, za dva meseca smo se razisli.
Kad se kaze "zivot cine sitnice", misli se upravo na svakodnevnicu i sve obicne stvari koje radimo od kad ustanemo dok ne zaspimo. Ako to ne ide glatko i lako, onda dzaba sve - nema tu sreće.
 
To "nesto posebno", moze biti tvoja imaginacija ; nesto kao lepo odelo koje obuces na nekoga, pa uzivas u tom lepom odelu.:)
Za mene"nešto posebno" nikada nije vezano za lepo odelo, niti bilo šta fizički. Već za osećaj bliskosti i prepoznavanja. Sličan karakter, osobine..
Kako mozes znati da li je neko poseban (bas stelovan za tebe), nakon sto si prvi puta videla tu osobu?
Nisam napisala da se taj zaključak donosi nakon prvog viđenja. Naprotiv, smatram da je to nemoguće. Potrebno je vreme, upoznavanje, koje nam omogućava da nekoga vidimo u svim raspoloženjima i situacijama.
Ne treba žuriti sa odlukama, naročito ne samo na osnovu fizičkog izgleda.
 
Ne razmisljam nikad o individualnim osobinama, vec nekaako na podsvesnom nivou obradim celokupnu sliku, osobine, izgled, miris (ovo je jako bitno i iskljucujuce) i ako taj podsvesni/automatski deo mene kaze "to je to", onda mogu da zapocnem nesto.

E, kada se zapocne i krene veza, onda se svesno uvidjaju neke stvari, ali suma sumarum je koliko nase vrline i mane idu zajedno kad se spoje. Koliko je zajednicki zivot lak i lep.

Jednom sam bio u vezi sa brutalno zgodnom curom, koja je pored toga bila i moralna/ljudska gromada!
Seks je bio fantastican.
Ali kada smo krenuli da zivimo zajedno, nije leglo i uprkos svemu dobrom, za dva meseca smo se razisli.
Kad se kaze "zivot cine sitnice", misli se upravo na svakodnevnicu i sve obicne stvari koje radimo od kad ustanemo dok ne zaspimo. Ako to ne ide glatko i lako, onda dzaba sve - nema tu sreće.
Tačno.
Sitnice i čine život.Moje je mišljenje da ljudi mogu dobro da funkcionišu samo ako su sličnih shvatanja.Nema to mnogo veze ni sa izgledom ni uspehom u životu (vrlo rastegljiva kategorija). A najmanje sa sexom (bar meni), tako da neka početna opčinjenost brzo splasne.
Zato treba sačekati. Neko vreme upoznavanja je neophodno.
 
Tačno.
Sitnice i čine život.Moje je mišljenje da ljudi mogu dobro da funkcionišu samo ako su sličnih shvatanja.Nema to mnogo veze ni sa izgledom ni uspehom u životu (vrlo rastegljiva kategorija). A najmanje sa sexom (bar meni), tako da neka početna opčinjenost brzo splasne.
Zato treba sačekati. Neko vreme upoznavanja je neophodno.

Slazem se sa svime osim sa ovim za seks. Meni jeste bitan, ali ne u smislu kolicine seksa nego u smislu da mora partnerka da mi 'legne', a to je opet ta neka kompatibilnost.
Npr, moze zena da izgleda kao seks bomba, a da seks sa njom bude jako los, jer ne legnemo jedno drugom lepo.
Moze da izgleda prosecno i potpuno neupadljivo, a da svaki dodir bude prelep.
O mirisu tek da ne pricam, to je ubedljivo najvaznije kada je intima u pitanju :)
 
Slazem se sa svime osim sa ovim za seks. Meni jeste bitan, ali ne u smislu kolicine seksa nego u smislu da mora partnerka da mi 'legne', a to je opet ta neka kompatibilnost.
Npr, moze zena da izgleda kao seks bomba, a da seks sa njom bude jako los, jer ne legnemo jedno drugom lepo.
Moze da izgleda prosecno i potpuno neupadljivo, a da svaki dodir bude prelep.
O mirisu tek da ne pricam, to je ubedljivo najvaznije kada je intima u pitanju :)
Naravno, svako od nas je drugačiji.
Nekome su neke stvari bitnije, nekome nisu.
I to je sasvim u redu. :)
 
To je dopadanje. Drugo pitanje je kriterijum ostanka u vezi.
Tu je presudno kako se osećam, da li mogu lepo da radim, da li je zaposlena i odgovorna osoba.

Zaboravih sex. To je deo dopadanja. 🤗
Bez erotske komponente se radi samo o nekom poštovanju i prijateljstvu.
 
To je dopadanje. Drugo pitanje je kriterijum ostanka u vezi.
Tu je presudno kako se osećam, da li mogu lepo da radim, da li je zaposlena i odgovorna osoba.

Zaboravih sex. To je deo dopadanja. 🤗
Bez erotske komponente se radi samo o nekom poštovanju i prijateljstvu.
Da upravo o tome razmišljam.
Nije isto ako se zaljubiš bespovratno u nekoga ili hoćeš partnera za neka druženja sex ili putovanje.

ako se zaljubiš bespovratno kriterijumi nisu prisutni
ako hoćeš ovo drugo kriterijumi su tu i moraju biti besprekorni
 
Da upravo o tome razmišljam.
Nije isto ako se zaljubiš bespovratno u nekoga ili hoćeš partnera za neka druženja sex ili putovanje.

ako se zaljubiš bespovratno kriterijumi nisu prisutni
ako hoćeš ovo drugo kriterijumi su tu i moraju biti besprekorni
Evo moje male priče koja možda nekome može biti od koristi.

Nakon jedne vrlo strastvene veze koja se neslavno završila, ja sam u duhu čoveka koji ceni karakterne osobine rešila da se udam za osobu koja je pametna, snalažljiva, iskrena, vredna itd. I upoznala me je drugarica sa njenim drugom. Hrišćanin, pametan, iskren, bogat za svoje godine, sposoban itd. Nije da se nisam trudila, jesam svojski da ga zavolim. Ali jednom smo bili kod njegovog prijatelja pesnika. Nakon toga pesnik pozove ovog i kaže mu iskren ću biti sa tobom, ona tebe ne voli. Pozove on mene i ispriča to. Kaže znam ja da stalno nešto nedostaje i mislim da jeste to. Sela sam i shvatila to je. Ja sam strastvena osoba. Znam da ima osoba sa druge strane kojima je sigurnost bitna, nekad i najbitnija, i karakter osobe. Ali jbg, ko šro reče @marloni jednom, za ljubav se živi, to je ono što pamtimo. Parafraza 😁.
 

Back
Top